bekêndmakingT ©uitmlcmir. £]anM$bmcl)tm. pet. 56| 661 531 94| 73 75f 901 240 aangehouden, evenals art. 5, dat hiermede in verband staat. Na eenige discussie over art. 6, betreffende het tijdstip van begraving, wordt dit artikel en art. 7 goedgekeurd, waarna discussiën gevoerd werden over art. 8, houdende opdracht aan de plaatselijke besturen tot het maken van verordeningen op het begraven zoowel op de algemeene als de kerkelijke begraafplaatsen. Tegen dit laatste vooral had men groot bezwaar en tevens tegen eene andere bepaling van het artikel, houdende dat in die verordeningen ook geregeld moet worden de wijze van het brengen van lijken naar hot graf. Deze laatste bepaling werd dan ook door den minister uit het artikel weggenomen, waarna het werd goedgekeurd, evenals art. 9. Algemeen overzicht. Uit Brussel wordt ons per telegraaf een zeer belangrijk bericht gemeld. In den Belgischen senaat werd heden de begrooting van het departement van justitie behan deld, waarbij de clericale partij, gebruik makende van de tijdelijke afwezigheid van eenige liberale leden, dat budget heeft verworpen, daar het aantal stemmen voor die begrooting gelijk stond met het aantal stemmen daartegen uitgebracht, in welk geval een wet als verworpen wordt beschouwd. Het bericht hiervan, in de kamer van afgevaardigden medegedeeld, veroorzaakte daar eene onbeschrijfelijke sensatie en ookop het publiek heeft dit feit heden grooten indruk gemaakt. Het bericht van den brief welke, volgens eene mede- deeling uit Parijs- aan 1' Indópendance beige, door den minister von Bismarck aan Napoleon III zou gericht zijn en waarin op handelsgebied beginselen werden aangegeven, welke aan het berucht continentaalstelsel deden denken wordt door den Parijschen bericht gever der Kölnische Zeitung onjuist geacht. Ofschoon nu deze bron van tegenspraak wellicht ten deze niet al to veel vertrouwen verdient, blijkt toch daaruit dat nadere bevestiging van het bericht der Indépendance beige moet worden afgewacht, alvorens daaraan geloof is te hechten. Bij de Maandag in het Fransch wetgevend lichaam geopende debatten over het wetsontwerp tot goedkeuring der tusscben de stad Parijs en de maatschappij van le crcdrit foncier gesloten overeenkomst tot uitkeering aan die maatschappij van 398,340,040 franken, heeft de heer Garnier Pages het eerst het woord gevoerd. Na de opmerking dat, terwijl do laatste zitting eindigde met beraadslagingen over eene leening, thans ook bij het her vatten der werkzaamheden de eerste zitting begint met beraadslagingen over eene leening, wees de spreker op verschillende veranderingen door den heer Ilaussmann in Parijs tot stand gebracht, waarvan het nut niet beant woordde aan debuitensporige onkosten daarvoor gemaakt. Daaruit werd voorts de gevolgtrekking afgeleid dat de prefect der Seine, zonder gemeenteraad bet bestuur voe rende, te veel macht bezit en dat aan den tegenwoordigen toestand, waarbij de beer Haussmau zooveel geld "kan uitgeven als hij maar wil, een einde moet komen. Ook de heer Ernest Pieard trok tegen het dictatoriaal bestuur van den prefect der Seine en tegen de verbouwing van Parijs, welke twee milliarden franken heeft gekost, te velde, verlangde een gekozen gemeentebestuur, wijzende daarbij overigens op de buitensporige macht van het uitvoerend bewind ten aanzien van het eigendomsrecht, daar ten deze voor een milliard franken is onteigend ten algemoenen nutte krachtens decreet en niet krachtens eene wet. De heer Genteur beantwoordde als regeerings- commissaris de beide vorige sprekers en trachtte hoofd zakelijk het nut der verschillende te Parijs plaats gebad hebbende verbouwingen ook uit een oogpunt van volks gezondheid te betoogen. Gisteren heeft de heer Thiers het woord gevoerd en in eene zeer uitvoerige rede zijne grieven tegen het bestuur van den heer Haussmann uit eengezet. De officieuse Parijsche regeeringsorganen bevatten dezer dagen eene beschouwing over den minister van Btaat Kouher, ontleend aan eene verzameling van Por- traits politiques. Daarin wordt de heer Rouher echter zoo verheerlijkt, dat zelfs de keizer op den achtergrond geraakt en het resultaat van deze beschouwing alzoo dien minister meer nadeel dan voordeel zal doen. Mexl zal zich toch berinneren dat aan liet Fransche hof eene niet weinig talrijke partij den heer Rouher bij den keizer in ongenade tracht te brengen en juist daartoe nu en dan van liet argument gebruik maakt dat de heer Rouher te veel invloed krijgt en zelfs den keizer in de schaduw plaatst. Om overigens een staaltje te geven van den stijl der hiervoren bedoelde beschouwing vermelden wij de volgende zinsnede „Op het schip van staat, te midden der rijzende en dalende golven der staatkunde, slaat de keizer de wind en de sterren gade, terwijl de heer Rouher voor de klippen waakt." Indien alzoo dus betoogt een Parijsch liberaal dagblad de minister Rouher niet „waakte,' zou het „schip van staat" op de klippen ver gaan, terwijl Napoleon III naar de sterren keek. De heer Rouher is dus do meest onmisbare man en degene aan wicn Frankrijk de grootste verplichting heeft. Nadat koningin Victoria door eene lichte ongesteld heid verhinderd was geworden om in persoon do zitting van het parlement te Londen te openen, werd algemeen officieel aangekondigd dat zij het adres van antwoord op de troonrede in persoon zou ontvangen. De aanbie ding zou ditmaal niet door eene commissie maar door al de leden van bet lagerhuis gezamenlijk geschieden. Wederom zijn echter de verschillende leveranciers te Londen,die in dergelijke plechtigheden etpour cause vooral belang stellen, teleurgesteld geworden. Een der jongste kinderen der koningin, de zestienjarige prins Leopold, is ziek geworden en dit heeft hare overkomst van Osborne naar Windsor belet. Men meent dat nu de aanbieding van het adres van antwoord op de troonrede in de volgende week zal kunnen plaats hebben. Eergisteren heeft de Spaansche vertegenwoordiging haar voorloopig bureau Rivero, president en de beeren de la Vega Armijo, Martos, Cantero en Valera, vice- presidenten definitief gekozen. De admiraal Topete, alsmede de leden van het voorloopig bewind Serrano en Prim hebben bij deze gelegenheid nader de verzekering gegeven van hunne eensgezindheid, terwijl laatstge noemde tevens met verontwaardiging de aantijging heeft gelogenstraft als zou hij een restauratie beoogen ten gunste van den prins de*- Asturiën om daarbij als regent op te treden. Overigens is met 171 tegen 37 stemmen, van de zijde der republikeinen, besloten om eene dank betuiging te richten tot bet voorloopig bewind, terwijl aan den maarschalk Serrano de samenstelling van een nieuw ministerie is opgedragen. Volgens mededeelingen uit Madrid aan the Times is koning Ferdinand van Portugal blijven volharden in zijn voornemen om zijn strooien hoed, waarmede hij tusschen zijne wijnbergen rondwandelt, niette verruilen voor de Spaansclie koningskroon. Ook koning Lodewijk van Portugal zou bepaaldelijk geweigerd liebben om de kroon van Portugal te verwisselen met die van Spanje. Dit laatste bericht wordt door verschillende dagbladen te Lissabon bevestigd. Te Bucharest zijn bij besluit van den hospodar de verkiezingen van den eersten trap op 27 tot 30 Maart vastgesteld. De definitieve verkiezingen zullen van 3 tot 9 April plaats hebben. De verkiezingsstrijd in Romanië zal'ditmaal eene buitengewone belangrijkheid hebben, daardepartij van den oud minister Bratiano allemogelijke pogingen aanwendt om eene wetgevende vergadering in haren geest samen te stellen. Een van regeeringswege tegengesproken gerucht meldde dat vorst Karei van Hohenzollern had te kennen gegeven dat hij, als de behoudende partij niet de zegepraal behaalde, afstand zou doen van de kroon. Het voorbeeld van koning George van Griekenland, die insgelijks bij de verwikke lingen met Turkije, met abdicatie dreigde als hij zijn zin niet kreeg, zon dus als dit gerucht juist was navolging beginnen te vinden. Daargelaten nu het belachelijke van zulk eene houding voor een constitu tioneel vorst, zou dergelijke bedreiging voor hem zelf dikwijls gevaarlijk kunnen worden. Immers bij dergelijk afdalen van de kroon in het strijdperk der politieke partijen zon het geval zich kunnen voordoen dat men bij een nederlaag van de koninklijke partij, beleefdelijk bet verzoek richtte tot den vorst om aan zijne bedreiging gevolg te willen geven. Eene weigering zou dan het nog overgebleven prestige der kroon natuurlijk geheel ver nietigen. Het Grieksch ministerie Zaïmis heeft het aangekon digd besluit tot ontbinding der kamer van afgevaardig den thans door het officieel orgaan publiek gemaakt. De nieuwe verkiezingen zullen echter eerst in Mei plaats hebben, zoodat het ministerie alzoo voor de eerstvol gende weken zich zijn politiek leven heeft verzekerd. Volgens berichten uit New-York is in Mexico weder een dier kleine opstanden uitgebroken, welke in de Zuid-Amerikaansche republieken niet zeldzaam zijn. Thans is het de bekende generaal Negrete die aan het hoofd van eene afdeeling muitelingen schijnt te staan en, bij het afzenden van dit bericht, in het bij verrassing door hem bemachtigde Puebla zijn hoofdkwartier had gevestigd. Graanmarkten enz. Amsterdam 24 Februari. Raapolie op 6 weken ƒ343. Lijnolie op 6 weken 32 Prijzen van effecten. Amsterdam 24 Februari 1869. Nederland. Certific. Werkelijke schuld 2^ dito dito dito 3 dito dito dito 4 Aand. Handelmaatschappij 41 dito exploitatie Ned. staatssp. België. Certificaten bij Rothschild 21 Rusland. Obligatiën 1798/1816 5 Certific. adm. Hamburg 5 dito Hope Co. 1855, 6e serie 5 dito ƒ1000 18645 dito 1000 1866 5 Loten 1866 5 Oblig. Hope Co. Leening 1860 41 Certific. dito4. Inscript. Stiegl itz Co. 2« a 4e L. 4 Obligatiën 1867 4 Certificaten.6 Aand. spoorweg Gr. Maatsch. 5 Oblig. dito 4 dito spoorweg Poti-Tiflis 5 dito dito 1868 5 Polen. Scliatkistobligatiën4 Pruisen. Obligatiën5 681 681 661 47| 202$- Sl-i - Oostenrijk Obligatiën metalliek5 pet. dito 1847/1852 21 dito rente Amsterdam 5 dito nationale5 dito 1864 5 dito fr. 500 1865 5 dito 1866 0. W.5 Bankactiën3 f Oblig. metall. in zilver Jan./Juli 5 1 dito dito April/Oct. 5 3 dito in papier Mei/Nov. 5 [_dito dito Febr./Aug. 5 Leening 18615 Certific. bij Lamaison c. s. 5 Obligatiën3 thans 2$ dito Binnenlandsche3 dito 1856—1863 3 dito 1867 3 dito (binnenl.)5 Italië. Spanje. Portugal. Turkije. Griekenl. Amerika. Brazilië. Mexico. Grenada. Venezuela. Eeuador. dito (blauwe)5 dito Vereenigde Staten (1874) 5 dito dito dito (1904) 5 dito dito dito (1882) 6 dito dito dito (1885) 6 dito Illinois7 dito Atl.Gr.W.Spw.Ohio sec. (p) 7 dito dito geconsolideerde 7 dito dito debentures 8 dito St.Paul Pac. Spw. 2e sec. 7 dito 1863 41 dito 1865 5 dito 1850 3 dito afgestempeld 6 dito3 dito1 48 tV 24 60| 52|| 57 H 601 491 706 551 54H 50A f>4§ 32H 30A 37| 37| 41A 791 83$ 821 861 541 35| 34$ 65 iV 69$ 81A 15rV 3 pet. loten Madrid ƒ27. Spanje buitenl. 2$ pet. 33 pet. Dito 1867 3 pet. 32$pet. Dito binnenl. 3 pet. 30$ pet. Getrouwd: Zierikzee, 23 Februari 1869. W. A. OCHTMAN en L. VAN DER MAAS. Ondertrouwd P. DE GROOT, Weduwnaar van A. van der Marei, Vlissingen, van Maassluis, 24 Februari 1869. en E. G. DOMMISSE. Eenige kennisgeving. Heden avond te 5 uren overleed, in den ouderdom van 74 jaren, 3 maanden en 4 dagen, onze geliefde Vader JEAN BAPTISTE MULLIÉ, in leven Lid van den Gemeenteraad alhier. Schoondijke, Uit aller naam, 23 Februari 1869. F. J. MULLIÉ. Heden overleed, na een kortstondig lijden, mijn ge liefde Vader, de Heer JAN BAPTIST ANDREAS MABILOT, in leven Gemeente-Ontvanger alhier, in den ouderdom van ruim 70 jaren, waarvan ik mij gedurende 50 jaren in zijn bezit mocht verbeugen. Vlissingen, J. MABILOT. 19 Februari 1869. Heden overleed, na een langdurig en smartelijk lijden, tot droefheid van mij en bare Familie, mijne Echtge- noote JOHANNA FRANCINA PICHAL, in den ouder dom van bijna 47 jaren. Middelburg, J. G. DE ZEEUW. 23 Februari 18G9. Eenige kennisgeving. Heden middag overleed plotseling ons geliefd oudste Dochtertje HILLEGONDA, in den ouderdom van bijna viJf jaren- J. PANDER. Middelburg, H. PANDER, 23 Februari 1869. de Boer. De cd La Compagnie Murable, Verg/, in den le gr/., op 28 dezer, des namiddags te 2 uren, BV. te 5 uren. Bij Arrest van het Provinciaal Gerechtshof in Zeeland, uitgesproken den 6 November 1868, is FERDINAND FRANCIES FERMONT, oud 50 jaren, geboren te Wach- tebeke in België, wonende te Westdorpe, Winkelier, Timmerman en Aannemer van Publieke Werken, schul dig verklaard aan het als gefailleerd Koopman verduisteren van Waren of Roerende Goederendie tot zijnen Boedel be hoor en, en mitsdien bedriegelijhe bankbreuk, en op grond van -Artikel 402 ranjhe.t Wetboek van Strafrecht, Artikel 5, begin en nfialSisiEreacN? en 8 der Wet vau 10 Mei 1837 jCjjftoftfsbMfgW; 21),'Art^} 2, 2« en 4-- lid en 9, D lid der Juni4854 ('Staatsblad n°. 102), Artikelen 1, i> Wet van 28jJ^fni 1851 (Staatsblad n». 68), itot eene tierree tioneele gcvange- yjetnrcd 2'en~3 I Vqroörde

Middelburgsche Courant | 1869 | | pagina 3