Gemeenteraad van Zierikzce. Zittiug van 30 April. Mededeeling betrekkelijk ijklokaal idem aanneming benoeming leeraren openbare schoolbenoe ming leeraar aan idem; adres handelaars petroleum bezwaren raadsbesluit; eervol ontslag J. Karreman Pz.; idem A. van Schelvenremissie hoofdelijken omslag mr. blaakmanreke ning luthersch armbestuur; missive schoolcommissie voordracht onderwijzeres handwerken jbenoemiug leden com missie schutterij; gemeenteverslag; toelage onderwijzer Rensenmissive van den heer van Ysselsteijn. Voorzitter de heer Cau. Afwezig de heeren de Crane en Koole. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Wordt medegedeeld eene missive van den commissaris des konings betrekkelijk het ijklokaal, houdende: dat de bedongen buursom van 150 in vergelijking van andere plaatsen aan den minister van binnenlandsche zaken te hoog is voorgekomen en aanbod van eenjaar- lijkschen huurprijs van f 100. Op voorstel van burge meester en wethouders is besloten met het aanbod genoegen te nemen en de noodige verbetering aan het lokaal te doen plaats hebben. Worden gelezen twee missives: a. Van den heer de Vogel en b. van den heerBroekema, berichtende dat zij de benoeming van leeraren aan de openbare school van meer uitgebreid lager- en middel baar onderwijs aannemen. Voor kennisgeving aange nomen. Tot leeraar in het Fransch en Engelsch aan boven genoemde school wordt uit het voorgedragen drietal benoemd de heer C. Hofman, to Tholen, met 9 stemmen. Op de aanbevelingslijst waren geplaatst met den benoemde, de heeren W.van Ravenhorst, te Beusichem, en E. Scheffer, te Oude Pekela, die ieder een stem bekwamen. Komt ter tafel een adres van bandelaars in petroleum alhier, houdende bezwaren tegen het raadsbesluit tot heffing van huur en kosten van ontsluiting der algemeene bergplaats, waarop overeenkomstig voorstel van burge meester en wethouders is besloten: de behandeling aan te houden, tot zij voorstellen daartoe betrekkelijk zullen ter tafel brengen en het verhoor de commodo et incommodo zal zijn gehouden. Op verzoek is eervol ontslag verleend aan J. Karre man Lz. als hulponderwijzer aan de tusschenscbool. Met 1 Mei zal tijdelijk in die vacature worden voorzien, doch inmiddels oproeping van sollicitanten geschieden. Mede wordt op verzoek eervol ontslag verleend aan A. van Schelven als 3e hulponderwijzer op de armen school, tegen 10 Mei, zullende mede in die vacature tijdelijk kunnen worden voorzien. Aan mr. J. A. Haakman te Dordrecht wordt op zijn verzoek remissie van hoofdei ij keu omslag verleend voor 8 maanden, ad f 46.50. De rekening van het evangelisch luthersch armbestuur over 1S66 wordt gesteld in handen der heeren de Jonge, van Dongen en Moolenburgh, tot onderzoek en rapport. Wordt gelezen eene missive der schoolcommissie, hou dende mededeeling dat de acte van bekwaamheid voor het onderwijs en nuttige handwerken voor meisjes is verkregen door mejufvrouwen S. P. van Dishoeck, C. van der Poel en C. J. Loewer, allen sollicitanten naar de betrekking van onderwijzeres in de handwerken alhier, opengevallen door het eervol ontslag aan mej.Voorbeitel, geb. Phaff, met voordracht van mej. S. P. van Dishoeck, als geacht wordende de meeste geschiktheid te bezitten, en baar even als aan de vorige onderwijzeres een subsidie van f 100 toe te staan. Burgemeester en wethouders stellen dienovereenkomstig voor: om gelijke subsidie onder dezelfde voorwaarden als vroeger toe te leggen aan raejufvr. S. P. van Dishoeck. Aldus wordt na eenige discussie bcsloteu, met bepaling dat dit subsidie voor éen jaar wordt toegestaan. Tot leden der commissie voor de zaken der schutterij worden benoemd: de beeren Goemans en van der Grijp, en tot plaatsvervangende leden de heeren Landskuegt en van der Vliet. Wordt overgelegd het verslag van den toestand der gemeente over 1866, hetwelk ter inzage is gelegd en ver krijgbaar gesteld, zullende aan de leden een exemplaar worden uitgereikt. Behoudens goedkeuring van gedeputeerde staten wordt aan den onderwijzer Rensen voor een tweeden kweeke- ling een toelage verleend van f 25. Is ingekomen een brief van den heer H. A. van ljssel- steyn, houdende voorstel om voor gemeenschappelijke rekening, zoowel in zijn belang als in dat der gemeente, over te gaan tot eene demping van de sluis aan het pand vroeger de molen „de Zwaluw", als in zeer bouwvalligen staat verkeerende, terwijl hij de kosten der herstelling geheel doelloos oordeelt. Na langdurige discussie is besloten: om voor het tegenwoordige zóódanig te han delen als waartoe het contract met den voormaligen eigenaar van den molen aanleiding geeft, en wijders burgemeester en wethouders te machtigen, om met den tegenwoordigen eigenaar van IJsselsteyn zoodanige overeenkomst te treffen als in wederzijdsch belang eu billijk zal geoordeeld worden. Hierna is de vergadering gesloten. SNEI.PERSDRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1867 | | pagina 6