öititenlcmir. secretarie ter openbare inzage nedergelegd en in afschrift verkrijgbaar worden gesteld, waarvan openbare kennis geving zal geschieden. Wordt medegedeeld dat de tiendevruchten over 1868 met; kosten en blokgeld bij openbare veiling hebben op bracht 4640.58. Voor kennisgeving wordt aange komen. Wordt besloten tot het doen van af- en overschrijving van onvoorziene uitgaven op hoofdstuk 8, afdeeling 4, artikel 9onkosten op de verkoop der tiendevruchten a(l f 16.19), tengevolge van de hooge opbrengst der _Vruchten, waartoe bij de begrooting casu quo machtiging '8 verleend. Wordt medegedeeld dat 3 sollicitatiën zijn ingekomen naar de vaceerende betrekking van leeraar in de Neder- duitsche taal, aardrijkskunde en geschiedenis aan de °penbare school voor meer uitgebreid lager en middelbaar onderwijs, waarbij geene documenten zijn ingezonden. Voor kennisgeving aangenomen. Bij monde van den heer Moolenburgh wordt rapport ""gebracht namens de commissie ad hoe op het voorstel Van burgemeester en wethouders tot wijziging der ver ordening tot heffing van kaai- en havengeld, strekkende conclusie tot goedkeuring, met verzoek om nadere "dichtingen, welke door den voorzitter gegeven worden Daarna wordt de algemeene strekking goedgekeurd en "a a rtikelsgewijze behandeld te zijn, in zijn geheel met a'gemeene stemmen aangenomen. Daardoor is alsnu ook beschikt op het adres van den heer H. A. van IJsselsteijn betrekkelijk deze zaak. Mede wordt rapport uitgebracht op de rekening van den straatweg naar Brouwershaven over 1867, strekkende de conclusie tot goedkeuring. Op voorstel van burge meester en wethouders wordt besloten in de volgende Verg'adering de conclusie van het verslag in behandeling nemen. De heer van der Vliet geeft den wensch te kennen, dat aan concessionarissen van den straatweg wenken &egeven worden voor fiet behoorlijk onderhoud van het v°etpad en van de aardebaan, hetwelk veel te wensclien "verlaat. Hierop zal worden acht gegeven. Bij monde van den heer Fokker wordt rapport uitge bracht, op de rekening van het Luthersch armbestuur "ver 1867, strekkende behoudens een klein abuis, tot goedkeuring. Wordt voorgesteld do rekening goed te beuren onder opmerking van het abuis. Aldus wordt besloten. Hierna sluit do voorzitter de vergadering. - Algemeen overzicht. Gisteren heeft de heer Otvvay, een der hoofden der "berale partij in het Engelsch lagerhuis, zijne aange kondigde interpellatie gedaan aan de regeering: „of haar officieele medcdeelingen iets is gebleken omtrent het e3taan van een plan tot het sluiten van een of- en deten- Mef verbond tusschen Frankrijk, België en Nederland of kan eenige alliantie dezer mogendheden met een aan Bruisen of Duitschland vijandig doel." De regeering "eeft hierop bij monde van lord Stanley geantwoord •Bit zij mededeelingen had ontvangen van de vertegen woordigers van België en Nederland, houdende dat geruchten omtrent eeno alliantie van Frankrijk, België en Nederland van allen grond ontbloot zijn. be Morning Post verzekert tegelijkertijd dat Franlc- aijk zich slechts van de neutraliteit van België, Neder- and en Zwitserland wil verzekeren bij een eventueelcn Oorlog. Het Engelsch parlement is voorts gisteren geproro- geerd geworden. Inde koninklijke boodschap te dezen "PHchte wordt de aanstaande ontbinding van dit staatslichaam aangekondigd. „Ik vertrouw zegt de koningin dat de verkiezingen zullen strekken om de burgerlijke en godsdienstige vrijheid mijner onderdanen, "°or de staatsinstellingen des rijks verzekerd, te hand haven." De Londensche dagbladen bevatten het bericht dat koning Victoria op aanstaanden Donderdag over Cher- ourg naar Fontainebleau zal vertrekken om aldaar een j'ozock aan keizerin Eugénie te brengen en vervolgens nare reis naar Duitschland voort te zetten. 'n den laatsten tijd heeft de Engelsclie dagbladpers korschillende beschouwingen geleverd over den tegen- Woordigen toestand der Engelsclie marine. The Times 18 daarbij zeer pessimistisch gestemd en dringt zeer sterk "P eene reorganisatie der vloot aan. Dit dagblad betoogt "at men bij Amerika ter school moet gaan op dat gebied, otwelk, als resultaat zijner ondervinding omtrent de Verschillende stelsels, zijne gepantserde oorlogschepen °H verkocht om slechts de zoogenaamde monitors en de ""gepantserde vaartuigen te behouden. Omtrent het ten opzichte dier stelsels bestaand verschil van gevoelen zegt the Times dat de Amerikanen, die in oorlogstijd die stel sels hebben beproefd, wel beter zullen weten welk stelsel het beste is dan de Engelschen, die zich nog altijd bezig houden met een stelsel, hetwelk in Amerika als minder voldoende werd verworpen. De wetgevende vergaderingen in Frankrijk, senaat en wetgevend lichaam zijn thans beide uiteengegaan, als resultaten achterlatendeeene begrooting van twee mil- liards drie honderd millioen franken, een jaarlijksch deficit van twee honderd millioen en eene leening van vier honderd negen en twintig franken. Deze weinig rozenkleurig finantieele toestand staat echter nog ten achter bij het algemeen heerschend wantrouwen in den vrede. Men weet dat in de omgeving des keizers nog altijd eene oorlogspartij bestaat, terwijl niemand weet wat Napoleon zelf wil. Al waren nu ook de verklaringen van den heer Moustier op zijne laatste receptie weder zeer vredelievend, zij hebben weinig waarde, waar zij tegenover die zijner ambtgenooten staan. Omtrent de Fransch-Belgisch-Nederlandsche alliantie plannen schrijft men uit 's Gravenhage aan hetParijsch dagblad le Temps dat het aan de Nederlanders niet mogelijk is om te gelooven dat deze als ernstig gemeend kunnen beschouwd worden. „Een ministerie, hetwelk iets dergelijks aan de vertegenwoordiging kwam voorstel len zou geen vier en twintig uren langer aanblijven." Wij kunnen den Nederlandschen correspondent van le Temps wel aanraden om de grondwet van Nederland eerst nog eens goed te lezen, alvorens eene dergelijke phrase als argument te bezigen. Er zou toch geen de minste sprake zijn van iets dergelijks. Een alliantie-tractaat zou reeds langen tijd kunnen gesloten zijn eer de Nederland- sclie vertegenwoordiging daarvan het allergeringste te weten kwam. De koning sluit dergelijke tractaten en „deelt" den inhoud eenvoudig „mode" aan de verte genwoordiging, zoodra „hij oordeelt dat het belang en de zekerheid van het rijk zulks toelaten." Dat het si uiten van zulke en andere tractaten aan de vertegenwoordiging moest worden voorgesteld, voorts gedebatteerd en aangenomen of verworpen, zou wel zeer wenschelijk zijn, maar tot dusverre bestaat dit recht der volksvertegenwoordiging nog slechts in het brein van den Haagschen berichtgever van le Temps, die waar schijnlijk hier herinnert aan het: „men gelooft gaarne, wat men wenscht." De politieke verhouding van het oogenblik tusschen Pruisen en Oostenrijk kenmerkt zich vooral door een streven van eerstgenoemde mogendheid om eene toe nadering met Oostenrijk tot stand te brengen. Verschil lende Pruisische organen zijn daarom zeer verontwaardigd over de openbaarmaking van het medegedeeld oorlogsplan, door Pruisen bij het begin van den laatsten oorlog aan Italië voorgesteld, en trachten den indruk daarvan te Weencn zooveel mogelijk weg te nemen. Zij bctoogen voorts dat eene alliantie tusschen Oostenrijk en Pruisen niet meer dan natuurlijk zou wezen. De Küln. Zeitung laat zich uit Weenen schrijven dat een gevaar voor Duitschland ook Oostenrijk treffen zou en omgekeerd, dat er eene solidariteit van belangen tusschen beide rijken bestaat, en dat dit ook het algemeen gevoelen bij beide natiën is, waarmede eene daarvan verschillende regeeringspolitiekdus lijnrecht in tegenspraak zou wezen. Aan deze stemming van de Oostenrijksche bevolking wordt het dan ook, volgens de Köln. Zeitung, toege schreven dat Frankrijk zijne vijandige plannen tegen Pruisen vooreerst heeft opgegeven. Ondanks deze beweringen van de Köln. Zeitung be twijfelen wij echter of de stemming der Oostenrijksche natie zoo vredelievend jegens Pruisen is. De vorsten en regeeringen mogen na een zoo bloedigen oorlog als tus schen beide mogendheden gevoerd is, nog over de lijken dor duizendc verslagenen elkander dadelijk weer de hand reiken uit staatkundige berekening, met de volken is dit niet het geval. Bovendien is het te Weenen ge vierd wordend seherpschuttersfeest zeker wel geen bewijs voor de vriendschappelijke gevoelens in Oostenrijk en in Zuid-Duitschland, al mogen ook enkele sprekers bij deze gelegenheid van de wenschelijkheid eener toenade ring tusschen Oostenrijk en „Duitschland" hebben be toogd, waaronder men toch slechts bij enkelen „Pruisen" hebbe te verstaan. Mededeelingen uit Spanje melden dat er aan boord van hot schip, waarmede de hertog en hertogin van Montpensier naar Lissabon werden overgebracht, eene sa menzwering is ontdekt geworden, welke, tengevolge der houding van den kommandant, niet tot eene uitbarsting is gekomen. Men vermoedt dat een deel der bemanning zich van het schip heeft willen meester maken om vervolgens de op de Azorische en Canarische eilanden gedetineerde leden der liberale partij naar Spanje terug te brengen en voorts tegen het gouvernement te ageeren. In dat geval had dit oorlogschip aan koningin Isabella en de regeeringspartij, die zich nog steeds weet staande te houden, veel nadeel kunnen doen, daar de stad Madrid, aldus was de naam van het oorlogschip, een der weinige schepen is van de Spaansche vloot, welke de regeering ter harer beschikking heeft. Bijna al de andere Spaan- s che oorlogsvaartuigen bevinden zich bij het eskader van den admiraal Nunez in de Zuid-Amerikaansche wateren. De Russische regeering, die reeds zoovele pogingen in het werk hoeft gesteld om Polen geheel en al te ver nietigen, schijnt nog niet geheel en al tevreden te zijn met het verkregen resultaat. De Goloss bevat althans een betoog dat er zich in deze Russische provincie weder een geest van verzet begint te openbaren, gelijk aan die, welke steeds aan vroegere revolutionaire uitbarstingen is voorafgegaan. Dit Russische orgaan spreekt daar om van de wenschelijkheid om door physiologische assimilatie-maatregelen alle wederspanuigheid tegen het Russisch bestuur voor het vervolg te onderdrukken. Wat de Goloss met deze woorden bedoelt is niet recht duidelijk; het heeft den schiju alsof het blad hierbij zin speelt op iets dat aan den Sabijnschen maagdenroof zou doen denken. Heden morgen is te Vlissingen in het dok gekomen het Nederlandsche barkschip Batavia, gezagvoerder Zwanenburg, geladen met koffie, suiker enz., komende van Java, bestemd voor Middelburg. Heden morgen is te Falmouth aangekomen het kofschip de Zwaan, gezagvoerder W. Riedijk, van Old Calabar, met palmolie, bestemd voor deze stad. De gezag voerder zou zoo spoedig mogelijk de reis vervolgen. Naar Engeland is van Vlissingen in ballast vertrok ken de Nederlandsch schoener Clemens, gezagvoerder Reynliout. Heden is ter reede van Veere gekomen de Engel sclie brik Utility, gezagv. George Pratt, van Newcastle met kolen naar Middelburg bestemd. Prijzen van effecten. Amsterdam 1 Augustus 1868. Nederland. Certific. Werkelijke schuld 2) pet. 571 dito dito dito 3 65]jj dito dito dito 4 „88 Aand. Handelmaatschappij 4.) 1311 dito exploitatie Ncd. staatssp. België. Certificaten bij Rothschild 21 Rusland. Obligatiën 1798/1816 5 94^ Certific. adm. Hamburg 5 l 70J Oblig. Hope Co. 1855, 6e serie 5 7414 dito 1000 1864 5 dito f 1000 1866 5 87* Loten 1866 5 215? Oblig. Hope Co. Leening 1860 4- Certific. dito4 67J Inscript.Stieglitz&Co.2',a4«L. 4 66| Obligatiën 1867 4 64J1 Certificaten6 441 Aand. spoorweg Gr. Maatsch. 5 200 f Oblig. dito 4 dito spoorweg Poti-Tiflis 5 771 dito dito 1868 5 76^ Pojen. Scliatkistobligatiën 4 63fjj Pruisen. Obligatiën5 101 Oostenrijk. Obligatiën metalliek5 491 dito 1847/1852 2j 24f dito rente Amsterdam5 62 dito nationale 5 52J dito 1864 5 57f dito fr. 500 1865 5 dito 1866 0. W5 49f Bankactiën3 766 Italië. Leening 18615 50 Certific. bij Lamaison c. s. 5 50 Spanje. Obligatiën3 thans 2j 341 dito Binnenlandsche3 311 Portugal. dito 1856—1863 3 38§ dito 1867 3 38 j Turkije. dito (binnenl.)5 39 Griekenl. dito (blauwe)5 Amerika. dito Vercenigde Staten (1874) 5 82 dito dito dito (1904) 5 71£ dito dito dito (1882) 6 76 dito dito dito (1885) 6 74{| dito Illinois7 82 dito AtLGr.W.Spw.Ohio sec. (p) 7 60J dito dito geconsolideerde 7 411 dito dito debentures 8 40 j dito St.Paul Pac. Spw. 2e sec. 7 67-j Brazilië. dito 1863 4) 64 dito 1865 5 74J Mexico. dito 1850 3 1418 Grenada. dito afgestempeld6 Venezuela, dito3 Ecuador. dito 1

Middelburgsche Courant | 1868 | | pagina 3