öuitmlanfo. ï]anöcl$bmcl)tm. ttfeUrobigfyeft. EEN W1NDK0RENM0LEN Mexico. dito3 11-fc WOONHUIS, 7 PERCEI'LEN BOUW- M WEILAND, 10 m. A. Dronkers, man van C. Versluys, 75 j. J. West- 'trate, z. 6 m. Ziebikzee. Gehuwd: C. van der Kreke, jm. 29 j. met S. Bal, jd. 21 j. G. Bouman, jm. 22 j. met C. F. van Scha- Verbeke,jd. 23 j. Bevallen H. Chivat, geb. van de Polder, z. Overleden: J. Morijn, d. 13 m. J. F. Salstman, wed. van L. van Ascli, 66 j. C. Klouwer, wed. van P. Atteveld, ?5j. W. Soeterman, jd. 18j. Tliernionieterstand. 3 Dec. 's av. 11 u. 46 gr. 4 's morg.7 u. 49 gr. 'smïdd.1 u.51 gr. 's av. 11 u.54 gr. 5 's morg.7 n. 53 'smidd. 1 n.54 gr. Sta ten-gene raai. TWEEDE KAMER. Zitting van 3 December. Ingekomen wetsontwerpen en rekening; benoeming van rapporteurs; eindverslagen; bepaling van den dag der discussie over aebt ontwerpen. Zijn ingekomen twee wetsontwerpen 1. tot verbooging der begrooting van uitgaven voor het pensioenfonds van burgerlijke ambtenaren voor 1865, en 2. verhooging van hoofdstuk VIII der staatsbegrooting van 1866 (kosten Van aanleg van forten). In handen eener commissie, bestaande uit de heeren Beinders, Hoekwater, Hingst, Hardenbroek en Menso- hides, wordt gesteld de rekening van het pensioenfonds Van burgerlijke ambtenaren voor 1864. Tot rapporteurs over hoofdstuk IVi zijn benoemd de heeren Beens, Hcydenrljck, Verhéijen, J. K. van Goltstein en Blom; en over hoofdstuk V, de heeren Dam, van Lijn den, de Raadt, Geertsema en Blom. Tot voorzitter der commissie voor de verzoekschriften is benoemd de heer van Rappard. De eindverslagen zijn gereed over de wetsontwerpen: 1. tot bekrachtiging van den verkoop van een rijkstolhuis Van de gemeente den Helder; 2. tot vaststelling van nadere bepalingen omtrent den accijns op het geslacht; 3. tot bekrachtiging van twee overeenkomsten met de Maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen; 4. tot verhooging van hoofdstuk V der staatsbegrooting voor 1866; 5. tot vaststelling der begrooting wegens den arbeid der gevangenen voor 1867, en 6. tot vast stelling der begrooting van uitgaven van het pensioen fonds voor burgerlijke ambtenaren voor 1867. Aanstaanden Vrijdag zullen de beraadslagingen gehou den worden over de wetsontwerpen onder no. 2, 3,4 en 6 genoemd en over die tot vaststelling der begrootingen Van de algemeene landsdrukkerij en voor de gestichten te Ommerscbans en Veenhuizen, dienst 1867, en over drie ohteigenings-ontwerpen. Algemeen overzicht. De eergisteren te Londen plaats gehad hebbende hionster-demoustratie ten gunste der uitbreiding van het kiesrecht is zonder de minste rustverstoring of ongeregeldheid afgeloopen. Het telegram uit de Engel- 8che hoofstad bericht overigens dat er bij deze gelegen heid verschillende redevoeringen werden gehouden. Het in ons vorig Dommer medegedeeld bericht dat de koning van Pruisen zich met congresvoorstellen zon hebben gemengd in de oneenigheden tusschen Rome en Florence, was door sommige dagbladen geheel anders tnedegedeeld. Volgens ben zou de koning van Pruisen aan paus Pius IX eene verblijfplaats in zijne staten heb ben aangeboden, alsmede troepen ter zijner beschikking hebben gesteld. Dit laatste nu wordt door de Norddeut sche Allgemeine Zeitung, een half officieel orgaan der Berlijuscbe regeering, tegengesproken, waardoor dus in ZekereD zin bet door ons opgenomen bericht wordt bevestigd. Diezelfde Norddeutsche Allgemeine Zeitung verklaart voorts geen waarde te hechten aan de tegen spraak der Oostenrijksche officieuse organen omtrent beweerde samentrekking van troepen in Gallicië. Het Pruisisch dagblad hecht wel geloof aan deze troopen beweging en vergelijkt de houding der Oostenrijksche dagbladpers met de door haar in het voorjaar aangeno- Oiene omtrent het samentrekken van troepen in Bohemen. Ook toen zoo beweert de Norddeutsche Allgemeine Zeitung verzekerden de Oostenrijksche organen dat er êeene troepen in Bohemen werden samengetrokken, terwijl later de uitkomst bet tegendeel beeft bewezen. Om de verhouding van het oogenblik tusschen Italië en Rome te leeren kennen is een artikel der officieuse Osservatore niet onbelangrijk. Naar aanleiding van een Verspreid gerucht als zou de pauselijke regeering het initiatief hebben genomen voor nieuwe gedachtenvvisse- bng omtrent de kerkelijke aangelegenheden, verklaart dit orgaan dat de paus nimmer het oor sluiten zal voor voorstellen in het belang van godsdienst en kerk, maar na al het voorgevallene niet meer aan hem zon passen om daartoe tegenover Italië het initiatief te nemen. Uit Florence wordt intusscben gemeld dat de bekende onderbandelaar met de pauselijke regeering, de heer Vegezzi waarschijnlijk spoedig naar Rome zal vertrekken, alwaar hem en dit is geheel en al overeenkomstig bet artikel der Osservatore eene gunstige ontvangst zou zijn toegezegd. Inmiddels is eergisteren wederom een deel der Fran- sche bezettingstroepen, en wel bet 85e linie-regiment, naar het vaderland teruggekeerd. De officieren daarvan hadden te voren bij den paus hunne opwachting gemaakt en den gebruikelijken zegen ontvangen. Eergisteren is in Zwitserland de bondsraad geopend met eene gebruikelijke redevoering des voorzitters van den nationalen raad. Ook daarin was het thema— hetwelk tbaus op den voorgrond staat in alle landen, alwaar de tegenwoordige politieke toestand van ons werelddeel niet willens en wetens wordt geïgnoreerd dat de raad zich ten ernstigste moet bezig houden met de voorziening in de verdediging des lands. In de Belgische kamer van afgevaardigden van giste ren is de regeering heftig aangevallen door verscheidene vertegenwoordigers, omdat zij het budget van oorlog nogniet had ingediend, cn nog geen definitieve minister van oorlog benoemd is. De ministers van biuneniandsche zaken en van financiën verdedigden de regeering. De afgevaardigde Couvreur stelde vervolgens voor, om de regeering uit te noodigen het budget van oorlog onver wijld in te dienen. Dit voorstel werd verworpen met 38 stemmen tegen 29. Do Wiener Zeitung meldt dat de terugkomst van keizer Maximiliaan in Oostenrijk, ten gevolge van ver schillende bericbteD gedurende de laatste dagen ont vangen, thans als zeker kan worden aangenomen. Een telegram uit Triest bericht dat Maximiliaan tusschen 10 en 15 December te Gibraltar zal aankomen. Volgens een andere mededeeling zou keizer Maximiliaan tegen 12 December te Miramar worden verwacht. Wij deeleu deze berichten slechts mede als geruchten van den dag, zonder daaraan bijzondere waarde te hechten. Per telegraaf wordt gemeld dat het congres der Ver- eenigde staten 11. Maandag is geopend. In de boodschap van den president wordt nadrukke lijk gezegd, dat Johnson zijne tot dusverre gevolgde politiek zal voortzetten, en de verwachting uitgedrukt dat het congres daaraan zijne goedkeuring zal hechten. De zinsneden betrekkelijk de inmenging van Frankrijk in de Mexicaansche aangelegenheden zijn aldus over geseind: „De vreemde natiën hebben grootere achting betoond voor het nationaal karakter en do nationale rechten. Frankrijk beeft bet voornemen te kennen gegeven, om het ontruimen van Mexico door de Fransche troepen tot het voorjaar uit te stellen. De regeering der Vereenigde Staten heeft zich hiertegen aangekant. Het hoopt, dat Frankrijk op zijn voornemen zal terugkomen en een besluit zal nemen, dat zooveel mogelijk overeenkomstig is met de aangegane verbindtenissen, waardoor die ver wachting van Amerika zou worden verwezenlijkt." 44 ra au markten enz. Amsterdam 5 December. Tarwe en gerst stil. Raap olie op zes weken 40Lijnolie op zes weken ƒ39. Middelburg 5 December. Raapolie ƒ404- Patentolie 424- Lijnolie /42| op zes weken, contant 1 lager. Prijzen van ell'ecten. Amsterdam 5 December 1866. Nederland. Certific. Werkelijke schuld 24 pet. 531 dito dito dito 3 dito dito dito 4 86J Aand. Handelmaatschappij 44 België. Certificaten bij Rothschild 24 Rusland. Obligatiën 1798/1816 5 „92 Certific. Hope co4 56jj Oblig. dito 1855,6e serie 5 764 dito dito Leening 1860 41 80f Certificaten6 38 f Aand. spoorweg187 Polen. Schatkistobligatiën4 58J Oostenrijk. Obligatiën metalliek5 434 dito 1847/1852 24 2# dito rente Amsterdam5 6&4 dito nationale5 47}4 Bankactiën 3 Italië. Leening 18615 Spanje. Obligatiën3 thans 24 30f>ff Amortisable schuld Portugal. Obligatiën 1853 3 414 dito 1856—1862 3 Griekenl. dito (blauwe) 5 pet. Turkije. dito (binnenl.) 5 294 Vereen.Stat.dito (1882) 6 74tV Illinois. dito7 Grenada. dito afgestempeld4J 13f Venezuela, dito2 11 Oblig. 5 pet. Rusland a ƒ1000 1864 864 pet.. Dito dito 1866 854 pet. Russische aandeelen 1864 ƒ178. Oblig. 5 pet. Brazilië 1865 66 pet. De KERKERAAD der Hervormde gemeente te Veerk wenscht weder, gedurende den aanstaanden winter, aan de armen hem toevertrouwd eene buitengewone bedee ling van levensmiddelen en brandstoffen te verstrekken. Dat ook hier de armoede grooter dan gewoonlijk is door de hoog gestegen prijzen der eerste voedingsmidde len, zullen wij waarlijk wel niet met zoo vele woorden behoeven te zeggen. Voor eerlijke en nijvere armoede zelfs is de arbeid gering die een matig loon schenkt. Daarom komen we dan ook met een goed geweten tot allen, en inzonderheid tot die ingezetenen van Middel burg die ons weleer hunne liefdegaven schonken, met de bede: Geeft kan bet zijn wederom iets, opdat wij in menige armoedige woning vreugde en vrede kunnen brengen Namens den Kerkeraad der Hervormde gemeente te Veere, Veere, p. J. RIENSTRA, Voorzitter. 3 December 1866. J. J. BERTEL, Onderling. J. VOLKERS CHz., Diaken. DIAKENEN der Evang.-Luthersche gemeente berich ten met hartelijke dankbaarheid, dat de jaarlijksche alge meene collecte ten behoeve hunner armen gehouden den 3 dezer maand, heeft opgebracht eene som van ƒ261.68. Middelburg, den 4 December 1866. Fr. CREDÉ, Pres. C. A. H. BILLERBECK, Diak. Door Gods goedheid is heden verlost van eene welge schapene Dochter, Vrouwe G. H. J. FRUITIER DE TALM A HAMELBERG. Vlissingen, 4 December 1866. Eenige en algemeene kennisgeving. Voor de vele bewijzen van belangstelling, ondervonden bij gelegenheid hunner 25jarige Echtvereeniging, betui gen hunnen dank G. P. WIJNMALEN. P. D. WIJNMALEN—SCHULLER. lJzendijke, 4 December 1866. De Notaris Mr. A. F. SIFFLÉ zal, Zaterdag 8 Decem ber dezes jaars, des morgens te 10 uren, te beginnen op den Singel buiten de Veersche Barrière der Stad Mid delburg, aan de meestbiedenden verkoopei» eenige partijen te roeien B41BMEX, meerendeels geschikt tot Werkhout, en allen behoorende aan de Gemeente Middelburg. De Notaris P. LOEFF zal, op Woensdag den 19 Decem ber 1866, des voormiddags te 10 uren, te Aagtekerke, in de Herberg bewoond doorde Weduwe F. MALJAARS, in het openbaar te koop aanbieden en liet daartoe behoorende met annexe Schuur, Wagenhuis en verderen Timmer, Erf, Tuin en Sprink staande en gelegen in de gemeente Aagtekerke, nabij het Dorp, en kadastraal bekend in sectie C, numeris 55, 55lis, 63 en 56, ter grootte van 19 Roeden 74 Ellen benevens mede onder Aagtekerke gelegen, laatst bewoond en in gebruik geweest bij L. VEIiHA- GE ADz. en te aanvaarden 1 Januari 1867. VOORTS op Zaterdag den 22 daaraanvolgende, om lp uren des voormiddags, aan gemeld Woonhuis, VER- -KOOl'LNG van eenig Bouwgereedschap en Huis raad, ee onmiddelijk daarna, bij P. WISSE Sz. aldaar, van Appel-, Peer- en Ol 111 cytitammen enz. Alles bij Plakbiljet^^fiföFder'^aield. Nadere inlichtingen v^lange'ii^e, veryoege men zich ten Kantore van den N^ifis, to-'Koudckerke, alwaar de Kadastrale Kaart en (iéivoorwaarden van verkoop ter inzage liggen. \te.-

Middelburgsche Courant | 1866 | | pagina 3