MIDDELBURGSCHE C O UR AM. N°- 94. Donderdag 1866. 14 Juni. Jöttmenlattö. De uitgave der Middelburgsche courant zal voortaan, aanvangende met Maandag 18 dezer, plaats hebben op de 3E3 1 SA- ÏX S», wijls. UI no. 1X1- Daar de bureaux en drukkerij aanstaanden Zaterdag worden overgebracht zal het nom- mer van Zondag niet kunnen verschijnen. Editie van Woensdag avond 8 uren. middelburg 13 Aunl. UITSLAG DSR VERKIEZINGEN AAN BESTE® ING. Op Vrijdag, den 22 Jnnij 1866, des voormiddags ten 11 ure, zal, onder nadere goedkeuring, door den commis saris des koningsin de provincie Zeeland, of, bij zijne afwezigheid, door een der leden van de gedeputeerde staten, en in bijzijn van den hoofdingenieur van den waterstaat, in het 11de district, aan het lokaal van het provinciaal bestuur te Middelburg, worden aanbesteed: Het bouwen en leveren van een rijksvaar tuig op het kanaal van Neuzen. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijving. Het bestek ligt ter lezing aan het gebouw van het minis terie van binnenlandsche zaken, aan dat van het provin ciaal bestuur van Zeeland, te Middelburg, en is voorts op franco aanvrage, tegen betaling der kosten, te beko men bij don boekhandelaar M. Nijhnff, Raamstraat no. 49 te 's Gravenhage, en door zijne tusschenkomst in de voornaamste gemeenten des rijks. Den 7en en 4en dag vóór de besteding zal de noodige aanwijzing in loco worden gedaan; voorts zijn nadere inlichtingen te bekomen bij den hoofdingenieur van den waterstaat te Middelburg, en bij den ingenieur te Neuzen, 's Gravenhage, 24 Mei 1866. Van wege den minister, Do secretaris-generaal, J. SCHRÖDER. Burgemeester en Wethouders van Krabbendijke znllen, op Maandag den 18 Juni 1866, des namiddags te 5 uren, ten gemeentehuize van Krabbendijke, aanbe steden Het graven van eene havengeul en eene haven, aan den hoek van don Oostpol der aldaar. Aanwijzing in loco zal gedaan worden op denzelfden dag, des namiddags van l tot 3 uren, terwijl inlichtingen te bekomen zijn bij den heer opzichter Bolier, te Krui- ningen. Krabbendijke, 11 Juni 1866. Burgemeester en wethouders voornoemd, DOMINICUS. De secretaris, C. C. VAN DEN BRINK. VAN LEDEN VOOR DE TWEEDE KAMER DER STATEN GENERAAL. MIDDELBURG. In deze gemeente zijn gisteren 253 biljetten ingediend. De opening der stembussen beeft morgen eerst plaats. Het bij ieder district aangegeven getal kiezers is over eenkomstig de opgaven, bij de behandeling der wet van 22 April 1864 (Staatsblad no. 34), houdende herziening der tabel, bedoeld in art. 99 der kieswet van 4 Juli 1850 (Staatsblad no. 37) van regeeringswege gedaan. In deze cijfers hebben echter sedert belangrijke veranderingen plaats gehad, vooral ten gevolge van de vermindering van het getal der opcenten op de grondbelasting. 'S GRAVENHAGE. (Aantal kiezers 2171). Aftredend lidmr. J. Kappeyne van de Coppello. Geldige stemmen 1463. Gekozen jhr. F. de Casembroot met 901 stemmen. Op het aftredend lid werden 529 stemmen uitgebracht. WINSCHOTEN. (Aantal kiezers 1140). Aftredend lid dr. W. J. A. Jonckbloet. Geldige stemmen 346. Herkozen het aftredend lid, met 306 stemmen. ASSEN. (Aantal kiezers 2265). Aftredend lid: mr. P. van der Veen. Herstemming tusschen mr. L. Oldenhuis Gratama en het aftredend lid. SNF.EK. (Aantal kiezers 2951). Aftredend lid: jhr. W. H. Lycklama a Nyeholt. Geldige stemmen 1733. Gekozen de heer A. Moens, met 905 stemmen. Mr. G. Groen van Prinsterer be kwam 505, jhr. W. 11. Lycklaina a Nyeholt 286 stemmen. ZWOLLE. (Aantal kiezers 2632). Aftredend lid mr. G. A. IJssel de Schepper. Geldige stemmen 1759. Herkozen het aftredend lid, met 1100 stemmen. Mr. G. Groen van Prinsterer verkreeg 624 stemmen. ALMELO. (Aantal kiezers 1690). Aftredend lid: mr. G. M. van der Linden. Herkozen. ZUTFEN. (Aantal kiezers 2758). Aftredend lid mr. W. II. Dullert. Geldige stemmen 1261. Herkozen het aftredend lid, met 965 stemmen. De heer Groen van Prinsterer verkreeg 209 stemmen. NIJMEGEN. (Aantal kiezers 2486). Aftredend lid: jhr. J. A.C. A. van Nispen van Sevenaer, Geldige stemmen 1115. Herkozen het aftredend lid, met 904 stemmen. TI EL. (Aantal kiezers 1673). Aftredend lid mr. W. F. C. van Lidth do Jende. Geldige stemmen 970. Herkozen het aftredend lid, met 737 stemmen. AMERSFOORT. (Aantal kiezers 2831). Aftredend lidjhr. mr. H. A.M. van Asch van Wijck. Geldige stemmen 1205. Herkozen het aftredend lid, met 895 stemmen. Op den heer mr. H. Verloren van Themaet waren 262 stemmen uitgebracht. UTRECHT. (Aantal kiezers 2866). Aftredend lid: mr. N. P. J. Kien. Herstemming tusschen het aftredend lid en mr. W. R. Boer. HAARLEM. (Aantal kiezers 2400). Aftredend lid J. J. van Muiken. Geldige stemmen 1042. Herkozen het aftredend lid, met 638 stemmen. Op jhr. mr. J. G. II. van Tets van Goudriaan waren 204 en op den heer O. baron van Was- senaer Catwijck 168 stemmen uitgebracht. GOUDA. (Aantal kiezers 3362). Aftredend lidM. A. F. H. Hoffman. Herkozen het aftredend lid. DELFT. (Aantal kiezers 3126). Aftredend lid: mr. W. Wintgens. Geldige stemmen 1364. Herstemming tusschen het af tredend lid, die 630, en jhr. mr. W. T. Gevers Deynoot, die 411 stemmen bekwam. Mr. L. W. C. Keuchenius ver kreeg 371 stemmen. ROTTERDAM. (Aantal kiezers 2941). Aftredende leden: mr. A. Hoijnck van Papendrecht en W. A. Viruly Verbrugge. Geldige stemmen 1691. Gekozen de heer J. D. Fransen van de Putte, met 1136, en herkozen de heer W. A. Viruly Verbrugge, met 1090 stemmen. Mr. L. W. C. Keuche nius verkreeg 506 en mr. M. Bickon van IJsselmonde 485 stemmen. TILBURG. (Aantal kiezers 3021). Aftredend lidmr. F. J. Jespers. Geldige stemmen 944. Herkozen het aftredend licmet 803 stemmen. EINDHOVEN. (Aantal kiezers 2207). Aftredend lid: mr. P. van den Heuvel. Geldige stemmeu 1047. Herkozen het aftredend lid, met 960 stemmen. De uitslag in de overige kiesdistricten is nog on bekend. In de beden namiddag door den gemeenteraad alhier gehouden zitting zijn de volgende punten behandeld: Aan den heer P. J. Bourdrez is op verzoek eervol ont slag verleend als lid van bet burgerlijk armbestuur, en zulks uithoofde van verandering van woonplaats. Op verzoek van den heer A. Visser, aannemer van publieke werken te Sliedreeht, is besloten den stoom- baggermolen en negen der daarbij behoorende klep- scbuiten en gereedschappen voor drie maanden in huur af te staan, tegen eene som van ƒ3000 of 230 per week, mits ten genoege van genoemden aannemer blijke dat de molen voor het daarmede te verrichten werk geschikt is. De door burgemeester en wethouders in de vorige zit ting voorgedragen wijzigingen in degemeentebegrooting voor 1866, naar aanleiding der opmerkingen van gedepu teerde staten, zijn op advies der financieele commissie goedgekeurd. In verband hiermede staat een schrijven van den inspecteur van het middelbaar onderwijs, die in overweging geeft om de burger avondschool, welke met September dezes jaars toch niet gereed kan zijn, eerst l September 1867 te openen. Hiermede heeft de raad zich op voorstel van burgemeester en wethouders ver- eenigd, zoodat alsnu dit jaar weder de gewone subsidie aan de teeken-academie zal worden verstrekt en dienten gevolge de begrooting ook is gewijzigd. Met algemeene stemmen is, op advies der financieele commissie, besloieu om de aandacht van burgemeester en wethouders te vestigen op het wenschelijke om, als maatregel van bezuiniging, het kantoor der belastingen van den Dam over te brengen naar het raadhuis, waar het kantoor van den gemeente ontvanger gehouden wordt, zoodra een lokaal daartoe beschikbaar kan wor den gesteld. Ten slotte is besloten aan bet Tboolsche plankier op den Dam, overeenkomstig het op de begrooting voor 1866 uitgetrokken artikel waaromtrent de raad de beslissing vóór de uitvoering zich nog had voorbehou den de noodige herstelling te doen ondergaan, waar van de kosten 250 zullen bedragen. Een en ander deelen wij in ons gewoon, in een volgend nommer op te nemen, verslag meer uitvoerig mede. Het Departement Middelburg der maatschappij tot nut van 't algemeen heeft heden tot afgevaardigde ter alge meene vergadering benoemd den heer H. Boooen. Uit Vlissingen schrijft men ons heden: „Het Engelsche stoomramschip Amazone is gisteren morgen andermaal alhier op de reede geweest, doch dadelijk weder vertrokken. Naar men verzekert ver schijnt dit vaartuig op de kusten ten gevolge eener klachte van de Belgische regeering, betreffende het ongeoorloofd vissehen door Engelsche visschers die, on danks het aan hen gedaan verbod, vooral op de Belgische kust hun bedrijf schijnen voort te zetten. „Anderen beweren dat daar aan boord zich eenige Engelsche loodsen bevinden, om langs de kusten peilin gen te doen en eenige opnemingen te bewerkstelligen." Aan de Staatscourant ontleenen wij de volgende opga ven betreffende de cholera Den 9 dezer zijn aangetastte Leiden 43, overleden 32; 's Gravenhage 6, overleden 5; Delft 21, overleden 9; Rotterdam 8, overleden 5; Gouda 1, overleden 1; Utrecht 26, overleden 12. Den 10 en 11 dezer zijn aangetast: te Leiden 101,over leden 72; 'sGravenhage 35, overleden 19; Delft 38, overleden 32; Rotterdam 20, overleden 12; Gouda 7, overleden 3; Utrecht 57, overleden 33. De minister van binnenlandsche zaken heeft bepaald dat de verkiezing van een lid voor de tweede kamer der staten generaal in het hoofdkiesdistrict Arnhem, nood zakelijk geworden door het overlijden van den heer

Middelburgsche Courant | 1866 | | pagina 1