MIDDELBURGSCHE COURANT. N° 112. 1866. Dinsdag 17 Juli. föinrtenlattö. Editie van Maandag avond 8 uren. KENNISGEVING. De Commissaris des Konings in de provincie Zeeland, Gezien het besluit van heeren gedeputeerde staten van den 6 Julij 1866, no. 78; Gelet op art. 11 der wet van den 13 Junij 1857, (Staats blad no. 87); Maakt bekend, dat de opening der jagt op waterwild, bedoeld in artikel 17, laatste lid der voornoemde wet, in deze provincie door gedeputeerde staten is bepaald op Zaturdag den 21 Julij aanstaande. Deze kennisgeving zal in het provinciaal blad ge plaatst, en zullen afdrukken in plano aan de gemeente besturen ter aanplakking gezonden worden. Middelburg, den 10 Julij 1866. De commissaris des konings voornoemd, R. W. VAN LIJNDEN. Middelburg 16 Juli. De gemeenteraad alhier zal opWoensdag a., des namid dags te twee uren, eene openbare zitting houden ter behandeling der volgende zaken: missive van gedepu teerde staten, goedkeuring raadsbesluiten; adres dr. Kan, om eervol ontslag als conrector aan het gymnasium, met voordracht van heeren curatoren dienaangaande. Den 26 dezer zal in het lokaal van de bureaux der etaats-spoorwegen te 's Gravenhage de herbesteding plaats hebben van het maken van een dam door de Ooster-Schelde, de levering van ballast, het leggen van de spoorbaan tusscher. Bergen op Zoom en Woensdrecht, en bet maken van eenige verdere werken. In het bestek zijn thans eenige wijzigingen gemaakt. De gemeenteraad van Vlissingen heeft jl. Zaterdag afwijzend beschikt op bet adres van de heeren de Groof Hector, houdende verzoek tot opheffing vau de belas ting, bekend onder den naam van haven en kaaigeld, voor schepen die van de dokhaven gebruik maken. In de zitting der provinciale staten van Limburg is door den heer van Wintershoven het voorstel gedaan, tot Z. M. den koning een adres te richten, houdende dank betuiging voor de gedane poging om Limburg van den Duitschen bond los te maken, en tevens het verzoek om, na het einde der tegenwoordige verwikkelingen, niet meer tot den bond toe te treden. Dit voorstel is zonder beraadslaging aangenomen. De Staatscourant deelt de volgende opgave omtrent de cholera mede Den 13 Juli zijn aangetast: te Amsterdam onbekend, overleden 11; Leiden 0, overleden 1; 's Gravenhage 15, overleden 7Delft 2, overleden 1; Schiedam 4, over leden 3; Rotterdam 18, overleden 16; Dordrecht 3, over leden 4; Utrecht 22, overleden 12. Den 12 dezer zijn aangetast: Haarlem onbekend,over leden 5; Kampen 6, overleden 5; Meppel 5, overleden 2; Groningen 21, overleden 8. Yan de aangetasten te 's Gravenhage woonden 12 te Scheveningen, van de overledenen 6. Benoemingen en besluiten. leger. Benoemd tot 2en luitenant: bij het wapen der infanterie, bij het le regement, de kadetten J. B. Vorst man, H. O. graaf van Limburg Stirum, L. F. A. van der Goes, S. M. S. de Raniz en J. E. G. Backer van Leuven; bij het 2e regement, de kadetten E. de Man, J. P. Bloys van Treslong en H. L. Le Maire; bij het 4e regement, de kadetten M. van Doorninck, H.P.Staal,G.A.deBruyn en D. L. J. de Bruyn bij het 5e regement, de kadetten H. Verploegh en W. O. G. Bloys van Treslong; bij het 6e regement, de kadetten A. J. Prager en K. F. A. van de Wall; bij het 7e regement, de kadetten L. Wichers en J. H. Adema; bij het 8e regement, de kadetten G. N. de Wendt en A. M. Schalken, allen herkomstig van de Koninklijke militaire academie. Bij het wapen der cavalerie, bij het 3e regement dra gonders, de kadet J. G. Blaauw, herkomstig van de Koninklijke militaire academie. Bij het wapen der artillerie bij het regement veld artillerie, de kadetten jhr. A. H. van der Wijck, T. van Os, jhr. W. A. Gevers Deynoot en G. J. de Vidal de St. Ger- main; bij het le regement vesting-artillerie, de kadetten C. M. E. van Löben-Sels, J. van Blijenburgh en jhr. E. M. van Beyina; bij het 2e regement vesting-artillerie, de kadetten P. A.Numans, J. van der Muelen enH. J. J. van Eyk; bij het 3e regement vesting-artillerie, de kadetten N. C. Grotendorst, J. J. C. H. van Pelt, E. J. F. de Bruyn en jhr. W. C. Snoeck; bij het regement rijdende-artillerie, de kadetten jhr. J. R. Storm van 's Gravesande en M. W. de Jonge van Ellemeet, allen herkomstig van de Koninklijke militaire academie. Bij het korps mineurs en sapenrs :de kadetten W.Badon Ghyben, jhr. J. D. Six, J. W. Kaiser, H. Ermerins, J. K. Kempees, P. C. B. van Marle en G. F. G. A. van Kempen, allen herkomstig van de Koninklijke militaire academie. Bij het leger in Oost-Indie: bij het wapen der infan terie, de kadetten J. P. von Sühsten, W. A. Schneider, H. Hagen, H. T. J. Klatt, J. D. Rolandus Hagedoorn, A. de Vletter, J. F. D. Bruinsma, C. van Thienen, J. A. F. Cramer, H. A. N. Catenius, A. E. Albrecht, J. W. H. Werlemann, A. Voorsluys van Elk, O. H. L. Nieuwenhuyzen, W. O. van derSluys Veer, W.Comfurius, J. Bartelds, G. G. Ouwerling en A. P. A. Varkevisser bij het regement Oost-Indische cavalerie, de kadetten A. Sol en J. G. Martens; bij het wapen der artillerie, de kadetten T. K. L. Ramaer, W. F. Rappard, A. J. Burgers- dijk, G. de Wijs, J. H. A. van Wijbe, R. Tulleken, N. Beijerinck, D. Twiss, D. G. van Gorkum en M. N. Wijt; bij het korps der genie en sapeurs, de kadetten L.V. Din- gemans en J. W. Egter vanWissekerke, allen herkomstig van de Koninklijke militaire akademie. Bij het wapen der infanterie van de landmacht in West-Indië, de kadet S. de la Parra, herkomstig van de Koninklijke militaire academie. Pensioen verleend, ten bedrage van f 690 's jaars, aan den len luitenant C. A. de Quay, plaatselijk adjudant 2e klasse te Venlo. Benoemd bij den plaatselijken staf tot 2en luitenant, plaatselijk adjudant 2e klasse te Venlo, de sergeant A. W. Lix Raaven van het 4e regement infanterie. Overgeplaatst in hunnen rang bij den geueralen staf de le luitenants A. Kool van het regement rijdende artillerie, jhr. H. Laman Trip van het le regement infan terie, en W. H. Nolthenius van het 5e regement dragonders. Kerknieuws. De heer V. J. Koningsbergen, predikant bij de her vormde gemeente te Hazerswoude, heeft voor het op hem uitgebracht beroep naar Vlissingen bedankt. De algemeene synode der Ned. hervormde Kerk heeft zich, bij voortzetting van hare werkzaamheden, voornamelijk bezig gehouden met de behandeling der aangelegenheden, vermeld in het verslag der algemeene synodale commissie. Onder de zaken door de synodale commissie behan deld, wekte vooral de zaak der bijbelvertaling de belang stelling der synode. Zij vernam daaromtrent nog dat de voorloopige druk der vertaling van het Nieuwe testament op 1 Juli voltooid en hiermede het veelomvattend werk der commissie van eindredactie ten einde gebracht was, zoodat thans aan de laatste revisie de hand kan worden geslagen en de vertaling nog in den loop dezes jaars ter uitgave gereed zal kunnen zijn, waarom ook de vereisebte maatregelen voor de authentisatie werden genomen en een voorbericht van de synode, in elk exemplaar te plaatsen, ten einde de verhouding der kerkvergadering tot de nieuwe bijbelvertaling te doen kennen, gearres teerd werd. Tevens werd aan het moderamen der gecom mitteerden tot de vertaling van het Oude Testament de voorloopige druk der bewerkte stukken van dit gedeelte der H. schriften toegestaan, ten einde ook dezen gewich- tigen arbeid tot een gewenscht einde te helpen brengen. In eene vergadering van curatoren der theologische school te Kampen is besloten, dat die school niet naar Utrecht verplaatst zal worden. Door de bestuurders der Algemeene Doopsgezinde sociëteit te Amsterdam zijn dezer dagen tot proponenten aangesteld de heeren dr. S. Cramer, G. Cool, C. Leendertz, J. P. van der Vegte, C. Bakker, S. Kusch Lojenga en H. D. Tjeenk Willink. Aan de heeren J. Folkersma, sedert 1829 predikant te Koudum, en J. Douwes, sedert 1827 predikant te Aalsum c. a., is op hun verzoek het eervol emeritaat verleend, in te gaan 1 October eerstkomende. Marine en leger. De luitenant ter zee le klasse jhr. A. Meijer, behoo- rende tot de rol van Zr. Ms. wachtschip te Willemsoord en gedetacheerd op den schooner de Wesp, wordt met den 20 dezer op non-activiteit gebracht en vervangen door den luitenant ter zee le klassejhr.E. P. E. de Stuers. Voorts worden met den 21 dezer geplaatst op Zr. Ms. schroefstoomschip Willem, bestemd naar Oost-Indië, de adelborsten der le klasse W. van Hasselt, G. M. Dolleman, C. R. A. van Osenbruggen, J. H. Wouters, J. W. Groene- meijer en jhr. J.C.R. Westpalm van Hoorn; en op Zr. Ms. stoomschip Vesuvius, almede bestemd naar Oost-Indië, de adelborst der le klasse H. J. J. Kempe. De kapitein ter zee J. van der Meersch, laatst be hoord hebbende tot het eskader in Oost-Indië en dezer dagen van daar teruggekeerd, is, te rekenen met den 9 dezer, op non-activiteit gebracht. Staatscour Twee der voornaamste maritime directiën zijn thans zonder kommandant en directeur het Nieuwediep, door de benoeming van den schout-bij-nacht Pels Rijken tot minister van marine, en Amsterdam, door het overlijden van den vice-admiraal May; men verzekert, dat niet spoedig in deze vacatures zal voorzien worden, en wel ten gevolge van eene ophanden zijnde promotie, daar er bij de marine thans geen enkel vice-admiraal meer is. 'JJtrdagbl.) Rechtszaken. Het provinciaal gerechtshof in Zeeland heeft jl. Zater dag bevestigd het vonnis der arrondissements rechtbank van den 7 Juni 11.waarbij Willem Kasse, zaakwaarnemer alhier, is schuldig verklaard aan oplichting en veroor deeld tot een jaar gevangenisstraf, eene geldboete van f 25 en in de kosten. De beklaagde is thans mede ver oordeeld tot betaling der kosten in hooger beroep ge vallen. Gemengde berichten. De leeraren der rijks lioogere burgerschool alhier boden den directeur dr. Engelbregt eergisteren, als een blijk hunner hoogachting en vriendschap, een afscheidsdiner aan, in een der lokalen van de sociëteit St. Joris. Vrijdagnamiddag is door de Great Eastern met het leggen van den Atlantischen kabel een begin gemaakt. De signalen komen tot nu toe goed over. De provinciale staten van Noord-Holland hebben besloten geen subsidie meer aan den Amsterdainschen stads-schouwburg te verleenen. Uit Breda schrijft men 13 Juli aan het Handelsblad „Op den grooten Belgischen centraal spoorweg had met den trein, die te 4 uren 45 minuten van Roosendaal af komt, even voorbij het station Etten en Leur, te ruim 5 ureneen groot ongeval voor het Liesbosch plaats. De trein derailleerde aan den derden wagen, die met inopsteenen geladen was, en waarvan de wielen braken, ten gevolge waarvan deze wagen en de volgende met zulk eene woe dende kracht heen en weder slingerden, dat de rails over een afstand van 300 ellen uit hun verband werden gerukt. Eene groote verwarr ing was hiervan het gevolg, evenwel zijn geene ongelukken te betreuren. De communicatie is gestremd.', In het blad la Franche-Comté wordt gemeld, dat de temperatuur in het gebergte aanmerkelijk is bekoeld. Yan Locle (Neufchatel) wordt van 4 Juli geschreven

Middelburgsche Courant | 1866 | | pagina 1