öuitfnlanö. Bfctijïitngcn. Éjaniöclsbcrifljtm. HMöaDtQljciö. 2Htwrrtrntim. Algemeene Vergadering CHRISTELIJK NATIONAAL SCHOOLONDERWIJS, eene Volksvoorlezing van J. "Walrat, 73 j. E. J. Scséë, z. 13 m. F. T. Dehe- nouw, d. 3 m. S. Jobse, z. 6 m. J. Mol, man van M. W. Lucas, 56 j. B. Lefevi:^, wo#, van P.F.'Lóma84 j. C. J. Minderhout, jcl. 3'4'j.' Goes. Gèhiiwd: F. Edslander/.-jhi: 27 j. met J. Boet, •wede. van L. Thoen, 34 j. Bevallen: G. T. Róó'ntz, geb. Mulder, z. Overleden: C. van Zweeden, man van N. Toorrenaar, 76 j. M. P. Scheele, jd. bijna 21 j. J. E. de Wit, vrouw van C. Reijnierse, 36 j. J. van Blerk, jd. 66 j. Zierikzee. Gehuwd: D. van Wanrooij, weduwm, 44 j. met J. Schoenmaker, we#. 58 j. Bevallen J. Nestelaar, geb. Trijselaar, (j. M. de Win ter, geb. Zorge, z. D. Kandel, geb. van de Velde, d. Overleden: A. Nijs, z. 3 j. F. Mags, z. 6} j. Vhermomcterstanil. 8Febr.'sav. llu.54gr. 9 'smorg.7u. ölgr.'smidd. In. 52gi\'sav. llu.49gr. 10 's'morg.7u. 49 'smidd.l u. 49 gr. Algemeen oveïWèlit. Koning George van Griekenland geeft dezer dagen een allerwonderlijkst voorbeeld aan de gekroonde hoof den in Europa, voor zooverre deze constitutioneele vorsten zijn. Griekenland is een constitutioneel rijk met verantwoordelijke ministers. De meerderheid der leden van het nog altijd aan het bestuur zijnde kabinet weige ren een besluit van toetreding tot de conferentie-verkla ring te contrasigneeren. Koning George moet alzoo een weigerend antwoord geven of een ander ministerie be noemen. Daar men nu evenwel geene staatslieden schijnt te kunnen vinden om een nieuw ministerie in vrede- lievenden geest samen te stellen tracht koning George volgens de zeer bepaalde verzekering van de gewoonlijk goed ingelichte Morning Post pressie uit te oefenen met de verklaring dat hij afstand zal doen van de kroon indien het hem niet mocht gelukken een ministerie in den door hem gewenschteh zin te vinden. Daargelaten nu of Griekenland tegenover Turkije al dan niet in zijn recht is, daargelaten de allertreurigste gevolgen eener weigering der regeering te Athene om hare goedkeuring te hechten aan de conferentie-verklaring, kan de hou ding van koning George, welke eene negatie van alle constitutioneele beg'inselen in zich sluit,'niet dan aller zonderlingst genoemd worden. Dat het overigens hem gelukken zal een ministerie samen te stellen kan aan geen twijfel onderhevig zijn, voor zooverre hij slechts de ladder der politieke capaci teiten al verder en verder wil afdalen. Op de lagere sporten zal hij altijd nog wel personen vinden, die hunne handteekeningen willen zetten onder het, naar het schijnt, gereed liggend manifest aan dé natiè', waarbij wordt gezegd dat Griekenland moet toegeven. De optre ding van zulk een ministerie, hetwelk slechts eene zeer onbeduidende en kleine minderheid zou kunnen ver tegenwoordigen, of zelfs van een ministerie dat, ten ge- I volge der uitgeoefende pressie, eene andere staatkunde volgt dan met zijne politieke beginselen overeenkomt, zal dan eene bespotting wezen der allereerste beginselen van het constitutioneel stelsel. In de thans besproken houding van koning George wordt dan ook weder een maal te meer bewezen dat, waar een constitutioneel vorst zijne verheven positie boven de staatspartijen verlaat, liet prestige der kroon daarbij te gronde gaat. Dat toch de koning- van Griekenland dezer dagen een allerbespottelijkst. figuur maakt zal wel door niet velen kunnen ontkend worden. Het bericht in verschillende dagbladen dat te Athene een ministerie Zaïmis zou zijn samengesteld is, evenals alle vorige telegrammen van dien aard, onjuist. Heeft het bezoek van den vorst van Montenegro aan hét'Russische hof, bij den tegenwoordigen politiek.cn toestand van het Oosten, zeer de aandacht getrokken, dit is niet verminderd, nu hij van St. Petersburg naar Berlijn is gereisd en van daar waarschijnlijk óok zich naar Parijs zal begeven. Deze reizen geven dan ook natuurlijk aanleiding tot geruchten van allerlei aard. Te Bucharest is dezer dagen eene poging aangewend door den vroegeren president minister Bratiauo, thans president der kamer van afgevaardigden, om het tegen woordig ministerie te doen vallen en zelf weder aan het bestuur te komen. Deze poging is echter mislukt en een votum van vertrouwen door de vertegenwoordiging heeft de vredelievende staatkunde, door het ministerie in de bestaande omstandigheden gevolgd, bekrachtigd. Uit Madrid wordt gemeld dat verschillende leden der Cortes in de laatste dagen aldaar zijn aangekomen. Vol gens de vroeger genomen besluiten zou de zitting morgen moeten geopend worden. Het bericht der samenkomst van den maarschalk Serrano met den hertog van Mont- pensier is onjuist. De aartsbisschop van Burgos heeft eindelijk een pro test openbaar gemaakt tegen den moord aan den burger lijken gouverneur aldaar gepleegd.. Nadat deze prelaat dezer dagen zeer veel kans heeft geloopen om zelf ook in hechtenis te worden genomen als verdacht van mede- plichtigheid aan dat. feit, is de oprechtheid van dit protest 1 in de gegeven omstandigheden eenigszins te mistrouwen. I De tweede concept-overeenkomst tusschen Engeland eAh|de" Vefeenigde staten van Noord-Amerika omtrent de Aiabama-quaestie schijnt wederom niet door de bevoegde macht te Washington te zullen bekrachtigd worden. De 1 aanstaande president Grant, die in Maart zijne betrek- kihg zal aanvaarden, schijnt hét strijdig te achten met Amerika's waardigheid om aan Engeland de concessiën te dóén, wclkè in bedoelde concept-overeenkomst gedaan women.Dit bericht heeft të Londen een vrij ongunsti- gen indruk gemaakt en men vreest dat de senaat te "Washington zal weigeren om de overeenkomst te be krachtigen. Tegen de onvoorwaardelijke afschaffing der bekende tenure of office bill door de kamer van afgevaardigden te Washington, waarvan de bekrachtiging nog door den senaat moest plaats hebben, bestaat bij dit staatslichaam Óêzwdar. De commissie van rapporteurs heeft namelijk voorgesteld om slechts tot een gedeeltelijke afschaffing over te gaan en wel bevoegdheid te verleenen aan den president tot het ontslaan en schorsen der ministers, maar de bepaling niet af te schaffen, krachtens welke het ontslag aan de overige bij die wet genoemde staatsamb tenaren, gegeven terwijl de vertegenwoordiging niet bijeen is, binnen twintig dagen na dé heropening der zittingen aan 'de goedkeuring van den senaat mo'ct wor den' onderworpen. Den 16 December 1868 vertrokken van Padang naar Amsterdam, het barkschip Luctor et Emergo, gezagv. D. D. Onwehand. Schip en equipage in goeden staat. Volgens schrijven van den gezagv. D H. van der Heijde, was hij den 10 Januari 11. met de Susanna Elisabeth behouden te St. Helena aangekomen en zou hij den volgenden dag zijne reis naar Vlissingen ver vorderen. Schip en equipage wareu in goeden staat. Graanmarkten enz. Amsterdam 10 Februari. Raapolie op 6 weken f 33 Lijnolie op 6 weken 311. Prijzen van effecten. Amsterdam 10 Februari 1869. Nederland. Certific. Werkelijke schuld 2] pet. 57] dito dito dito 3 66] dito 'dito dito 4 88] Aand. Handelmaatschappij 4] dito exploitatie Ned. staatssp. 55 België. Certificaten bij Rothschild 2]- 60] Rusland. Obligatiën 1798 1816 5 95 Certific. adm. Hamburg 5 744 dito Hope Co. 1855, 6e serie 5 75 jj dito 1000 18645 91 dito 100Ö' 1866 5 90 jj Loten 1866 5 227] Oblig. Hope Co: Leening 1860 4 82] Certific. dito4 68] Inscript.Stieglitz&Co.2ea#L. 4 Obligatiën 1867 4 66 Certificaten6 46] Aand. spoorweg Gr. Maatsch. 5 1974 Oblig. dito 4 dito spoorweg Poti-Tiflis 5 dito dito 1868 5 Polen. Scliatkistobligatiën4 64]] Pruisen, Obligatiën5 Oostenrijk. Obligatiën metalliek5 48tV dito 1847,1852 2] 24 ,V dito rente Amsterdam5 60] dito nationale5 52] dito 1864 5 57 tV dito fr. 500 18655 60] dito 1866 O. W5 49] Bankactiën3 676 Italië. Leening 1861 5 52] Certific. bij Lamaison c. s. 5 53] Spanje: Obligatiën 3 thans 2] 31] dito Binnenlahdsche3 28^ Portugal. dito 18561863 3 36] dito 1867 3 36f] Turkije. dito (binnenl.)'5 39] Griekenl. dito (blauwe)5 Amerika. dito Vereenigde Staten (1874) 5 85] dito dito dito (1904) 5 dito dito dito (1882) 6 81f] dito dito dito (1885) 6 &0] dito* Illinois7 86 dito Atl.Gr.W.Spw.Ohio sec.(p) 7 58] dito dito geconsolideerde 7 40] dito dito debentures 8 38] dito St.Paul Pac. Spw. 2e sec. 7 65 Brazilië. dito 1863 4] dito 1865 5 81 jj Mexico. dito 1850 3 15 Ju- Grenada. dito afgestempeld6 14] Venezuela, dito3 Ecuador. dito1 3 pet. premie aandcelen stad Madrid f 27.50. 3 pet. Spanje 1867 31 pet. Middelburg, 10 Februari 1869. Het ARMBESTUUR der Nedorlandsche Israëlietische Hoofd-Synagoge alhier, betuigt zijnen hartelijken dank voor de ontvangst eener som van f 10, zijnde deszelfs aandeel in de zuivere opbrengst der gegeven Tooheel- voorstelling door het Rederijkers-gezelschap „Vriend schap en Vergenoeging," met medewerking van het Harmoniegezelschap „Accelerando" op den 18 Decem ber 1868. jjet Armbestuur voornoemd, A. VAN HAM. E. H. BOASSON. J. ANDR1ESSE. Heden overleed, in den ouderdom van 2è jaren, onze geliefde Zuster ADllIANA, tot diepe droefheid yan ons en van hem met wien zij had gehoopt eenmaal vereenigd te mogen worden. Middelburg, Ook namens mijne Zuster 8' Februari 1869. B. KAN AAR. Heden overleed, tot onze groote droefheid, in den ouderdom van ruim 28 jaar, na een kortstondig doch, smartelijk lijden, onze geliefde Zoon en Broeder ISAAC W1LLEB00RDSE. jjit aller naam, Nieuw- en Sïnt-Joosland, C. W1LLEBOOKDSE. 9 Februari 1869. ADk. W1LLEBQORDSE, Catsman. Eenrge' kennisgeving. Heden overleèd' tót mijne en mijner Kinderen diepe droefheid, na voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten dér stervenden, in den ouderdom van ruim 71 jaar, mijne gelielde Echtgenoote PIETERNELLA TERW1EL, na eene gelukkige Echtvereeniging van bijna 46 jaren. Vlissingen, p stEKZENBACH. 10 Februari 1869. Algemeene Kennisgeving. Hede'n overleed, in den ouderdom van ruim 64 jaren, Vrouwe SOPHIA VERSLU1JS, Weduwe van den Heer A.P1CKÉ. Middelburg, 10 Februari 1869. Voor de bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van haren geliefden Broeder den Heer M'-. J. E. RISSEEUW, betuigt de ondergeteekeude haren oprechten dank. Middelburg, W. S. C. RISSEEUW, 10 Februari 1869. Wed S. LUTEYN. Voor de vele bewijzen van deelneming, betoond bij het overlijden van mijnen geliefden Echtgenoot LEIJN BAART, betuig ik, ook namens mijne Kinderen en Behuwdkiuderen, mijnen oprechten dank. Vlissingen, E. LASOE, dén 9 Februari 1869. Wed«. LEIJN BAART. De ondergeteekende betuigt aan allen die hém in zijne langdurige ziekte op een of andere wijze hebben bijge staan en geholpen, zijnen oprechten dank. Nieuw- en Sint Jooslaud, 10 Februari 1869. A. KAKEBEEKE. van H00FDPARTIC1PANTEN der Commercie-Com- pagnie te Middelburg, in het gewoon lokaal, op Zaterdag den 20 Maart 1869, des namiddags te éen uur, terwijl het Rapport, uitgebracht door de Commissie in de buiten gewone Vergadering van den 9 Februari 1869, voor Heeren Hoofdparticipanten zal ter lezing liggen van Maandag 15 Februari 1869 dagelijks, uitgezonderd des Zondags en Dinsdags, van des morgens 10 uren tot des namiddags 4 uren. ïtEDERLANDSCIIE VEREENIGING voor De DIl'LPVfcRö'IfölfcBGIftG Middelburg zal hare jaarlijksche vergadering houden op Zaterdag 13 Fe bruari 1869, des namiddags te éen uur, Lokaal Boogaardstraat. J. K00LE, Secretaris. HET BESTUUR van het ft'atuuirSiïanffiig Gezel schap bericht dat op Woensdag den 17 Februari 1869, des avouds te acht uren, in het Klein Schuttershof, f u,* zaï worden gehouden, ipreker de.HeerTK'VAN IIEXNEKELER. - 1 'm va Ledto^n.Hegnns^ige^^ 'h ebben y rij en toegang, terwijl daarenboven^nl-Me De,den twee Kaarten ter distri butie zulleirwor<:,<'*

Middelburgsche Courant | 1869 | | pagina 3