OÜRANT. W- 18. Zaterdag *3imtenlan£r. 1868. 1 Februari. Editie van Vrijdag avond 8 uren. PUBLICATIE. GRONDBELASTING De Burgemeester van Vlisstiige maakt bekend Dat bet op heden bij hem ontvangen kohier der grond belasting, dienst 1868, ter invordering aan den rijks ontvanger is verzonden en noodigt mitsdien de daarop voorkomende belas tingschuldigen uit, om hunne aanslagen op de daartoe bepaalde termijnen aan te zuiveren. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 28 Januari 1868. De Burgemeester voornoemd, J. W. CALLENFELS. PUBLICATIE. NATIONALE MILITIE. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingcn, Gelet op art. 28 en volgende de wet van den 19 Augus tus 1861 (Staatsblad no. 72) Brengen ter kennis van belanghebbenden dat de loting der in het vorige jaar voor de militie ingeschrevenen, in deze gemeente zal plaats hebben ten raadhuize, op den 8 Februari 1868, te beginnen des voor middags te 111 uren; dat gedurende vijf dagen, te rekenen van den dag waarop de loting heeft plaats gehad, tegen de wijze waarop zij is geschied, bij gedeputeerde staten bezwaren kunnen worden ingebracht door belanghebbende lotelin- gen, of door hun vader of voogd dat de bezwaren moeten worden ingediend, door mid del van een door de noodige bewijsstukken gestaafd verzoekschrift op ongezegeld papier, onderteekend door hem, die ze inbrengt; welk verzoekschrift bij den burge meester moet worden overgebracht, tegen bewijs van ontvang dat op Maandag den 10 Februari 1868, des voormid dags van 10 tot 12 uren, ten raadhuize zitting zal wor den gehouden tot het opmaken van de getuigschriften ter bekoming van vrijstelling wegens broederdienst of op grond van te zijn e c n i g e wettige zoon, bedoeld in de 2de en 3de zinsnede van art. 53 der bovenbe doelde wet dat zij die op zoodanige vrijstelling aanspraak maken, op gemelden tijd ten raadhuize zullen moeten verschij nen, vergezeld van twee bij den burgemeester bekende meerderjarige ingezetenenterwijl op broederdienst reclameerende, zij zullen moeten medebrengen de bewij zen van geboorte van henzelve en van de nog in leven zijnde broeders, benevens het paspoort of ander bewijs van ontslag, of een uittreksel uit het stamboek of een bewijs van werkelijken dienst van den broeder of de broe ders op wiens of wier dienst zij hunne reclame gronden. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 30 Januari 1868. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. W. CALLENFELS. De Secretaris, P. FORBES WELS. middelburg 31 Januari. De minister van binnenlandsche zaken overwegende dat, ten gevolge van het aannemen van het lidmaatschap der tweede kamer van de staten-generaal door de heeren mr. J. R. Thorbecke en rnr. P. P. van Bosse in de hoofd kiesdistricten Assen en Dordrecht, de op den 4 Februari aanstaande uitgeschreven herstemming in het hoofdkies district Amsterdam vervalt, en aldaar eene nieuwe stem ming moet plaats hebben heeft bij beschikking van 30 Januari bepaald: 1. dat de verkiezing in het hoofd kiesdistrict Amsterdam zal geschieden op Donderdag den 13 Februari aanstaande; 2. dat, zoo herstemming noodig is, deze zal plaats hebben op Donderdag den 27 Februari daaraanvolgende. Staatscourant Voor de herstemmingen, die plaats zullen hebben ter benoeming van 11 leden voor de tweede kamer der staten-generaal in 8 hoofdkiesdistricten, moeten de stem biljetten worden ingeleverd op Dinsdag 4 Februari a. De opening der biljetten echter heeft plaats: Woensdag 5 Februari in het hoofdkiesdistrict BredaDonderdag 6 Februari in de hoofdkiesdistricten Almelo, Arnhem, Delft, Haarlem, Leiden en Roermond; Vrijdag 7 Februari in het hoofdkiesdistrict Alkmaar. Uit Amsterdam schrijft men 29 Januari aan de N. Rot- terd. courant„Tot veler leedwezen blijkt, dat bij de verkiezing voor zes leden der tweede kamer twee onre gelmatigheden zijn voorgevallen. In de eerste plaats bemerkt men uit het proces-verbaal, dat éen stembiljet meer in de bus is gevonden dan het getal kiezers, het welk volgens de daarvan opgemaakte lijst gestemd heeft. In de tweede plaats zijn vier stembiljetten, voorzien van den naam van mr. J. Heemskerk, niet toegekend aan den heer van dien naam, alleen bekenden candidaat en lid der ontbonden kamer mr. J. Heemskerk Bz. De heer Thorbecke erlangde, volgens het proces-verbaal, 1395, de heer mr. J. Heemskerk Bz. 1394 stemmen. Ware door het stembureau de regel gevolgd door de tweede kamer bij de toelating van den heer mr. Verheijen als lid voor Tilburg in November 1866 met 46 tegen 19 stemmen aangenomen, dan zou eene herstemming moeten gelast zijn tusschen de heeren mr. P. P. van Bosse met 1445 en mr. J. Heems kerk Bz. met 1398 stemmen en zou het eerste bezwaar, de invloed van dat éenc biljet op de verkregen meerder heid van stemmen, van zelve vervallen. Eene stem is uit drukkelijk uitgebracht op den heer Heemskerk Az., hier niet als candidaat bekend. Velen meenen, dat de liberale richting, speciaal de heer mr. J. Heemskerk Bz., door de genomen beslissing zeer is benadeeld." Het 8e Zeeuwsche muziekfeest, hetwelk den 28 en 29 Mei a. alhier zou gehouden worden, is, naar wij vernemen, uithoofde van ongesteldheid van den directeur, onbepaald uitgesteld. In de zitting van den gemeenteraad van Amsterdam, is eergisteren door den burgemeester medegedeeld, dat voor ruim tien millioen gulden is deelgenomen in de inschrijving voor de stedelijke geldleening, tot een bedrag van dertien ton geopend. Daarin is o. a. ter sprake geko men de bekende missive van de ministers van binnen landsche zaken en van financiën over de zaak van het Noordzeekanaal, inhoudende bezwaren tegen de uitvoe ring van staatswege, zooals die door den gemeenteraad, krachtens zijn besluit van 20 December 1867, was ge- wenscht, en aanbeveling tot onderzoek der denkbeelden van den heer J. G. Jager. Burgemeester en wethouders stelden voor dien brief voor kennisgeving aan te nemen, de ministers te antwoorden dat de raad persisteert bij zijn den 20 December genomen beslissing, en dat er bij 'sraads meening, dat het werk van staatswege moet worden tot stand gebracht, geen sprake kan zijn van andere inge diende of niet ingediende voorstellen. Naar aanleiding van dit voorstel ontstond een ampele discussie, waaruit bleek dat de brief der ministers een ongunstigen indruk op vele leden had gemaakt. Sommigen, zooals de heeren Koenen, Beeloo en van Bosse, wenschten uitstel van be handeling, ten einde zich nog eens over den vorm te beraden. De heer van Bosse wenschte de redenen van 's raads beslissing nader gemotiveerd te zien, doch trok, na verwerping van een voorstel tot uitstel, dit voorstel in. De heer Jager constateerde: 1. dat de ministers eene ondersteuning aan zijne denkbeelden hadden gegeven, welke aan het genomen raadsbesluit ontbrak2. dat de directie der Amsterdamsche kanaalmaatschappij die denk beelden ondersteunde. Op eene vraag, door hem aan den voorzitter gedaan, verklaarde deze, dat de raad door het voorstel van burgemeester en wethouders aan te nemen, alleen voor dit oogenblik zijn gevoelen te kennen gaf. Daarop werd het voorstel met 35 stemmen aangenomen alleen de heer Jitta, voorzitter der Amsterdamsche kanaalmaatschappij, hield zich buiten stemming. iSenocmDigeii en besluiten. ridderorden. Vergunning verleend aan Aug. L. Fau- bel, directeur van den koninklij ken Franschen schouwburg te 's Gravenhage, tot het aannemen en dragen van het ridderkruis der orde van Isabella la Catholica, hem door II. M. de koningin van Spanje geschonken. rechterlijke macht. Benoemd tot procureur bij de arrondissements-rechtbank te Zierikzee mr. J. M. Isebree Moens, plaatsvervangend kantonrechter en advocaat aldaar. belastingen enz. Eervol ontslag verleend aan den heer N. Kantelaar, uit zijne betrekking van ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Dalfsen (Over- ijsel). posterijen. Eervol ontslag verleend aan den heer A. A. Elias, uit zijne betrekking van surnumerair der posterijen. Kerknieuws. Op het zestal van predikanten ter voorziening in eene bij de Nederduitsche hervormde gemeente te Zwolle bestaande vacature zijn onder anderen geplaatst de heeren II. W. Creutzberg en J. Vermeer, beide te Vlissingen. Onderwijs. De gemeenteraad van Sas van Gent heeft den hoofd onderwijzer M. Hollebrands, op zijn verzoek, met 1 Mei a. eervol uit zijne betrekking ontslagen. üfarine en leger Volgens kennisgeving van den minister van oorlog zal in de maand Juni a. het examen plaats hebben voor hen die als kadet aan de koninklijke militaire academie te Breda wenschen geplaatst te worden. Het getal open gestelde plaatsen bedraagt: voor den dienst hier te lande: infanterie 35, cavalerie 1, artillerie 20 en genie4; voor Oost-Indië: infanterie 6, cavalerie 2, artillerie 8 en genie 3; voor West-Indië: artillerie 1. De nadere bijzonderheden zijn vermeld in de Staats courant van jl. Woensdag. Kcclitzaken. Bij bevelschrift dor arrondissements-rechtbank te Goes is dezer dagen naar den procureur-generaal bij het pro vinciaal gerechtshof in Zeeland verwezen de persoon van A. do Loos, oud 26 jaren, geboren te Bergen op Zoom en wonende te Grauw, thans gedetineerd te Goes, ter zake als zou hij in den morgen van den 1 September jl. in de kluis der schuur van zijn meester, den landbouwer F. Buren, te Grauw, aan zijn daar wonenden medeknecht, met het oogmerk om hem van het leven te berooven, door middel van een ijzeren anker een hevigen slag op het hoofd hebben toegebracht, tengevolge waarvan deze onmiddellijk is overleden, en als zou hij vervolgens van den overledene arglistig hebben weggenomen en zich toegeëigend een zilveren horloge, acht kleedingstukken, een sleutel en eenig geld, om welken diefstal voor te bereiden en gemakkelijk te maken hij dien moord zou hebben gepleegd. Ceniengdc berichten. In den stal van den heer Kohier onder Zonnemaire, heeft zich de longziekte vertoond, en wel bij vee dat in dezen winter uit Holland was overgebracht. Den heer J. Adam, gemeente-apotheker te Goes, is gis teren door eene daarmede belaste commissie een geschenk uitgereikt, waaraan door een groot deel der burgerij is bijgedragen, uit erkentelijkheid voor zijne vele helange- looze diensten, met voorbeeldige zelfopoffering bewezen tijdens de cholera te Goes heeft geheerscht. De kroonprins van Italië, dien men reeds meermalen aan een Oostenrijksche prinses heeft willen uithuwe lijken, zal, naar men thans verzekert, met zijne nicht Margaretha, dochter van den hertog van Genua, trouwen. Men beweert zelfs dat liet huwelijk binnen kort zal vol trokken worden. De prins is 24 en de prinses 16 jaar oud. Men ziet in de Overijselsche streken door de schamele klassen meer en meer gebruik maken van paardeuvleescli. Maar wat men hierbij erg moet noemen, is, dat zelfs liet vleeseh van aan kwaden droes of aan andere ziekten gestorven paarden wordt gebruikt om er worst van te maken. Zoo bestaat er in en bij Zwolle meer dan éene paardenslachterij, alwaar wekelijks 3 a 4 oude zieke paarden afgemaakt en in consunitie gebracht worden. De prijs er van is voor den armen man

Middelburgsche Courant | 1868 | | pagina 1