MlDDELBURGSCHE COURANT. N°' 174. Donderdag 1867, 31 October. I3innmlcmö. Editie van Woensdag avond 8 uren. hoofdelijke omslag. middelburg 30 October. PUBLICATIE. HOOFDELIJKE OMSLAG. De Burgemeester en Wethouders van Aïissliiigen doen te weten dat door den raad dier gemeente, in zijne vergadering ?an den 31 Augustus 1867, is vastgesteld de volgende, DlJ koninklijk besluit van den 4 October 1867, no. 64, £°edgekeurde verordening: Besluit tot wijziging der verordening tot heffing eener plaatselijke directe belasting op de inkomsten in de ge meente Vlissingen. De gemeenteraad van Vlissingen; Overwegende,dat het wenscbelijk is om de ingezetenen, *'er zuiver inkomen minder dan vierhonderd gulden 'jaars bedraagt, vrij te stellen van de plaatselijke belas ting op de inkomsten, onder den naam van hoofdelijken "«Slag; Herzien zijne verordening op de heffing dier belasting; Besluit: De verordening tot heffing eener plaatselijke directe Casting op de inkomsten in de gemeente Vlissingen, ?an den 19 Maart 1866, wordt, in te gaan met den Januarij 1868, gewijzigd, te weten Art. 2. 'door het daarin uitgedrukte cijfer van /"250.— doen wegvallen en daarvoor in de plaats te stellen fi00.— Art. 5. De tweede zinsnede van dit artikel wordt aldus blezen; De klassen worden verdeeld, als volgt: 1 klasse van f 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 400 tot 'en met f 500.— - 501 - 600.— - 601 k 800.- - 801 - 1000.- -1001 ft - 1300— -1301 - 1600— - 1601 2000— - 2001 - 2500— -2501 - 3000— - 3001 - 3600— -3601 - 4200— - 4201 - 5000.- - 5001 ft - 6000— - 6001 - 7000— - 7001 - 9000— - 9001 - 12000.— 16 -9001 - rcwv.- "n.zoo vervolgens elke klasse hooger opspringende met duizend gulden. Aldus vastgesteld door den gemeenteraad van Vlissingen den 31 Augustus 1867. De Burgemeester, J. W. CALLENFELS. De Secretaris, P. FORBES WELS. Behoort bij het koninklijk besluit van den 4 October °67, no. 64. Mij bekend, De Minister van Binnenlandsche Zaken, Namens den Minister, De Secretaris Generaal, (get.) J. SCHRÖDER. Accordeert met het origineel, De Secretaris-Generaal, (get.) J. SCHRÖDER. is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, ae» 28 October 1867. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. W. CALLENFELS. De secretaris, P. FORBES WELS. PUBLICATIE. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen; maken bekend: dat het eerste snppletoire kohier van den hoofdelijken "Omlag, voor het jaar 1867, door den gemeenteraad is Vastgesteld, en gedurende acht dagen, te rekenen van D'nsdag den 29 October 1867, voor een ieder ter secre- atie der gemeente ter lezing zal zijn nedergelegd; en dat ieder aangeslagene binnen dien tijd tegen zijn aanslag in beroep kan komen bij de gedeputeerde staten Van Zeeland, bij verzoekschrift op ongezegeld papier. En is hiervan afkondiging geschied waar hot behoort, den 28 October 1867. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. W. CALLENFELS. De secretaris, P. FORBES WELS. De gemeenteraad alhier heeft in zijne heden gehouden zitting onder andereu behandeld de gemeentebegrooting voor 1868, welke in ontvang en uitgaaf is vastgesteld op /"266,048.75j. Medozijn vastgesteld de begrootingen van het burgerlijk armbestuur en der dienstdoende schutterij over 1868, eene snppletoire gemeentebegrooting voor 1867, naar aanlei ding van vroeger genomen raadsbesluiten, en de reke ningen over 1866 van het bestuur der godshuizen en het burgerlijk armbestuur. Voorts is voor kennisgeving aangenomen eene missive van den minister van binnenlandsche zaken, in antwoord op het door den raad ingezonden adres in het belang der hier bestaande scheepstimmerwerven. De minister geeft in hoofdzaak te kennendat bij het ontwerpen der kanaal werken zooveel mogelijk getracht is het plan met de bestaande toestanden in overeenstemming te brengen; dat het rijk niet aan alle bezwaren van particulieren die zich door de werken van algemeen belang benadeeld achten, kan tegemoetkomen; en dat er alzoo geen grond bestaat om te voldoen aan het verzoek tot het instellen van een nader onderzoek van regeeringswege. Tot lid der commissie van toezicht over de scho len van middelbaar ouderwijs, in de plaats van den op verzoek eervol ontslagen heer C. Brunings, is benoemd dr. S. Dobbelaer de Wind; tot hulponderwijzer op schoo 1 C voor gewoon en meer uitgebreid lager onderwijs voor jongens, de heer M. Walrave van de Garde, hulp onderwijzer alhier, op een jaarwedde van ƒ350; tot agent van kazerneering, in de plaats van den op verzoek eervol ontslagen heer C. J. au de Kreke,de heer J. H. Schutters, commies ter gemeente-secretarie. Aan den heer J. A. de Man is op verzoek eervol ontslag verleend als hulponderwijzer op school G. Uit 's Hage meldt men dat de minister van justitie, de heer Borret, ernstig ongesteld is en dat zijn toestand zelfs hoogst zorgelijk wordt geacht. De beide volgende berichten ontleenen wij aan de Arnhemsche courant ftH. M. de koningin zal, zooals wij gisteren reeds mede deelden, den 4 November a. uit Parijs terngkeeren en zich dan naar het Loo begeven. Donderdag avond jl. heeft H. D. in het door haar bewoonde liótel van de keizerin der Franschen, een bezoek ontvangen van den keizer van Oostenrijk en diens broeders. Vrijdag heeft de koningin voor de tweede maal het museum van Ver- sailles bezichtigd. II. M., vergezeld van den graaf Walsh, kamerheer, en verschillende personen van haar gevolg weiden ontvangen door den onder-directeur, den heer Eng. Bataille." „Met het oog op het vroeger medegedeelde artikel van het Journal des Débats omtrent het plan van Pruisen, om het koninkrijk Saksen en de Saksische vorstendom men in Saksen te annexeeren, zegt de N. Pr. Zeitung: „Wij meenen ons niet te vergissen, wanneer wij met het ontstaan van dit en soortgelijke artikelen eene zeer hoog geplaatste dame in verband brengen, wier sympathiën voor de machtsontwikkeling van Frankrijk even sterk zijn als haar afkeer van den tegenwoordigen toestand van haar Duitsch vaderland. De Köln. Zeitung voegt er bij: „Ook ons is privatim de koningin der Nederlanden genoemd als de Egeria van deze en soortgelijke jegens Pruisen vijandige berichten." (Wij deelen dit bericht mede zonder er, gelijk het daar luidt, eenig geloof aan te slaan)." De vervaardiger van het standbeeld van van Hogen- dorp, de heer Geefs te Antwerpen, is door den groot hertog van Luxemburg tot officier der orde van de Eikenkroon benoemd. Benoemingen en besluiten. ridderorden. Benoemd tot ridder der orde van den Nederlandschen leeuw mr. P. M. Tutein Nolthenius, bur gemeester van Apeldoorn. Vergunning verleend aan J. Wiltering, honorair secretaris der Koninklijke academie van beeldende kunsten te Amsterdam, thans te Parijs, tot het aannemen en dragen der onderscheidingsteekenen van officier der orde van het Legioen van eer, hem door Z. M. den keizer der Franschen geschonken. Kerknieuws. De heer C. J. Bryee, predikant te Alphen a/d. Rijn, heeft voor het op hem uitgebracht beroep naar Wisse- kerke bedankt. *Aan den heer J. B. Barenbrugh, predikant bij de hervormde gemeente te Zierikzee, is door bet provin ciaal kerkbestuur eervol emeritaat verleend, ingaande 1 Januari 1868. Alarinc en leger. De officier van administratie 3e klasse F. T. Courier dit Dubekart, laatst behoord hebbende tot het eskader in Oost-Indië en den 22 dezer van daar in Nederland teruggekeerd, wordt met dat tijdstip op non-activiteit gebracht. Toen jl. Zaterdag Zr. Ms. transportschip Java van Nieuwediep de reis naar Oost-Indië zou aanvangen en men het schip uit het sluisgat van het dok verhaalde, brak, tengevolge van den zwaren stroom, de tros en liep het schip op den havendam. Een paar schepelingen wer den ernstig verwond. Nadat men evenwel naar buiten was gestoomd ontdekte men spoedig dat het roer door het stooten onklaar was geraakt, zoodat men naar de reede Terugkeerde. De gekwetsten werden naar het marine-hospitaal overgebracht. Volgens later bericht is het schip Zondag morgen te Niemvediep weder in de haven gekomen en door een duiker onderzocht, en het roer in de vingerlingen gebracht. Bij gunstig weder zo" het schip Maandag naar zee vertrekken. Gemengde berichten. Gisteren middag is te Vlissingen een jongentje van omstreeks 10 k 11 jaren aan het zoogenaamde „werk" verdronken. Zoo men zegt was zijn pet, terwijl hij over den dijk liep, afgewaaid, eu was hij, bij de pogingen om die terug te krijgen, in het water geraakt. Te Oosterland is Maandag avond op de hofstede van G. Flohel brand ontstaan, waardoor de schuur ge heel en het woonhuis gedeeltelijk is in de asch gelegd, terwijl slechts weinig van hetgeen er zich in bevond is kunnen gered worden. De brandweer verleende spoedig hulp. De gebouwen en landbouwgereedschappen zijn, naar men verneemt, tegen brandschade verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Uit Rotterdam wordt van 24 dezer aan de Genees kundige courant geschreven„Naar men verneemt hebben zich hier ter stede eenige lichte gevallen van vergiftiging voorgedaan, tengevolge van het gebruik van met conium vruchtjes vermengd anijszaad. Deze vermen ging moet zoo sterk wezen dat het gebruikte anijszaad er slechts een flauwen smaak door bezit; en de hoeveel heid, door onbekendheid met de vermenging grooter genomen, wordt dan gevaarlijk. Wij waarschuwen dus voor het gebruik van de zoogenaamde muisjes eu alle artikelen die met anijszaad bereid worden." In de Amerikaansche dagbladen wordt met grooten lof gewag gemaakt van eenen toestel o:n de diepte ter zee te meten, uitgevonden door den heer Sidney E. Morse te New-York. Men werpt dit werktuig eenvoudig over boord in den oceaan, op plaatsen waar de diepte ver scheidene duizenden ellen bedraagt. Het zinkt als een keel en zoodra hot den bodem geraakt heeft, draait het zich 'om en komt weder aan de oppervlakte. Nu wordt het opgevischt, en men leest de diepte van het punt, waar het den bodem geraakt heeft, op eene schaal, even als men de warmte leest op de schaal van een ther mometer. Volgens een particulier bericht is jl. Zondag ochtend ongeveer 8 uren een passagiers trein van Galais naar Parijs, nabij laatstgenoemde stad gederailleerd. Men ver moedt dat de oorzaak van dit onheil is toe te schrijven aan het doorwerken der locomotief, die wegens het groot aantal wagens le klasse, waaruit die trein was samenge-

Middelburgsche Courant | 1867 | | pagina 1