DRIE SPUITEN. J. II. UCHTMA1. Öuitenlanö. Beetijtringm. Cjcmbdsbmcfjtm. tTtoaÖigJ^itr. Söwrtntttèn. Groote opruiming dito2 66! 87± 136! 92J 59| 76j4 82Jf 87| 401 185! 86 174 59! 46! 23fV 67| 56! 59rV 51! 680 31 41| 13! 30! 76A 75 49 42 27 32 70! 11! VAN MIDDELBURG: VAN ROTTEROAM de leden van den raad, en niet slechts eene commissie van drie leden, over het kohier hunne gedachten in eene gesloten zitting kenbaar maken. De voorzitter en verschillende leden dringen er op aan dat de heer Hcctor de benoeming zal aanvaarden, waartoe hij echter niet genegen is. De heer Ockers meent dat de bezwaren van den heer Hector welzullen vervallen als hij maar eens eene zitting der commissie heeft bijgewoond. Wanneer die heer echter het voornemen heeft, om, even als in het afgeloopen jaar, de vergaderingen der commissie niet bij te wonen, dan acht spreker het in het belang der zaak beter den heer Hector van zijne benoeming te ontstaan. Hiertoe is de raad echter ongezind. De heer Ockers brengt bij deze gelegenheid de ver ordening voor de plaatselijke directe belasting op de inkomsten ter sprake. Hoezeer de biljetten reeds zijn rondgebracht, zou hij gaarne in het tarief eene wijziging zien gebracht, door daaruit de gebeele eerste klasse weg te laten. Dit denkbeeld wordt ondersteund door den heer Rnysch, die het dagelijksch bestuur in overweging geeft daarover nog eens te denken. De voorzitter merkt op, dat burgemeester en wethouders aanvankelijk eene voordracht hebben gedaan om het tarief te verhoo- gen, doch de raad heeft besloten het onveranderd te laten. Hij acht het dan ook beter thans eerst de lijsten van onwaarde af te wachten, alvorens over eene vermin dering van het tarief te beraadslagen. Volgens den heer van Uije Pieterse kan eene vermindering eerst in 1868 plaats hebben, daar de aanslag over 1867 moet geschieden volgens de thans van kracht zijnde verorde ning, welke door den koning is goedgekeurd. Nadat de heer Pot het verlangen der heeren Ockers en Ruysch heeft ondersteund, zegt de heer Ockers, dat hij het treurig vindt, de lijsten van onwaarde eerst te moeten afwachten. Zijns inziens zijn de bezwaren tegen deze belasting, vooral voor wat de eerste klasse aangaat, zeer groot. Even als de heeren Ruijsch en Pot voert hij verschillende ingebrachte klachten van menschen, die niet betalen kunnen, aan. Naar aanleiding van een en ander stelt de heer Ver- knyl Qnakkelaar voor, de verordening alsnn te wijzigen en die wijziging te doen ingaan met 1 Juli a. Nadat echter is opgemerkt, dat zulks ondoenlijk is, doet hij een nader voorstel, strekkende om de verordening in de eerstvolgende vergadering te herzien, bepaaldelijk voor zooveel de twee laagste klassen van het tarief betreft. Dit voorstel wordt goedgekeurd. Is ingekomen een voorstel van den controleur der plaatselijke belastingen, tot regeling van den dienst der kommiezen, hetgeen in banden der financieele commis sie wordt gesteld. Voor kennisgeving worden aangenomen de mededee- lingen des voorzitters: dat bij koninklijk besluit van 15 December jl. het uitzetten van gelden uit de gemeen tekas op prolongatie niet mag plaats hebben; dat de beer J. P. van Goethem is geïnstalleerd als lid van het algemeen armbestuur; dat gedeputeerde staten hebben goedgekeurd het suppletoir kohier van de plaatselij :e directe belasting op de inkomsten over 1866, alsmede het besluit tot aankoop van een huis, bestemd voor schoolgebouw voor meisjes, en machtiging hebben ver leend tot beschikking over de onvoorziene uitgaven der gemeentebegrootiug. De beer Verkuyl Qnakkelaar herinnert den voorzitter dat hij eenige maanden geleden, in verbaud met de subsidie aan het algemeen armbestuur, een voorstel heeft gedaan betreffende de regeling der traktementen voor geneeskundigen dienst aan de armen. De voorzitter antwoordt hierop, dat daaromtrent eerst daags rapport kan worden tegemoetgezien. De heer Pot oppert de vraag, of Vlissingen van de geprojecteerde spoorwegwerken eenig of in allen geval het gewenschte voordeel hebben zal, als de voorgenomen afgelegen plaatsing van het station enz. onveranderd blijft. Bij eene ontkennende beantwoording dier vraag, verzoekt hij verlof in een volgende vergadering de rnid- delen'te mogen aan wij zen, die zijns inziens zouden kunnen strekken om daarin alsnog verandering te brengen. Het gevraagde verlof wordt verleend, hetgeen volgens den voorzitter echter niet noodig is, daar ieder lid steeds het recht heeft eenig voorstel te doen. Hierna wordt de zitting gesloten. Algemeen overzicht. De conferentie van ministers uit Beieren, Wurtem- berg, Baden en Hessen-Darmstadt, dezer dagen te Stuttgard aangevangen, is reeds geëindigd. Zij hebben hunne zittingen gehouden in het oude paleis der her togen van Wnrtemberg en overigens deel genomen aan de gewone feestelijkheden van Duitsche congressen: diner ten liove, gala-voorstelling in deu koninklijken schouw burg, bal bij den minister von Varnbuhler, feest op het moorsch paleis Wilhelma. Voor het oog der groote menigte en volgens de tele grammen, welke nit Stuttgard wijd eD zijd de mare dezer bijeenkomst verspreidden, bad de conferentie eenvoudig de gemeenschappelijke regeling eener leger- organisatie ten doel. Berichten uit Stuttgard echter, afkomstig van een berichtgever die gewoonlijk minder oppervlakkig in zijne beschouwingen is, verzekeren dat j deze conferentie een veel belangrijker doel heeft gehad. Volgens hem heeft zij gestrekt om het te Nickolsburg aangevangen werk te voltooien en daarmede de zege praal van Pruisen in Duitschlaud: om eene alliantie van den Noord-Dnitscben bond met de Duitsche staten van het Zuiden tot stand te brengen. „Wat men daaromtrent ook in sommige Pruisische dagbladen betoogd moge heb ben zoo gaat bovenbedoelde berichtgever voort het is niette ontkennen dat een Sudbund volstrekt niet met de wenschen der regeering te Berlijn zou hebben gestrookt. De organisatie van dergelijken bond toch zou geregeld zijn geworden door een parlement, hetwelk zeer zeker zich niet vereenigd zou hebben met het Pruisisch mili tair systeem en meer tot een soort van nationale militie, gelijk in Zwitserland, zou hebben overgeheld. In plaats van eene of- en defensieve alliantie met het huis Hohen- zollern, zou zulk een parlement zich ten voordeele eener gewapende neutraliteit hebben uitgesproken, waardoor in geval van oorlog, Baden, Hessen-Darmstadt, Wnrtem berg en Beieren alzoo niet tusschen twee vuren zouden zijn geplaatst, blootgesteld aan de gemeenschappelijke aanvallen van Oostenrijk en Frankrijk. Voor den heer von Bismarck echter was het van zeer veel belang om op eenig gegeven oogenblik de legers der staten van den linker Mein-oever ter zijner beschikking te hebben. Tot allen prijs moest alzoo de samenstelling van een Zuid-duitsche bond belet worden en vooral aan het Badonsch ministerie beeft Pruisen te dien opzichte veel te danken, hetwelk zijne pogingen heeft in het werk gesteld om den wensch van allen, die een Zuid- Duitsche bond verlangden, waartoe ook de Fransche diplomatie pogingen aanweudde, te verijdelen. Wat men te Stuttgard thans gedaan heeft, was eenvoudig het schenken der ratificatie aan het alliantie-tractaat." Officieel wordt thans uit de Oostenrijksche hoofdstad medegedeeld dat de heer von Beust met de samenstelling van een nieuw ministerie is belast, dat de benoemingen der leden van het Hongaarsch kabinet weldra zullen worden medegedeeld, dat keizer Frans Jozef zich naar Pesth zal begeven om de verzoening met de Hongaren te bezegelen en dat van een buitengewonen Reichsrath geen sprake meer is. Bij de zeer korte discussiën in de beide huizen van het Engelsch parlement over de adressen van antwoord op de troonrede, heeft do regeering verklaard dat zij over morgen de reform-quaestie aan het oordeel van het lager huis zal onderwerpen. Tot dusverre verwacht men echter ten aanzien dezer zoo gewenschte wijzigingen in het kiesrecht nog niet veel van het tegenover de liberalen zoo voorkomend tory-kabinet en wordt beweerd dat de regeering aan het parlement slechts weder een politieken goocheltoer zal vertoonen. De Spaansche regeering heeft het besluit, waarbij de maarschalk Serrano in ballingschap werd gezonden, weder herroepen, zoodat deze thans in Frankrijk ver toevende Spaansche grande weder naar Madrid zal kunnen terugkeeren. In hoeverre men hier aan poli tieke redenen of wel aan koningin Isabella's veranderde gezindheid te denken hebbe, wordt niet gemeld. Onze lezers zullen zich herinneren dat ten gevolge der onnoodige wreedheden, op last van den gouverneur van Jamaica tijdens den laatsten opstand aldaar gepleegd, eene commissie van enquête door de Engelsche regeering was benoemd, onder voorzitterschap van den toenmaligen gouverneur van Malta. Thans verneemt men, dat het resultaat van dat langdurig onderzoek heeft geleid tot het instellen van rechtsvervolgingen tegen den gouver neur Eyre, alsmede tegen kolouel Nelsou en luitenant Brand, die zich hebben schuldig gemaakt aan het doen ombrengen van den bekenden Gordon, welk feit, gelijk men weet, zulk eene sensatie in Engeland heeft gemaakt. Gedurende de maand Januari jl. zijn het kanaal door Zuid Beveland op- en afgevaren: aan de sluis te Hansweert 8 zeeschepen, metende 1456 tou; 29 Rijnschepen, metende 3607 ton; 260 lich ters, vletters en andere binnenvaartuigen, metende 13,206 ton, en 21 stoomschepen, metende 3054 ton aan de sluis te Wemeldinge 8 zeeschepen, metende 1766 ton; 26 Rijnschepen, metende 3356 ton245 lich ters, vletters en andere binnenvaartuigen, metende 14,285 ton, en 18 stoomschepen, metende 2306 ton. Gedurende diezelfde maand zijn te Bath gepasseerd en de Ooster-Schelde op- en afgevaren5 Rijnschepen) metende 599 ton; 82 lichters, vletters en andere binnen vaartuigen, metende 4117 ton, en 3 stoomschepen, metende 319 ton. Staatscour Prijzen van eifecten. Amsterdam 9 Februari 1867. Nederland. Certific. Werkelijke schuld 2j pet. 55J België. Rusland. Polen. Oostenrijk. Italië. Spanje. Portugal. Griekenl. Turkije. Amerika. Brazilië. Mexico. Grenada. Venezuela. dito dito dito 3 dito dito dito 4 Aand. Handelmaatschappij 4)- Certificaten bij Rothschild 21 Obligatiën 1798/1816 5 Certific. Hope co4 Oblig. dito 1855, 6e serie 5 dito dito Leening 1860 41 dito f 1000 18645 Certificaten 6 Aand. spoorweg Oblig. f 1000 1866 5 Loten 1866 5 Schatkistobligatiën4 Obligatiën metalliek5 dito 1847/1852 2! dito rente Amsterdam5 dito 1864 5 dito fr. 500 1865 5 dito nationale5 Bankactiën3 Leening 18615 Obligatiën3 thans 2j- Amortisable schuld Oblig. 1856—1862 3 dito (blauwe)5 dito (binnenl.)5 dito Vereenigde Staten (1882) 6 dito Illinois 7 dito St.Paul&Pac. Spw.2e sec. 7 ditoAtl.Gr.W.Spw. Ohio sec.(p) 7 dito dito geconsolideerde 7 dito dito debentures 8 dito 1852/63 4! dito 1865 5 dito3 dito afgestempeld4f Middelburg, 9 Februari 1867. De YEREENIGING tot het bezoeken der Armen maakt dankbare melding van de ontvangst eener som van 246.91, zijnde bet haar toegekend aandeel in de op brengst der op den 31 Januari 11. gehoudene Verloting van vrouwelijke handwerken en andere voorwerpen. De Directie der Vereeniging, J. J. DE KANTER, Voorzitter. D. G. VAN TEYL1NGEN, Secretaris. N. VERHULST Wz., Penningmeester. Heden overleed ons geliefd jongste Zoontje HENRICUS LOUIS, bijna vijf maanden oud zijnde. G. L. INKMAN. Middelburg, J. E. INKMAN, den 8 Februari 1867. Kunst. Heden overleed, tot onze droefheid, bet jongste onzer lievelingen, JOHAN HENDRIK MARINUS CORNELIS, in den ouderdom van ruim vijf maanden. M. HACKENBERG. Middelburg, D. HACKENBERG, den 9 Februari 1867. geb. Vermeulen. Uithoofde van het ongunstig weder voortzetting gedurende de maand Februari der Opruiming a contant, tot ver beneden Fabrieksprijzen, van eene groote partij Zijden en Fanlaisie Kleediugstoffen, Linten Broderies, Crinolines en Dames-Rokken; benevens een groot aantal Lappen Chitsen wit Katoen, Broekstoffen enz. enz. Op nieuw ontvangen Amerikaansche ©verschoenen en Tuinschoenen. Een bekwame MACHINIST benoodigd, op de Stoo m-II out zaagmolen. Adres VAN DE KA MER COMPie, Schoorsteenvegers Singel. Terstond benoodigd, voor een jaar vast werk, een Schilders-Meesterknecht, van de P. G. Adres fr.Br. of liefst in Persoon, bij G. K. KRIJGER, Poortvliet. STOOMBOIITÏ91ENST TUSSCHEN MIDDELBURG EN ROTTERDAM. Uren van vertrek in Februari. Zondag 10'sruorg. 7 uur. Zondag 10'smorg. 10,15 Maandag 11 7 Maandag 11 10,15 Dinsdag 12 7 Dinsdag 12 10,15 Donderd. 14 8 Woensdag 13 10,15 Vrijdag 15 9 Vrijdag 15 6uur. SNBI.PERSDRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1867 | | pagina 4