Te Haarlem, door de kiesvereeniging Burgertrouw, de heeren van der Hucbt en Waterschoot van der Gracht. In eene vereeniging van kiezers te Dordrecht, de vorige leden mr. P. Blussé van Oud Alblas en mr. G. A. de Baadt. Door eene te Heerenveen gehouden vergadering van kiezers uit de gemeenten Schoterland, Haskerland en Engwierden (hoofdkiesdistrict Sneek) de leden der ont bonden kamer A. Moens en mr. S. Wybenga. In eene centrale vergadering van de vereenigde kiezers gezelschappen der plattelandsche gemeenten in het hoofd kiesdistrict Breda, de heeren N. K. H. Guljé en mr. P. J. J. Hollingérus Pijpers, beide leden van de ontbonden kamer. Door de Gooische kiesvereeniging Eendracht maakt macht, voor het kiesdistrict Amersfoort, de heeren mr. H. Verloren van Themaat en mr. W. B. Boer. Door de anti revolutionaire kiezersvereeniging Neder land en Oranje, te Deventer, de heeren van Otterloo en Teding van Berkhout. In het kiesdistrict Appingadam door de anti-revolu tionaire kiezersvereeniging Met God voor Nederland en Oranje, de heeren mr. B. J. Gratama en jhr. mr. 0. Q. I. J. van Swindereu. Door de kiezersvereeniging de Grondwet te Amster dam, de heeren mr. C. van Heukelom, mr. M. H.Godefroi, mr. J. Heemskerk Bz., J. van Swieten, mr. G. C. J. van Eeenenalle leden der ontbonden kamer en in de plaats van den heer J. J. Bochussen mr. P. P. van Bosse. Dezelfde candidaten zijn ook door de kiezersvereeniging Burgerplicht aldaar gekozen, de vijf vroegere leden met bijna algemeene en de heer van Bosse met 99 van de 113 stemmen. De vereeniging Amsterdam heeft tot can didaten geproclameerd de heeren van Beenen, Bochussen, Pijnappel, Insinger, mr. Hartogh en van den Biesen. Door de kiezersvereeniging Nederland, te 's Hage, met bijna eenparige stemmen de heeren F. A. T. Delprat, luitenant kolonel, directeur der geschutgieterij, en mr. G. B. Emants, rechter in de arrondissements-rechtbank aldaar. Door de kiezersvereeniging Nederland en Oranje te Delft de heeren mrs. L.W. C. Keucheni us en J. de Nenfville. Door de kiezersvereeniging Neêrlands Heil te Gronin gen de heer mr. E. van Loon. In eene kiezersvergadering te Tilburg de heeren jhr. mr. J. Verheijen te 's Bosch en mr. J. van Mens te Breda. Te Utrecht, door de Utrechtsche kiesvereeniging, de heeren mr. W. B. Boer en mr. A. J. W. Farncombe Sanders. Door de Algemeene kiesvereeniging te Assen de heeren mr. J. B. Thorbecke en mr. P. P. van Bosse. Door de kiezersvereeniging te Bhenen, hoofdkiesdis trict Amersfoort, de heeren mr. J. K. baron van Goltstein, lid der vorige kamer, en mr. E. L. baron van Hardenbroek van Lockhorst. Door de kiesvereeniging Arnhem te Arnhem met bijna algemeene stemmen de heeren mr. L. W. C. Keu cheni us, lid der ontbonden kamer, en baron Sloet van de Beele, afgetreden gouverneur-generaal van Neder- landsch Oost-lndië. De gemeenteraad alhier zal op Dinsdag a., des namid dags te half twee uren, eene openbare zitting houden, ter behandeling der navolgende onderwerpenbenoe ming stembureau voor de verkiezing op 30 October; verordening plaatselijke gezondheids-commissie. De Staatscourant van jl. Woensdag bevat opgaven betref fende de cholera over de week van 30 September tot 6 October. Noord-Brabant: aangetast 88, overleden 38. Se dert het begin der ziekte aangetast 1790, overleden 1063. Gelderland: aangetast 113, overleden 70 (waarvan 25 te Arnhem, 20 te Zalt-Bommel).Sedert het begin der ziekte aangetast 2139, overleden 1333. Zuid-Holland: aangetast 94, overleden 47 (waar van 11 te Botterdam). Sedert het begin der ziekte aangetast 12,690, overleden 7,573. Noord-Holland: aangetast 61, overleden 45 (waar van 24 te Amsterdam. Sedert het begin der ziekte aangetast 3,449, overleden 2,496. Zeeland: aangetast 15, zijnde2 te Clinge (dezeperso nen zijn werkzaam geweest onder Hoek), 3 te Hengstdijk, 3 te Neuzen, 1 te Sas van Gent (eene geestelijke dochter, die aan boord van een Belgisch vaartuig eene door de cholera aangetaste vrouw had opgepast), 4 te Sint-Maar tensdijk, 1 te Sint-Philipsland, 1 te Westdorpe. Over leden 5, t. w.: 1 te Clinge, 1 te Sas van Gent, 2 te Sint- Maartensdijk, 1 te Sint Philipsland. Sedert het begin der ziekte aangetast 323, waarvan 2 te Breskens, 3 te Bruinisse, 2 te Clinge, 1 te Elle- woutsdijk, 11 te Goes, 7 te Hengstdijk, 24 te Hoek, 1 te Kats, 5 te Kruiningen, 1 te Middelburg, 20 te Neuzen, 5 te Nieuwerkerk, 2 te Oud-Vossemeer, 26 te Philippine, 1 te Billand, 1 te Sas van Gent, 20 te Scherpenisse, 51 te Sint-Annaland, 2 te Sint-Jansteen, 70 te Sint-Maartens dijk, 12 te Sint-Philipsland, 1 te Stavenisse, 6 te Tholen, 2 te Vlissingen, 43 te Wemeldinge, 1 te Westdorpe, 1 te IJzendijke, 1 te Zierikzee en 1 te Zonnemaire. Overleden 203, zijnde 1 te Breskens, 1 te Bruinisse, 1 te Clinge, 1 te Ellewoutsdijk, 3 te Goes, 4 te Hengstdijk, 13 te Hoek, 1 te Kats, 4 te Kruiningen, 1 te Middelburg, 9 te Neuzen, 5 te Nienwerkerk, 1 te Oud-Vossemeer, 20 te Philippine, 1 te Billand, 1 te Sas van Gent, 10 te Scher penisse, 40 te Sint-Annaland, 2 te Sint-Jansteen, 39 te Sint-Maartensdijk, 11 te Sint-Philipsland, 1 te Stavenisse, 5 te Tholen, 1 te Vlissingen, 24 te Wemeldinge, 1 te IJzendijke, 1 te Zierikzee en 1 te Zonnemaire. Utrecht: aangetast 31, overleden 18 (waarvan 10 te Utrecht). Sedert het begin der ziekte aangetast 4,119, overleden 2,626. Friesland: aangetast 6, overleden 4. Sedert het begin der ziekte aangetast 702, overleden 439. Overijsel: aangetast 12, overleden 3. Sedert het begin der ziekte aangetast 1,697, overleden 986. Groningen: aangetast 6, overleden 5. Sedert het begin der ziekte aangetast 2,507, overleden 1,461. Drenthe: aangetast 0, overleden 0. Sedert het begin der ziekte aangetast 599, overleden 360. Limburg: aangetast 27, overleden 13. Sedert het begin der ziekte aangetast 549, overleden 251. Algemeen totaal: aangetast 453, overleden 248. Sedert het begin der ziekte aanget. 30,564; overl. 18,791. Becapitulatie: In de weck van Aangetast Overleden 29 April—5 Mei. 305 159 6—12 222 120 18—19 192 118 20-26 179 100 27 Mei—2 Juni. 312 166 39 Juni. 1070 591 10-16 2295 1396 17-23 1738 1117 24—30 2501 1478 1- 7 Juli. 3687 2136 8-14 2086 1368 15-21 3676 2067 22-28 2682 1646 29 Juli—4 Aug. 1993 1270 511 Aug. 1405 893 12-18 962 653 19-25 791 535 26 Aug.--1 Sept. 1353 844 28 Sept. 991 678 9-15 851 541 16-22 471 327 23-29 313 239 30 Sept.6 Oct. 453 248 De president der Amerikaansche unie heeft den gene- raal-majoor Hugh Evving tot gezant der Vereenigde Staten bij het Nederlandsche hof benoemd. Het adres, dat door eenige industrieelen aan Z. M. den koning werd overhandigd tijdens hoogstdeszelfs bezoek, aan de tentoonstelling in het Paleis van volksvlijt ge bracht, luidt aldus: „Aan den koning „Geven met verschuldigden eerbied te kennen de ondergeteekenden, allen inzenders op de tentoonstelling van Nederlandsche nijverheid en kunst in het Paleis voor volksvlijt te Amsterdam „Dat zij met diep leedwezen hebben kennis genomen van het verslag der bekrooning, vermeld in de Staats courant van den 23 Augustus 11., no. 198, uitgebracht door de jury voor genoemde tentoonstelling, door uwe majesteit benoemd, in de overtuiging dat de waarde hunner fabrikaten niet naar eisch is beoordeeld of be kroond; „Dat zij zich met alle bescheidenheid tot de jury heb ben gericht en hunne gegronde aanmerkingen breed voerig ontwikkeld, doch in hunne verwachting, dat de jury op de rechtmatige klachten zou terugkomen of althans de bekrooningen wijzigen, zijn teleurgesteld. „Bedenen waarom de ondergeteekenden zich tot uwe majesteit wenden met bet eerbiedig verzoek, dat het uwe majesteit moge behagen, een nauwkeurig onderzoek te doen instellen in hoeverre de jury over genoemde tentoonstelling in hare handelingen heeft gedwaald, voorbijgezien alle onrechtvaardigheid en miskenning, waarvan de ondergeteekenden overtuigd ziju, terwijl zij tevens aan dat onderzoek wenschen te zien onder worpen de beoordeeling der jury over buitenlandsche fabrikaten, door Nederlanders ingezonden, alsmede de inzending van sommigen, die van het fabrikaat van anderen hebben gebruik gemaakt. „Bewust van het hoog belang, door uwe majesteit in de Nederlandsche industrie gesteld, en verzekerd van uwer majesteits medewerking, wanneer het de belangen uwer onderdanen geldt, bevelen zij zich met den diepstek eerbied in uwer majesteits hooge bescherming aan. „'t Welk doende, enz." Kerknieuws. De kerkeraad te Bieselinge heeft tot predikant beroe pen den heer G. J. B. Gelderman, te Opperdoes. De heer W. J. Immink, predikant te Cothen, heeft voor het op hem uitgebracht beroep naar 's Heer Hendriks- kinderen bedankt. Gisteren morgen te negen uren hebben de afgevaar digden der Waalsche kerken in Nederland zich te Botter dam vereenigd. Te tien uren hield de heer Bochedieu, Waalsch predikant te Delft, in de Waalsche kerk eens openingsrede, naar aanleiding van I Cor. II: 2. De werk zaamheden zullen vermoedelijka.Dinsdagzijnafgeloopen- Marine en leger. De état-major aan boord van Zr. Ms. zeilkorvet van Speijk, vertrokken naar de Middellandsche zee, is als volgt: kommandant P. v. d. Velde Erdbrink, kapitein luitenant ter zee; le officier J. C. H. Clifford Koek van Breugel, luitenant ter zee le klasseluitenantster zee 2e klasse L. A. Dittloff Tjassens, A. van Hengel) E. Simon van der Aa, M. A. Medenbach, A. E. Dronkersi officier van gezondheid 2e klasse C. H. Schröder,3e klasse P. C. Buize; officier van administratie 2e klasse J. Walstra- Koloniën. Het gouvernementsblad van West-Indië behelst he' volgende „Naar wij vernemen, hebben de koloniale staten zich) en corpsop Woensdag 12 September jl., begeven bij den gouverneur, en naar aanleiding van het loopend gerucht, dat zijne exc. voornemens is het bestuur over deze kolonie in het aanstaande voorjaar neder te leggen en te repatrieeren, den landvoogd dringend verzocht, van dat voornemen vooreerst af te zien en zich de leiding der koloniale belangen, welke onder zijne krachtdadige medewerking thans een anderen vorm hebben aangenomen, te laten welgevallen, totdat de nieuwe orde van zaken de noodige vastheid zal hebben verkregen. De gouver neur heeft dit vereerend aanzoek in beraad genomen." Aan berichten uit Paramaribo, dd. 19 September, ontleenen wij nog het volgende „Aan de vergadering der koloniale staten van Suri name is door de beide leden G. J. A. Bosch Beitz en F. Carstairs voorgesteld, dat de koloniale staten, over tuigd dat de aanvoer van vrije arbeiders, zonder voor schot te verleenen aan de planters, nimmer op voldoende wijze zal kunnen plaats vinden, besluiten, om de tot dit doel benoodigde ondersteuning van het moederland in te roepen, en tot het ontwerpen van een hiertoe strekkend adres eene commissie te benoemen. „De koloniale staten van Suriname hebben, naar aan leiding van een adres tot verbetering der vaart op de Saramacca, pp grond dat de klachten juist schenen, besloten het adres aar, den gouverneur te zenden en in zijne welwillende aandacht dringend aan te bevelen." Gemengde berichten. Jl. Maandag heeft te Botterdam het laatste transport van jeugdige mannelijke veroordeelden naar den Kruis berg plaats gehad. De gevangenis is alzoo nu geheel ontruimd, met uitzondering van een klein gedeelte, dat, voor huis van arrest ingericht, daartoe zal blijven dienen totdat de groote cellulaire gevangenis aan den Bergweg zal voltooid zijn. Alsdan zal de oude gevangenis, welke het eigendom der gemeente is, vermoedelijk worden afgebroken. Dezer dagen heeft wederom een ongeluk eenige reizigers bij het beklimmen van den Mont Blanc getroffen- Een Engelschman, de heer Arkwright, met zijne moeder en twee zusters, waren te Chamonix aangekomen de heer Arkwright, vergezeld van zijne jongste zuster, was tot aan de Grands-Mulets opgestegen. Hij zelf met eene gids en vier andere personen werd bij het verder bestijgen vandien berg verrast door een sneeuwstorting; vier per sonen, waaronder de heer Arkwright, een der gidsen en twee dragers, kwamen daarbij om. De tweegevechten tusschen journalisten zijn te Parijs aan de orde van den dag. Thans verneemt men weder van een aanstaand duel tusschen den heer Pierre Véron, een der redacteurs van den Charivari, en den heer Bobert Mitchell, van den Etendard. De Gazette bevat een besluit van den Privy Council, krachtens hetwelk, nu de veeziekte in Friesland is uit gebroken, al het vee dat uit Groningen en Friesland io de Engelsche havens wordt ingevoerd, gedurende 21 dagefl na de afkondiging van dit besluit (15 Oct.), niet vervoerd mag worden van de plaats der landing, tenzij krachten® eene speciale vergunning, maar daar binnen 24 uren na aankomst moet worden geslacht. Deze maatregel is van

Middelburgsche Courant | 1866 | | pagina 2