öuttenlanö. €)anMsbmct]tm. 2litt)jcrtfnticn. Brand te Drammen in Noorwegen. Oorlogsberichten. Laatste telegrammen. VEREENIGIXG TOT WERKVERSCHAFFING AAN BLINDEN UtreclLtsclie Zending-Yereeniging, Domeinen. NEDEÜUMliStlIE op Woerapfcw tJTu 31300 Baleip-J^YlA 4100 Padang^Vj,. 73200 JAVA 5500 ANDEIJIAATSCHAPPIJ. Art. 145 houdt het verbod in, om tenten, kramen, tafels, wagens of dergelijke op of aan het ijs te plaatsen en baan te vegen, «onder schriftelijke toestemming van den commissaris van politie. De behandeling der laatste twee hoofdstukken dezer verordening is tot eene volgende zitting verdaagd. De voorzitter deelt mede, dat burgemeester en wet houders zich nader hebben vergewist, dat de inwilliging van het verzoek der kerkmeesters van de israëlietische gemeente, tot het verkregen van een gedeelte grond voor eene begraafplaats, aan geene bezwaren onderhevig is, zoodat zij voorstellen tot het verlangde doel een gedeelte van den aan de gemeente-begraafplaats gren- zenden grond aan de publieke dienst te onttrekken. Hiertoe is met algemeene stemmen besloten. Nadat de heer Ruijsch de aandacht des voorzitters heeft gevestigd op het wenschelijke dat nauwkeurig toe zicht worde gebonden op de verkoop van onrijpe appelen en anderen afval, is de vergadering gesloten. Algemeen overzicht. Terwijl wij dezer dagen de polemiek tusschen de Neder- landsche Staatscourant en het Algemeen Handelsblad over de houding van den Nederlandschen gezant bij den Duitschen bond bespraken, wezen wij er op dat de „zekere bron" der redactie van de Staatscourant evenveel waarde had als de „zekere bron" van het Handelsblad. Thans lezen wij in het Handelsblad de volgende mededeeling van zijn Frankfortschen correspondent: „Lk blijf er bij, dat de heer von Scherff reeds acht of tien dagen geleden, toen er reeds sprake was van de verlegging van den zetel van den bond naar Angsburg, heeft verklaard, dat hij de vergadering niet naar Augs- burg zou volgen, maar dat hij zijn souverein zou blijven vertegenwoordigen bij het hof van Nassau. De heer von Scherff voegde er echter toen reeds uitdrukkelijk bij: dat zijne regeering daardoor volstrekt niet geacht wil worden den bond als opgeheven te beschouwen. Dit moge nu misschien niet in den gewonen officieelen vorm verklaard zijn, maar dit kan ik u stellig verzekeren, dat het feit volkomen waar is. Was mijn bericht inderdaad onwaar, dan had men in de Staats-conrant moeten mede- deelen wat dan wèl door den heer von Scherff is verklaard. Inderdaad, waarom roept men den heer von Scherff niet terug, wanneer men den bond als niet meer bestaande beschouwt? of wil men wat de Franschen noemen: se ménayer la cheere el les choux Vergissen wij ons niet in de onderstelling dat de Nederlandsche natie belang heeft om te weten welke instructiën in de tegenwoordige omstandigheden aan haren vertegenwoordiger voor Limburg naar Frankfort zijn gezonden, dan mag men verwachten dat, zoo de Staats courant daaromtrent blijft zwijgen, bij de verwacht wordende bijeenroeping der staten generaal deze belang rijke quaestie van Nederland's verhouding tot den Duit schen bond door de volksvertegenwoordiging niet uit het oog zal worden verloren. De aanneming der gestelde vredespreliminairen door Oostenrijk is thans op officieele wijze door de Fransche regeering medegedeeld, en in het Pruisisch hoofdkwar J tier worden de heeren Karolyi en Degenfeld verwacht, om nader te onderhandelen. Omtrent deze vredesvoor- j waarden verkeert men intusschen nog in het onzekere. Langzamerhand is echter de volgende lezing daaromtrent j op den voorgrond getreden, welke door de Engelsche dagbladen wordt medegedeeld.Oostenrijkzou toestemmen in eene ontbinding van den tot dusverre bestaan heb benden Duitschen bond en in de samenstelling van eene noordelijke confederatie met uitsluiting van de Oosten- rijksche monarchie, welke bevoegd is om eene zuidelijke confederatie in het leven te roepen. De noordelijke confederatie zou bestaan uit de staten van Noord-Duitsch- land, welke bond onder het militair opperbestuur van Pruisen zou geplaatst zijn en door deze mogendheid tegen over het buitenland worden vertegenwoordigd. Beide verbonden zijn onafhankelijk van elkander op interna tionaal gebied. Voorts zouden de Elbe-hertogdomnien en eenig ander grondgebied tot afronding der grenzen bij Pruisen worden ingelijfd, behalve het noordelijk gedeelte van Sleeswijk. Oostenrijk zou aan Pruisen een gedeelte der oorlogskosten vergoeden. Pruisen zou aan Oostenrijk het bezit zijner tegenwoordige provinciën waarborgen, met uitzondering van Venetië. Nadere mededeelingen omtrent den zeeslag bij het eiland Lissa hebben doen blijken dat de Italiaansche vloot daarin de nederlaag heeft geleden. De Fransche Moniteur bevestigt dit bericht en voegt er bij dat de admiraal Persano zich naar Ancona had teruggetrokken. Uit Florence wordt voorts het bericht aangebracht van eene overwinning, welke Zondag door den generaal Medici zou zijn behaald, ten gevolge waarvan al de positiën van Cremona tot aan Primolano door hem werden bezet. In hoeverre ook deze overwinning, even als die bij het eiland Lissa, wellicht eene nederlaag zal blijken te wezen, moet nader opgehelderd worden. De handelingen der Pruisische bevelhebbers te Frank fort zetten waardiglijk de kroon op alle knevelarijen en ititzuigingen der Duitsche bevolkingen, door of namens von Bismarck gepleegd. Deze vrije stad, welke zich neutraal had gehouden in den tegenwoordigen oorlog, welks contingent zich niet had gevoegd bij het bonds- leger, wordt thans getroffen door oorlogsschattingen, welke reeds te zamen meer dan vijfendertig millioen gulden hebben bedragen, terwijl bovendien de bevolking gekweld wordt door inkwartieringen, welke stelselmatig zoo drukkend mogelijk Worden gemaakt. Men beweert dat de bevolking heeft verklaard aan den Pruisischen opperbevelhebber dat zij zich in de onmogelijkheid be vond om de nu laatstelijk opgelegde schatting van vijfen twintig millioen florijnen op te brengen. Nadat de Pruisische generaal daarop met executie had bedreigd, zou het bestuurder stad de tusschenkomst der Fransche en Engelsche vertegenwoordigers hebben ingeroepen. Uit Londen wordt gemeld dat eergisteren de door de regeering genomen maatregelen om eene demonstratie t ten gunste der reform league in Hydepark te beletten, zeer ernstige ongeregeldheden ten gevolge hebben gehad. De zeer talrijke menigte, welke het park door 1500 politie-agenten en afdeelingen ruiterij en infanterie bezet vond, rukte de hekken omver en drong naar bin nen onder tegenstand der gewapende macht. Een aantal politie-agenten werden bij het daarop ontstaan gevecht gewond en het voorval eindigde als naar gewoonte met arrestatiën. Gisteren hebben de wanordelijkheden in Hydepark en Oxfordstreet zich herhaald. De politie en militaire macht maakten bij herhaling van hare wapenen gebruik, waardoor vele personen zijn gewond. Ten gevolge van dit alles verkeert thans de bevolking der Engelsche hoofdstad in zeer opgewonden stemming. Eenigen tijd geleden deelden wij het teNew-York ver- spreid gerucht mede, dat de belangrijke Mexicaansche vesting zich aan de republikeinsche troepen zou hebben overgegeven. Dit gerucht wordt thans ten volle beves tigd en tevens gemeld dat in deze stad aan den mond der Rio grande de zetel van het bestuur der Mexicaan sche republiek zal worden gevestigd. Overigens wordt i in verschillende mededeelingen. naarmate van het ver schillend oogpunt, waaruit zij de Mexicaansche quaestie beschouwen, de hoop of vrees geuit dat onmiddellijk na het vertrek der Fransche troepen uit de verschillende Mexicaansche provinciën, aldaar het keizerlijk-Fransch bestuur zal worden omvergeworpen. De expeditie, welke door Napoleon III de roemrijkste zijner regeering werd genoemd, schijnt alzoo een zeer erbarmelijk einde te zullen nemen. Berlijn. Maandag. In verschillende steden van Oost- Friesland worden adressen in omloop gebracht, om aan de Pruisische regeering te verzoeken, bij Pruisen te worden ingelijfd. Mannheim. Maandag. De generaal von Manteuffel heeft te Frankfort zijn eisch tot betaling der oorlogs schatting van vijf en twintig millioen florijnen gehand haafd, onder bedreiging dat de stad zal worden geplun derd, indien de som heden avond niet is voldaan. Er zijn vier en twintig kanonnen naar de rondom Frankfort ge legen heuvels gebracht, om klem bij te zetten aan de eischen van den Pruisischen generaal. De magazijnen en de beurs zijn gesloten. Een aantal politieke dagbladen, hier verschijnende, zijn opgeheven. Daaronder behoort ook 1'Enrope. Londen. Dinsdag. LordRussell heeft in dë zitting van het hoogerhuis op gisteren als zijne meening te ken nen gegeven, dat Engeland aan Oostenrijk den raad zou gegeven hebben om Venetië aan Frankrijk af te staan. Lord Derby antwoordde hierop echter namens de regee ring, dat zij geheel vreemd is aan de tegenwoordige on derhandelingen, doch het spoedig herstel des vredes hoopt, al mocht deze niet in allen deele bevredigend kun nen genoemd worden. De Italiaansche generaal en oud-minister de la Marmora heeft zich naar Verona begeven om in het Oostenrqksch hoofdkwartier nader de voorwaarden der wapenschorsing te regelen. Berlijn. Dinsdag. Als officieel kan worden gemeld dat Zondag jl. de zevende en achtste divisiën onzer troepen bij Presburg een gevecht geleverd hebben aan 35,000 man Oostenrijkers, dat gelukkig voor de onzen is afge- loopen. Presburg zou door de onzen bezet zijn geworden, wanneer het gevecht tegen den raiddag niet geëindigd ware geworden door de invallende wapenschorsing. De troepen bleven tot den 23 's morgens vroeg op het slagveld en trokken toen terug naar de demarcatielijn bij Stampfen. Frankfort. Dinsdag. Daar de stedelijke autoriteiten tot, op de expiratie van den gestelden termijn geene verklaring aan den Pruisischen kommandant over de betaling der geëischte oorlogschatting hebben doen toekomen, heeft de executie een aanvang genomen. Vooreerst is deze daarmede begonnen, dat de senatoren en ook andere ingezetenen te Frankfort eene sterke inkwartiering hebben ontvangen, en geen hunner minder dan 50 soldaten. De burgemeester Fellner is gepasseerden nacht overleden, naar men zegt aan eene beroerte. In de op Dinsdag door de Nederlandsche handelmaat schappij gehoudene veiling te Amsterdam, van 55890 kranjangs Java suiker, is alles zeer willig tot ƒ2} boven de in Mei.besteede prijzen verkocht. Graanmarkten enz. Amsterdam 25 Juli. Raapolie op zes weken f 41|. Lijnolie op zes weken 40}. Middelburg 24 Juli. Raapolie f 421. Patentolie ƒ44}. Lijnolie 43. Prijzen van effecten. Amsterdam 25 Juli 1866. Nederland. Certific. Werkelijke schuld 2} pet. 57-Jf dito dito dito 3 67} dito dito dito 4 „1 Aand. Handelmaatschappij 4} België. Certificaten bij Rothschild 2} Rusland. Obligatiën 1798/1816 5 95} Certific. Hope co4 63} Oblig. dito 1855,6e serie 5 78} dito dito Leening 1860 4} 84} Certificaten 6 Aand. spoorweg177} Polen. Schatkistobligatiën4 60 Oostenrijk. Obligatiën metalliek5 45} dito 1847/1852 2} 23} dito rente Amsterdam5 64} dito nationale5 47 j-} Bankactiën 3 Italië. Leening 18615 48} Spanje. Obligatiën 3 thans 2} 31} Amortisable schuld Portugal. Obligatiën 1853 3 431 dito 1856—1862 3 Griekenl. dito (blauwe)5 11} Turkije. dito (binnenl.)5 24} Vereen.Stat.dito (1882) 6 73 rV Illinois. dito7 731 Mexico. dito 3 16} Grenada, dito afgestempeld4} Venezuela dito 3 Oostenrijksche Bankactiën 638, 5 pet. Brazilië 69} pet. Getrouwd Amsterdam, den 23 Juli 1866. Mr. J. COHEN on B. DE MARKAS. Voorspoedig bevallen van een Zoon Vrouwe J. W. DE JONGE-DE CRANE. Middelburg, 21 Juli 1866. te Middelburg. Heden avond, in onze Bestuursvergadering, ontvingen wij tot ons innig leedwezen het treurig bericht, dat een onzer Blinden aan onze Inrichting verbonden, M. LEU- NISden 12 dezer maand, aan eene hevige ziekte was overleden. Wij verliezen in hem een onzer beste werklieden, die door gedrag en ijver toonde, dat hij het op hoogen prijs stelde, ook in zijne blindheid, nog nuttig werkzaam te kunnen zijn. Wenschende wij door dit bericht rechtmatige hulde aan zijne nagedachtenis toe te brengen. Middelburg, F. H. MICHELSEN, Voorzitter, den 23 Juli 1866. J. F. REST, Secretaris. Afdeeling Walcheren. BIDSTONDteltittheni,Zondag29Juli,avond 6uur. Ds. LAUTS van Vrouwepolder. Deze Stad werd den 12en en 13en dezer maand door een vreeselijkeii brand geteisterd. Niet alleen zijn onberekenbare schaden veroorzaakt, maar ruim 6000 menschen zijn zonder Huisvesting geraakt. Ter leniging der rampen van de ongelukkige slacht offers, doet de ondergeteekende Vice-Consul van Zweden en Noorwegen te Vlissingen, een beroep op de Weldadigheid zijner Land en Stadgenooten, terwijl hij zich bereid verklaart, de giften in ontvangst te nemen, die daarvoor mochten afgezonderd worden, ten einde die aan de bevoegde autoriteiten te doen toekomen. Vlissingen, den 23 Juli 1866. LOUIS DE GROOF. De Ontvanger der Registratie en Domeinen te Mid delburg zal, op Maandag den 30 Juli 1866, des voormid dags te 11 uren, bij de Stads Mestput te Vlissingen, publiek VERK00PEN PALEX enOIIUlJZER, afkomstig van 's Rijks Zeeweringen. Informatiën zijn te bekomen bij den Opzichter van den Waterstaat te Vlissingen. De Ontvanger voornoemd, - RÖELL. 7200 4900 (Otterdam, tus 1866, van ongeveer liggende te Rotterdam, aldaar, Arasterdam, i Middelburg, i Dordrecht, i Schiédam. Onder deze hoeveelheden zijn. begrepen 466,17 Balen, opgehouden in de veiling van ïffrjjgjj, 1). 'Hep.verder op

Middelburgsche Courant | 1866 | | pagina 3