dragen worden meermalen en op verschillende tijdstippen in bovengemelde woning inspectie te doen. 8°. Drie brieven van gedeputeerde staten: a. met toe zending van een extract uit het koninklijk besluit tot goedkeuring van de verhooging van den hoofdelijken omslag; b. gelijke goedkeuring voor de heffing van marktgelden c. met terugzending van een exemplaar der goedgekeurde gemeentebegrooting voor 1869. De voorzitter zegt dat het kohier van den hoofdelijken omslag, door hem ontworpen, thans bij de wethouders circuleert, en stelt voor eene commissie te benoemen om met burgemeester en wethouders dat kohier op te maken. De benoeming aan den voorzitter opgedragen zijnde wijst hij tot leden dier commissie aan de heeren Verhagen, Nortier en van Voorst Vader. 9°. Brief van de openbare gezondheidscommissie houdende kennisgeving van de herbenoeming van dr. G. F. Callenfels en m1'. J. G. de Witt Hamer tot voor zitter en secretaris dier commissie, en toezending van het jaarverslag over 1868, hetwelk bij de leden van den raad zal worden rondgezonden. Het verzoek van den heer Verhagen om de rapporten dier commissie over het jaar 1868, met vermelding van de uitvoering aan ieder rapport gegeven, ter griffie ter inzage der raadsleden te deponeeren, wordt door den voorzitter ingewilligd. 10». Brief van den heer M. F. Lantsheer te Middelburg, waarbij voor het archief ten geschenke wordt aangeboden een zilveren gedenkpenning ter eere van den heer D. Dronkers als le ontwerper van den Zeeuwschen spoorweg. Hiervoor zal dank worden betuigd. 11». Eenige Staatsbladen, die in de verzameling wor den nedergelegd. De voorzitter legt over een nieuw ontworpen plan tot verbouwing der school van de 1» klasse, tevens mede- deelende dat de uitvoering daarvan naar de door den bouwmeester gedane opgave en met inbegrip van den aankoop van grond p. m. f 6000 zal bedragen, en stelt voor dit plan goed te keuren, waartoe na geringe dis cussie met algemeene stemmen wordt besloten. Daarna stelt de voorzitter voor om het plan der geld- leening dat bij de leden is rondgezonden geweest, ad f 4000 voor het dempen van een gedeelte der vest, te verhoogen met de f 6000, hiervoren vermeld, en alzoo te brengen op f 10,000 in aandeelen van f 250 tegen 5 »/0- Na eenige discussie, waarbij de termijn van storting aan burgemeester en wethouders wordt overgelaten, is dat plan mede met algemeene stemmen aangenomen. Daarna stelt de voorzitter aan de orde het gewijzigde tarief voor het sas- en havengeld en brengt de algemeene strekking van dat ontwerp-tarief in behandeling. De heer "Verhagen bestrijdt eenige zinsneden voor komende in do memorie van toelichting, gevoegd geweest bij dat ontwerp-tarief, die door de heeren Fransen van de Putte en de Laat de Kanter worden verdedigd. Uithoofde van het vergevorderd uur wordt het voorstel van den voorzitter om de artikelsgewijze behandeling tot de volgende vergadering aan te houden met alge meene stemmen aangenomen, waarop door den heer Verhagen een schriftelijk amendement op artikel 4 wordt ingediend, strekkende om de schepen tot aanvoer van grondstoffen of uitsluitend geladen met het fabrikaat eener fabriek, slechts 5 cents per ton te laten betalen. De voorzitter brengt ten slotte in behandeling het door mejufvrouw E. J. van Braambeek gedaan verzoek om ontslag met 1» Maart als hulponderwijzeres aan de Fransche meisjesschool, hetwelk wordt ingewilligd, en wordt overgelegd de staat van voordracht ter harer ver: vanging, waarop zijn geplaatst mevrouw A. J. van der Beek weduwe A. Hesta, te Bergen-op-Zoommejufvrouw I. S. W. J. Kalshoven, te Wageningen, en mejufvrouw A. W. Bekenkamp, te Sinilde. De benoeming wordt tot de volgende vergadering aangehouden.

Middelburgsche Courant | 1869 | | pagina 2