E> üfotalimj van ttmpottg. 3cctijMngm. £)anftdsbffld)tin. i$cÜmDiQl)fiïï. Sftpgrtcntictt. J- dronkers De berichten van ongeregeldheden in verschillende Spaansche steden worden bevestigd. Vooral te Cadix is, Baar het schijnt, een bepaald oproer tegen de autoriteiten Uitgebarsten, tengevolge waarvan een hevig gevecht in de straten heeft plaats gehad. De oproerlingen hebben zich in het bezit weten te stellen van een gedeelte der stad en zijn in onderhandeling getreden met het plaatse lijk bestuur over eene tijdelijke staking der vijandelijk heden om hunne gewonden en gesneuvelden weg te voeren en de vrouwen en kinderen de stad te doen ver laten. Het gevolg dezer onderhandelingen, onder tus- schenkomst van eenige te Cadix gevestigde consuls van vreemde mogendheden, schijnt werkelijk eene staking <ler vijandelijkheden te zijn geweest met sommatie van de zijile der autoriteiten om zich na het verstrijken van den gestelden termijn te onderwerpen. Die termijn was gisteren verstreken en het plan der regeering was om aan de opstandelingen die over ongeveer drie duizend gewapende manschappen kunnen beschikken bij weige ring om zich te onderwerpen, door het samentrekken «ener sterke macht en met medewerking der oorlog- Schepen op de reede, allen verderen weerstand onmogelijk te maken. Bij de afkondiging van het besluit, waarbij het tijdstip der verkiezingen en het bijeenkomen der cortes wordt Vastgesteld, geeft het officieel orgaan te Madrid de rede- Ben op van de vertraging welke deze vaststelling heeft ondervonden. Het voorloopig Spaansch bestuur wijst daartoe op de noodzakelijkheid om de gemoederen eerst tot meerdere kalmte te doen komen en aan de kiezers alzoo den noodigen tijd te geven om zich te beraden. Overigens belooft de regeering daarbij zich bij den aan staanden verkiezingsstrijd geheel neutraal te zullen houden onder het uitspreken harer opinie echter ten voordeele van het monarchaal stelsel en zich slechts te hepalen tot het nemen van maatregelen ter handhaving der orde. Een gedeelte der leden van het Pruisisch huis van afgevaardigden heeft in den laatsten tijd bij de regeering aangedrongen om het ministerie van buitcnlandsche Zaken in Pruisen zelf op te heffen, en geheel dit depar tement over te brengen naar het uitvoerend gezag van den Duitschen bond. De Pruisische regeering heeft hiertegen geen de minste bezwaren gemaakt en de toe zegging gedaan dat in de volgende zitting van het bonds- Parlemcnt een daartoe strekkend wetsontwerp zou Worden ingediend en het budget voor het Pruisisch Blinisterie van buiténlandsche zaken, bij aanneming van dat wetsontwerp, voor den dienst van 1870 op de begroo- ting van den bond zal kunnen gebracht worden. Gisteren is de zitting van het Engelsch parlement geopend. In het nieuw kabinet is de heer Gladstone be- Boeind tot eersten lord der schatkist, waaraan de titel van eersten minister steeds verbonden was. Men weet dat het schatmecsterschap, vroeger in handen van éen persoon, thans wordt waargenomen door vijf commissa rissen, die allen den titel voeren van lords der schatkist. Lord Kimberley is benoemd tot voorzitter van den raad, tevens als zoodanig met het departement van openbaar enderwijs belast. Lord Bruce is benoemd tot staats secretaris voor binnenlandsche zaken; lord Clarendon tot staats secretaris voor buitcnlandsche zaken; de her tog van Argyll tot staatssecretaris voor de koloniën; lord Kussell tot geheim zegelbewaarder, de heer Goschen tot president van het departement voor het armwezen; graaf Gi-ey tot postmeester-generaal; de heer Villiers tot 'ord-kanselier; graaf Spencer tot lord-luitenant van Ier- 'and. De heereri Childers en Bright, in het ministerie zitting hebbende als eerste lord der admiraliteit en laatstgenoemde als voorzitter van het bureau voor han delszaken, zijn benoemd tot leden van den geheimen raad. De coupons der 5 pet. Russische certificaten in Zilver, administratie Hope c0., Ketwich Voombergh en Wede. W. Borski, verschenen 1/13 September 1868, wor den betaald met 20.07. Het Noordsche brikschip Diligencia, dat in den wes telijken mond van het kanaal van Neuzen is omhoog geraakt, is Dinsdag avond in vlot water gekomen, drij- vende op de lading; het ligt thans in de Wester kanaal- Laven te lossen. De schooner onder Ellewoutsdijk zit Bog in denzelfden toestand, doch het Brexner driemast- 'elxip Nordstern, op Everingen, zal denkelijk weg zijn, daar men vreest dat het reeds gebroken is. Graanmarkten enz. Amsterdam 11 December. Raapolie op 6 weken ƒ32}. Lijnolie op 6 weken 30}. Oostbuxïg 9 December. De aanvoer van granen, vooral yan tarwe, was heden groot en daar er weinig vraag be lfond moest mertdit artikel weder lager afgeven. Gerst, r°gge, haver en erwten vond vrij goede aftrek en bracht «uitrent vorige prijzen op. Kanariezaad op 14 gehou den; paardenboonen bijna niet aan. Puike nieuwe ge menere en blauwe tarwe 8a/ 10.10. Nieuwe Zeeuw sche rogge 7.60 a 7.90. Nieuwe wintergerst 6.70 a 6.90. Dito zomergerst 6.30 a 6.60. Haver (voer) /3.50 a ƒ4.50. Paai'denboonen 8 a 8.50. Groene erw ten 8 a ƒ9.40. Middelburg 10 December. Heden was de aanvoer van tarwe uit Walcheren voldoende, der overige graan-arti- kelen niet groot, en van witteboonen buitengewoon klein, en uit het overige gedeelte onzer provincie grooter dan op den voorafgaanden marktdag. Puike nieuwe Wal- chersche tarwe van 10.40 tot ƒ10.50 betaald. Puike Zeeuwsche dito van 10.10 tot 10.25 gekocht. Afwij kende en blaxxwe tot 9.50 besteed. Puike Zeeuwsche wintergerst van 7.25 tot 7.30 genomen. Dito Walcher- sche zomergerst gaarne ƒ6 50 betaald. Voor dito Zeeuw sche is 6.25 ix 6.20 gegeven. Dito Walchersche witte boonen op 16 gehouden en slechts 15.50 a 15.75 geboden. Puike brnincboonen tot 12 gekocht. Dito krombekken tot 11.50 besteed. Dito groene erwten goed van kook tot 9.75 en 10 betaald. Dito niet- kokende soorten op 8.50 gehouden. Walchersche paar denboonen tot 9 gekocht. Winterkoolzaad 11.50 nomi naal. Raapolie ƒ33.50. Patentolie 35.50. Lijnolie 35 per vat op zes weken, contant 1 lager. GEMIDDELDE MARKTPRIJZEN. Middelprijzen van bakbare tarwe 10.15, en rogge ƒ8.25. Aardappelen 2.20 a ƒ2.50 per Ned.Mud. Versche boter 1.25 a 1.35 per Ned. pond. Prijz en van effecten. Amsterdam 11 December 1868. Nederland. Certific. Werkelijke schuld 2) pet, 55f dito dito dito 3 64) dito dito dito 4 86} Aand. Handelmaatschappij 4} 125} dito exploitatie Ned. staatssp. 46 België. Certificaten bij Rothschild 2) Rusland. Obligatiën 1798/1816 5 93 J Certific. adm. Hamburg 5 71} Oblig. Hope Co. 1855,6e serie 5 74 V dito ƒ1000 1864 5 89} dito ƒ1000 1866 5 88} Loten 1866 5 222} Oblig. Hope Co. Leening 1860 4) 79} Certific. dito4 65} Inscript.Stieglitz&Co.2ea4eL. 4 65} Obligatiën 1867 4 65} Certificaten6 Aand. spoorweg Gr. Maatsch. 5 198} Oblig. dito 4 dito spoorweg Poti-Tiflis 5 79} dito dito 1868 5 78§ Polen. Schatkistobligatiën 4 63} Pruisen. Obligatiën 5 100 Oostenrijk. Obligatiën metalliek5 47}} dito 1847/1852 2} 231} dito rente Amsterdam5 59} dito nationale 5 50}} dito 1864 5 56} dito fr. 500 1865 5 58} dito 1866 O. W5 48,} Bankactiën3 663 Italië. Leening 18615 51} Certific. bij Lamaison c. s. 5 Spanje. Obligatiën3 thans 2} 31} dito Binnenlandsche3 29}} Portugal, dito 1856—1863 3 37} dito 1867 3 37} Turkije. dito (binnenl.)5 37}} Griekenl. dito (blauwe)5 9} Amerika. dito Vercenigde Staten (1874) 5 dito dito dito (1904) 5 75} dito dito dito (1882) 6 „79} dito dito dito (1885) 6 77} dito Illinois7 84} dito Atl.Gr.W.Spw.Ohio sec.(p) 7 61} dito dito geconsolideerde .7 41} dito dito debentures 8 „40} dito St.Paul Pac. Spw. 2e sec. 7 „62} Brazilië. dito 1863 4} dito 1865 5 76} Mexico. dito 1850 3 13} Grenada. dito afgestempeld6 15t} Venezuela, dito3 Ecuador. dito1 Middelburg, 11 December 1868. DIAKENEN der Nederduitsclx Hervormde gemeente alhier, berichten met hartelijke dankzegging, dat zij voor hunne gewone Jaarlijksche of Wintercollecte alsnog ontvangen hebben eene som van 92.22), waaronder: een bankbiljet groot 25, LL 5588 en eene gift van ƒ15, op jl. Maandag bij den eerstondergeteekende bezorgd. De geheele Collecte bedraagt thans f 25Ï8.08J. Diakenen voornoemd, A. J. VAN DEINSE Jl, Voorzitter. J.C. VAN DEN BROECKE, Kassier. A. E. VERWIJS, Secretaris. Ondertrouwd: vlissingeii, 10 December 1868. W. M. MATSE. Eenige kennisgeving. Heden overleed tot droefheid van mij, mijne Kinderen en Belxuwdkinderen, Vrouwe CORNELIA ELIZABETH KONING, in den ouderdom van bijna 75 jaren, Echtge noot van Amsterdam, G. BOOMER, Oud-Notaris. 8 December 1868. Gevoelig voor de vele blijken van belangstelling en deelneming, zoo hier als elders ondervonden, bij de ern stige ziekte mijner Echtgenoote, betuigen wij, en vooral de laatst-ondergeteekende, onzen innigen dank. H. J. MARTIJN. A. C. MARTIJN, DE WAARDT FeLTES|. HEDEN den tienden December 1868. Heb ik CORNELIS ALEXANDER KOÜLON, Deur waarder bij de Arrondissements-Rechtbank, zitting hou dende te Middelburg, wonende te Middelburg, in de Nieuwstraat, wijk H n°. 32, mij tot het bekomen van Patent over dit loopende dienstjaar hebbende aange geven, doch nog onvoorzien van Akte. Ten verzoeke van SARA AD RIAN A DE MUNCK, Huisvrouw van na te melden JACOBUS PIETER BOS DIJK, Werkster, wonende te Middelburg, die na daartoe van den Edelachtbaren Heer Voorzitter der Arrondissements-Rechtbank, zitting houdende te Mid delburg, op den 23 November jl. verkregen verlof, op expeditie geregistreerd bevoegd is, na te melden eisch in te stellen, zijnde zij bij geregistreerde beschik king der meergenoemde Rechtbank, in dato den zeven den September van dit jaar, toegelaten in deze kosteloos te procedeeren, hebbende zij tot haren Procureur aange steld, en die als zoodanig werkzaam zijn zal, den Heer PIETER REKKER, Procureur bij dc bovengenoemde Rechtbank, wonende te Middelburg, onder de Abdijpoort, wijk A n». 49, ten wiens Kantore mitsdien van rechts wege woonplaats gekozen wordt. Aan JACOBUS PIETER BOSDIJK, Echtgenoot mijner Requirante, wiens tegenwoordige woon- of verblijfplaats onbekend is, doch laatst gewoond hebbende te Middel burg; dientengevolge voor hem Exploit doende bij aan plakking aan de voorname deur der Vergaderplaats van gemelde Arrondissements-Rechtbank te Middelburg, ter wijl ik Deurwaarder verder een afschrift van hetzelve heb overgegeven aan den Edelachtbaren Heer Officier van Justitie bij meergemelde Rechtbank, Exploit doende ten zijnen Parkette ten Gemeente-Raadhuize te Middel burg en aldaar sprekende tot zijn Edelachtbare in persoon, die het origineel dezes met „gezien" heeft ge- teekend, en voorts nog bij plaatsing in de Middelburgsche Courant. Beteekend. En met het tegenwoordig Exploit afschriften gegeven (welke door voornoemden Procureur PIETER REKKER zijn gecertifieerd en geteekend) van een door de Requi rante aan den Edelachtbaren Heer President der Arron dissements-Rechtbank te Middelburg overhandigd ver zoekschrift, gericht aan gezegde Rechtbank, bevattende opgave der gronden, waarop de door haar in te stellen eisch tot Echtscheiding berust, en de te nemen conclusiën, mitsgaders van het daarop door zijn Edelachtbare op den-12 November jl. uitgevaardigd Bevelschrift, hou dende dat de Requirante en hij Geïnsinueerde in per soon voor zijn Edelachtbare den 23™ daaraanvolgende zouden verschijnen; alsmede van het deswegens mede evengemelden dag door zijn Edelachtbare opgemaakt Proces-verbaal, waarbij tevens aan de Requirante het verlof verleend is, in het hoofd dezes aangehaald, zijnde de genoemde stukken behoorlijk geregistreerd. Geschiedende deze beteelcening,opdat de Geïnsinueerde daarvan niet onkundig zou zijn. En lxeb ik Deurwaarder wijders, ten verzoeke van, aan stelling van Procureur alsvoren, gemelden JACOBUS PIETER BOSDIJK, exploit doende alsvoren gemeld. Gedagvaard Om vóór Woensdag den zeventienden Februari acht tien honderd negen en zestig, eenen voor de Arrondisse ments-Rechtbank, zitting houdende te Middelburg, aan- gestelden Procureur voor zich te stellen en denzelven op dien dag des voormiddags te tien uren te doen ver schijnen ter terechtzitting der gezegde Rechtbank, ge- honden wordende in eene der benedenzalen van het Raadhuis te Middelbux-g, ten cindeV Aangezien de Eischeres met den Gedaagde op den 21 Augustus 1850 te Middelburg is gehuwd, uit welk huwelijk den 19 Novembg hun eenig nu nog in le BETII PIETERNELL Aangezien de Eiscl meermalen, dan voor 1: énde geboren is, naamd ELISA- Februari teren'tSff,'

Middelburgsche Courant | 1868 | | pagina 3