legging aan de oostzijde der haven, doch verzoekende dat hem voor den afstand yan zijn grond en den door hem bezeten cijnsgrond in ruil worde gegeven een ge deelte grond grenzende aan zijn eigendom. Op voorstel van den voorzitter worden de benoemin gen en de discussie over bovengenoemde stukken tot de volgende vergadering aangehouden, en overgegaan tot de verdere behandeling der gemeentebegrooting voor 1869, en wel te beginnen met de inkomsten. De hoofdstukken I en II worden zonder discussie vastgesteld. Bij hoofdstuk III, art. 3 is door burge meester en wethouders voorgesteld de 30 opcenten op het personeel te verhoogen tot 60 opcenten, waarop de financieele commissie in haar rapport de voorkeur geeft aan de verhooging van eenen hoofdelij ken omslag. De heer Verhagen houdt eene uitgewerkte redevoering, waarbij hij voornamelijk betoogt dat de heffing van een hoofdelijken omslag steunt op billijker grondslagen, waarom hij voorstelt den hoofdelijken omslag te verhoo gen en de opcenten op het personeel tot 30 te reducee- ren. Na discussie is dat voorstel aangenomen met 6 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de heeren Kakebeeke, van Voorst Vader en de voorzitter. De overige artikelen van dit en hetIVc hoofdstuk blij ven behouden, met uitzondering der 2<ic afd. art. 1 van het IIIe hoofdstuk, hoofdelijken omslag 4000, dat wordt aangehouden tot na den afloop der overige artikelen. Bij hoofdstuk V, afd. 1 art. 1. Geklleening 7200, wordt op voorstel vaA den voorzitter geroieerd de voor gedragen 3200 tot vergrooting van het beursgebouw, uithoofde van het aanhouden der beslissing daaromtrent en wordt dit artikel behouden met 4000. Daarna wordt de hoofdelijke omslag van 24,000 ge bracht op ƒ27,000 en het maximum gesteld op ƒ28,000, waarvoor de vereischte goedkeuring zal worden ge vraagd. Hoofdstuk IX der uitgaven dat begroot was op ƒ1511.65 wordt door de onderscheidene wijzigingen verhoogd tot ƒ1605.101, waarvan ter beschikking van den raad wordt gesteld 1005.KH. De heer van Renterghem houdt daarna eene rede (zeker ten doel hebbende om zijne stem tegen de be grooting te motiveeren), doch wordt door den voorzitter tot de orde geroepen, waarna de geheele begrooting, in stemming gebracht, aangenomen wordt met 7 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren van Renterghem en Nor tier. Daarna is de vergadering gesloten. Zitting van "Maandag 14 December.Ingekomen stukken herbenoeming burgemeester; benoeming secretaris der ge meente; benoemingen ter voorziening in periodieke aftredin gen beslissing adres den heer Fransen van de Putte, verleg ging weg; vaststelling maximum onderstand burgerlijk armbestuur. Tegenwoordig al de leden. Na de resumtie der notulen deelt de voorzitter als ingekomen stukken mede a. Brief van gedeputeerde staten, houdende goedkeu ring van het raadsbesluit tot vermindering der jaarwedde van den te benoemen hulponderwijzer aan de openbare school der le klasseb. de reedster vorige vergadering medegedeelde brief van den heer J. A. A. Fransen van de Putte, betrekkelijk zijn te nemen ontslag met ultimo De cember als lid der plaatselijke schoolcommissie, waarom trent de voorzitter alsnu voorstelt in dat ontslag te berus ten onder dankbetuiging voor de vele en belangrijke dien sten door hem als lid en voorzitter dier commissie aan de gemeente bewezen, met verzoek aan de commissie binnen 14 dagen eene aanbeveling ter zijner vervanging aan den raad te willen inzenden, waartoe zonder hoofdelijke stemming wordt besloten-, ene. bericht van de herbe noeming door Z. M. den koning van den heer mr. M. P. Blaaubeen als burgemeester dezer gemeente. De voorzitter verklaart die benoeming op nieuw te aanvaarden, en beveelt zich in de welwillendheid, de medewerking en ondersteuning van de leden van den raad aan, waarop de heer Verhagen met een kort woord den dank der vergadering betuigt voor dat genomen besluit. Voor er tot de benoeming van een secretaris der ge meente wordt overgegaan, verzoekt de heer de Laat de Kanter in eene besloten zitting eenige inlichtingen te mogen ontvangen betrekkelijk de door burgemeester en wethouders gedane aanbeveling, ten einde eenige meerdere eenstemmigheid in die benoeming te erlan gen, welk verzoek door de heeren Verhagen, de Knokke van der Meulen, van Renterghem en van Voorst Vader wordt ondersteund, en waarop de vergadering voor eenigen tijd wordt gesloten. Na heropening benoemt de voorzitter de heeren Nortier en van den Bosch tot stemopnemers. Bij de opening der stembriefjes blijkt dat de heer Hermanus Gerardus Hartman Jz., secretaris te Lochem benoemd is tot secretaris dezer gemeente met 6 stemmen, zijnde 4 stemmen uitgebracht op mr. Pieter Roetert Tak te Middelburg en 1 stem op den heer Jan van der Tang te Voorschoten. Daarna worden achtereenvolgens herbe noemd tot voorziening in de vacatures met den 1 Ja nuari e. k. tengevolge der periodieke aftreding: a. Tot leden der openbare gezondheidscommissie de heeren J. Soptendam, met 7 tegen 4 stemmen, op den heer D. de Koning uitgebracht, en de heer E. L. van Mervennee met algemeene stemmen; b. tot voorzitter van het bestuur van bet gasthuis de aftredende heer m<\ P. J. van Voorst Vader met 10 stem men, zijnde 1 briefje in blanco; c. tot regentes van dat gesticht de aftredende mevr. C. J. Steendijk Eversdijkde Witt Hamer, met alge meene stemmen d. tot voorzitter van het burgerlijk armbestuur de aftredende heer J. A. A. Fransen van de Putte, met 10 stemmeu tegen 1 stem op mr. J. H.de Laat de Kauter uitgebracht e. tot regentes voor het weeshuis de aftredende mevr. B. K. PiepersMarinissen met 10 stemmen tegen 1 stem op mevr. P. J. Baars—Swemer uitgebracht; en tot lid der plaatselijke schoolcommissie de aftredende heer M. Leopold met 9 stemmen, tegen 1 stem op den heer J. M. Kakebeeke uitgebracht, terwijl 1 briefje niet was ingevuld. Daarna worden de ter vorige vergadering ingekomen verzoeken van de heeren J. A. A. Fransen van <Je Putte en J. H. C. Kakebeeke ingewilligd, tot verlegging van den weg aan de oostzijde der haven en de daarvoor afgestane gronden verruild met de vrijkomende gronden en verklaard dat na het leggen van den nieuwen weg de thans bestaande niet meer voor den publieken dienst bestemd zal zijn. Op voorstel van het burgerlijk armbestuur wordt vast gesteld het maximum van den te verleenen onderstand in 1869. Op voorstel van den voorzitter wordt uithoofde van het vergevorderd uur de behandeling der nog overige punten tot de volgende vergadering aangehouden. De heer Verhagen uit den weusch dat zijn voorstel betrekkelijk de raadsverslagen alsdan niet het laatst op de agenda zal worden geplaatst, terwijl de heer van Ren terghem zijn voornemen te kennen geeft ter volgende vergadering een voorstel te doen tot wijziging der ver ordeningen op het middelbaar en lager onderwijs. Daarna is de vergadering gesloten.

Middelburgsche Courant | 1868 | | pagina 6