WDDELBURGSCHE COURANT. 138. Donderdag M- 29 Augustus. 1867. 6mncnlan£r. van Woensdag avond 8 uren. R E K K X I» M AHIA R. Gedeeltelijke aflossing der provinciale gcldlccning van f 150,000. Me Gedeputeerde Staten van Zeeland, '""gen bij deze ter kennis van belanghebbenden, dat P Donderdag den 19 September 1867, des voormiddags elf uur, in hunne vergaderzaal, in het openbaar zullen '°rden uitgeloot twee aandeelen elk van duizend gulden bn de provinciale geldleening van ƒ150,000, voor de ver- ®tering der middelen van gemeenschap in de provincie eeland, om op 1 Januari 1868 te worden afgelost. Middelburg, den 23 Augustus 1867. De Gedeputeerde Staten voornoemd, R. W. VAN LIJNDEN, Voorzitter. S. VAN DER SWALME, Griffier. KENNISGEVING. OPENING DER JAGT OP KLEIN WILD. Me Commissaris des Konings in de provincie Zeeland, Gezien het besluit van heeren gedeputeerde staten, de ■M» 23 Augustus 1867, no. 89; i. Gelet op art. 11 der wet van den 13 Juni 1857 (Staats- blad no. 87); |*iaakt bekend, dat de opening der jagt op klein in deze provincie is bepaald op Zaterdag don September aanstaande; v°orts. dat de korte jagt dage 1 ij ks, met uitzonde- van den Zondag, en de lange jagt op den Maandag, °ensdag en Zaterdag van iedere week, alsmede op do 'er dagen, voorafgaande aan de sluiting der jagt zal "'ifloofd zijn. «u ®ïe kennisgeving zal in het Provinciaal blad ge- en zullen afdrukken in plano aan de gemeente llen ter aanplakking gezonden worden. Middelburg den 26 Augustus 1867. De Commissaris des Konings voornoemd, R. W. VAN LIJNDEN. PUBLICA TIE. PERSONEELE BELASTING. Me Burgemeester van Vlissinge»; maakt bekend dat het bij hem ontvangen kohier der personeele belas- ,rS no. 3, dienst 1867/68, dat op den 22 dezer maand ''voerbaar is verklaard, op heden aan den rijks ontvan- 1 ter invordering is verzonden: noodigt de daarop voorkomende belastingschuldigen j" Om hunnen aanslag, overeenkomstig de bepalingen cer wet, op den bepaalden tijd aan te zuiveren, ter voor ging van vervolging. - ordende tevens hierbij herinnerd, dat bezwaren wan- b?er die mochten bestaan, bebooren te worden ingediend "oen drie maanden na heden, a is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, eo 27 Augustus 1867. De Burgemeester voornoemd, J. W. CALLENFELS. PUBLICATIE. Me Burgemeester van Vlissingeii maakt bekend: o ?at ten gevolge van het koninklijk besluit van den oezer maand no. 47, in werkelijken dienst zijn opgeroe- Vp?i' teSen den 5 September aanstaande, de miliciens- te o'gangers der lichting van 1863, behoorende tot het S'ment grenadiers en jagers, de acht regimenten infan- rie, de drie regimenten vesting-artillerie, het korps pon- Onieis en bet j)ataijon mineurs en sapeurs, ten einde zij LaOfende eenige weken in den wapenhandel geoefend, aCl e der infanterie tevens met de behandeling van het Ji'et'laadgeweer bekend zouden worden; Vin' voor zooveel z'j ten behoorlijken tijd opkomen, zij Pa n f op den 14 October daaraanvolgende mot onbe- e a|d verlof naar hunne haardsteden zullen worden terug «bonden; hJ,n dat de miliciens, die vóór 1 September gehuwd zijn 'en oproeping worden gelaten; v0 n Worden mitsdien de miliciens-verlofgangers van ■Po V10eiI1de lichting, die tot éen der opgenoemde korpsen behooren, opgeroepen om zich op Woensdag v0o .September aanstaande, des namiddags te 2| uren, kie ?feu van hun verlofpas en van al de voorwerpen van gto ,'ig en uitrusting, door hen, bij hun vertrek met verlof medegenomen, te bevinden vóór het raadhuis ten einde naar de algemeene verzamelplaats te Middel burg te worden geleid en aan deu provincialen adjudant afgeleverd terwijl hun tevens onder het oog wordt gebracht, dat zij, die in gebreke blijven op den bepaalden dag onder de wapenen te komen, bij hunne latere opkomst, zooveel langer in dienst zullen worden gehouden, en dat volgens art. 145 der militiewet, de verlofganger die niet aan de oproeping voldoet als deserteur zal worden behandeld; wordende aan hen, die door ziekte of andere redenen buiten staat mochten zijn, de gelegenheid gegeven om daarvan te doen blijken, door uiterlijk daags vópr de aflevering, een gelegaliseerd, op zegel geschreven genees kundig getuigschrift of een ander bewijs of verklaring ter gemeente-secretarie over te leggen. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 27 Augustus 1867. De Burgemeester voornoemd, J. W. CALLENFELS. De Kermis te Tholen zal dit jaar niet plaats hebben. Tholen, den 26 Augustus 1867. De Burgemeester, C. J. DE V. VAN NOORDEN. Middelburg 28 Augustus. Sedert jl. Vrijdag zijn te Bruinisse weder 3 gevallen van cholera voorgekomen, waarvan 2 doodelijk zijn afgeloopen. Volgens opgaven bij don burgerlijken stand te Rotter dam zijn Maandag 24 personen door cholera aangetast en 15 overleden. Gisteren zijn 20 aangetasten en 16 over ledenen aangegeven. In verschillonde plaatsen van ons land komen, naar men ons mededeelt, enkele sporadische gevallen van cholera voor, meerendeels bij personen die uit Rotterdam zijn gekomen. De Nieuwe Rotterdamsche courant ontleent het.vol gende bericht aan de Arnhemsche courant. In het exem plaar dat wij ontvingen komt dit bericht echter niet voor. „Zaterdag avond was er op nieuw eene groote volks beweging in en voor het raadhuis dezer stad. Er was eene buitengewone raadsvergadering belegd, naar aan leiding eener aanschrijving van het provinciaal bestuur, waarbij werd aangedrongen op schorsing der kermis. Na levendige discussie besloot de raad adhaesie te schenken aan hetgeen door burgemeester en wethouders verricht was (d. i. desinfectie en buitengewoon toezicht). De ver gadering werd hierna gesloten onder het luid geroep van het publiek: „Lang zal hij (de burgemeester) leven!" enz. Onmiddellijk daarop had tegen den eersten ondertee kenaar van het adres tot afschaffing der kermis, den heer H. B. Breijer, eene demonstratie plaats. Door dit alles zijn de gemoederen zoo opgewonden, als hier nooit te voren het geval geweest is." Men meldt ons uit Utrecht, dat de hoogleeraar J. G. Mulder, tengevolge van den minder gunstigen toestand zijner gezondheid, gedurende den eerstvolgen- den academischen cursus zijne lessen niet zal geven. Het onderwijs in de scheikunde aan de hoogeschool aldaar, zal voor dien tijd worden opgedragen aan de beide adsistenten voor de chemie, prof. E. Mulder en dr. A. Reinecke. Benoemingen en besluiten. ridderorden. Benoemd tot ridder der orde van den Nederlandschon leeuw de kapitein van het regiment rijdende artillerie jhr. D. C. M. Hooft, gouverneur van Z. K. H. Zr. Ms. beminden tweeden zoon prins Alexander. Vergunning verleend aau jhr. mr. W.G. Hovy/s konings kamerheer in buitengewonen dienst, tot het aannemen en dragen der versierselen van ridder der orde van de Pool3ter, hem door Z. M. den koning van Zweden en Noorwegen geschonken. eereteekenen. Verleend als blijk van Zr. Ms. goed keuring en tevredenheid do zilveren medaille aan F. J Stokhuyzen, luitenant ter zee 2e klasse aan boord van Zr. Ms. schroefstoomschip Coehoorn, wegens zijne op 13 October 1863 aangewende poging tot redding van een matroos uit de rivier van Suriname, en het redden van drie personen bij het omslaan eener sloep van genoemd stoomschip bij storm in de branding terreede van Menado, op den 26 Juli 1866, en de bronzen medaille aau B. van Vliet, 2en schiemansmaat aan boord van Zr. Ms. rader- stoomschip Madura, wegens het redden van een van dat schip over boord gevallen marinier op den Boven-Dousson voor de Teweh, op 18 October 1865 en voor het met levensgevaar redden uit den stroom voor Bandjermasin van een in zinkenden toestand verkeerenden matroos, op 19 April 1867. leg er. Op verzoek eervol ontslag uit den militairen dienst verleend aan den len luiteuant A. Boxman, van het 4e regiment infanterie, alsmede aan den luitenant kolonel der infanterie van het leger in Nederlandsch- Indië J. J. Popelier, thans met verlof hier te lande, met toekenning van den lang van kolonel en pensioen. Gedetacheerd voor den tijd van éen jaar bij het leger hier te lande de officier van gezondheid 3e klasse N. van Rijnberk, bestemd voor den dienst in Oost-Indië. ministerieede departementen. Op verzoek eervol ontslag uit 's lands dienst verleend aan mr. J. Capadose, hoofdcommies bij het departement van koloniën; en be noemd tot commies bij dat departement de commies van staat bij den raad van state jhr. mr. W. M. de Brauw en de adjunct commies W. P. Bangert. Gemengde berichten. Op 29 September zal te Florence het internationaal congres van statistiek plaatshebben. De Nederlandsche regeering heeft den heer mr. M. M. von Baumhauer aan gewezen om haar daarop te vertegenwoordigen. Ook Frankrijk, Oostenrijk, Pruisen, Beieren, Baden, Zweden en Noorwegen, België en Zwitserland, zullen afgevaar digden daarheen zenden. Charles Dickens moet zich, volgens bericht uit Londen, wegens eene ernstige ziekte, tegenwoordig van allen arbeid onthouden. Men wil dat hij tot herstel van gezondheid eene reis naar Amerika zal ondernemen. Uit Hoogeveen meldt men: „Jl. Vrijdag had hier de vergadering der departementen van do Maatschappij tot bevordering vau deu landbouw in Drenthe plaats, eu wel onder begunstiging van overschoon zomerweder. Nadat de vergadering zoowel als de bekrooningen en het wed- rijden van paarden in 'ttuig waren afgeloopen, had er een optocht plaats van eenige jongelieden, die's avonds bij fakkellicht herhaald werd. Voorts werd alles besloten met een vuurwerk, vervaardigd en afgestoken door den heer van der Burgh, uit Amsterdam. Het feest had echter ook zijue schaduwzijde. De optocht bestond namelijk uit vier hoofdgroepen, handel, scheepvaart, landbouw en nijver heid voorstellende, en Mercurius, Noptnnus, Geres en Minerva ontbraken daarbij niet. Aan de voorstelling van deze goden en godinnen ergerden zich echter de predi kanten der afgescheidenen. Zij zagen daarin afgoden dienst, en verzochten niet alleen van den kansel, hunne gemeenteleden, zich te outhouden van deelneming aan dergelijken gruwel, maar schreven ook een brie! aan burgemeester en wethouders, waarin zij, na gewaarschuwd te hebben voor mogelijke gevolgen, hen verzochten, het houden van zulk een optocht niet toe te staan. Het ver zoek aan de leden hunner gemeente had echter beter gevolg dan dat aan het gemeentebestuur, want, onttrok ken de eersten hunne medewerking aan den optocht, van de laatsten ontvingen zij de mededeeling, dat burge meester en wethouders geene ferraen vonden, om den voorgenomen optocht te verhinderen, maar dat zij de heeren predikanten verantwoordelijk stelden voor de gevolgen, die wellicht uitliun ongemotiveerd ijveren in deze zouden kunnen ontstaan. Sommigen vreesden dan ook voor ongeregeldheden, maar gelukkig ia alles in vol maakte orde afgeloopen." Hotterd. cour.) Te Londen heeft zich 't geval voorgedaan, dat een

Middelburgsche Courant | 1867 | | pagina 1