WERKTUIGEN EU MATERIALEN, €)anM$ berichten. tlMftaftiflljriix OPENBARE VERKOOPING. BESTUUR DER DOMEINEN. EENE PARTIJ EOOMES3NT, ging beschouwde personen zijn voorts niet zeldzaam, en dat ook de Londensche dagbladpers eene uitbarsting in Ierland aanstaande acht, blijkt uit de verschillende hoofdartikelen in Times, Daily News, Morning star en Daily Telegraph voorkomende, waarin de Ierscbe quaes- tie thans wordt besproken, waarvan het eerstgenoemd blad de theorie van „moorden, hangen en branden" op de aanstaande opstandelingen wenscht te zien toege past. Beter ware het echter als de regeering te Londen thans eindelijk besluiten kon om recht te laten weder varen aan de zoo billijke grieven der Ieren, en in de eerste plaats de quaestie van den grondeigendom en van de absurde heerschappij der Engelsche staatskerk in Ierland op wilde lossen naar de beginselen van recht en humaniteit. De Fransche dagbladen houden zich behalve met Mexico waaromtrent heden als gerucht te vermelden is dat keizer Maximiliaan van Vera Cruz weder naar de Mexicaansche hoofdstad zou zijn teruggekeerd vooral bezig met de beraadslagingen der commissie tot reorga nisatie van het leger. Daar deze beraadslagingen ech ter geheim zijn, rusten daarbij hunne beweringen op geruchten en onderstellingen, welke wij, als volgens eigen verklaring vrij onzeker, hier achterwege zullen laten. Wij willen alleen vermelden dat volgens de meest verspreide geruchten een stelstel van dienstplichtigheid zou worden aangenomen, waarbij 960,000 man onder de wapenen zouden kunnen geroepen worden. Uit Berlijn wordt per telegraaf van gisteren avond ge meld dat de minister van financiën von der Ileydt een beroerte heeft gehad, zoodat mea ernstig voor bet behoud Van zijn leven vreest. De tijdingen uitPesth, voor zooverre zij niet uit regee- ringsbronnen afkomstig zijn, blijven ongunstig luiden voor eene toenadering tusschen Hongarije en Oostenrijk, en de positie van den heer Deak wordt al moeilijker en moeilijker. Reeds is in den landdag voorgesteld: in ant woord op de openingsrede geen adres te richten aan de kroon, maar te besluiten om alle werkzaamheden te schorsen, totdat de legale toestand in Hongarije zal zijn hersteld. Hiertegen heeft de heer Deak zich echter ver zet op grond dat even als de troonrede van Maart met een adres is beantwoord, ook thans dit behoorde te ge schieden. Daartoe werd voorts besloten onderaanneming van het voorstel, om althans uitdrukkelijk in het adres te vermelden, dat aanvankelijk het voornemen was om te handelen gelijk hiervoren werd gezegd. Daardoor wordt dus aan het samen te stellen adres geheel en al het karakter eener concessie ontnomen. Een dagblad te Madrid, door het ministerie Narvaez geinspireerd, meldt dat koningin Isabeilaop 1 December naar Lissabon zal vertrekken om aldaar acht dagen te vertoeven, vergezeld van haren president-minister. In het belang van hare dynastie zou het te wenscheu zijn dat zij uit de Portugeesche hoofdstad eenige notiën medebracht van constitutioneel staatsrecht. De Italiaansche kamer van afgevaardigden is tegen 15 December bijeengeroepen, waarbij ook de Venetiaan- sche afgevaardigden zitting zullen nemen. De tijding der laatste overwinningen van de opstan delingen op Kandia wordt eindelijk nu ook uit Konatan- tinopel bevestigd, uit welke hoofdstad ter zelfder tijd wordt gemeld dat in Albanië eene groote agitatie heerscht. Zoo blijkt dat de voorspelling eener aanstaande Uitbarsting der Oostersche quaestie al meer en meer hare "verwezenlijking nadert. Dezer dagen is door den onderkoning van Egypte het parlement geopend, door hem vrijwillig in het leven geroepen. Dit parlement zal telken jare vergaderen. De duur der zitting is op twee maanden gesteld, welke termijn echter kan worden verlengd. Heden is van de reede van Zierikzee naar zee gezeild het fregatschip Zeelandiagezagv. J. Botesz. <f»«-aaiisnarSiten cnar. Amsterdam 30 November. Tarwe en gerst vast. Raap olie op zes weken 41}. Lijnolie op zes weken 40}. Oostburg 28 November. Bij ruimen aanvoer van gra nen bestond heden weinig vraag voor tarwe en rogge en moesten die artikelen lager worden afgegeven. Paar- denhoonen, gerst en haver waren daarentegen begeerd, en brachten ten volle vorige prijzen op. Jarige en twee jarige tarwe 11 a '2. Puike nieuwe, gemeenere en blauwe tarwe 10 a 11-75. Nieuwe Zeeinvsche rogge /7.25a /8. Nieuwe wintergerst /7 a 7.75. Dito zomer- gerst /6 a/6.75. Haver 3a/4. Paardenboonen 7 k 7.75. Middelburg 29 November. Even als voorgaande week was de aanvoer uit onze naburige eilanden van weinig beteekenis en uit Walcheren bestond de meeste aanvoer uit witteboonen, waarvoor de kooplust even groot was als voorgaande week. Tarwe zeer weinig ter veil en niet tegenstaande de lager afgekomene Rotterdamsche be richten, hielden houders meestal op vorigen weekprijs vast, waarvoor bijna geen koopers waren. Rogge bleef in éen doen. Gerst had weder in de beste soorten koopers aan vorige weekprijzen. Walchersche witteboonen zijn 25 a 50 cent naar qualiteit lager gekocht. Dito brnine- boonen bleven bij weinig handel in éen doen. Dito paar denboonen algemeen begeerd en met graagte 10 cent hooger betaald. "Walchersche groene erwten, op de kook gevraagd onder vorigen weekprijs waren die niet te koop. Koolzaad zonder handel. Jarige Zeeuwsche tarwe niet ter veil. Nieuwe dito /11.50a /ll. Puike tweejarige Walchersche tarwe hield men op 13 vast. Puike jarige dito was niet heneden de 12.50 te koop. Puike nieuwe dito /ll.75 a /11.60, mindere naar rato. Jarige en nieuwe Zeeuwsche rogge werd op 8.50 gehouden. Nieuwe dito wintergerst /7.50 a /7.75. Dito zoinergerst 6.50 a 7. Walchersche dito 7.30 a/7. Jarige Walchersche witte boonen 12.50. Nieuwe dito/10 a/9 naar deugd. Dito brninehooneu 15, mindere 14. Dito paardenboonen 7.50 a 7.60. Dito groene erwten op de kook 9.75 a 9.50. Koolzaad wordt meestal op 13 en 12.50 gehou den. Raapolie/41.50. Patentolie/43.50. Lijnolie 43 op zes weken, contant 1 lager. GEMIDDELDE MARKTPRIJZEN. Middelprijzen van bakbare tarwe 12.en rogge 8..Aardappelen 3.a/8.50 per Ned. mud. Versche boter 0.90 a /0.98 per Ned. pond. Ter varkenmarkt te Oostburg werden op 11. Woensdag 400 stuks biggen aangeboden, waarvan omtrent de helft werd verkocht a /2.35 tot 8.50 per stuk. Prijzen van eifecten. Amsterdam 30 November 1866. Nederland. Certific. Werkelijke schuld 2} pet. 53} dito dito dito 3 63} dito dito dito 4 86| Aand. Handelmaatschappij 4} België. Certificaten bij Rothschild 2} Rusland. Obligatiën 1798/1816 5 93 Certific. Hope co4 56} Oblig. dito 1855,6e serie 5 „77} dito dito Leening 1860 4} 81} Certificaten 6 38} Aand. spoorweg187 Polen. Schatkistobligatiën4 58} Oostenrijk. Obligatiën metalliek5 43}J, dito 1847/1852 2} 21} dito rente Amsterdam5 67} dito nationale5 48} Bankactiën 3 Italië. Leening 18615 Spanje. Obligatiën 3 thans 2j 30T^- Amortisable schuld Portugal. Obligatiën 1853 3 41 dito 1856—1862 3 „41 Griekenl. dito (blauwe)5 Turkije. dito (binnen!.)5 29}} Vereen.St.at. dito (1882) 6 74,V Illinois. dito7 Mexico. dito 3 17} Grenada. dito afgestempeld4} Venezuela dito 3 De ondergeteekende leden van het Burgerlijk Armbe stuur te Veere, zich even als vroeger vereenigd heb bende tot eene Commissie ter voorziening in de buiten gewone behoeften der armen in den aanstaanden winter, geven daarvan bij deze kennis, terwijl zij zich voorstellen eerstdaags aan de huizen derlngezeteuen dezer gemeente Inschrijvingsbiljetten uit te reikeD, waarop zij vertrou wen dat door een ieder naar zijn vermogen zal worden ingeschreven. Zij nemen de vrijheid hunne instelling met beschei denheid zoodanige Ingezetenen van Middelburg aan te bevelen, van wie zij in den vorigen winter blijken van liefdadigheid hebben mogen ontvangen. Veere, 30 November 1866. J. M. KUILER. L. J. ROLAND. J. BRAAT. Bevallen van een Zoon M. P. DE KONING, geboren WILLEKENS. Bieting (Resid. Bezoekie), 3 Oetober 1866. Den 29sten dezer beviel voorspoedig van een Zoon M. C. VAN DE POLL, geb. VAN DER HELL. Middelburg, den 30 November 1866. Heden overleed na eene ongesteldheid van weinige dagen, tot diepe droefheid van mij, mijne Kinderen en Behnwdkinderenmijn geliefde Echtgenoot JACOB STURM, in den ouderdom van bijna 59 jaren. IJzendijke, M. DE BRUYNE 28 November 1866. Wed. J. Sturm. - Eenige en algemeene kennisgeving. Die iets te vorderen heeft van of verschuldigd is aan den Boedel van wijlen den Apotheker C. M. AKKER MAN alhier, wordt verzocht daarvan opgave of betaling te doen ten huize van den Deurwaarder W. ZOELLER, op den Burcht te Middelburg, vóór 10 December 1866. Te Veere bevindt zich een Huisgezin in betreurens- waardigen toestand. Diep bewogen met den Vader en de Moeder van dat gezin, wordt voor hen een beroep gewaagd op de bekende liefdadigheid van hunne meergegoede Gewest- en Land- genooten. Van fatsoenlijken huize, aan betere tijden gewoon, eene reeks van jaren met eervoile betrekkingen bekleed, maar door eenen samenloop van omstandigheden alles hebbende verloren, is de Maatschappelijke toestand van den Man onhoudbaar geworden, en de ellende van hem. en zijne Echtgenoote onbeschrijfelijk. Zijne hooge jaren staan hem in den weg om alsnog tot eenige betrekking te worden benoemd. Ten einde hem en zijne 75jarige vrouw het grievend zieleleed te sparen, in hunnen stand aan eene opname in onderstand ten laste van zijne geboorteplaats Zierikzee verbonden, wenscht men eene som van /1000 bijeen te zamelen, volstrekt benoodigd tot plaatsing van dit Echt paar als Proveniers in eenig Gesticht van Liefdadigheid. Mocht men in deze poging slagen, de beklagenswaar dige Echtgenooten zouden, hetzij dan ook met eenen blik van diepen weemoed op een blijder voorleden, nog- tans aan den laten avond huns levens, hunne nog overige dagen in stille afzondering, kalm en rustig, en onbezorgd kunnen slijten. De bereiking van dit doel, de vervulling van hunnen innigen wensch, is afhankelijk van de openbare Lief dadigheid. De ondergeteekeuden nemen de vrijheid hunne heide medelijdenswaardige Stadgenooten aan de Christelijke belangstelling van meergegoeden dringend aan te he velen. Van de bij hen in te komen giften zal later openbare melding worden gemaakt. Ook de Heer Mr. B. C. Cau te Zierikzee, heeft zich welwillend bereid verklaard tot den ontvang derzelve. Veere, 26 November 1866. Mr. SNIJDER, Burgemeester. Jhr. J. A. H. C. VAN DOORN, Rij ks-Ont vanger. De Ontvanger der Registratie en Domeinen te Goes, daartoe gemagtigd, is van voornemen om op Woensdag den 19 December 1866, des voormiddags ten tien ure, te llansweert, gemeente Kruiningen en op Donder dag den 20 December 1866, des voormiddags ten tien ure, te W'enieldinge, op de plaats zelve, namens het Rijk, in het openhaar te koop aan te bieden: in bovengemelde gemeenten aanwezig,gediend hebbende voor werken aan het Kanaal door Zuid Beteland, bestaande in Kaals, te zamen zwaar ongeveer 171,000 ponden, Eieren, Heiblokken, ruim 100 IJzeren Wagons, Onderstellen, Aanbeelden, een Eocontobicle van 10 paardenkracht met Centrifugaalpoanp en twee Opvocrpijpcn, IJzer en onderscheidene Loodsen tot Afbraak. Koopen van niet hooger dan 25 contant te betalen en die daarboven binnen 6 weken na de veiling; deze laatste ouder behoorlijke borgstelling. De voorwaarden van verkoop liggen ter lezing aan de Kantoren van de Registratie en Domeinen te Goes, Cortgene, Hulst, Zierikzee, Tholen en Middelburg, en op de Gemeentehuizen van Goes, Kruiningen, Kapelle, Wemeldinge, Yerseke en Scbore. Bezigtiging ter plaatse, tweo dagen vóór den verkoop van des voormiddags 10 ure tot des namiddags 4 ure. Goes, den 29 November 1866. De Ontvanger voornoemd, A. RIJSER. De Notarissen P. LOEFF en D. VERHULST zullen, op Dinsdag den 4 December 1866, des voormiddags te 10 uren, onder Koudekerke, op de Buitenplaats STEENïHOVE, in het openbaar TE KOOP aanbieden; eene groote partij zware Olmen, Eiken, Esseben en andere waaronder vele geschikt voor Wqrkhout; voorts KAPHOUT, TKO\RE\ en-'A^BllAAK,.

Middelburgsche Courant | 1866 | | pagina 3