MIDDELBURGSCHE COURANT. IV0' 95. Zondag W 1868. 6tmt£nlattfr. 14 Juni. Editie van Zaterdag avond 8 uren. AAIBEiTEDIUIG. Op Vrijdag den 26 Junij 1868, des voormiddags teu 10 ure, zal, onder nadere goedkeuring, door den commis saris des kouings in de provincie Zeeland, of, bij zijne afwezigheid, door een der leden van de gedeputeerde staten, en in bijzijn van den hoofdingenieur van den waterstaat in het ll'11' district, aan het gebouw van het provinciaal bestuur, te Middelburg, worden aanbesteed: Het verdedigen van den dijkval van 27 Maart 1868 en het opmaken van den zeedijk aan den Kloosternol, district Scharendijke, van den polder Schouwen. Deze aanbesteding geschiedt bij enkele inschrijving, volgens 434 der algemeene voorschriften. Het bestek ligt ter lezing aan het gebouw van het ministerie van binnenlandsclie zaken, aan dat van het provinciaal bestuur van Zeeland, tc Middelburg, en is voorts op franco aanvrage, tegen betaling der kosten, te bekomen bij den boekhandelaar M. Nijhofe, Raamstraat n°- 49 te 's Gravenhage, en door zijne tusschenkomst in de voornaamste gemeenten des rijks. Den 7<'c» en 4'lc" dag vóór de besteding wordt de noodige aanwijzing op de plaats gedaan; voorts zijn nadere inlichtingen te bekomen bij den hoofdingenieur van den waterstaat te Middelburg en bij den ingenieur te Zierikzee. 's Gravenhage, 27 Mei 1868. Voor den minister, De secretaris-generaal, J. SCHRÖDER. 4 A X B E8TEDIN Op Vrijdag den 26 Junij 186S, des voormiddags ten 10 ure, zal, onder nadere goedkeuring, door den commis saris des konings in de provincie Zeeland, of, bij zijne afwezigheid, door een der leden van de gedeputeerde staten, en in bijzijn van den hoofdingenieur van den waterstaat in het li'1'' district, aan het gebouw van het provinciaal bestuur, te Middelburg, worden aanbesteed: Het verbeteren van den door den dijkval van 11 April 1868 beschadigden zeedijk tusschen de dijkpalen 12 en 16 van den Vlietepolder. Deze aanbesteding geschiedt bij enkele inschrijving, volgens 434 der algemeene voorschriften. Het bestek ligt ter lezing aan het gebouw van het ministerie van binnenlandsche zaken, aan dat van het provinciaal bestuur van Zeeland, te Middelburg, en is voorts op franco aanvrage, tegen betaling der kosten, te bekomen bij den boekhandelaar M. Nijhoff, Raamstraat n«- 49 te 's Gravenhage, en door zijne tusschenkomst in de voornaamste gemeenten des rijks. Den 7'le" en 4<i«» dag vóór de besteding wordt de noodige aanwijzing op de plaats gedaan; voorts zijn nadere inlichtingen te bekomen bij den hoofdingenieur van den waterstaat te Middelburg en bij den aspirant ingenieur te Veere. 's Gravenhage, 28 Mei 1868. Voor den minister, De secretaris-generaal, J. SCHRÖDER. PUBLICATIE. VERKIEZINGEN. De Voorzitter van den raad der gemeente VIls- slngen, maakt bekend dat van de, op den 9 en 10 dezer, opgemaakte proces sen-verbaal van de inlevering en opening der stem briefjes ter benoeming van een lid voor den gemeen teraad, een afschrift aan het raadhuis is aangeplakt, en wijders van de processen-verbaal ter secretarie inzage kan worden verkregen. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 10 Juni 1868. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. W. CALLENFELS. bij hun beslnit van den 30 Mei jl. n°. 57, te zijn goedge keurd, door hen op heden uitvoerbaar is verklaard en aan den gemeente-ontvanger ter invordering verzonden. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 10 Juni 1868. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. W. CALLENFELS. De Secretaris, P. FORBES WELS. middelburg 13 Juni. Heden heeft de tweede kamer de hoofdstukken IV B, VII C en X der staatsbegrooting voor 1868 (roomsch- catholieke, hervormde en andere eeredienstenen onvoorziene uitgaven), alsmede de wet op do middelen aangenomen. De geheele staatsbegrooting is alzoo thans door de tweede kamer aangenomen, met uitzondering van de begrooting voor buitenlandsche zaken, die heden ingediend en naar de afdeelingen verzonden is. De heer van Bosse heeft medegedeeld dat bij de regee ring het ernstig streven bestaat om tot eene spoedige bevordering der algeheele afscheiding van kerk en staat te geraken en de opheffing der departementen van eere- dienst, zoodra dit kan geschieden, te doen plaats hebben. De heer Geertsema is, in de plaats van den heer van Bosse, tot lid der huishoudelijke commissie benoemd. De Dordrechtsche vrijzinnige kiezersvereeniging heeft voor het lidmaatschap der tweede katner tot candidaat gekozen jhr- mr- W. T. Gevers Deijnoot, te 's Gavenhage, oud lid der kamer. PUBLICATIE. HOOFDELIJKE OMSLAG. De Burgemeester en Wethouders van Alissingen, maken bekend dat het kohier van den hoofdelijken omslag voor het jaar 1868, na door de Gedeputeerde Staten van Zeeland, In de Woensdag te Goes gehouden zitting van den gemeenteraad (waarvan wij het verslag in een volgend nommer opnemen) is door den voorzitter onder anderen medegedeeld, dat hij meent dat bij de aanstaande ope ning van den spoorweg aldaar eenige feestelijkheden zullen moeten plaats hebben; daar hij gelooft dat op de provinciale begrooting een post voorkomt ter bestrij ding van de daarvoor te maken kosten, stelde hij voor aan gedeputeerde staten eene bijdrage uit dien post voor genoemd doel te verzoeken. De raad heeft het dagelijksch bestunr gemachtigd in dezen geheel naar goedvinden te handelen. Maandag 22 dezer zal de steiger of aanlegplaats voor schepen en vaartuigen, tot het innemen of aanzetten van reizigers en het laden of lossen van goederen, aan den oever der Zuidvliet of Zandkreek bij Kortgene in gebruik worden gesteld. Met genoemden datum zal het reglement op het gebruik van de provinciale steigers in Zeeland van 9 Juli 1852 (Provinciaal blad n°- 109), be houdens de wijziging van het tarief volgens het Provin ciaal blad n°- 21 van 1867, daarop toepasselijk zijn. De algemeene vergadering van deelhebbers in het Zee manshuis en van de meteorologische commissie hebben Dinsdag te Rotterdam plaats gehad. Prins Hendrik woonde beide samenkomsten bij. Blijkens het verslag over het Zeemanshuis verkeert deze instelling in bloei- enden staat. 1292 zeelieden werden in 1867 daarin opge nomen. Het aantal kostdagen bedroeg 15,672; de som der spaarpenningen f 11,184.97 j. Het huis bleef borg voor f 15,000. De ontvangsten bedroegen f 28,579.30' In de vergadering der meteorologische commissie zijn aan een tiental koopvaardij-kapiteins door den prins medailles uitgereikt voor het houden hunner journalen. Benoemingen en besluiten. pensioenen. Pensioen verleend; ten laste van den staat en ten bedrage van f 2750, aan dr. J. W. Ermerins, emeritus hoogleeraar in de wis- en natuurkundige facul teit aan de hoogeschool te Groningen. marine. Op pensioen gesteld de luitenant ter zee le klasse R. A. Houck, ten bedrage van /"1100, en de offi cier-machinist H. Hardes, ten bedrage van /'600'sjaars met toekenning aan eerstgenoemden van den titulairen rang van kapitein-luitenant ter zee. Bevorderd de luitenant ter zee 2c klasse C. A. Jeekel tot luitenant ter zee 1" klasse, en tot luitenant ter zee 2e klasse de adelborst 1« klasse II. J. F. Mirandolle. Kerknieuws. Op het door den kerkeraad der Nederduitsche her vormde gemeente te Vlissingen opgemaakt twaaftal van predikanten, tot het doen van beroep ter vervulling dei- door het vertrek van den heer J. Vermeer te ontstane vacature, zijn geplaatst de heeren: G. H. Bleekert, te Fijnaart; G. Boer, te Ouderkerk aan den IJsel; C. A.Brijce, te Alphen; K. F. Creutzberg, te Maarssen; J. Drost, te Goes; J. J. Eigeman, te Loosduinen; W. J. Gezelschap, te IJselmuiden; E. B. Gunning, te Leiderdorp; H. C. Lin- donk, te Linschoten; A. Meerding, teV rieseveen; W. Mense te Bodegraven, en W. Vliegenthart, te Vreeland. Warine en leger. Naar aanleiding van Z'. Ms. besluit van den 12 dezer, wordt het fregat met stoom vermogen Adolf her tog van Nassau, onder bevel van den kapitein ter zee J. E. de Man, adjudant des konings in buitengewonen dienst, en het schroefstoomschip het Metalen Kruis, onder bevel van den kapitein ter zee J. Vos, met den laatsten dezer buiten dienst gesteld. Genoemde bevel hebbers worden met dien datum eervol van hun kom- mando ontheven. Met den 1 Juli a. wordt in dienst gesteld, met bestem ming naar Japan, Z'\ M*. schroefstoomschip Marnix, waarvan het bevel wordt opgedragen aan den kapitein luitenant ter zee P. Toutenhoofd. Het verder etat-major van dat schroefstoomschip zal bestaan uit: den luitenant ter zee le klasse J. A. Greve, le officier; de luitenants ter zee 2" klasse D. M.- G. de Swart, J. C. Joekes en J. L. Duker; de adelborsten 1« klasse E. Voetelink, J. van Scheers, J. W. Arkenbout Schokker, G. H. Tho massen a Thuessink van der Hoop; den officier van ge zondheid 2« klasse L. P. Vlaanderen; den officier van administratie 2C klasse J. C. Coopsen den scheepsklerk H. J. Knottenbelt. Zr. Ms. raderstoomschip de Valk, onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee J. F. Koopman, is in den voormiddag van den 12 dezer van de reede van Texel naar Engeland vertrokken, ten einde den te Birkenhead voor rekening van het Nederlandsche gouvernement aangebouwden monitor de Krokodil naar Nederland over te brengen. De officier van gezondheid 3« klasse J. Keyzer wordt met. den 16 dezer maand geplaatst in de rol van Z'. M*. wachtschip te Willemsoord, om gedetacheerd te worden op het instructievaartuig Pro Patria. Gedurende de maanden Juli en Augustus zullen in de legerplaats bij Zeist vereenigd worden een gedeelte van het bataljon mineurs en sappeurs, 10 compagniën vesting-artillerie en een gedeelte van de artillerie instructie-compagnie. Het bevel over de kampeerende troepen is opgedragen aan den kolonel van der Meer de Wal, kommandant van het tweede regiment vesting artillerie. De luitenant-kolonel van Oldenbarnevelt, ge naamd de Witte Tullingh, is speciaal belast met het bevel en de leiding der oefeningen van de artillerie. De administratieve dienst in het kamp is opgedragen aan den onder-intendant 2* klasse O. 1. de Haart te Utrecht. De officieren van gezondheid lc klasse J. D. van Hemert en H. L. van Duyl, zijn met den geneeskundigen dienst belast. Rcchlzaken. De arrondissements-reclitbank alhier heeft jl. Woens dag de volgende vonnissen uitgesproken. Johanna Mortier, oud 15 jaren, zonder beroep, wonende alhier beklaagd dat zij den 7 Mei jl. op de openbare straat alhier eene bedelende houding aangenomen en een aalmoes ontvangen heeft is schuldig verklaard aan bedelarij in eene plaats voor welke eene openbare in richting tot voorkoming van bedelarij bestaat, gepleegd met oordeel des onderscheids, en, onder aanneming van verzachtende omstandigheden, veroordeeld tot. eene gevangenisstraf van zes dagen, alsmede in de kosten.

Middelburgsche Courant | 1868 | | pagina 1