I3uitfnlcmö. Éjanöclsbfricfjtm. 2löDcrtenticri. De voorzitter stelt aan de orde liet voorstel van de speciale commissie uit dezen raad, betrekkelijk de uit weiding van de bebouwde kom der gemeente. Hij betuigt die commissie dank voor haar uitgebracht rapport en de daarin vermelde voorstellen, en zegt dat burgemeester en wethouders nauwkeurig dat rapport en we voorstellen hebben overwogen en zo tot de hunne ®akên. Geene noemenswaardige discussiön worden over "e zes verschillende voorstellen gevoerd. Het eerste voorstel, strekkende om over te gaan tot het Wmpen der vest door afgraving van den wal tusschen de voormalige Koepoort en den Keizersdijk, wordt bij hoofde- (pke stemming aangenomen met .6 tegen 3 stemmen, legen stemden de heeren van Voorst Vader, Nortier en Var> den Bosch. Het tweede voorstel wordt op dezelfde wijze aange- "omen en bevatte: om als plan van uitbreiding der stad aan te nemen het ontwerp door den architect J. li. Hannink, gevoegd bij de door hem ingezonden aanvrage van Jaco bs de Blok, met bepaling dat voortaan geen grond der gemeente tot het stichten van nieuwe huizen of gebouwen zal uitgegeven worden dan in de richting van en in overeenstemming met het onderwerpelijke plan. Het derde voorstel strekkende om aan Jacobus de H'ok af te staan het gevraagde terrein tegen ceno jaar- 'ykschc erfpachtssom van 2et. per vierkante el, mits de huizen worden geplaatst in de lijn op het plan van den heer Hanninck aangewezen en onder verplichting om voor de woningen een goed trottoir aan te leggen met tegemoetkoming van de zijde der gemeente en de kosten Van het leggen van hardsteenen banden wordt mede met tegen 3 stemmen aangenomen. Tegen stemden de drie eerstgenoemde heeren. Het vierde voorstel, om het plan van een verkorten toegangsweg naar het station met bestrating voorshands aan te. houden tot tijd en wijle eene sterke bevolking aan wc zijde der stad de bestrating noodzakelijk zal maken, Wordt met 7 tegen 2 stemmen aangenomen. Tegen stem den de heeren van Voorst Vader cn Nortier. Het vijfde voorstel, om in afwachting van aanvragen °m grond om tc bonwen, de oppervlakte van den af te graven wal bij het jaar, of indien daartegen bezwaar 'noelit bestaan voor langeren tijd, doch alsdan onder voorwaarde van inkorting of pachtbreuk ingeval de grond gedeeltelijk voor gebouwen werd bestemd te ver- Pachten voor tuingrond, hetzij in massa hetzij in percee- 'enalsmede het zesde of laatste voorstel, om ccne ver- °rdening vast te stellen, waarin de noodige voorschriften borden opgenomen omtrent het alignementhet uiterlijk aanzien en het peil der te bouwen huizen, worden zonder Wscussie inct 8 tegen 1 stem aangenomen. Tegen stemde hc heer van Voorst Vader. De geldelijke aangelegenheid van het behandelde onderwerp tot uitbreiding van de bebouwde kom der gemeente en de beraadslaging over de verbetering van het gebouw der openbare school van do D klasse, wordt, Wthoofde van liet vergevorderd uur, tot de volgende vergadering aangehouden. Daarna is de vergadering gesloten. Algemeen overzicht. In afwachting dat het gisteren avond gegeven ant woord der regeering op de interpellatie van den heer Otway in het Engelseh lagerhuis bekend wordt, valt heden omtrent de Fransch-Belgisch-Nedcrlandsche a"iantie-geruchten te vermelden dat het officieus Parijsch .regeeringsorgaan le Constitutionnel daarover een vrij zonderling artikel bevat. Dit dagblad schijnt aan En geland het recht te willen ontkennen om zich nog in het vervolg met de politieke aangelegenheden van het vaste land te bemoeien. Het verwijt aan de Engelsche regeering, hare weifelende politiek, waarbij zij de hand having der door haar onderteckende tractaten niet heeft weten te erlangen en beweert dat, zoo zij in haar vroegere rol op internationaal gebied weder zou wen- ®chen op te treden, zij zicli eerst zou moeten afvragen de laatstelijk voorgevallen politieke gebeurtenissen, door Engeland's stilzwijzen bekrachtigd, niet een nieu wen staat van zaken in het leven hebben geroepen, Waarvan men de verdere ontwikkeling niet kan tegen gaan zonder zich ook tegen do oorzaken, welke deze hebben doen geboren worden, aan te kanten. Begrijpen wij het officieus Fransch regeeringsdagblad Wel, dau zou dus Engeland, omdat zij de hervorming van Duitschland niet heeft tegengegaan, thans ook de ge volgen lijdelijk moeten dulden, welke gevolgen, naar de Wmening van le Constitutionnel, bestaan moeten in een Verbond tusschen Frankrijk, België en Nederland. Dit betoog nu op zich zelf is in den mond van het 'whend regeerings-orgaan zeker van zeer veel gewicht, a' is het geheel en al onjuist, en zal aan de overzijde van het kanaal ontwijfelbaar eenigen indruk maken. Het is toch in politieke quaestiën van dezen aard minder de Vraag of Frankrijk's argumentatie juist is, dan wel of wij ten aanzien der alliantie met een ernstig gemeend plan an wel met een ballon d'essaieen middel om Frankrijk oezig te houden, te doen hebben. Dat de argumentatie echter onjuist is valt dadelijk in het oog. De eerste schrede tot de later gevolgde gebeur tenissen in Duitschland was de Pruisisch-Oostenrijksche oorlog tegen Denemarken. Engeiand nu lieeft te dier tijde aan Frankrijk voorgesteld om gezamenlijk het door beide mogendheden getcekend tractaat te handhaven, doch de keizerlijke regeering heeft niet gewild. De ver antwoordelijkheid voor de later gevolgde gebeurtenissen kan dus wel het minst door de organen van het Napo leontisch gouvernement uitsluitend op de Engelsche regeering worden geladen. L'Etendard bevat de bevestiging van het gerucht dat de lieer de Laguéronnière eerstdaags tot gevolmachtigd minister van Frankrijk aan het Belgische hof zal worden benoemd, ter vervanging van den heer dc Comminges- Guitaud, die Frankrijk te Bern zal gaan vertegen woordigen. Op het eergisteren te Londen plaats gehad hebbende City-banket hoeft de minister Disraëii bij een zijner toasten de verzekering gegeven dat dc betrekkingen van Engeland met het buitenland allerbevredigendst zijn en ook de verschilpunten met Amerika meer en meer h unne oplossing naderen. Wat het binnenlandsch be stuur betreft, betuigde de minister dat de toestand in Ierland rustig is en men zich overigens mag verheugen i n een overvloedigen oogst en in het herleven van den handel. De polemiek over het tijdens den oorlog tegen Oostenrijk door Pruisen aan Italië aanbevolen plan voor den veld tocht neemt steeds in heftigheid toe. Wij hebben echter reeds doen opmerken dat, gelijk het meer hij zulke quaestiën gaat, de aan don generaal Lamarmora toege dichte Fratischgezindheid hierbij eigenlijk bet hoofd punt van den twist blijft. De Garibaldi-partij grijpt de houding van dien generaal gretig als wapen aan tegen over den Franschen invloed en laat zelfs door hare organen betoogen dat men den heer Lamarmora nog voor een krijgsraad moet roepen om zich te verantwoorden voor zijne aan landverraad grenzende handelingen. Eergisteren heeft keizer Frans Jozef, vergezeld van den grootmeester van het keizerlijk huis, prins Konstan- tijn van Hohenlohë-Schillingsf'ürst, het scherpschutters- feest bezocht en bij het ter zijner eer gegeven banket op het welzijn der feestvierenden gedronken. Overigens vertoefde hij geruimen tijd op verschillende plaatsen van het feestterrein en bij de schietbanen, terwijl hij overal met gejuich werd begroet. De bekrachtiging der keuze van vorst Milano door de Servische vertegenwoordiging van wege den suzerein van dat rijk, de Turkséhe regeering, heeft gisteren te Belgrado plaats gehad in tegenwoordigheid van ver schillende autoriteiten. Bij deze gelegenheid is door den raad van regentschap een manifest uitgevaardigd, waarbij wordt verzekerd dat vorst Milano steeds zal volharden bij zijne gevoelens van loyale onderdanigheid aan zijn suzerein en krachtig de rechten en staatsinstellingen der natie zal handhaven. Met uitzondering van de stad Belgrado is overigens de staat van beleg in bet rijk opgeheven verklaard. De oppositie in de Grieksche kamer van afgevaardigden beeft dezer dagen een aanval tegen bet ministerie gericht over zijne houding ten aanzien van den opstand op Kandia en de niet-toelating der door de opstandelingen afgevaar digde „leden der Grieksche vertegenwoordiging". Na een levendig debat is echter met groote meerderheid eene gemotiveerde orde van den dag aangenomen, waarbij de kamer verklaart over de door de regeeriug gegeven inlich tingen voldaan te zijn. Gisteren is te Veere binnengekomen, de Zweedsche brik Albertina, gezagvoerder N. S. Olsen, van Riga met hout, bestemd naar Middelburg. («raaniiiarhtcn eaz. Amsterdam 31 Juli. Raapolie op 6 weken 32jLijn olie op 6 weken 36. Oostburg 29 Juli. Bij zeer kleinen aanvoer bestond bijna geen vraag, eu moesten verkoopers, inzonderheid van tarwe, aanmerkelijk beneden vorigen weekprijs afgevenvan het nieuw gewas komen nog maar enkele partijtjes aan, de qualiteit zoowel van gerst als rogge is zeer voldoende wat kleur, droogte en gewicht aangaat; van koolzaad komt maar weinig meer aan de markt. Puike nieuwe, gemeenere en blauwe tarwe 10 a 13. Jarige Zeeuwsche rogge 7.50 a 8. Nieuwe dito /8a 8.50. Jarige wintergerst /5a/6.25. Dito zomergerst /5a/ 5.50. Nieuwe wintergerst 5.50 a 6.50. Winter koolzaad ƒ11 a 11.25. Paardenboonen 7 8. Groene erwten 7.50 a 8.50. Middelburg 30 Juli. De prijzen der granen waren heden over het algemeen lager, alleen werd wintergerst tot iets hooger prijs dan vorige week gekocht. Puike jarige Walchersche tarwe van 12.25 tot 12.60 geno men. Puike nieuwe dito van 12.25 tot 12.75 betaald. Dito jarige Zeeuwsche tarwe tot ƒ11 gekocht. Dito jarige rogge van 8.75 a 9 genomen. Nieuwe dito van 8.40 tot ƒ8.50 betaald. Puike nieuwe wintergerst tot 6.50 gekocht, afwijkende niet begeerd. Dito zomergerst tot 6 betaald, jarige werd op ƒ6.50 gehouden. Walchersche witteboonen op 14 gehouden. Dito bruineboonen ƒ12.50 a 13 nominaal. Dito paardenboonen tot 9.50 gekocht. Nieuwe Walchersche groene erwten op de kook van ƒ9.60 a 9.75 en einde beurs nog tot 10 verhandeld. Dito winter-koolzaad is van 11.40 tot 11.50 gekocht. Raapolie 33.25. Patentolie 35.52. Lijnolie 40, per vat op zes weken, contant ƒ1 lager. Harde lijnkoeken ƒ13 per 104 stuks. GEMIDDELDE MARKTPRIJZEN. Middelprijzen van bakbare tarwe 12.25, en rogge 8.50. Aardappelen ƒ3.25 a ƒ3.50 per Ned. Mud. Versche boter 1.35 a 1.45 per Ned. pond. Pr jjaen van eflecten. Amsterdam 31 Juli 1868. Nederland. Certific. Werkelijke schuld 21 pet. 57} dito dito dito 3 65/ dito dito dito 4 88,}, Aand. Handelmaatschappij 4} 131 dito exploitatie Ned. staatssp. 36/ België. Certificaten bij Rothschild 2} Rusland. Obligatiën 1798/1816 5 93/ Certific. adm. Hamburg 5 70} Obiig. Hope Co. 1855,6e serie 5 74} dito ƒ1000 1864 5 r 88| dito ƒ1000 1866 5 87} Loteu 1866 5 „216 Oblig.Hope&Co. Leuning 1860 4} 79} Certific. dito4 661 Inscript.Stieg]itz&Co.2ca4eL. 4 66 Obligatiën 1867 4 64/ Certificaten6 Aand. spoorweg Gr. Maatsch. 5 200 Oblig. dito 4 dito spoorweg Poti-Tiflis 5 77 ,V dito dito 1868 5 76 ,y Polen. Schatkistobligatiën 4 63j-§ Pruisen. Obligatiën5 Oostenrijk. Obligatiën metalliek5 49} dito 1847/1852 21 24, dito rente Amsterdam5 61} dito nationale 5 52} dito 1864 5 57 ,V dito lr. 500 1865 5 „60 dito 1866 0. W5 49}} Bankactiën3 759 Italië. Leening 18615 50 Certific. bij Lamaison c. s. 5 50} Spanje. Obligatiën'3 thans 2/ 34/ dito Binnenlandsche3 32 Portugal. dito 1856—1863 3 38 tV dito 1867 3 38/} Turkije. dito (binnenl.)5 v 38 jf Griekenl. dito (blauwe)5 12}} Amerika. dito Vereenigde Staten (1874) 5 81/ dito dito dito (1904) 5 71} dito dito dito (1882) 6 75/ diio dito dito (1885) 6 74| dito Illinois7 dito Atl.Gr.W.Spw.Ohio sec. (p) 7 60} dito dito geconsolideerde .7 „41} dito dito debentures 8 41} dito St.Paul Pac. Spw. 2e sec. 7 67} Brazilië. dito 1863 4} dito 1865 5 74} Mexico. dito 1850 3 v 15 Grenada. dito afgestempeld6 Venezuela, dito3 l 10}} Fcuador. dito1 Getrouwd: Mt P. BLUS SÉ Brielle, en 29 Juli 1868. C. R. DE KANTER. Getrouwd J. W. VAN DE PLASSCI1E Aardenburg, en 30 Juli 1868. J. J. DE MUIJNK. Heden overleed, na tijdig voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Echtgenoot en Vader, de Heer JOHANNES HENDRI- KUS SCHREPPERS, in den ouderdom van ruim 81 jaren. Tilburg, Ook namens roijae Kinderen, 25 Juli 1868. Wed. J. M. SCHREPPERS, geb. Janssens. NB. De Affaire zal op denzelfden voet gecontinueerd worden. Heden overleed, tot diepe droefheid van mij en mijne Kinderen, mijn geliefde Echtgenoot de Heer J. DE F0UW Wz., in den ouderdom van 65 jaren. Goes, J. A. BEVIER, 29 Juli 1868. Wed. J. de Fouw Wz,

Middelburgsche Courant | 1868 | | pagina 3