gerschool, in welke klasse ook onderwijs zal worden ge geven in de beginselen der Fransche taal en der wis kunde 3». gelijktijdig met de oprichting van genoemde hoo gere burgerschool op te richten een burger avondschool met 2 of 3jarigen cursus, waarin het onderwijs der tegen woordige school voor hand- en bouwkuudigteekenen zal worden opgenomen; en 4°. de noodige gelden beschikbaar te stellen zoowel tot den bouw en de inrichting van de voor het in werking brengen van genoemde hoogere burgerschool vereischte lokalen volgens gemaakt plan, als voor de aanschaffing der noodige hulpmiddelen voor het op die hoogere burgerschool te geven onderwijs. En voorts: voor het geven van onderwijs aan de hoogere burgerschool met öjarigen cursus en burger avondschool aan te stellen een leeraar (tevens directeur) belast met het onderwijs in het Duitsch, aan de hooge burgerschool en in de wiskunde op de burger avondschool op eene jaar wedde van ƒ2000, benevens vrije woning; een leeraar in de natuurkunde, werktuigkunde, cosmographie en in de wiskunde op de twee hoogste klassen der hoogere bur gerschool op ƒ1700; een leeraar in de scheikunde en natuurlijke historie op de hoogere burgerschool, en in de werktuigkunde, natuur- en scheikunde op de burger avondschool op ƒ1700: een leeraar in de wiskunde voor de 3 laagste klassen der hoogere burgerschool op ƒ1500; een leeraar in de Nederlandsche taal en de aardrijks kunde op de hoogere bur gerschool, en in de vaderlandsche geschiedenis en in de aardrijkskunde op de burger avond school op eene jaarwedde van ƒ1600; een leeraar in de Fransche en Engelsche talen op de hoogere burgerschool op ƒ1600; een of meer leeraren in de geschiedenis, staats- en handelswetenschappen op de hoogere burgerschool op eene gezamenlijke jaarwedde van /2400; een leeraar in het handteekenen op de hooger burgerschool en burger avondschool op eene jaarwedde van 800, en een leeraar in het rechtlijnig teekenen op de hooger burgerschool en burger avondschool op 300. De uitvoering wordt aan burgemeester en wethouders overgelaten. Wordt gelezen eene missive van de plaatselijke school commissie betredende het gebrek aan plaatsruimte op het instituut vöor meisjes en op de tusschenschool. De voorzitter acht het thans den tijd, in verband met de nieuwe regeling van het onderwijs, om dit punt in behandeling te nemen en stelt namens burgemeester en wethouders voor: om het instituut voor meisjes te ver- grooten op het erf daarachter voor 90 a 100 leerlingen. Ha eene discussie wordt dit voorstel aangenomen. Komt in behandeling het voorstel om op het erf achter de tegenwoordige tusschenschool een lokaal te bouwen voor 350 leerlingen, daar het tegenwoordig lokaal in de •breedte niet kan vergroot worden; terwijl door ver grooting in de lengte het lokaal een ondoelmatigen vorm zou verkrijgen. Overeenkomstig dat voorstel wordt besloten. De heer Zuurdeeg verlaat de vergadering. Wordt gunstig beschikt op een verzoek van de directie der waarborgvereeniging voor arbeiders om de gewone jaarlijksche toelage van 100 uit de gemeentekas, te vinden uit onvoorziene uitgaven behoudens goedkeuring van gedeputeerde staten. Wordt vastgesteld het maximum van onderstand voor 1869, op .gelijk [bedrag als van 1868. Afschrift aan gedeputeerde staten te zenden. De rekening over 1867 en de begrooting voor 1869 van het burger weeshuis, wordt gesteld in handen van de heeren de Jonge, Landsknegt en Koole,- ten einde daarop rapport uit te brengen. Wordt besloten tot het doen van eenige af - en over schrijving van en op begrootingsposten 1868. Op voorstel van burgemeester en wethouders wordt krediet ter som van 10 verleend voor een plaatsver vangend lid der nachtwacht, om daarin te voorzien, als de dienst dit vorderen zal. De voorzitter deelt mede het resultaat der gehouden putboring. Hiervoor is een krediet verleend van ƒ100, zijnde thans ƒ102 besteed, en wordt verhooging van krediet gevraagd tot 150, om zoo noodig het beproeven voort te zetten. Op voorstel van den heer van der Grijp wordt besloten het te verleenen krediet op 200 te brengen. Wordt medegedeeld dat ketting en anker van de ankerboei aan het havenhoofd gebroken zijn tengevolge van zandverschuiving.Voor kennisgevingaangenomeu. Idem dat eene vacature van brugwachter is ontstaan en tijdelijk is aangesteld G. de Keijzer, en voorgesteld de benoeming aan te houden tot oproeping van sollicitanten heeft plaats gehad. Aldus besloten. Wordt overgegaan tot de benoeming van leden der vaste commissiën, en worden herbenoemd: a. voor de strafverordeningen de heeren Fokker en Moolenburgli; b. voor de commissie van fabricage de heeren van Dongen, Landsknegt en van der Grijp; c. voor de gascommissie en straatverlichting de heeren van der Grijp, Muloch Houwer en van der Vliet, zullende de commissie voor de strafverordeningen worden gepre sideerd door den burgemeester, ingevolge de wet; de commissie van fabricage door den wethouder de Jonge en bij diens verhindering door den wethouder Fokker; en de commissie voor de gasfabriek en straatverlichting door den burgemeester en bij diens verhindering door den wethouder J. L. de Jonge. Wordt herkozen als commissaris voor de stads-wande- lingen de heer van der Grijp. Worden herkozen als commissarissen voor de visch- markt de heeren van der Vliet en Mulock Houwer. Van deze benoemingen zal openbare kennisgeving geschieden. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. SN E LPEU SD RUKKE RIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1868 | | pagina 6