2. EEN HUIS MET ERF EN TUIN, öuitmlaniX Cjanöelsbmcljtm. Een goed ingericht en onderhouden ■"W OONHUIS, VAN MIDDELBURG; VAN ROTTERDAM Aangezien de tarieven in de verschillende gestichten voor verpleging van alhier armlastige personen volgens de begrooting van het bestuur der godshuizen belangrijk hooger zijn voorgedragen dan voor 1866, en het burger lijk armbestuur vooralsnog zijne begrooting daarmede niet in verband heeft gebracht, stellen burgemeester en wethouders voor, beide begrootingen vóór de gemeente- begrooting te onderzoeken en die stukken onmiddellijk in handen der financieele commissie te stellen. Gelijk voorstel wordt door hen gedaan ten aanzien van een, mede tot het armwezen betrekking hebbend schrijven van den heer V. van Lissa, strekkende tot verhoocing zijner jaarwedde als gemeente-heelmeester, met het oog op de stichting van een nieuw gasthuis en de opheffing der geneeskundige school, alsmede tot toevoeging van een hulp-heelmeester. Voorts deelen burgemeester en wethouders mede, dat het hun bij raadsbesluit van 13 Juni 11. opgedragen onderzoek omtrent de al of niet mogelijkheid eener opheffing van het kantoor van den gemeente-ontvanger op den Dam een punt van overweging bij hen uitmaakt, te gelijk met andere misschien nog bij de administratie der plaatselijke belastingen te verkrijgen bezuinigingen. Ook geven zij het voornemen te kennen om met 1867 het luiden der poortklok af te schaffen en de daartoe nitgetrokken gelden in te trekken. Nog wordt onder de aandacht gebracht dat het cijfer der onvoorziene nitgaven, op de begrooting voor 1867 uitgetrokken op f9,334.16, wellicht hoog zal schijnen, doch daaruit zal moeten worden voorzien in f3,175.50 voor verhooging van subsidie aan het. armbestuur, als mede in f 5000 voor de met September 1867 te openen burger-avondschool, zoodat alsdan slechts f 1,158.66 beschikbaar blijft, waarvan onder anderen reeds dadelijk gedeeltelijk gebruik zal moeten worden gemaakt, wanneer het bovengenoemd verzoek van den heer van Lissa mocht worden ingewilligd. Nadat de voorzitter er op gewezen heeft dat bij de overgelegde begrooting zooveel mogelijk is getracht te bezuinigen, wordt overeenkomstig het voorstel van burgemeester en wethouders besloten om de hiervoren genoemde stukken onmiddellijk in handen der financieele commissie te stellen. De raad vereenigt zich met algemeene stemmen met de in de zitting van den 24 Juli jl. gedane voordracht om trent, de samenstelling der plaatselijke gezondheids-com missie, ter vervanging van de thans opgeheven commissie van geneeskundig toevoorzicht. De gezondheids-com missie bestaat alsnu uit twee (vroeger drie) door den raad uit zijn midden te benoemen leden-zijnde de heeren Caland en Damme twee (vroeger éen) genees kundigen, een natuur-, een schei- en een bouwkundige. Ter keuze van een geneeskundig lid worden voorge dragen de heeren dr. L. J. de Marrée en dr. S. Dobbelaer de Wind, en ter keuze van een bouwkundige, de heeren A. Magielse en D. Jeras M.Kz. Tot geneeskundig lid is met 12 van de 13 stemmen benoemd dr. de Marrée, zijnde 1 stem op dr. de Wind uitgebracht; en tot bouw kundig lid de heer Magielse, met algemeene stemmen. Op eene ingekomen voordracht ter benoeming van een hulponderwijzer, op eene jaarwedde van f 300, ter vervul ling eener op school C bestaande vacature, zijn geplaatst de heeren W. Iinand, thans tijdelijk hulponderwijzer alhier, en K. Heeröldt, hulponderwijzer te Vlissingen. Eerstgenoemde is met 12 stemmen benoemd, zijnde 1 biljet in blanco ingeleverd. Wordt overgegaan tot de benoeming van leden voor de vaste commissiën uit den raad, ter voorziening in de door periodieke aftreding te ontstane vacatures. Al de aftredende leden worden herkozen, t. w. voor de commissie tot het ontwerpen van verordenin gen, tegen wier overtreding straf is bedreigd, met den burgemeester als voorzitter: de heeren Verbrugge, Rek ker, van Diggelep en Damme; voor de commissie van financiën: de heeren Bijleveld van Serooskerke, voorzitter, Sifflé, Lantsheer, van Vis vliet en Fokker; en voor de commissie van fabricage: de heeren Bijleveld van Serooskerke, voorzitter, Caland, Lambrechtsen van Ritthem, van Deinse en A. W. Suouck Hurgronje. De aan de beurt van aftreding zijnde wethouder jhr. W. H. de Jonge is met algemeene stemmen herbe noemd, zijnde 1 biljet in blanco ingeleverd. De voorzitter wensebt dien heer geluk met zijne her benoeming, als zijnde een blijk van goedkeuring, door den raad aan zijne handelingen als wethouder geschon ken. De heer de Jonge dankt den voorzitter en de verga dering voor het vernieuwde blijk van vertrouwen. Ten slotte deelt de voorzitter mede, dat de stoombag- germolen, tot welks tijdelijke verhuring onlangs is beslo ten, dezer dagen naar de Merwede is vertrokken en aldaar, volgens geruchten, zeer goed voldoet. Hierna is de vergadering gesloten. Algemeen overzicht. De diplomatieke stukken zijn thans in grooten getale in aantocht. We kennen nu ook de vredesverdragen door Pruisen met Baden en Wurtcnberg gesloten, en zien er uit, dat Pruisen bereid is als guarantie voor de te betalen schadevergoeding, zoowel van Baden als van Wurtemberg staatspapieren aan te nemen, terwijl het zich van de zijde van Oostenrijk slechts met klinkende munt laat tevreden stellen. Wurtemberg wordt voortsontheven van de verplichting waartoe het zich bij den wapenstilstand van 1 Augustus, verbonden had, om binnen den kortst mogelijken tijd Hohenzollern te ontruimen. Het schijnt dus, dat de bemoeiing van den keizer van Rusland ten behoeve van zijn zwager niet zoo geheel onvruchtbaar zijn gebleven. Van minder invloed schijnt de tusschenkomst van het kabinet der Tuileries ten voordeele van Saksen geweest te zijn. Tusschen Dresden en Berlijn toch is de toestand nog altijd zeer gespannen, daar von Bismarck voort durend blijft aandringen op voorwaarden, die ook den laatsten schijn van onafhankelijkheid, welke nog aan het ongelukkige Saksen gelaten is, zouden doen verdwijnen. De Pruisische minister zou zelfs, naar men beweert, niet onduidelijk hebben te kennen gegeven, dat het beter ware, indien de kroon van den jongeren tak van het regeerend vorstenhuis op den ouderen overging. Een dergelijke schikking zou zeker bijzonder naar den smaak van Pruisen zijndaar de kleinere Saksische staten, thans door den ouderen tak geregeerd, daardoor des te gemakkelijker geheel in handen van Pruisen zouden vallen. Een telegram uit Baden van gisteren spreekt van eene algemeene volksbeweging in dat rijk ten gunste eener inlijving bij Pruisen, ten gevolge waarvan de groothertog afstand zou doeu van de regeering. Volgens de Nord Deutsche Zeitung zou het tusschen Oostenrijk en Pruisen gesloten vredestractaat onder andere bepalingen ook deze behelzen, dat door geen der beide coutracteerende partijen rekenschap zal gevraagd worden van hare onderdanen omtrent hunne houding, gedurende den oorlog aangenomen. Mededeelingen uit St. Petersburg melden, dat de Rus sische regeering aan den met eene zending belasten Pruisischen generaal von Manteuffel heeft verklaard, dat zij zich al hare rechten reserveert, hare vrijheid van han delen wil behouden en zich bij de door haar te volgen staatkunde zal laten leiden door het nationaal belang. Meer en meer wordt bevestigd dat, wat geschied is, toen na den Italiaanschen oorlog Frankrijken Oostenrijk een bloedigen strijd hadden gevoerd en de lijken aan weerszijden gevallen nauwelijks koud waren, beide staten door hun vriendschappelijke toenadering voor andere mogendheden gevaarlijk dreigden te worden, thans ten opzichte van Pruisen en Oostenrijk op het punt is zich te herhalen. Wat zich binnen kort verwachten laat, kan zeker niet beter gekarakteriseerd worden dan door een paar frases uit de officieuse regeeringsorganen. Het bericht vermeldende dat de vrede te Praag getee- kend was, liet de Allgemeine NorddeutscheZeitnng daarop volgen: „Laat ons hopen dat Oostenrijk met eiken dag beter zal leeren inzien, dat het zich in Pruisen, in plaats van een onzekeren bondgenoot, een vriend heeft verwor ven, die zich te dicht in de nabuurschap bevindtom niet zijn eigen voordeel te zoeken in het voordeel van Oosten rijk zelf." „Het officieus Pruisische dagblad zoo antwoordt daarop de Wiener Presse kafi verzekerd zijn dat Oostenrijk de vriendschap van Pruisen altijd op haar wezenlijke waarde zal weten te schatten." Terwijl in Italië veel teekenen van eene toenemende gezindheid tot vrede zich beginnen te vertoonen, beeft Mazzini aan de dagbladen van zijne kleur een langen brief geschreven, waarin hij voor de voortzetting van den oorlog pleit. De oorlog zou, volgens hem, een zaak van het volk moeten worden, even als in Spanje onder het keizerrijk. Ook andere partijen die voor den oorlog gestemd zijn, beginnen zich aaneen te sluiten en meer op den voorgrond te treden. Zoo hebben de leden van de kamer van afgevaardigden die tot de uiterste linker zijde behooren, te Brescia een bijeenkomst gehouden, waartoe ook Garibaldi was uitgenoodigd, met het doel om dezen voor het denkbeeld tot voortzetting van den oorlog te winnen. Garibaldi is echter niet verschenen maar onderscheidene zijner officieren woonden de verga dering bij en schaarden zich geheel aan de zijde der oor logsmannen. Prijzen van effecten. Amsterdam 1 September 1866. Nederland. Certific. Werkelijke schuld 2} pet. 56} dito dito dito 3 „67 dito dito dito 4 89} Aand. Handelmaatschappij 4} België. Certificaten bij Rothschild 2} Rusland. Obligatiën 1798/1816 5 97} Certific. Hope co4 Oblig. dito 1855,6e serie 5 77} dito dito Leening 1860 4} 84} Certificaten6 Aand. spoorweg182} Polen. Schatkistobligatiëu4 Oostenrijk. Italië. Spanje. Portugal. Griekenl. Turkije. Vereen.Stat. Illinois. Mexico. Grenada. Venezuela. Obligatiën metalliek5 dito 1847/1852 2} dito rente Amsterdam5 dito nationale5 Bankactiën 3 Leening 18615 Obligatiën3 thans 2} Amortisable schuld Obligatiën 1853 3 dito 1856—1862 3 dito (blauwe) 5 dito (binnenl.) 5 dito (1882) 6 dito7 dito3 dito afgestempeld4} dito 2 pet. 47j| 24 70 50} r> 52 33 43 42} 15} 27 76} 73 16Jr 12} 11} Ondertrouwd E. J. GRIFFIJN, Weduwnaar van A. E. Lutterot, Middelburg, van Rotterdam, 31 Augustus 1866. en J. VAN UIJE. Eenige en algemeene kennisgeving. Bevallen van eene Dochter B. VAN AST, geliefde j Echtgenoot van Middelburg, K. J. PERV00ST. 1 September 1866. Eenige kennisgeving. Den 31sten Juli 1866 overleed te Paramaribo Mr. J. H.VERNHOUT, President van het Collegie van kleine zaken aldaar. Eenige kennisgeving. Na een smartelijk lijden van ruim 4 maanden overleed den 27 Augustus 11., te Helmond, onze geliefde Moeder R. A. WOLF, Echtgenoot van den Weleerw. Zeergel. Heer J. T. ENDTZ, Predikant aldaar, in den ouderdom van ruim Gijaren. L. D. G. KROL. Schoondijke. S. A. T. KROL, geb. Endtz. VERGADERING van Middelburgsch Ziekenfonds op Dinsdag 4den September 1866, des avonds te 7 uren, in de Tuinkamer der Sociëteit Sint Joris, tot opname van Leden. Namens het Bestuur, Dr. MEEMELING. Heden is van Fredrickstadt te Nieuwediep binnenge komen bet barkschip Noordster, gezagv. P. Tobiassen. Gisteren is ter reede van Veere gekomen de schoe ner Clemens,gezagv. A. B. de Kloe, van Engeland met kolen bestemd voor Middelburg. De Notaris P. P. SLEGT zal, op Dinsdag den 17 Sep tember 1866, des avonds te acht uren, in de Bovenzaal van de Sociëteit, de Vergenoeging op de Groote Markt te Middelburg in het openbaar, enkel bij afslag, TE KOOP aanbieden: met ERF, staande in den Langendelft te Middelburg, wijk B nos. 142 en 143 bevattende tien Behangen en nagenoeg allen Geplafoneerde Vertrekken, waarvan onderscheidene van Stookplaatsen met Marmeren Schoor steenmantels voorzien zijn, op het kadaster bekend in sectie B no. 1381 ter inhoudsgrootte van twee Roeden vijf Ellen. Grondlasten bedragen over 1866 f 38.34. vroeger twee Huizen geweest) staande op de Wal te Middelburg, wijk B no. 58 en 59 gediend heb bende voor Werkplaats,Magazijnen, Kantoren enz., op het kadaster bekend in sectie B no. 1380, ter inhoudsgrootte van vier Roed. vijfentwintig Ellen. Grondlasten bedragen over 1866 f 33.07. Deze Huizen zijn daags vóór en op den dag der ver- kooping voor ieder te zien, van des voormiddags 10 tot des middags 12 uren en van des namiddags 2 tot 5 uren, met een toegangbiljet, te bekomen ten Kantore van (genoemden Notaris P. P. SLEGT, in de Bogaardstraat "te Middelburg, waar do voorwaarden van verkoop tijdig zullen ter lezing liggen. IN LOSSING puike grove Kcwcastlc SCHAAIj- en MEETKOL.EN, voor P. DE BROEKERT, Spanjaardstraat. en A. DE BROEKERT, Seisstraat. STOOM BOOTS®I JENJ ST TUSSCHEN MIDDELBURG EN ROTTERDAM. Uren van vertrek in September 1866. Zondag 2' smorg. 6 uur. Zondag 2 's morg. 10,30 Maandag 3 r 6,30 Maandag 3'smidd.l2uur. Dinsdag 4 V 7,30 Dinsdag 4 12 Woensdag 5 n 8,30 Woensdag 5'smorg. 6 Donderd. 6 n 9,30 Donderd. 6 7 Vrijdag 7 n 10,30 Vrijdag 7 7 Zaterdag 8 11 uur. Zaterdag 8 8 SSEl.I'ERSDRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1866 | | pagina 4