tfuitenlanö. CorrcsponDentif. öctaling van coupons. ijanöflst)jcrifi)tcn handeld over liet aldaar oprichten eener roulette-bank. De berichtgever van genoemd blad meent te weten, dat de villa-Vassalli, te Lugano, voor 300,000 fr. aan de Bank zal worden afgestaan, die reeds in Augustus aanstaande geopend zou worden. Zekere miss Bye, welke eenigen tijd geleden een zestigtal meisjes naar Canada heeft geleid, opdat die aldaar werk zouden vinden, schrijft aan the Times, dat jsij binnen veertien dagen na hare aankomst weder ge heel alleen was, en naar Europa zou hebben kunnen terugkeeren, ten einde nogmaals dezelfde proef te nemen. De vraag was, volgens de briefschrijfster, zoo groot ge weest, dat de huren en de voorwaarden geheel in handen waren der meisjes, die dan ook 5 doll. per maand vroegen en verkregen. In eene der laatste dépêches van sir Robert Napier komen bijzonderheden voor omtrent de redenen, die geleid hebben tot het slechten der vesting Magdala. De Engelsclie bevelhebber had daartoe niet van den aanvang af het besluit genomen. De vesting Magdala ligt eigen lijk in het gebied der Mahomedaansche Gallas. Thcodorus had haar ongeveer 10 jaren geleden veroverd, en in zijne handen was zij een bolwerk voor het christelijk Abyssinië tegen zijne mahomedaansche vijanden. Geen Engelsch veldheer kan in het Oosten in zaken tusschen christenen en mohamedanen gemengd worden, zonder voor de eersteu als zoodanig partij te trekken. De beteekenis der vesting Magdala was dan ook voor sir Robert Napier eene reden om haar te laten bestaan. Hij trad met het bevriende hoofd der voornaamste tegen Theodorus in opstand zijnde stammen, den meergenoemden Gobarych, in onderhandeling, om hem de vesting na de inneming over te geven. Doch deze bedankte daarvoor, omdat hij geen troepen genoeg had, om voor het behoud der vesting een garnizoen van voldoende sterkte af te ■zonderen. De chef van eene kleine landstreek in de •buurt van Magdala was minder verstandig en vroeg om de vesting. Maar te gelijk deden zich twee andere vorstinnen van de Gallas op, om te vragen de vesting te mogen behouden. Op éen dag kwamen beiden zich aanmelden in het kamp en hare eigen rechten gelijkelijk aandringen met zware beschuldigingen tegen elkander. Sir Robert Napier deed nog een poging, om de beide vijandinnen te verzoenen; maar de eene zoowel als de andere verklaarde geen vertrouwen te stellen in de eeden van hare mededingster. Ziende dat alzoo niemand te vinden was, sterk genoeg om de vesting te handhaven en dat haar voortbestaan niets zouopleveren dan oen nieuwen twistappel te midden der strijdlustige Abyssiniërs en hunne naburen, kwam eindelijk sir Napier tot het besluit, de vesting te slechten. En een der koninginnen, die om het bezit gevraagd hadden, stemde toe, dat werkelijk niets dan vuur do plaats kon reinigen, waar haar zoon verra derlijk vermoord was. Den dag na den brand hoeft intusschen deze zelfde vorstin der Gallas, met name Mastecat, de plaats waar Magdala geweest was bezet, die dus thans in hare handen is, tenzij zij reeds van daar mocht verdreven zijn. In den gemeenteraad van Londen was dezer dagen kennis gegeven van een aanbod van den bankier C. Oppen- heim, om op zijne kosten een standbeeld voor prins Albert in de City op te richten, waartoe hij reeds vergunning der koningin had en aanwijzing eener geschikte plaats ver zocht. De vergadering nam zijn aanbod dankbaar aan en besloot eene plaats te doen aanwijzen. Nu echter verneemt men, dat de heer Oppenheijn zijn aanbod weder inge trokken heeft, omdat een der aldermen zich in de raads vergadering zeer oneerbiedig over hemen zijn aanbod had uitgelaten. Uit Berlijn wordt het een en ander medegedeeld omtrent de proefnemingen, die onlangs hebben plaats gehad tot eene vergelijking tusschen Engelsche enDuit- sche kanonnen. Volgens die mededeeling is hierbij onder anderen gebleken, dat liet Engelsche 9 duims Armstrong-gescliut verder droeg en eene krachtiger werking deed dan een 96ponder uit de Duitsche fabriek van Krupp, doch dat men hierbij de omstandigheid in het oog moet houden, dat men zich bij het Engelsche kanon, tot bereiking der sterkste werking, bediende van Engelsch buskruit van eene bijzondere samenstelling, terwijl bij het Duitsch kanon geen gebruik werd ge maakt van het tot ditzelfde doel vervaardigde zooge naamde prismatische buskruit. Intusschen is te Berlijn een officieel bericht der Russische regeering ontvangen, waarin zeer belangrijke resultaten worden medegedeeld aangaande het gebruik van dat kruit bij 96ponders van Krupp. Eene gelijke proefneming met dat kanon heeft te Essen plaats gehad, waarbij men door het gebruik der bedoelde soort van kruit nog gunstiger resultaten ver kreeg dan bij het afvuren van Armstrong-stukken met Engelsch kruit De berichtgever voegt er bij,,dat dit laatste, wegens zijne groote ontwikkeling van gas, den loop van het kanon in een te hoogen graad aandoet, om het anders dan bij wijze van uitzondering te bezigen; hetwelk met het Duitsche prismatische kruit het geval niet is. Daarbij komt ten opzichte van het Duitsche ge schut een gunstig verschil in prijs met het Engelsche. Wel is waar, het Duitsche kost nagenoeg tweemaal zoo veel als het Engelsche, doch het Duitsche bestaat ook uit gietstaal, en het Engelsche uit ijzer, zoodat de duurzaam heid van het Engelsche in geene vergelijking kan komen met die van het Duitsche, en dit laatste, bij den hoogeren prijs van fabricatie, alzoo op den duur voordeeliger uit komt. Eindelijk is het Duitsche een achter- en het Engel sche een voor-laadstuk, welk eerste voor de marine zeker veel voordeel boven het laatste oplevert. Tlicrmonicterstand. 8 Juli. 'sav. llu.64gr. 9 'smorg.7u.68gr.'smidd.lu.78gr'sav.llu.66gr. 10 's morg.7u. 69 'smidd.lu. 80 gr. Algemeen overzicht. Uit Madrid wordt de ontdekking gemeld van eene militaire samenzwering, tengevolge waarvan een aantal generaals, waaronder de bekende namen van Serrano, Dulce, Cordova en Zabala voorkomen, gearresteerd zijn, en de hertog van Montpensier, getrouwd met de infante Maria Louisa Eerdinanda, zuster van koningin Isabella, bevel heeft ontvangen om Spanje te verlaten. Men weet dat de hertog van Montpensier door de partij, welke koningin Isabella van den troon wil stooten, als haar opvolger wordt aangewezen, en alzoo zijn gedwongen vertrek uit het koninkrijk wel doet vermoeden dat deze samenzwering is uitgegaan van deanti-dynastiekefractie der talrijke partij van ontevredenen, wier geduld ten aanzien der regeering ten einde loopt. De hertog van Montpensier is met zijne echtgenoote onmiddellijk te Cadix scheep gegaan om zich naar Londen te begeven. Uit Parijs wordt ten aanzien dor gebeurtenissen in i Spanje gemeld dat de Spaansche ambassadeur eene lang durige conferentie met den Franschen minister van buitenlandsche zaken Moustier heeft gehad, ten gevolge waarvan bevel zou zijn gezonden naar de FransCb- Spaansche grenzen om alle vervoer van wapenen en krijgsbehoefte te beletten. In het Fransch wetgevend lichaam heeft de budget- commissie, welke, gelijk men zich herinneren zal, ver schillende bezuinigingen had voorgesteld in strijd met de nader gebleken gevoelens der regeering, eene belang rijke overwinning behaald. Op den post, voor soldij der troepen uitgetrokken, is een millioen franken geschrapt, hetgeen zal moeten gevonden worden door een grooter getal manschappen naar huis te zenden dan aanvanke lijk was bepaald. Eenige andere bezuinigingsmaatre gelen door de commissie voorgesteld zijn echter niet aangenomen. Omtrent de geruchten van geheime wervingen in Italië wordt nader gemeld dat deze voor een deel plaats hebben van wege Brazilië. Een gerucht dat ook de Pruisische i regeering een Italiaansch legerkorps in haren dienst zou willen nemen is gebleken onjuist te zijn, maar alleen dit j gerucht heeft te Florence zulk eene sensatie gemaakt dat en daaruit blijkt hoe groot de antipathie der Italianen tegen Frankrijk in den laatsten tijd geworden j is de Pruisische ambassade overstelpt werd met aan- j vragen om bij dat korps te worden geplaatst en aan een I eventueelen oorlog tegen Frankrijk deel te nemen. Wat eindelijk de geruchten omtrent de wervingen van Gari baldi öf Mazzini aangaat, is gebleken dat men vereeni- gingen van oud-vrijwilligers wil oprichten tot onderling hulpbetoon. Het eigenlijk doel dier vereenigingen schijnt te zijn om de vrijwilligers van Garibaldi op deze wijze nog als cenigszins georganiseerde lichamen bijeen te houden. De regeeriugsorganen hebben dan ook scherpe aanvallen tegen dit voornemen gericht, doch de dagbladen der bewegingspartij, de Riforma en andere, vragen op geraakten toon waarom de oud-vrijwilligers geen ver eenigingen vooronderling hulpbetoon in hetleven zouden mogen roepen, even als de veteranen van het legér, als de werklieden, kortom als elke andere klasse van burgers. De Hongaarsche regeeriug heeft te Pesth den sécre- taris van prins Kara-Gcorgewitsch doen arresteeren en hem zelf onder politie-toezicht geplaatst. Dit schijnt het gevolg te zijn van nadere mededeelingen der te Belgrado terechtstaande hoofddaders aau den moord op vorst Michael gepleegd. De Czechische.partij heeft den gedenkdag der executie van IIuss te Constanz dienstbaar willen maken tot eene politieke, anti-Öostenrijksche, Slavische demonstratie. Twee honderd leden der Czechische partij hebben zich daartoe naar Constanz begeven en voorts een plechtigen optocht gehouden naar den zich aldaar bevindenden Huss- stein. Door den heer Fritsch werd bij deze gelegenheid eene redevoering gehouden, waarin werd gezegd dat dit bezoek op nieuw zou opwekken en kracht geven tot den strijd voor de vrijheid van Bohemen tegen hetdespotisme. „Wij zien met geen naijverig oog zeide de spreker onder meer op de eenheid van Duitschland, maar laat Duitschland dan ook aan Bohemen zijne nationale onaf hankelijkheid schenken." In de Vereenigde staten heeft de democratische partij, in conventie te New-York vereenigd om haren candidaat te kiezen voor het presidentschap en vice-presidentschap, voor eerstgenoemde betrekking tot candidaat geprocla meerd den heer Horatio Seijmour, en generaal Blair tot candidaat voor het vice-presidentschap. De Middelburgsche courant bevat geen rubriek „Inge zonden stukken" en kan alzoo niet voldoen aan het verzoek van een „Duivelander" om daaronder zijne be schouwing over den slechten toestand van het Verste sas op te nemen. De redactie meent echter den schrijver den raad te mogen geven om zich met zijne zeker niet onbillijke klachten tot het provinciaal bestuur te wenden. De coupons der 3 pet. Fransche certificaten, versche nen 1 Juli 1868, administratie Hope co., Ketwich Voombergh en wed. W. Borski, worden betaald met 3.50. Gisteren is van de reede van Vlissingen naar zee gezeild het barkschip Zeélandia, gezagv. J. Botesz; vol gens van hem ontvangen bericht was hij goed in zee gekomen. 4»rnaniitarktcii enz. Amsterdam 10 Juli. Raapolie op 6 weken 34}. Lijn olie op 6 weken '36}. Middelburg 9 Juli. Puike Walchersche tarwe/' 14 betaald. Dito Zeeuwsehe tarwe 12.50. Puike rogge van 9.50 a 10. Voor een partijtje nieuwe wintergerst werd 6.50 geboden, doch men hield op 7 vast. Puike Wal chersche zomergerst 7. Walchersche witteboonen op 14.50 gehouden. Dito bruineboonen 12.50 a 13. Dito paardenboonen bijna niet getoond en tót 9 aange boden. Dito groene erwten 9.50 a 10. Van nieuw winter-koolzaad was p. m. 200 mud ter marktde vraag prijs was algemeen 12, tegen biedens prijzen van 11 a 11.25, zoodat hetzelve onverkocht bleef. Raapolie 35.50. Patentolie 37.50. Lijnolie 40 per vat op zes weken, contant 1 lager. GEMIDDELDE MARKTPRIJZEN. Middelprijzen van bakbare tarwe 13.75, en rogge 9.50. Aardappelen ƒ3. a /3.20 per Ned. Mud. Versche boter 1.25 a 1.35 per Ned. pond. Prijzen van effecten. Amsterdam 10 Juli Ï868. Nederland. Certific. Werkelijke schuld 2} pet. 56j4 dito' dito dito 3 65} dito dito dito 4 871 Aand. Handelmaatschappij 4} dito exploitatie Ned. staatssp. 38} België. Certificaten bij Rothschild 2} Rusland. Obligatiën 1798 1816 5 94 Certific. adm. Hamburg 5 71} Oblig. Hope Co. 1855,6e serie 5 74}} dito ƒ1000 1864 5 88} dito ƒ1000 1866 5 87} Loten 1866 5 Oblig. Hope Co. Leening 1860 4} Certific. dito4 66V Iuscript. Stieglitz&Co.2«a4cL. 4 65}} Obligatiën 1867 4 64} Certificaten6 45} Aand. spoorweg Gr. Maatseh. 5 202 Oblig. dito 4 dito spoorweg Poti-Tiflis 5 77 dito dito 1868 5 76 Polen. Schatkistobligatiën 4 p 63 Pruisen. Obligatiën5 Oostenrijk. Obligatiën metalliek 5 49 dito 1847/1852 2} 24} dito rente Amsterdam5 62} dito nationale 5 53/V dito 1864 5 58 dito fr. 7500 1865 5 61 dito 186&..Ó. WA5 49 |i 1 iaukacflën .3 782 Italië. Lëening. 18'61 '4- 5 50} Certific. bij Lamaison c. s. 5 50}

Middelburgsche Courant | 1868 | | pagina 3