MIDDEL O U R A N T. SPOORWEG N- 86. Donderdag ©inmnlmttL 1866. 31 Mei. Editie van Woensdag avond 8 uren. SPOORWEG VAN GENT NAAR NEUZEN. SLUISKIL NEUZEN baar de Belgische grenzen In de richting van (SEKT. De Burgemeester van NEUZEN geeft kennis: dat de stukken, bedoeld bi) art. 6 der wet van 28 Au gustus 1851 (Staatsblad no. 125), betrekkelijk bovenge- noemden Spoorweg, voor zooveel de gemeente Neuzen betreft, ingevolge art. 7 dier wet, gedurende dertig dagen, van af Maandag den 4 Juni 1866, ter secretarie der gemeente, voor een ieder ter inzage zullen zijn nedergelegd. Wordende belanghebbenden tevens herinnerd aan art. 8 derzelfde wet, volgens hetwelk zij, bezwaren tegen de voormelde stukken hebbende, die binnen gezegd tijd stip, mondeling of schriftelijk, aan burgemeester en wethouders van Neuzen moeten opgeven. Neuzen, den 28 Mei 1866. De burgemeester voornoemd, J. A. VAN BOVEN. Het hoofd van het Gemeentebestuur van SAS VAN GENT, provincie Zeeland. Geeft kennis: dat de plannen, kaarten, grondteekeningen en verdere stukken bij art. 6 der wet van den 28 Augustus 1851 (Staatsblad no. 125) bedoeld en omschreven, van boven- genoemden Spoorweg, voor zoover die zal Ioopen door de gemeente Sas van Gent, van af den 4 Juni eerstko mende tot en met den 7 Juli daarna, ter inzage van een ieder op de secretarie dezer gemeente nedergelegd zul len zijn. Bestaande die stukken in 1. Grondplan met perceel staten, en 2. Lengteprofil. Hij herinnert belanghebbenden, dat zij hunne bezwa ren binnen dertig dagen na de bekendmaking aan de ingezetenen van Sas van Gent, welke den 3 Juni 1866 zal geschieden, aan het collegie van burgemeester en wethouders dezer gemeente mondeling of schriftelijk moeten opgeven. Sas van Gent, den 28 Mei 1866. De burgemeester van Sas van Gent, N. KERCKHAERT. Middelburg 30 Mei. Heden hebben de heeren Pieter Jelles Idema Greida- nus, surnumerair der registratie en domeinen alhier, en Casparus Jobannes Albertns Fercken, notaris-klerk te Neuzen, voor de commissie uit het provinciaal gerechts hof in Zeeland met goed gevolg examen als candidaat- notaris afgelegd. In eene Maandag avond te Vlissingen gehouden zit ting van den gemeenteraad waarvan wij het verslag tot een volgend nommer moeten laten liggen heeft de voorzitter mededeeling gedaan van eenige door bur gemeester en wethouders genomen maatregelen voor het geval dat de cholera zich ook daar vertoonen mocht. Aan het dagelijksch bestuur is voorts een onbepaald crediet verleend tot het doen der noodige uitgaven, in dien die ziekte mocht uitbreken. Mede is eene verorde ning vastgesteld op het begraven van lijken van sche pelingen aan besmettelijke ziekten of aan boord van besmette schepen overleden. Onder meer heeft voorts in deze zitting de benoeming plaats gehad van eene hoofdonderwijzeres voor gewoon en meer uitgebreid lager onderwijs voor meisjes, en van een hulponderwijzer op de school voor onvermogenden. Tot eerstgemelde betrekking is benoemd mejufvrouw C. Bijleveld, te Leiden, en tot laatstgenoemde de heer G. K. Allaard, te Colijnsplaat. Gisteren werd te Zierikzee in eene openbare civiele zitting der arrondissements-rechtbank beëedigd jhr mr. J. J. Potnpe van Meerdervoort als kantonrechter te Tholen; op dienzelfden dag werden in eene plechtige openbare zitting dier rechtbank geïnstalleerd mr. J. (J. E. baron van Lijnden, als rechter en jhr. mr. E. B. A. N. Melort als substituut-officier van justitie bij gemelde rechtbank. Na eene hartelijke toespraak des voorzitters, die door de geïnstalleerden werd beantwoord, richtte mr. J. P. N. Ermerins, namens de balie, een gepast woord tot de geïnstalleerden. Het Dagblad van Zuid-Holland en 's Gravenhage van heden meldt het volgende: „Uit eene goede bron vernemen wij, dat het nieuwe ministerie aldus zou zijn samengesteld: „Mr. P. Mijer, oud-minister van koloniën en lid van de tweede kamer der staten-generaal, minister van koloniën tevens tijdelijk voorzitter van den ministerraad; „Mr. J. P. J. A. graaf van Zuylen van Nyevelt, ond- minister van buitenlandsche zaken en lid van de tweede kamer der staten generaal; minister van buitenlandsche zaken „Mr. E. J. H. Borret, lid van den raad van state; mi nister van justitie „Mr. J. Heemskerk Az., lid van het provinciaal ge rechtshof in Noord-Holland; minister van binnenlandsche zaken „G. C. C. Pels Rijcken, schout bij nacht; minister van marine. „Mr. R. J. graaf Schitnmelpenninck, lid van de tweede kamer der staten-generaal; minister van financiën. „J. A. van den Boschkolonel bij den generalen staf, adjudant van Z. M. den koning; minister van oorlog. „De minister van justitie zou belast worden met het beheer der zaken van de R. C. eeredienst, terwijl dat der Hervormde en andere eerediensten aan den minister van financiën zou worden opgedragen. „Waarschijnlijk, aldus meldt men ons verder, zou het nieuwe kabinet optreden Vrijdag e. k., den 1 Juni." Den 26 Mei zijn in de registers van den burgerlijken stand te Rotterdam 4 personen ingeschreven als aan cholera overleden; sedert het begin der epidemie 358. Bij den burgemeester dier gemeente is sedert de laat ste opgave nog aangifte gedaan van 4 cholera-gevallen. Bij het gemeentebestuur te 's Ilage is jl. Maandag aangifte gedaan van viercholeragevallen,sedert Zaterdag voorgekomen, waarvan twee met doodelijken afloop, de beide overigen waren nog onder behandeling. Den 27 Mei zijn in de registers van den burgerlijken stand te Rotterdam geene, den 28 Mei 3 personen inge schreven als aan cholera overleden; sedert het begin der epidemie 361. Bij den burgemeester dier gemeente is sedert de laat ste opgave nog aangifte gedaan van 7 cholera-gevallen. Den 27sten werd een man, te Utrecht door cholera aangetast, naar zijne woonplaats te Vreeswijk vervoerd, waar hij een uur na zijne aankomst overleed. In de Maandag gehouden zitting van den gemeente raad te 's Gravenhage werd voortgezet de behandeling van het voorstel tot het sluiten eener geldleening van f 180,000, doch nu in verband met het praeadviesophet adres van den heer II. J. Doorman, waarvan wijde strek king vroeger mededeelden. Dit advies houdt in dat bur gemeester en wethouders van oordeel zijn dat, hoe prijselijk ook de goede bedoeling des heeren Doorman zij, waarmede hij den gemeenteraad bij het nemen van een financieelen maatregel wenscht te hulp te komen, het onderwerpelijk plan nietaannemelijk voorkomt1. omdat in dit voorstel het beginsel eener loterij ten grondslag ligt; 2. omdat het bedrag der leening niet zoo aanzien lijk is, dat men van den gewonen weg tot het opnemen van geld zoude afwijken, uit vrees dat men op die gewone wijze het geld niet zou vinden. Nadat zich verschillende meeningen zoo voor als tegen het opnemen van het denk beeld van den heer Doorman en het voorstel tot het sluiten der geldleening hadden verklaard, werd ten slotte het door burgemeester en wethouders primitief gedaan voorstel, met eenige wijzigingen over de wijze van aflossing der leening en over de wijze van inschrij ving, aangenomen met 21 tegen 7 stemmen. Benoemingen en besluiten. rijks hoogere bukgerschool. Benoemd, met ingang van 1 September, tot directeur en leeraar aan de rijks hoogere burgerschool te Utrecht met vijfjarigen cursus de heer dr. C. A. Engelbregt, tot dusver directeur der rijks hoogere burgerschool te Middelburg; en tot leeraars de heeren P. J. H. Baudet, dusver directeur der technische school te Utrecht; dr. II. G. van de Sande Bakhuyzen, dusver leeraar aan de hoogere burger school te 's Gravenhage; dr. F. R. Hubrecht, dusver leeraar aan de hoogere burgerschool te Rotterdam mr. L. de Ilartog, dusver leeraar aan de hoogere burgerschool te Haarlem; W. Kreling, dusver leeraar aan de rijks- hoogere burgerschool te Groningendr. J. H. Hisgen, dusver lector aan de hoogeschool te UtrechtJ. S. Ro- binson, dusver leeraar aan de hoogere burgerschool te Dordrecht; E. C. Mayaud, dusver leeraar te Utrecht. onderwijs. Benoemd tot hoogleeraar aan de Rijks instelling van onderwijs in Indische taal-, land- en volkenkunde, de heer mr. M. W. Scheltema, laatstelijk president van den raad van justitie te Samarang, thans eervol uit 's lands dienst ontslagen. leger. Op verzoek eervol ontslag verleend aan den apotheker der 3e klasse J. J. Louct Feisser, van het per soneel van den geneeskundigen dienst der landmacht. Kerknieuws. Ter vervulling der vacature, te ontstaan door het emeritaat aan den heer P. J. Andreae, predikant bij de evangelisch luthersche gemeente te Zierikzee, met 1 Juli e. k. verleend, is het volgende drietal opgemaakt de heeren Andrese te Bergen op Zoom, Ileijse te Kui lenburg en Manse te Stads Kanaal. De kerkeraad zal een beroep doen, nadat door de op het drietal geplaatste predikanten een predikbeurt zal zijn vervuld, welke bepaald is op 10, 17 en 24 Juni e. k. Marine en leger. Met den 15 Juni aanstaande wordt deluitenant ter zee der 2e klasse J. F. van Kervel, dienende als le officier op Zr. Ms. korvet van Speyk, op non-activiteit gebracht - en voorts met den 16 dier maand geplaatst op Zr. Ms. korvet van Speyk, de luitenant ter zee le klasse jhr. J. C. H. Clifïord Koek van Breugel, als eerste officier, en de officier van gezondheid 3e klasse C. II. Schtöder; op Zr. Ms. drijvende batterij Neptunus, de luitenant ter zee der le klasse W. Maas Geesteranus; op Zr. Ms. korvet Pallas de luitenant ter zee der 2e klasse A. E. Dronkers; op Zr. Ms. korvet Prins Maurits der Nederlanden de luitenant ter zee der 2e klasse P. J. van Druynen, de officier van gezondheid der 2e klasse W. H. Visscher van Aalst, de scheepsklerk J. II. de Sauvage; en op Zr. Ms. wachtschip te Willemsoord, de luitenant ter zee der 2e klasse G. J. Buyskes. Met den 15 Juni a. wordt de kapitein-luitenant ter zee II. A. Modderman eervol ontheven van het bevel over Zr. Ms. korvet Prins Maurits der Nederlanden en op non activiteit gebracht. De officier van gezondheid der 2e klasse A. Peters wordt met 16 Juni a. op Zr. Ms. wachtschip te Helle- voetsluis geplaatst. Ciemengcle berichten. Gisteren is in het Schuttershof, in tegenwoordigheid van den commissaris des konings ir. deze provincie, burgemeester en wethouders, het bestuur der brandweer en eenige andere heeren, door den heer D. de Oude alhier een proef gegeven met het nieuw brandblusch- middel, 1'Extinctenr genaamd. Het werktuig is een draagbare, door éen persoon zeer gemakkelijk te behan delen, kokervormige brandspuit, voorzien van eene scheikundige lading, welke berekend is om, bij het

Middelburgsche Courant | 1866 | | pagina 1