MIDDELBURGSCHE COURANT. N° 101. 1868. Datittepdag 25 Juni. 6ittnmlatt£r. Editie van Woensdag avond 8 uren. PUBLICATIE. GEWAPENDE DIENST. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, maken bekend: dat dc gewone jaarlijksche collecte ten behoeve van het fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden, is bepaald op Donderdag den 25 Juni a. s. en noodigen een ieder uit om door milde bijdragen mede te werken tot verzachting van het ongelukkige lot van zoo vele oude en gebrekkige krijgslieden, die na hun leven te hebben gewijd en hunne krachten en gezondheid ten offer gebracht aan de verdediging des vaderlands, in kommervolle omstandigheden hunne ove rige levensdagen slijten. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 16 Juni 1868. De Secretaris, Do Burgem. en Weth. voorn, T.C. DOMMISSE, L.S. J. W. CALLENFELS. PUBLICATIE. SCHIETOEFENINGEN. De Burgemeester van Vlissingen, maakt bekend: dat uithoofde van het gewijzigde reglement op de schiet oefeningen, van af den 20 dezer maand, die oefeningen aan het strand buiten de Duinpoort, nader aangewezen bij het gemeenteblad n°- 95 van 1867, zullen plaats heb ben van des morgens 7 tot des namiddags 6 uren, in de plaats van 2 uren zoo als vroeger was bepaald en dat de schietoefeningen op hot terrein achter de uitrusting-werf, met wijziging van het medegedeelde bij het gemeenteblad n<>- 32 van dit jaar, voortaan ook in den namiddag zullen plaats hebben; wordende mitsdien een ieder gewaarschuwd om te letten op de roode vlaggen, die bij iedere schijfschieting ten teeken van de onveiligheid van het terrein worden geplaatst. Vlissingen, den 18 Juni 1868. De Burgemeester voornoemd, J. W. CALLENFELS. Burgemeester en Wethouders van Goes maken bekend, dat tot en met den acht en twintigsten dezer maand Junij, tegen betaling van den vasttestellen prijs, bij hun, zoo veel de lokaliteit zulks zal toelaten, intro ductie-kaarten kunnen worden aangevraagd en verkregen tot bijwoning van het dinér, dat op den eersten Juli) aanstaande in de zaal der sociëteit te Goes zal plaats hebben bij gelegenheid der opening van den Spoorweg Bergen op Zoom—Goes. Goes, den 24 Junij 1868. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. P. BLAAUBEEN. De Secretaris, II. C. PILAAR. B E K E A n A H 1 K G. De Kermis te Kruintngen zal dit jaar aanvan gen den 27 Juni en eindigen den 3 Juli. Kruiningen, den 20 Juni 1868. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. J. JANSSEN. De Secretaris, D0MIN1CUS. Middelburg 24 Juni. De eerste kamer heeft de behandeling der staatsbe- grooting tegen Vrijdag aan de orde gesteld. De afdeelingen der eerste kamer hebben tot hare voorzitters benoemd de heeren Blankenlieym, van Eysinga, Cost Jordens en van Swinderen. Bij de tweede kamer is heden ingekomen een wets ontwerp tot bekrachtiging der overeenkomst welke door de règeering met de maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen is aangegaan. Insgelijks zijn bij de tweede kamer ingekomen twee wetsontwerpen tot wijziging der Indische begrooting over 1867. Uit het thans opgemaakte algemeen verslag van de afdeelingen der tweede kamer omtrent het wetsontwerp tot bekrachtiging, voor zooveel noodig, van eene over eenkomst tot wijziging van de concessie tot het maken van een kanaal ter verbinding van de Noord-en Zuiderzee, valt het gevoelen der meerderheid van de leden volstrekt niet op te maken. Alleen blïjkt er uit dat vele leden gestemd zijn tegen het gevoelen van enkelen om het werk van staatswege te doen uitvoeren. haald, te Bergen op Zoom door den commissaris des I konings in Zeeland en te Goes door het gemeentebestuur j worden opgewacht en gecomplimenteerd. De heer de Casembroot heeft gisteren in de tweede kamer, overeenkomstig liet daartoe verleende verlof, de volgende vragen tot den minister van koloniën gericht 1°. Is het waar dat bij de uitbesteding van de geëxpi reerde suiker-contracten geen inschrijvers zijn opge komen 2». Zal de uitbesteding plaats hebben met instandhou ding van dessa'sgewijze aanplant? 3». Blijft daarbij het beginsel gehandhaafd, dat voor iedere fabriek slechts 400 bouws wordt toegestaan 4». Zal de uitbesteding geschieden met toepassing van art. 17 der suikerregeling, namelijk zoodanig dat geen levering van werkkrachten door het gouvernement zal geschieden? De minister heeft hierop wat de eerste vraag betreft in hoofdzaak geantwoord, dat deze slechts betrekking kan hebben op drie fabrieken, waaronder er twee zijn waarvoor de voorwaarden van uitbesteding nog niet zijn vastgesteld, terwijl omtrent den uitslag der uitbestcdiug van de derde nog geen officieel bericht is ontvangen, waaruit dan ook volgt dat de drie andere vragen op dit oogenblik nog voor geene beantwoording vatbaar zijn. De minister heeft voorts nog verklaard dat het in zijn plan ligt dc suikercultuur bij de wet te regelen, en dat hij, in afwachting dat die regeling tot stand kome, niet van de bestaande regelen zal afwijken. Verscheidene leden voerden hierna nog het woord, en de interpellatie was daarmede afgeloopen. Het verslag der zitting deelcn wij later mede. Benevens eenige andere wetten is ook de onteige ningswet voor den spoorweg van Neuzen naar de Belgi sche grenzen gisteren door de tweede kamer aangenomen. Blijkens het verslag over dat wetsontwerp, was in eene afdeeling gevraagd of er na het zoo lange uitstel dat de aanleg van dezen spoorweg heeft ondervonden, thans ge noegzame grond bestaat om eene spoedige uitvoering van het werk te verwachten. In eene andere afdeeling wees men op de zinsnede der memorie van toelichting, volgens welke de bezwaren der belanghebbenden ook afsnijdingen van gemeenschap en waterloozing golden. Men had er op aandrongen dat de regeering toch ook voor deze groote belangen zou waken en niet toelaten dat, door hare ver- waarloozing, een werk als dit zijn karakter van publiek nut verliest. Met het metselen van den onderbouw voor de dubbele draaibrug over het kanaal, tegenover het ontworpen station van den staatsspoorweg alhier, is gisteren een aanvang gemaakt. Wij vernemen dat de spoorweg Goes—Bergen op Zoom heden ook door den raad van toezicht op de spoorweg diensten opgenomen en definitief goedgekeurd is. De gedeputeerde staten dezer provincie hebben de door het dagelijksch bestuur der gemeente Goes aange vraagde bijdrage uit de provinciale fondsen, ter bestrij ding van kosten voor de feestviering bij de opening der eerste spoorweglijn op Zeeuwschen bodem, ten bedrage van f 2000, overeenkomstig art. 18 der begrooting voor 1868, toegestaan. De ministers van binnenlandsche zaken, financiën en marine zullen, indien zij daarin niet verhinderd worden, de opening van de spoorweglijn GoesBergen op Zoom komen bijwonen. Zij zullen omstreeks 12 uren te Roosen daal met een extra trein, waarop zich onderscheidene autoriteiten uit Zeeland zullen bevinden, worden afge- Do spoorweglijn Goes—Bergen op Zoom zal den 1 Juli reeds onmiddellijk na de feestelijke opening voor het publiek ten dienste staan. Behalve de gewone treinen, zullen op dien dag twee extra treinen van Goes naar Bergen op Zoom lijden, voor feestgenooten en ieder die er overigens van zou willen gebruik maken. De eerste extra trein zal des morgens te 10 u. 50 m. van Goes ver trekken, de tweede des avonds te 11 uren. Gisteren heeft in het hoofdkiesdistrict Dordrecht de verkiezing plaats gehad van oen lid voor de tweede kamer der staten-generaal in de plaats van mr. P. P. van Bosse. Bij de opening der stembussen is heden gebleken dat van de 1645 uitgebrachte stemmen 23 van onwaarde waren. Jhr. mr. W. T. Gevers Deynoot verkreeg 809, de heer M. Bichon van IJsselmonde 806 stemmen. Tusschen genoemde heeren moet alzoo eene herstemming plaats hebben. Bij de gisteren te Vlissingen gehouden herstemming voor de verkiezing van een lid voor den gemeenteraad ter vervanging van d"\ J. W. Callenfels, hebben van de ruim 400 kiezers 134 aan de stemming deel genomen, zijnde 4 meer dan bij de eerste stemming. Bij de opening der biljetten is heden gebleken dat daarvan 3 van on waarde waren, en dat 82 stemmen zijn uitgebracht op den heer W. A. de Gelder en 49 op den heer J. Loois Az., zoodat eerstgenoemde is gekozen. Uit Vlissingen schrijft men ons heden „De van hier overgeplaatste werklieden der marine zijn gisteren en heden met hunne familiën en huisraad naar hunne bestemming vertrokken. Er waren ongeveer 300 personen. Dat dit vertrek weder aan velen leed veroorzaakt, dat hierdoor weder menige band verscheurd is geworden, laat zich lichtelijk begrijpen. „Volgens gerucht zouden er welhaast weder een veer tigtal werklieden verplaatst worden. „De Amerikaanschc schepen zijn van Ostende vertrok ken naar Southampton en zullen van daar naar Bremen gaan, om alsdan vermoedelijk alhier terug te keeren." Bciioemingen cn besluiten. ridderorden. Vergunning verleend aan den heer H. L. Enthoven Lz., te 's Gravenhage, tot het aannemen en dragen der versierselen van ridder der orde van Isabella la Catolica, hem door H. M. de koningin van Spanje geschonken. eeketeek enen. Vergunning verleend aan A. A. E. Bolsius, te Oisterwijk, tot het dragen van het kruis Jidei et virluti en van de gouden medaille 3« grootte, hem beide door Z. H. den paus toegekend. polderbesturen. Benoemd tot gezworen van den Oost polder (Krabbendijke) de heer D. Blok, en tot gezworen van de polders Ooster en St. Jansland de heer A. van der Have. belastingen enz. Benoemd tot commies bij de directie der directe belastingen, in- en uitgaande rechten en accijnsen te Eindhoven de heer J. H. Scliuylenburg, thans surnumerair derzelfde middelen, tijdelijk met eerst- gemelde functie belast. hooger onderwijs. Benoemd tot hoogleeraar in de wis- en natuurkundige faculteit aan de hoogesehool te Groningen dr- R. A. Mees. marine. Op verzoek met den laatsten Juli a. eervol uit den zeedienst ontslagen de officier van gezondheid 2e klasse T. J. J. Gori. leger. Benoemd totZrMs-adjudant-generaal de,adjudant in buitengewonen dienst de gcneraal-majoor J. A. van den Bosch, afgetreden minister van oorlog. Op non-activiteit gesteld totdat omtrent hem nader zal worden beschikt Z'- M«- adjudant in buitengewonen dienst de gcneraal-majoor M. D. graaf van Limburg j Stirum, kommandant in de le stelling der genie.

Middelburgsche Courant | 1868 | | pagina 1