ftetaling tmit coupons. C)anöcl$bcncl]tcn. Europeesclie verwikkelingen. Laatste telegrammen. Volgens een bericht van het correspondentie-bureau Havas zou deEngelsche regeering aan hare diplomatieke agenten in den vreemde eene depêche hebben gezonden waarbij zij verklaart de strengste onzijdigheid te zullen in acht nemen. Deze politieke gedragslijn zou echter door haar worden verlaten, zoodra de Oostersche quaestie weder in het leven werd geroepen. Overigens wordt gemeld dat deEngelsche vertegenwoordigers in Duitsch- land bevel zouden hebben ontvangen om geen ander gezag te erkennen dan dat van de regeering, waarbij zij geaccrediteerd zijn. Al mocht dus ook Saksen, Hannover of eenige andere staat geheel en al door Pruisen in bezit worden genomen, blijven de Engelsche gezanten uitslui tend het gezag der Saksische of Hannoversche gouver nementen erkennen. Het Engelsch dagblad The Morning Star beweert dat volgens een algemeen gerucht het ministerie zal aftreden ten gevolge van de stemming over het amendement op den reform-bill, waarvan in ons vorig nommer werd gewag gemaakt. Andere dagbladen spreken van eene aanstaande ontbinding van het lagerhuis. Tijdingen uit New-York van 9 Juni spreken van een nieuw gevecht tusschen fenian troepen en eeneEngelsche legerafdeeling, waarbij de laatste geheel en al zou zijn verslagen geworden. Eisenach. Dinsdag. De troepen van Keurhessen zijn nabij Fulda samengetrokken. Prins Wilhelm van Hanau is door de Pruisen gevangen genomen. Bremerhafen. Dinsdag. De Ilannoveranen hebben heden het fort Wilhelm ontruimd. Bern. Dinsdag. Ons gouvernement heeft maatregelen tot handhaving van 'slands onzijdigheid en integriteit vastgesteld en 30,000 franken tot hetaankoopen van paar den bestemd. De uitvoer van wapenen naar oorlogvoerende landen is verboden. Gewapende buitenlanders zullen niet op ons grondgebied worden toegelaten. De deserteurs zullen worden ontwapend, de vluchtelingen naar eene vaste woonplaats binnen 's lands worden verwezen, en diegene, welke niet aan vervolging in hun land bloot staan, derwaarts worden gezonden. Altona. Woensdag. Het militair contingent van Ham burg heeft den 16 dezer bevel ontvangen om zich gereed te houden, ten einde naar de Elbe hertogdommen te kunnen oprukken. Coblenz. Woensdag. Men schijnt hier een vijande lijken aanval verwacht te hebben. Eergisteren avond zijn troepen van hier uitgerukt, en hebben de Nassansche grenzen bezet. De artillerie stond in Ehrenbreitstein bij de stukken gereed en eene afdeeling infanterie had in het Coblenzer woud post gevat. De uitgerukte troepen zijn echter gisteren teruggekeerd, zonder dat zich een vijand veitoond had. Onze stad en vesting zal waarschijnlijk weldra in staat van beleg verklaard worden. Bij voorraad is bekend gemaakt dat de poorten van des avonds 10 tot des morgens 5 uren gesloten zullen zijn, en dat zoodra de alarmmarsch geslagen wordt, alle vrouwen, kinderen, ambachtsgezellen en leerlingen de straat verlaten en zich naar huis begeven moeten, terwijl tevens alle huisdeuren gesloten en de vensters bij nacht verlicht moeten worden. Detmold. Woensdag. Pruisen heeft de staten, die den 14 dezer te Frankfort tegen de mobilisatie der bondscontingenten waren, onder het oog gebracht, dat zoo zij deelnemen aan beraadslagingen met de staten, die met Pruisen in oorlog zijn, zij alsdan insgelijks met Pruisen in oorlog kunnen komen. Berlijn. Woensdag. Naar aanleiding van het besluit derOostenrijksche coalitie van 16 dezer, krachtens hetwelk de Oostenrijksche en Beiersche troepen Saksen te hulp komen, heeft de gezant van Luxemburg te Frankfort verklaard, dat Nederland geen deel neemt aan eene handeling, die de erkenning van het voortbestaan van den Duitschen bond in zich sluit. Florence. Woensdag. In eene proclamatie van den koning aan de nationale garde wordt gezegd: terwijl ik den verheven strijd ga ondernemen voor de vrijheid en de onafhankelijkheid, verzoek ik u de orde te handhaven, opdat Italië, de wet eerbiedigende, zich eene glorierijke toekomst bereide. Ik ga waar de stem van Italië mij roept! In de oorlogsverklaring, welke generaal la Marmora aan Oostenrijk heeft toegezonden, wordt gezegd, dat Oostenrijk reeds sedert een eeuw oorzaak is voorltalië van verdeeldheden en onberekenbare schade. Thans is delta- 'iaansche natie geconstitueerd. Oostenrijk miskent haar, door eene der edelste provinciën te blijven onderdrukken, Waarvan het een uitgestrekt geretrancheerd kamp maakt, om het bestaan van Italië te bedreigen. Het Italiaansche volk is van het eene einde tot het andere van het schier eiland opgestaan. Uit dien hoofde heeft hij, aan wien de behartiging der rechten van het volk en de verdediging der integriteit van het grondgebied toevertrouwd is, den oorlog verklaard. Volgens een bericht uit Frankfort is het onjuist dat de regeering van Baden hare onzijdigheid wil blijven bewaren. De Badensche troepen maken deel uit van het bondsleger, in de nabijheid van Frankfort samenge trokken. Een bericht uit Weenen van Maandag meldt, dat de Oostenrijksche troepen den vorigen middag (Zondag) Saksen waren binnengerukt bij Bodenbach en dat zij waarschijnlijk Maandag avond Dresden zouden berei ken. Volgens andere berichten hebben de Pruisen echter Dresden eerst een dag of twee dagen later bezet, zonder aldaar Oostenrijksche troepen aan te treffen. De Bhein. Zeitung verzekert dat nog in de aller laatste dagen voor het uitbreken van den oorlog door de Pruisische regeering pogingen zijn aangewend om Oos tenrijk over te halen tot eene gezamenlijke verdeeling van Duitschland. Daarbij werd door Pruisen tevens gewezen op de omstandigheid, dat daardoor de oorlog zou kunnen worden voorkomen, want dat Italië dien tengevolge buiten staat zou wezen om Oostenrijk aan te vallen. Deze mededeeling levert weder een nieuw blijk, na zoo vele, vau de miskenning der allereerste beginselen van goede trouw door von Bismarck. Nauwlijks had hij een verbond met Italië gesloten of hij was weder gereed zijne bondgenooten te verraden. Florence. Woensdag. Het dagblad Italia bericht, dat de vroegere Ilongaarsche dictator Kossuth bij koning Victor Emmanuel ten gehoore is ontvangen. Bij bet ver trek des konings naar het leger, zal het regentschap aan den prins van Savoye-Carignan worden opgedragen. Zijne benoeming tot die betrekking heeft reeds plaats gehad. Uit Florence wordt gemeld dat, volgens verschil lende geruchten, de aanvallende beweging tegen Oosten rijk op drie verschillende punten zal plaats hebben. De vloot zou haren aanval richten tegen Venetië; Garibaldi zou met zijne vrijwilligers een inval in Tyrol doen en de generaal Cialdini zou de Po overtrekken in de richting van Rovigo. Volgens een telegram uit Keulen zou het cavalerie- gevecht tusschen de Oostenrijkers en Pruisen bij Rumburg op de Boheemsche grenzen belangrijker zijn geweest dan men aanvankelijk meende. Vijf regementen Oostenrijksche ruiterij werden daarbij aangevallen door twaalf regementen Pruisische cavalerie. Het gevecht duurde ongeveer een uur en er werd met de grootste hardnekkigheid gestreden. Eindelijk moesten de Pruisen terugtrekken. Het gevecht tusschen de Pruisen en Hessen-Darm- stadsche troepen tusschen Frankfort en Giessen was van zeer weinig beteekenis. Slechts éen Hessisch regement is daarbij in het vuur geweest. Praag. Woensdag. De Pruisische troepen richten voor Dresden retranchementen en batterijen op. Zij heb ben Pirna, zestien mijlen ten Zuidoosten van Dresden, Freiberg, dertig mijlen, en Tharandt, twaalf mijlen ten Zuidwesten van Dresden gelegen, bezet. Een telegram uit Londen van heden morgen meldt ons dat koningin Victoria Dinsdag van haar buitenver blijf naar Londen zal terugkeeren en de ministers Dinsdag avond hun besluit aan het parlement zullen mededeelen. Intusschen heeft de koningin,volgens the Times, aan het kabinet in overweging gegeven om het parlement te ontbinden. Een telegram uit Florence van gisteren avond meldt dat het wetsontwerp, gisteren door den minister Scialoja ingediend, waarbij aan de regeering de bevoegdheid wordt verleend om die buitengewone maatregelen te nemen welke zij noodig zal achten, met 153 tegen 44 stemmen is aangenomen. Voorts werden door de kamer van afgevaardigden toejuichingen gebracht aan koning Victor Emmanuel, aan het leger, aan de vrijwilligers en aan Venetië. De minister-resident van Pruisen te Frankfort heeft heden die stad verlaten. De afgevaardigde voor Oldenburg bij den Duitschen bond is teruggeroepen, terwijl men verwacht dat de afgevaardigde van Mecklenburg insgelijks bevel zal ont vangen terug te keeren. De tweede kamer van Hessen-Darmstadt heeft de aanvragen vanbuitengewone uitgaven voor mobiliseering van het leger aangenomen. De kamer is hierop uiteen gegaan. Frankfort. Heden. De vertegenwoordiger van En geland bij den Duitschen bond, heeft van zijne regeering last ontvangen, de Pruisische onderdanen die zich in Frankfort bevinden, onder zijn bescherming te nemen. De fondsen zijn heden op de beurs gerezen op het gerucht dat in een gevecht te Oppeln in Silezië de Oos tenrijkers overwinnaars zijn gebleven. Het hoofdkwartier van prins Alexander van Hessen wordt morgen naar Frankfort overgebracht. Praag. Donderdag avond. De Oostenrijkers hebben de grenzen van het Pruisisch grondgebied bij Oderberg overschreden. Berlijn. Heden. De korpsen van Falkenstein, Man- teuffel en dat van Beieren rukken naar Göttingen op. De Pruisen trachten alle toegangen te bezetten. De coupons der certificaten 5 pet. Russische inschrij ving in zilver, administratie Stadnitski van Heukelom, vervallen 1 Maart 1866, groot Z. R. 124, worden betaald met 18.59. Graanmarkten enz. Amsterdam 22 Juni. Raapolie op zes weken 431. Lijnolie op zes weken 40j. Oostburg 20 Juni. Bij redelijken aanvoer van tarwe en gerst, bestond voor die artikelen heden meer vraag en konden die naar qualiteit 20 4 30 cent meer opbren gen. Van overige artikelen was nagenoeg Diet aan, en bepaalde de vraag daarvoor zich tot consumtie. Puike nieuwe, gemeenere en blauwe tarwe 8 a 8.75. Nieuwe Zeeuwsche rogge f5.15 4 f 6.15. Nieuwe wintergerst f 6.40 4 f 6.75. Dito zomergerst f 6.40 4 f 6.70. Paarden- boonen ƒ7.75 4 8. Middelburg 21 Juni. De aanvoer was heden uit onze naburige eilanden alsook uit Walcheren niet groot, en ofschoon er voor tarwe eenige vraag bestond, zoo ging er echter bijna niet om, daar houders die boven koopers keuze vasthielden. Rogge bleef bij zeer weinig handel in een doen. Gerst weinig ter veil en aan hooger prijs gekocht. Walchersche witteboonen werden 80 cent per mud onder vorigen weekprijs afgegeven. Paardenboonen komen zeer weinig voor en hebben genegen koopers. Mesting-erwten met weinig omgang. Nieuwe Walchersche tarwe f 9.50 4 8.50 naar deugd, mindere 8.30 4 f 8. Dito Zeeuwsche tarwe f 9 4 ƒ8.25 naar qualiteit. Nieuwe Zeeuwsche rogge 6.50. Dito wintergerst 7.25. Dito zomergerst 6.75 4 6.50 naar qualiteit. Walchersche witteboonen werden van de zolders op 10.50 gehouden, doch van de landlieden kocht men die aan 10 het mud. Dito paardenboonen 8 gehouden en ƒ7.50 4 7.75 werd daarvoor geboden. Puike Walchersche mesting-erwten brachten 7.35 de mud op. GEMIDDELDE MARKTPRIJZEN. Middelprijzen van bakbare tarwe 9.30 en rogge ƒ6.30. Aardappelen (nieuwe) ƒ5.50 4 6.perNed. mud. Versche boter 0.75 4 0.85 per Ned. pond. Prijzen van effecten. Amsterdam 22 Juni 1866. Nederland. Certific. Werkelijke schuld 2| pet. 534V dito dito dito 3 62Ij- dito dito dito 4 81f Aand. Handelmaatschappij 44 België. Certificaten bij Rothschild 2} Rusland. Obligatiën 1798/1816 5 92j Certific. Hope co4 554 Oblig. dito 1855,6e serie 5 704 dito dito Leening 1860 44 78 Certificaten6 324 Aand. spoorweg169 Polen. Schatkistobligatiën4 Oostenrijk. Obligatiën metalliek5 39} dito 1847/1852 24 20J dito rente Amsterdam5 59-4 dito nationale5 42^ Bankactiën 3 Italië. Leening 18615 35 Spanje. Obligatiën3 thans 24 284 Amortisable schuld Portugal. Obligatiën 1853 3 dito 1856—1862 3 39jj Griekenl. dito (blauwe) 5 74 Turkije. dito (binnenl.) 5 B 24vV Vereen.S<)M,.ll>iq (1882) 6 68^ - - 7

Middelburgsche Courant | 1866 | | pagina 3