MIDDELBURGSCHE COURANT. .V 193. Donderdag 6 December. 1866. finnen-land. Editie van Woensdag avond 8 uren. BESTEDING. MINISTERIE VAN JUSTITIE., AANBESTEDING. On Vrijdag d< i4 December 1866, des voormiddags ten 10 vre, zal, on 1 r nadere goedkeuring, door den commis saris des konings in de provincie Zeeland, of, bij zijne afwezigheid, door een der leden van de gedeputeerde staten, en in bijzijn van den hoofdingenieur van den Waterstaat, in het 11de district, aan het lokaal van het Provinciaal bestuur te Middelburg, worden besteed: De aanleg een er telegraaflijn met een draad tussehen de spoorwegbaan op Zuid-Beve land, bij het gehucht Oostdijk en Hulst, met het onderhoud daarvan tot 31 Decem ber 1867, in twee perceelen. De besteding geschiedt alleen bij inschijving, voor ieder perceel afzonderlijk, volgens art. 12 van het bestek. Het bestek ligt ter lezing aan het lokaal van het depar tement van binnenlandsche zaken, aan de lokalen der besturen van de verschillende provinciën, en is voorts °p franco aanvrage, tegen betaling der kosten, te beko men bij den boekhandelaar M. Nijhoff, Raamstraat no. 49 te 's Gravenhage, en door zijne tusschenkomst in de Voornaamste gemeenten des rijks. Den 7en en 4en dag vóór de besteding zal de noodige Aanwijzing in loco worden gedaan; en zijn voorts nadere inlichtingen te bekomen bij den hoofdingenieur van ien waterstaat te Middelburg, voor zooveel de geheele lijn betreft, en bij de dienstdoende ingenieurs te Goes «n te Neuzen, voor het perceel tot ieders arrondissement behoorende. 's Gravenhage, den 21 November 1866. Van wege den minister, De secretaris generaal, J. SCHRÖDER. provincie zeeland. Op Vrijdag den 21 December 1866, des voormiddags ten tien ure, zal, onder naderegoedkeuring,doorden commis saris des konings in de provincie Zeeland, of, bij zijne afwezigheid, door een der leden van de gedeputeerde s'aten, in bijzijn van den hoofdingenieur in het 11de dis trict van den waterstaat,in het locaal van het gewestelijk bestuur te Middelburg, worden aanbesteed: Het onderhoud van het huis van burger lijke en militaire verzekering te Middel burg, voor den tijd van driejaren, ingaande met denl Januarij 1867 en eindigende den 31 December 1869. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele Inschrijving, voor de drie onderhoudsjaren in massa. Het bestek ligt ter lezing in het locaal van het minis terie van justitie, in dat van het gewestelijk bestuur, in bet huis van verzekering voornoemd, en verder op alle Plaatsen alwaar gewoonlijk de bestekken van waterstaats- Werken in de provincie Zeeland ter lezing gelegd worden. Den zevenden en vierden dag vóór de besteding zal Aanwijzing in loco worden gedaan, en nadere informatiën tijn te bekomen aan het bureau van den hoofdingenieur Van den waterstaat te Middelburg en bij den ingenieur aldaar. Middelburg, den 3 December 1866. De commissaris des konings in de provincie Zeeland, R. W. VAN LIJNDEN. Middelburg 5 December. Uit Brussel wordt ons gemeld, dat de Belgische regee- riog aan de buitenlandsche mogendheden, die tot afkoop van den Scheldetol hebben medegewerkt, heeft voorge meld om eene commissie van ingenieurs te benoemen, *lie zich zou moeten verklaren over het tussehen België en Nederland bestaande geschil betrekkelijk de afdam ming der Ooster Schelde. Het Nederlandsch gouvernement heeft tegen dezen maatregel geprotesteerd. Te Groningen is tot lid der tweede kamer gekozen de heer mr. W. H. Dalle.it, met 361 van de 614 uitge brachte stemmen. In de zitting van den gemeenteraad alhier, heden gehouden, is op voordracht der commissie van toezicht over de gymnastiekschool als hulponderwijzer op die school benoemd D. P. H. de Zeeuw op eene jaarwedde van ƒ200 met ingang van 1 Januari a., met toekenning eener gratificatie van f 50 voor tot dusver betoonde diensten. Voorts is op voorstel der financieele commissie besloten de verordening der belasting op de inkomsten voor 1867 onveranderd te laten. De gemeenteraad van Vlissingen heeft heden namiddag het voorstel van den heer Verkuyl Quakkelaar,strekkende om den prijs van het gas voor particulieren van vijftien tot twaalf cent te verminderen, met 7 tegen 6 stemmen aangenomen. Deze vermindering zal aanvangen met 1 Januari a. De Staatscourant van gisteren bevat het koninklijk besluit van den 1 November jl., bepalende de plaatsing in het Staatsblad van het op den 23/30 Augustus 11. tussehen Nederland en de vrije Hanzestad Hamburg gesloten postverdrag. Bij beschikking van den minister van financiën zijn de navolgende surnumerairs der posterijen aangewezen om hunne functiën uit te oefenen ter plaatse als hier onder is vermeld; namelijk de surnumerairs: A. J. H. Bachiene, in de bureaux der afdeeling posterijen bij het departement van financiën; J. W. Vorster ten post kantore te Leeuwarden; L. H. Balfour van Burleigh, op het expeditie-kantoor der posterijen op den Neder- landschen Rhijn-spoorweg; M. J. Woortman Spandau, voorloopig ten postkantore te Leiden; A. Muller, ten postkantore te Middelburg; A. Brocx, voorloopig ten postkantore te Breda; G. van West, ten postkantore te Schiedam; W. F. G. L. Koppen, ten postkantore te Zwolle; P. D. Cöster, voorloopig ten postkantore te Amsterdam; L. Fontein, ten postkantore te Rotterdam; R. A. A. Musquetier, voorloopig ten postkantore te Rotterdam. Sedert de laatste opgave daaromtrent zijn bij verschil lende beschikkingen van den minister van financiën aan de navolgende ambtenaren der posterijen de daarbij vermelde standplaatsen aangewezenden commies 2e kl. J. P. van Nienwknyk, postkantoor's Gravenhageden commies 3e klasse W. C. Bijl de Vroe, postkantoor Zwolle; den commies 2e klasse J. M. Brans, postkantoor Dordrecht; den commies 3e klasse W. M. van Idsinga, postkantoor Breda; den surnumerair E. W. L. Wüpperman, postkan toor Haarlem; den surnumerair A. J. A.Eick,postkantoor Maastricht; den commies 2e klasse II. M. Wierts van Coehoorn, postkantoor Rotterdam; den commies 2e klasse L. ten Brummeler Andriesse, postkantoor Rotterdam; den commies 3e klasse J.M.J. Bast, postkantoor Dordrecht; den commies 3e klasse L. Fockens, expeditiekantoor der posterijen op den Nederlandsch Belgischen spoorweg te Moerdijk; den surnumerair P. C. van Aken, bureau van den inspecteur der posterijen te Zwolle. Benoemingen en besluiten. l,eger. Op non-activiteit gesteld, te rekenen met 19 November jl., de kapitein J. K. II. de Roo van Aldcr- werelt, van het 8e regiment infanterie. Benoemd tot len luitenant-kwartiermeester bij den staf van het wapen der infanterie (naar ouderdom van rang), de 2e luitenant kwartiermeester J. M. J. van Rijen, van het 3e regiment infanterie; bij het leregiment dragonders de 2e luitenant-kwartiermeester B. C. Ver- mijne, van het korps. Marine en leger. Zr. Ms. korvet van Speyk, onder bevel van den kapi tein-luitenant ter zee P. van der Velden Erdbrink, is den 2en dezer te Toulon aangekomen. Alles wel aan boord. Veeziekte. De Staatscourant heeft medegedeeld de opgaven betreffende den veetyphus over de week, beginnende den 18 en eindigende den 24 November. Daaruit blijkt, voor zooveel de provincie Zuid-IIolland betreft, dat in die week zijn aangetast 1006 runderen156 zijn gestorven, 792 afgemaakt en 26 hersteld, terwijl er 32 in behande ling bleven. Sedert het uitbreken der ziekte zijn in die provincie 63,648 runderen aangetast, waarvan er 26,715 stierven, 13,756 werden afgemaakt, 23,040 herstelden en 172 nog ziek zijn. In de provincie Noord-Holland werden in die week aangetast 214 runderen, gestorven 7 206 werden afge maakt; hersteld 1 en geen meer ziek. Sedert het uitbre ken der ziekte werden 2892 runderen aangetast, waar van er 645 stierven, 1486 werden afgemaakt en 761 herstelden, terwijl geene zieken aanwezig zijn. In de provincie Utrecht werden in die week aangetast 2037 runderen605 stierven, 489 werden afgemaakt en 211 herstelden. Sedert het uitbreken der ziekte werden 23,999 runderen aangetast, waarvan er 12,235 stierven, 2218 werden afgemaakt en 8280 herstelden. In het geheel zijn nog ziek 1266 runderen. Blijkens eene bij deze opgaven gevoegde recapi tulatie zijn aangetast van 3 tot 10 November: in Zuid- Holland 510, in Noord-Holland 38, in Utrecht 1003, totaal 1551. Van 11 tot 17 November: in Zuid Holland 509, in Noord-Holland 118, in Utrecht 968. Totaal 1595. Van 18 tot 24 November: in Zuid-Holland 1006, in Noord- Holland 214, in Utrecht 2037, totaal 3257. Rechtszaken. In de zitting van den hoogen raad (kamer van straf zaken) van Maandag, heeft de advocaat generaal Romer conclusie genomen in zake Jannetje van Houte, weduwe van M. van Weele, tegen een arrest van het hof in Zee land, waarbij zij tot de straf des doods is veroordeeld, wegens het vergiftigen van haren man door het toedienen van loodwit enz. De conclusie strekt tot verwerping van het beroep. De uitspraak is bepaald op 19 dezer. Gemengde berichten. Dezer dagen heeft te Amsterdam een wedstrijd van bijzonderen aard plaats gehad. Het dpel was, om te be slissen, of het vleesch van een Engelschen Durham os, dan wel dat van een besten Beemster os de voorkeur ver diende. Daartoe had de eigenaar van 300 beesteu in sectie DD in Haarlemmermeer, ook grondbezitter in de Beemster, bet Hollandsche stuk vleesch geleverd, terwijl de eige naar van sectie P een schoon stuk Durham uit Engeland had ontboden. Aan de keuring hebben 14 personen, daartoe door eerslgenoemden eigenaar uitgenoodigd, deelgenomen, doch het pleit is niet beslist kunnen wor den, vermits 7 heeren zich voor het Engelsche en 7 zich voor het Hollandsche product verklaarden, zoodat men is overeengekomen, in het volgende jaar de proef to herhalen. Ter gelegenheid van het. twee jaren geleden te Geuève gevierde Calvijnsfeest is besloten tot de oprich ting aldaar van een gebouw, aan de gedachtenis der hervormers gewijd, hetwelk den naam van Calvininm zal dragen en tot het houden van godsdienstige en andere bijeenkomsten bestemd zal zijn. De voltooiing van dit gebouw wordt binnen een jaar tegemoet gezien. Het terrein heeft 65,000 franken gekost, de kosten van aanbouw zijn op 250,000 franken geraamd, waarvan reeds 200,000 franken zijn bijeengebracht. Aan de Pruisische regeering wordt op nieuw het voornemen toegeschreven, zich te ontdoen van hare steenkolenmijnen en in het algemeenalleeigen exploitatie van indnstriëele ondernemingen te staken. Reeds maakt

Middelburgsche Courant | 1866 | | pagina 1