MlDDELBURGSCHE COURANT. N°- 182. Donderdas 1867 14 November. i Editie van Woensdag avond 8 uren. Middelburg 13 November. De finaucieele nadeelen welke voor deze gemeente uit ^onlangs aangekondigde garnizoensveranderingzullen 'Oortvloeien, hebben eenige ingezetenen genoop t zich tot den minister van oorlog te wenden, met verzoek om °P de dezer dagen bekend geworden regeling terug te kotnen en het tegenwoordig garnizoen hier te doen blij ven of door een bezetting van dezelfde getalsterkte te doen vervangen. Een dergelijk verzoek van het gemeentebestuur uit gaande, is reeds een paar dagen geleden aan den minister toegezonden. Uit Vlissingen meldt men ons heden dat door Z. M. den koning afwijzend beschikt is op het adres van den gemeenteraad, waarin verzocht is om het Koninklijk 'Ostitunt voor de marine van Willemsoord over te Plaatsen naar Vlissingen. Gedurende de maand Octoher jl. zijn op het kanaal door Zuid-Beveland op en afgevaren aan de sluis te Hausweert3 zeeschepen, metende 223 ton; 59 Rijnschepen. metende 9425 ton; 1385 lichters, Uetters en andere binnenlandsche vaartuigen, metende 61,636 ton en 103stoomschepen, metende 16,414 ton; en aan de sluis te Wemeldinge3 zeeschepen, metende 223ton; 59 Rijnschepen, metende 9425 ton; 1520 lich- tera, vletters en andere binnenlandsche vaartuigen, hetende 67,706 ton; en 103 stoomschepen, metende 16aU ton Te Zieriksee werd gisteren avond eene vergadering gehouden, waarin de commissie voor het stichten van arbeiderswoningen rapport beeft uitgebracht bij monde "an haren voorzitter, den heer Heijse. Daaruit bleek, dat het der commissie niet is mogen gelukken terrein te vinden om op te bouwen. Tevens werd medegedeeld een Plan van inrichting dier woningen en eene raming der kosten bijaldien er grond tegen oen redelijken prijs te v'nden was. Hierna werd in omvraag gebracht oi iemand der vergadering ook geschikt terrein voor het beoogde doel wist'aan te wijzen. Na discussie werd besloten dat de commissie zich bij adres aan den raad zou wenden, om voorwaardelijk tot het stichten van arbeiderswonin gen, terrein aan de balie aan te vragen. De nieuw benoemde gezant bij het Nederlaudsche hof, de baron de Beaulien, is bij H. M. de koningin en Z. K. H. PrinsFrederik ten geboore toegelaten en vertrekt eerst daags naar Munchen, waar hij vermoedelijk 14 dagen zal verblijven ter regeling zijner particuliere zaken. Vóór zÜne afreis zal hij evenwel nog het tractaat ondertee- keuen, dat tussohen Nederland en België is gesloten om rent den aanleg van een spoorweg ter verbinding der Belgische spoorwegen met ötaats-Vlaanderen. Handelsbl De opening van de spoorweglijn Meppel-Heerenveen wordt tegen 15 Februari a. tegemoet gezien. In de week van 27 October tot 2 November 1867 zijn het geheele rijk aan cholera overleden 16 personen, daarvan te Maastricht 9, te Helder 2, te Vianen 2, te botterdam 1, te Zevenbergen 1 en te Oosterland 1. Bij beschikking van den minister van binnenlandsche 'aken, van den 7 dezer, is de telegrafist der derde klasse K. von Hom, op zijn verzoek, als zoodanig eervol °Qtslagen. Benoemingen en besluiten. Ministerieels departementen. Tijdelijk opgedra gen het beheer over het departement van justitie aan J. Heemskerk Azn., minister van binnenlandsche '•aken. Ridderorden. Vergunning verleend aan den heer A. J. Machicls, consul-honorair van Baden en van Saksen- Coburg Gotha, Nederlander, thans woonachtig te Parijs, tot het aannemen en dragen der versierselen van het kommandenrskruis van Isabel la Catolica eerste klasse met de ster, hem door H. M. de koningin van Spanje toe gekend. leger. Benoemd tot apotheker 3e klasse bij het per soneel van den geneeskundigen dienst der landmacht in Oost-Indië, de heer Meinard Victorvan Lissa, op verzoek eervol ontslagon apotheker 3e klasse van de landmacht in West-Indië. Benoemd bij het wapen der infanterie tot luitenant kolonel bij het le regiment, de majoor G. A. de Gelder, van het 3e regiment; tot majoor bij het 3e regiment de kapitein le klasse P. Heitz, van het 2e regiment, Op verzoek op non activiteit gesteld in afwachting dat omtrent hem nader zal werden beschikt, de luitenant- kolonel T. W. d'Harvant Bigot de Villandry, van het le regiment infanterie. Benoemd bij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht, tot officier van gezondheid le kl. (naar ouderdom van rang) de officier van gezondheid 2e klasse J. M. Engelhart; tot officier van gezondheid 2e klasse (naar ouderdom van rang) de officieren van gezondheid 3e klasse W. T. Philipsen en A. van Mens, allen van genoemd personeel. Kerknieuws. Uit het vroeger medegedeelde twaalftal van predi kanten ter vervulling eener vacature bij de Nederduit- sche hervormde gemeente te Leiden is bet volgende alphabetisch zestal gemaakt: de heeren S. Essenius Greeff, te Dordrecht; E. C. Jungius, te Zierikzee; J. Knappert, te Deventer; dr. J. A. Lamping, te Helder; dr. A. J. Oort, te Schoonhoven, en dr. J. M. Vorstman, te Enschede. Hieruit is onmiddellijk een drietal gevormd, waarop alphabetisch geplaatst werden de heeren Jungius, Lam ping en Knappert. Uit Ilarlingen schrijft men dat de uitslag van de verkiezing voor kiezers van kerkeraadsleden enz. den liberalen, op godsdienstig gebied, de nederlaag heeft aangekondigd. Van de 40 te verkiezen kiezers zijn 38 orthodox, Óen liberaal, en tusschen een liberaal en een orthodox-gezinde moet herstemd worden. Te Gorinchem hebben zich eenige ingezetenen vereenigd, om te protesteeren tegen de heffing eener contributie tot dekking der onkosten bij de aanstaande nieuwe wijze van kerkelijke stemmingen bij de her vormde gemeente. Onderwijs. De Staatscourant van Zondag en Maandag bevat het verslag der commissie belast met het afnemen van het eind-examen der rijks hoogere burgerschool te Utrecht en van het examen A, volgens art. 59 der wet van 2 Mei 1863. Het nomrner van gisteren bevat het verslag der com missie, belast met het afnemen van het eind examen der hoogere burgerscholen in Overijsel, in het jaar 1867. Marine en leger. Zr. Ms. ramtorenschip Prins Hendrik der Nederlanden, onder bevel van den kapitein ter zee M. II. Jansen, is in den voormiddag van den 10 dezer van de reede van Texel naar zee vertrokken, ten einde eenige Fransche en Engelsche havens te bezoeken. Zr. Ms. fregat met stoom vermogen Adolf Hertog van Nassau, onder bevel van den kapitein ter zee J. E. de Man, is in den namiddag van den 11 dezer van de reede van Texel Daar zee vertrokken, tot het doen van een kruistocht in de Middellandsche zee. De plaatsing van den luitenant ter zee 2e klasse L. A. Dittlof Tjassens op Zr. Ms. raderstoomschip Banka is ingetrokken en hij met den 10 dezer op non-aeti- viteit gebracht. Te zijner vervanging wordt met. den 21 dezer op dat stoomschip geplaatst de luitenant ter zee 2e klasse J. P. Hovy; terwijl de luitenant ter zee 2e klasse I. W. Hudig met laatstgemelden datum geplaatst wordt op Zr. Ms. wachtschip te Willemsoord. Er is een telegram met onduidelijken datum uit Batavia ontvangen, meldende dat daar is aangekomen het oorlogstoomschip Watergeus, kommandant W. B. F. Escher, welk schip onderweg in zee een Chineesch kaper schip in brand had gestoken. De bii koninklijk beslnit vastgestelde garnizoens verandering is als volgt: Tegenwoordige Nieuwe Korpsen en onderdeden. standplaats. bestemming. le reg. infanterie. Staf, Nijmegen, Leeuwarden, le bat., 3 komp., le n 2 Delfzijl. 2e 4 linie-komp., Deventer. 2e de tir.-komp., Assen. 3e 4 linie-komp., Arnhem, Leeuwarden. 3e r de tir.-komp., Harlingen. 4e 2 linie-komp., Leeuwarden. 4e Zwolle, 4e de tir.-komp., Nijmegen, Depót. Arnhem, Groningen. 2e reg. infanterie. 2e bataljon, Venio, Maastricht. Depót. Maastricht, Grave. 3e reg. infanterie. Staf. Vlissingen, Bergcn-op-Zoom. 2e bat., Gorinchem, 3e de tir.-komp., Vlissingen, Neuzen. 4e 2 linie komp., Gorinchem, Bergen-op-Zoom. 4e Vlissingen, 4e de tir.-komp., Depót. Middelburg, Vlissingen. 4e reg. infanterie. Staf. Gouda, Leiden. 2e bat., 2 linie-komp., Delft, - 3e 3 Gouda, Woerden. 3e 1 Leiden. 4e de lin.-komp., Woerden, Haarlem. 4e de tir.-komp., Leiden, 5e reg. infanterie. 2e bataljon, Grave, 's Bosch. 6e reg. infanterie. Staf. Bergen-op-Zoom, Breda. 4e bataljon, Doesborgb, Depót. Bergen-op-Zoom, Gorinchem. 7e reg. infanterie. le bat., 4 linie-komp., Haarlem, Hoorn, le de tir.-komp., Naarden. 2e 4 linie-komp., Hoorn, Utrecht. 2e de tir.-komp., Naarden, 3e n Amsterdam, Helder. 4e Helder, Amsterdam. 8e reg. infanterie. Staf. Leeuwarden, Arnhem, le bat., 3 linie-komp., Groningen, le de tir. komp., le 1 linie-komp., Delfzijl, n 2e bat. Leeuwarden, Nijmegen. 3e 4 linie-komp., Assen, Doesborgh. 3e de tir.-komp., 4e 4 linie komp., Leeuwarden, 4e de tir.-komp., Ilarlingen, Depót. Groningen, Reg. veld-artillerie. Staf en 1 batterij, Utrecht, 5 batt. en 1 tr.-komp., Amersfoort, 3 batterijen, Leiden, 'g Hage. 1 batterij. Arnhem, le reg vesting-artill. 2 kompagniën, Amsterdam, Delft. 1 kompagnie, Utrecht, Amsterdam. 3 kompagniën. Delft. 1 kompagnie, Amsterdam. Helder. 1 r Utrecht, 2e reg. vesting-artill. Staf, Breda, Utrecht. Utrecht. Arnhem.

Middelburgsche Courant | 1867 | | pagina 1