ROTTERDAMSCHE HYPOTHEEKBANK öuitmlcmtr. ffictfllmg part mtports. 2lfcx>frtentim. Kapitaal ƒ5,000,000. Uitgegeven de le serie ƒ1,000,000. voor KTed-erland.. 32UE A.R.IISTE3. Het weghalen van 's Rijks Werf en drooge Dok te Vlissingen van al de gedurende liet jaar 1867 voorkomcndeMOT en KRl'LLEN. VAN MIDDELBURG: VAN ROTTERDAM onderwijs dan vroeger, en alle verdere directe en indirecte voordeden. Eene onbillijke verhooging van pachters, waarop als gevolg van de vermeerdering der lasten van grondeigenaars gewezen is, zal zijns inziens ook geen sland kannen honden, daar alles, dus ook het onbillijke, zijn grens heeft. De heer de Jonge van Ellemeet wil op zijne beuit onder anderen constateeren dat er in deze dagen meer arbeiders zijn dan er gevraagd worden; dat de meeste landbouwers hooge pacht moeten betalen, hetgeen op de inkomsten der arbeiders van invloed is; dat de af schaffing van accijnsen voor de arbeiders niet of althans fceer luttel baat, enz. Ten slotte verklaart hij dat hij zijne zienswijze niet kan prijsgeven voor volzinnen en woorden, die gedeeltelijk op de wetenschap steunen, welke laatste ook hare grens heeft. Nadat de beraadslaging is gesloten, wordt overgegaan tot de artikelsgewijze behandeling der gewijzigde con cept begrooting voor 1867, welke met algemeene stem men op éen na (die van den heer do Jonge van Ellemeet) wordt goedgekeurd tot een bedrag van 329,003.16 in ontvang en uitgaaf. Evenzeer wordt met 21 stemmen tegen 1 (die van den heer de Jonge van Ellemeet) besloten om, overeenkom stig het thans gedane voorstel en met intrekking van het besluit van don 6 Juli j!., aan den koning voor te dragen de heffing van 10 opcenten (in plaats van 8) op de hoofdsommen der belasting op de gebouwde en onge bouwde eigendommen over 1867 en op de hoofdsom der personeele belasting over het dienstjaar 1867/68, tot dekking der geraamde behoeften en uitgaven van enkel provincialen en huishoudelijken aard voor het dienstjaar 1867, en Z. M. te verzoeken de heffing van de bedoelde opcenten de bekrachtiging der wet te doen erlangen. Daar geene werkzaamheden meer aan de orde zijn wordt de uitvoering der genomen besluiten en de resum tie der notulen aan gedeputeerde staten opgedragen, en daarna de najaarsvergadering der provinciale staten van Zeeland door den voorzitter in naam des konings gesloten. Algemeen overzicht. Ondanks de scherpe taal van Pins IX in zijne laatste allocatie tegenoverltalië uitgesproken, en de beweringen van sommige ultramontaansche dagbladen dat do paus Rome zal verlaten om in ballingschap te gaan, wordt aan de mogelijkheid eener verzoening toch al meer en meer geloof gehecht. Zoo is thans te Rome een vliegend blaadje in omloop, waarbij deze quaestie ook in dien geest wordt besproken in den vorm van een gesprek tüsscben Arlecchino en Colombina, waarbij de eerste paus Pins en de laatste Italië voorstellen. Arlecchino nit daarbij een vloed van verwijtingen tegen Colombina, over de slechte behandeling en vijandschap, welke hij van bare zijde te verduren heeft, en eindigt met de verkla ring dat bij het huis verlaat om zicli te gaan verdrinken. Eenige oogenblikken later komt Arlecchino echter weder terng, om van Colombina een paraplnie te vragen daar het regent. Colombina lacht hartelijk daarover, omhelst haren echtgenoot en de huiselijke vrede is van nu af ver zekerd. Intusschen is er in de pauselijke hoofdstad weder sprake van de komst van keizerin Engénie van Frankrijk, die aan Pins IX nog een bezoek zou willen komen brengen vóór de ontruiming van Rome door do Fransche troepen. Ook mededeelingen uit Parijs spreken van dergelijk plan der Fransche keizerin, doch voegen er bij dat de verschil lende bezwaren hieraan verbonden en de ongunstige indruk, welke dergelijk bezoek in Italië zou veroorzaken, de verwezenlijking van dit voornemen zeer waarschijnlijk zullen beletten. De Fransehe Moniteur meldt dat de keizer den oorlog heeft verklaard aan den vorst van Korea. Door de bevolking van dit aan Japan zoov.el als aan China cijns baar schiereiland zijn onlangs eenige cathoiicke zende lingen vermoord bij gelegenheid van eene bofrevolntie, in die streken niet zeldzaam, waarbij zoowel de catho- lieke als de protestantsche zendelingen gewoonlijk eene met hunne geestelijke betrekking zeer weinig strookende politieke rol spelen en dan ook zeer ten onrechte wanneer zij slachtoffers worden hunner politieke partij-intriges als martelaars van hun plicht worden voorgesteld. Of dit ook hier het geval is zal nader moeten blijken; de regeering te Parijs heeft zich intusschen beleedigd ge acht door den moord aan deze Fransche zendelingen gepleegd. Reeds is de admiraal Roze met het in de Japansche wateren gestationeerd eskader naar de kusten van Korea gestevend en zou hij, daar hem de geëischte voldoening van de zijde der regeering te Hanyang werd geweigerdvolgens la Patrie, met eenige kanonneer- booten de rivier opgevaren zijn, om eene vijandelijke demonstratie tegen die hoofdstad te doen. Terwijl de commissie tot reorganisatie van het Fran sche leger thans onder voorzitterschap van keizer Napo leon hare werkzaamheden heeft aangevangen, begint zich ook in Engeland de dagbladpers ten gunste eener verbetering van 'slands weerbaarheid te uiten. Aan het hoofd dier dagbladen staat the Times, welke nog dezer dagen in een uitvoerig artikel betoogde dat de laatste oorlog tnsschen Pruisen en Oostenrijk de noodzakelijk heid der reorganisatie van het Engelsch leger voldoende heeft aangetoond. In de allereerste plaats zon men te dien opzichte, volgens genoemd Engelsch dagblad, een geschikt middel moeten zoeken om het staande leger in oorlogstijd ten spoedigste te kunnen versterken en alzoo Engeland in staat te stellen tot het optreden tegen talrijke legers als die, welke in de vlakten van Sadowa hebben gestreden. Men bedenke toch wel zegt voorts the Times hoe onze positie zou wezen als wij geroe pen werden om het grondgebied van België te handhaven, waarbij onze verouderde verdedigingsmiddelen ten zeerste zouden achterstaan bij iedere andere groote mogendheid. De conclusie van dat betoog is dat het ministerie de noodzakelijkheid moge inzien om ten spoe digste een wetsontwerp tot reorganisatie des legers bij het parlement in te dienen. Berichten uit noordelijk Sleeswijk maken gewag van de zeer ernstige spanning, welke aldaar heerscht en de agitatie welke eene hereeniging met Denemarken blijft beoogen..Deze gissing schijnt zelfs gedurende de laatste dagen zoo toegenomen te zijn dat de gouverneur von Scheel-Plessen zich naar Berlijn heeft begeven om nadere instrnctiën te ontvangen omtrent de wijze, waarop hij in de gegeven omstandigheden zal hebben te bandelen. Een telegram uit New York van eergisteren avond spreekt het aldaar verspreid gerncht tegen, volgens bet- welk keizer Maximiliaan van Mexico afstand van de kroon zon hebben gedaan. De coupons der certificaten van Russische fondsen, administratie Stadnitski en van Heukelom,. vervallen 1 Jnli 1866, worden betaald: de coupons 6 pet. in assig- natiën groot Rs. 30 met 11.82; en dito 6 pet. in zilver, groot Z.Rs. 15 met 20.67. De coupons der certificaten van ingeschrevenen kapi talen ten laste van den Pauselijken staat, administratie van Heukelom en Vollenhoven, vervallen 1 Jnli 1866 worden betaald: de coupons groot Scudi 4.60 met ƒ9.11; dito groot Scudi 9.60 met 19.02; dito groot Scudi 5 met ƒ9.90; dito groot Scudi 10 met 19.80. Prijzen van effecten. Amsterdam 10 November 1866. Nederland. Certific. Werkelijke schuld 2) pet. 55 dito dito dito 3 65} dito dito dito 4 87} Aand. Handelmaatschappij IJ België. Certificaten bij Rothschild 2) Rusland. Obligatiën 1798/1816 5 95} Certific. Hope co4 Oblig. dito 18556e serie 5 79 dito dito Leening 1860 4} 83} Certificaten 6 39} Aand. spoorweg189 Polen. Schatkistobligatiën4 Oostenrijk. Obligatiën metalliek 5 4.3} dito 1847/1852 2} 22 dito rente Amsterdam5 66} dito nationale5 Bankactiën 3 Italië. Leening 18615 Spanje. Obligatiën 3 thans 2j 31 Portugal. Obligatiën 1853 3 41} dito 1856—1862 3 41J Grieken! dito (blauwe)5 11) Turkije. dito (binnen!)5 29 Vereen.Stat.dito (1882) 6 73 tV Mexico. dito 3 15 A- Grenada. dito afgestempeld4} 13/V Venezuela dito 3 12 artikel 8 der voorwaarden, zullen op Zegel en behoorlijk gesloten, uiterlijk ten dage en ure voormeld ter Griffie van de Directie der Marine te Vlissingen moeten be zorgd zijn. Vlissingen, den 5den November 1866. De Vice-Admiraal, Directeur en Kommaudant der Marine, A.A. DE VRIES. 9TOOMBOOTDIENST TUSSCHEN MIDDELBURG EN ROTTERDAM. Voorspoedig bevallen van een Zoon S. STEENMEIJER, Echtgenoot van Rittbem, W. MEIJERS. 9 November 1866. Voor de vele blijken van deelneming,ondervonden bij het overlijden van ons eenigst geliefd Zoontje, betuigen wij onzen hartelijken dank. Middelburg, J. LAGTER. 11 November 1866. S. J. LAGTER Schorek. OPENBARE AANBESTEDING bij inschrijving op Woensdag den 14 November 1866, des voormiddags te 11 uren, van De voorwaarden liggen ter inzage en nadere inlichtin gen kunnen verkregen worden ten Burele van den Eerstaanwezenden Ingenieur op voorschreven Werf. De Inschrijvingsbiljetten, ingericht overeenkomstig Uren van vertrek in November. Zondag 11' s morg. 6uur. Zondag ll'smorg. 8,30 Maan dag 12 P 7 Maandag 12 8,30 Dinsdag 13 7 Dinsdag 13 10,15 Donderd. 15 7 Woensdag 14 10,15 Vrijdag 16 7 Vrijdag 16 10,15 Zaterdag 17 n 7 Zaterdag Ï7'smidd.l2uur. Zondag 18 8 Zondag 18 12 Maandag 19 9 Maandag 19 's morg. 6 Dinsdag 20 n 10 Dinsdag 20 6 Donderd. 22 n 11 Woensdag21 7 Vrijdag 23 p 11,30 Vrijdag 23 7 Zaterdag 24 n 6 uur. Zaterdag 24 8,30 Directie: de Heeren Mr. B. MEES, B. VAN ROSSEM, E. C. W. IIOIJER. Commissaris in Zeeland: Jhr. Mr. J. W. M. SCHORER. Hoofdagentsciiap te Amsterdam: de Heeren CIIEMET WEETGEN, KERKHOVEN Co., RAHUSEN WALLER, WESTENDORP Co., WURFBAIN ZOON. Agenten: te Middelburg, de Heeren J. A. TAK Co.; teZierikzee, de Heeren VAN DER STARP BERG; te Tliolen, de Heer M. W. J. DE VISSER. De Bank heeft ten doel 1. Het leenen van geld onder eerste hypothecair verband op onroerende goederen, uitsluitend in Nederland 2. Het uitgeven van Pandbrieven op naam of aan toonder, tot een bedrag nimmer te boven gaande dat dor ten haren voordeele gesloten hypotheken. De Pandbrieven worden a pari afgelost bij jaarlijksche loting. Zij worden gedekt zoowel door alle hypotheken te zamen, door de Bank gesloten, als door het maatschappelijk kapitaal en het reservefonds. Deze Pandbrieven, rentende 4} pet., groot 1000, 100 en 50, voorzien van coupons, die betaalbaar zijn ten kantore der Bank en der Agenten, worden uitgegeven tegen 98} pet. Aanvragen om Hypotheken en Pandbrieven kunnen dagelijks bij de Agenten geschieden. SNELPERSDRUKKERE! VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1866 | | pagina 4