C)anöfl$bericl]tm. 2lDxtfrtmtiën. uitbarsting dreunden, hetgeen eene algemeene sensatie teweegbracht. Bij onderzoek vond men aan de zijde van het park een hol projectiel, hetwelk men door middel van een langen geleiddraad had doen springen. Den dader heeft men nog niet kunnen ontdekken. Ook de Volks- Zeitung maakt melding van eene uitbarsting, doch volgens dat blad zou zij niet des voormiddags, maar des avonds te 11 uren hebben plaats gehad, op het oogenblik dat de koning uit de opera kwam. Men schrijft uit Keulen: Naarmate het goud en zilver verdwijnt, hoopt het papieren geld zich al meer en teer op, terwijl het aantal faillissementen steeds toe neemt. Om de verwarring gade te slaan, welke de mobiel- verklaring in de maatschappelijke kringen veroorzaakt, heeft men zich slechts te begeven naar de pleinen, alwaar de onder de wapens geroepen manschappen zich verza melen, en naar de stations van waar zij zich naar elders begeven. Vrouwen en kinderen vergezellen aldaar treu rend hunne echtgenooten of vaders, en daarbij vallen de hartverscheurendste tooneelen voor. Duizende huisge zinnen verliezen hunne eenige kostwinners en zijn thans geheel en al buiten staat oiji te voorzien in de Miereerste levensbehoeften. Berlijn. Donderdag. Iiannover heeft, eene bevre digende verklaring laten afgeven en biedt eene gewa pende neutraliteit aan. Berlijn. Donderdag. De meerdere waarschijnlijkheid van het tot stand komen van een congres oeient op de bevolking een gnnstigeu invloed uit. De krijgstoerus tingen gaan evenwel voort, en het concentreeren van troepen heeft in de beste orde plaats. In de militaire kringen wordt niet veel geloof gehecht aan de berichten omtrent het congres. Volgens berichten van de grenzen zullen de Oosten- rijksche troepen eerst na aankomst op de grenzen hunne volledige uitrusting bekomen. De munitie kolonnes ont breken tot dusverre. Frankfort. Donderdag. De staten van den tweeden rang hebben besloten Zaterdag a. s. eene zitting van den bondsdag te honden en daarin Pruisen en Oostenrijk de beweegredenen voor hunne krijgstoerustingen te vragen. Men hecht eene groote beteekenis aan het antwoord dat Pruisen zal geven, daar dit tot eene gewichtige beslis sing kan leiden. Florence. Donderdag. De dagbladen gelooven niet, dat het congres slagen zal. Er zijn vele Venetianen ge arriveerd om dienst te nemen in het Italiaansche leger. De gemeenteraad van Mantua heeft de burgers uitge- Uoodigd, om voor levensmiddelen gedurende zes maan den te zorgen. 200,000 Oostenrijkers bezetten thans Venetië. Flet bericht dat de dagbladen in Italië aan zekere beperkingen onderworpen zijn, is onjuist. Het is hun alleen verboden berichten van militairen aard mede te deelen. Parijs. Donderdag. De Patrie zegt, dat de Russi sche en Èngelsche gezanten met den heer Drouin de Lhuys de grondslagen vastgesteld hebben van het pro gramma nopens het congres. Definitief komen daarop voor: de Venetiaanscbe en Sleeswijk-Holsteinsche quaes- tie, alsmede die betreffende de herziening van den Duitschen bond. De heer Dronin de Lhuys is belast met het opstellen eener dépêche, die raar Weenen, Berlijn en Florence zal worden gezonden. Deze dépêche zal in deze week onderworpen worden aan de goedkeuring van de Èngelsche en Russische gezanten en vervolgens naar hare bestemming worden gezonden. Londen. Donderdag. Men verzekert hier dat Oosten rijk, wat de oplossing van het Sleeswijk-Holsteinsch vraagstuk betreft, zou geweigerd hebben om het alge meen stemrecht toe te passen, maar alleen de stenden dier hertogdommen wenscht geraadpleegd te zien. Wat de Dnitsche bondshervorming aangaat weigert de regee ring te Weenen hare toetredingtot het Pruisisch voorstel om door middel van het algemeen stemrecht een Duitsch parlement bijeen te roepen. Wat eindelijk de Venetiaan scbe qnaestie betreft, eischt de Oosteurijksche regeering y oor af eene nadere mededeeliug omtrent de compensatie 'n grondgebied, welke men haar wil geven. Indien dit bericht juist is kan men aannemen dat al deze cischen gelijk staan met eene weigering om aan een Congres deel te nemen. Uit Florence schrijft, men van 15 Mei het volgende: „De generaal Govone is eergisteren uit Berlijn hier aangekomen, brenger van de laatste geslotene overeen komsten met Pruisen. Beide mogendheden zullen te gelijkertijd de vijandelijkheden beginnen, tusschen 20 en 25 Mei waarschijnlijk. Verschillende redenen nopen °m den aanvang der vijandelijkheden niet langer uit te stellen. In de eerste plaats wordt dit geëischt door den financieëlen toestand. Het deficit bedraagt thans dage lijks drie millioen franken en men kan niet altijd papie- rcn geld blijven uitgeven. In de tweede plaats moet men de positie van het leger in aanmerking nemen. Het is thans gecantonneerd aan de oevers van de Po in eene °Ugezonde streek, zoodat het weldra door ziekten zou gedecimeerd zijn. Voorts laat de algemeene opgewon denheid der natie geen langer uitstel toe. Indien men wacht tot de laatste dagen dezer maand is dit de langst Mogelijke termijn." Volgens verschillende berichten zijn in de Pruisi sche provincie Westphalen ongeregeldheden uitgebar sten ten gevolge der weigering van arbeiders der linnen- 'sbrieken om zich bij hunne korpsen der landwehr te Voegen. Te Munster erlangde dit verzet zulk een ernstig karakter dat een half bataljon daarheen werd gezonden, ■^■'vorens geweld te gebruiken, heeft echter de komman- nader bevelen aan de regeering te Berlijn gevraagd. Graanmarkten enz. Amsterdam 18 Mei. Raapolie op zes weken 49|. Lijnolie op zes weken 41j-, Oostburg 16 Mei. Van tarwe was de aanvoer ruim, terwijl ook iets meer vraag daarvoor te bespeuren was en de puike ook ruim als voren werd aangekocht. Rogge, paardenboonen en haver bij kleinigheden aan gebruikers als voren verkocht. Winter- en zomergerst bij kleine aanbieding en veel vraag tot ruim vorige prijzen ver handeld. Puike nieuwe tarwe /'8 a 8.25, gemeenere en blauwe tarwe /"7.50 a 8. Nieuwe Zeeuwsche tarwe 5.50 a f b.75. Nieuwe wintergerst 6.30 a 6.60. Dito zomer gerst /6a /6.40. Haver 3 a 4. Paardenboonen 7 a 7.50. Middelburg 17 Mei. Er was heden zoowel uit onze naburige eilanden als ook uit Walcheren zeer weinig graan ter markt en houders van tarwe waren op de hoo- gere Rotterdainsche marktberichten hier 40 a 50 cent hooger gestemd, hetgeen oorzaak was dat er in den han del al zeer weinig omging, daar koopersdie hooge eischen niet wilden inwilligen. Rogge bleef bij weinig handel in éen doen. Gerst, waarvoor tot verhoogden prijs vraag bestond, werd nagenoeg niet geveild. Walchersche witte- boonen werden boven koers gehouden: daarin ging alzoo weinig om. Dito bruineboonen niet dan van de zolders ter veil. Paardenboonen bijna niet aan. Erwten bleven zonder handel. Koolzaad niet getoond. Puike nieuwe Walchersche tarwe werd meestal op 9 a 8.75 gehou den, en was moeilijk lager te koop; mindere /8.50 a 8 naar deugd. Nieuwe Zeenwsche dito was in puike soort niet ter veil, gewone is/8a/7.90 verkocht. Puike Zeeuwsche wintergerst bijna niet ter veil en 6.60 be taald. Dito zomergerst ziet men bijnaniet meer,en eenige partijtjes zijn a 6.25 afgedaan. Walchersche witteboo- boonen werden voor 10 en 9.75 verlaten, doch meer dan /9.50 a /9.60 werd daarvoor niet geboden. Dito bruineboonen van de zolders bield men op 14.50. Dito paardenboonen bijna niet aan en op 7.75 en 8 ge houden. Raapolie 485 a 49f. Patentolie 505 a /51$. Lijnolie 441 op zes weken, opcontant 1 lager. GEMIDDELDE MARKTPRIJZEN. Middelprijzen van bakbare tarwe 8.60 en rogge /6.10. Aardappelen /2.50 a/2.60 perNed. mud. Verscbe boter 0.75 a 0.85 per Ned. pond. Prijzen van effecten. Amsterdam 18 Mei 1866. Nederland. Certific. Werkelijke schuld 21 pet. 571 dito dito dito 3 n 66f dito dito dito 4 rt 87j Aand. Handelmaatschappij 44 rt België. Certificaten bij Rothschild 24 V Rusland. Obligatiën 1798/1816 5 94 Certific. Hope co 4 Oblig. dito 1855,6e serie 5 741 dito dito Leening 1860 44 80 Certificaten 6 381 Aand. spoorweg 1721 Polen. Schatkistobligatiën 4 Oostenrijk. Obligatiën metalliek 431 dito 1847/1852 2 -V 221 dito rente Amsterdam 5 65 461 Bankactiën 610 Italië. Leening 1861 37 Spanje. Obligatiën 3 thans 2-j 31 Amortisable schuld Portugal. Obligatiën 1853 41 dito 1856—1862 3 401 Grieken! dito (blauwe) 5 n Turkije. dito (binnen!) 5 r> 29J Vereen.Stat,, dito (1882) 6 r> 695 Illinois. 72 Mexico. 15$ Grenada. dito afgestempeld 4?- it 125 Venezuela w 10 Ondertrouwd J. H. VAN DE KOP Middelburgen den 18 Mei 1866. E. PONSE. Algemeene kennisgeving. Getrouwd E. VAN EMDENvan 's Hage Middelburgen den 17 Mei 1866. B. BOASSON. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, ons geliefd éenigst Kindje MAARTEN, in den aarivalligen leeftijd van bijna twee jaren. A. ZUYDAM. Rotterdam, N. J. ZUYDAM, den 13 Mei 1866. v. d. Heiligenberg. Algemeene kennisgeving. lieden overleed, tot mijne en mijner Kinderen diepe droefheid, mijn geliefde Èchtgenoot ANTnONIJ BAX, oud 59 jaren, Hervormd Predikant in deze Gemeente. Oostbnrg, M. A. C. PRINS, den 15 Mei 1866. Wed. Bax. Algemeene kennisgeving. Op beden werd ons onderhart diep geschokt door bet plotseling overlijden van ons jongste Zoontje EDUART FREDERIK L0UJ1S, in den aanvalligen leeftijd van zes jaren.Wij hopen te kunnen zwijgen en in Gods wijzen wil te berusten. Middelburg, A. F. KULDERIJ. den 18 Mei 1866. P. L. KULDERIJ Vernimme. Algemeene kennisgeving aan Vrienden en Begunstigers. De ondergeteekenden betuigen, ook namens weder- zijdsche betrekkingen, hunnen welmeenenden dank voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun Huwelijk ondervonden. J. W. LE NOBEL Jsz. Utrecht, G. J. LE NOBEL, den 16 Mei 1866. Hanekamb van Harinxma. De bekende en onbekende Schnldeischers in de, onder het voorrecht van boedelbeschrijving aanvaarde, nalaten schap van ANTONIE MULDER alhier, worden opgeroe pen om te willen tegenwoordig zijn op Vrijdag den lsten Juni 1866, des namiddags te éen uur, ten Kantore van den ondergeteekende alhier, tot het aanhooren der Reke ning in dien Boedel afteleggen; zullende vervolgens, indien er geen verzet plaats heeft, tot de betaling der schuldvorderingennaar mate van het bestaande saldo, worden overgegaan. Middelburg, 17 Mei 1866. IIUBERTUS REKKER, Procureur. HEDEN den 16 Mei 1866, heb ik ondergeteekende WILLEM ZOELLER, Deurwaarder bij de Arrondisse- ments-Rechtbank te Middelburg, wonende aldaar, als zoodanig gepatenteerd; Ten verzoeke van MA11TINA BASTIAANSE, Wasch- vrouw, wonende te Middelburg, ten deze verkiezing van woonplaats doende te Middelburg, ten Kantore van den Heer IIUBERTUS REKKER, Procureur bij de Arron- dissements-Rechtbank te Middelburg, wonende aldaar in de Boogaardstraat, wijk D nos. 34/35; Aan ABRAHAM VËRVENNE, Echtgenoot van de Reqnirante, wiens tegenwoordige woon- of verblijfplaats onbekend is, doch laatst gewoond hebbende te Middel burg; diensvolgens voor hem Exploit doende bij aanplak king aan de voorname deur der Vergaderzaal van de Arrondissements-Rechtbank te Middelburg; terwijl ik voorts een afschrift van dit Exploit heb overgegeven aan den Edelachtbaren Heer Officier van Justitie bij evengenoemde Rechtbank; Exploit doende ten zijnen Parkette, ten Stadhnize te Middelburg en aldaar spre kende tot Zijn Edelachtbare in persoon, die het origineel dezes met gezien heeft geteekend en eindelijk nog bij plaatsing in de Middelbnrgsche Courant; Jücteckend en bij deze op de wijze bovenomschreven kopie gelaten van een verzoekschrift door de Reqnirante aan de Arron dissements-Rechtbank te Middelburg ingediend, strek kende tot het bekomen van toelating om tegen den Geïnsinueerde kosteloos te procedeeren in de tegen hem in te stellen rechtsvordering tot Echtscheiding ter zake van kwaadwillige verlatiDg, mitsgaders van het daarop door dezelve Rechtbank den 7 dezer maand, verleend appointement, geregistreerd; Wijders heb ik den geinsinueerde, Exploit doende op de wijze bovengemeld, Op geroepen, Om op Maandag den 28 Mei 1866, des voormiddags te tien uren, te verschijnen ter Raadkamer der Arron- dissemeuts Rechtbank te Middelburg, ten Stadhuize aldaar voor de Heeren en Mrs. HOFSTEDE VAN SON en VAN BERLEKOM, Rechters, als Commissarissen be noemd, ten einde te worden gehoord op bet hierboven- gemelde door de Reqnirante ingediend Request, hem Geïnsinueerde tevens aanzeggende dat bij non-compa ritie zal worden gehandeld als naar rechten. Afschrift van dit Exploit benevens van bovengemeld Request en appointement, is aan den Geïnsinueerde op meer gemelde wijze gelaten. Hierop zijn geene kosten verschuldigd. (get.) ZOELLER, Deurwaarder. Gezien door ons Officier van Justitie te Middelburg, het origineel van dit Exploit, waarvan aan ons benovens, van het daarbij beteekende stuk kopie gelaten is. Middelburg 16 Mei 1856. (get.) J. SPOOR. Gratis geregistreerd te Middelburg den 16 Mei 1866, deel 36, folio 67 verso, vak 3, een blad zonder renvooi- De Ontvanger (get.) RÓËLL, De Militaire ONDER-INTENDANT, belast met het toezicht over het beheer der Garnizoensbakkerij te Vlis- singen, zal op Woensdag den 30 Mei 1866, des middags te 12 uren, ten dienste dier Bakkerij AANBESTEDEN de levering van: 16 Last jarige Zeeuwsche Tarwe, wegende min stens 74 Nederlandsche Ponden het Mud; 16 Last jarige ISoode of ïlhijutarwe, wegende minstens 77 Nederlandsche Ponden het Mud; 8 Last jarige Inlandsche Bogge, wegende min stens 72 Nederlandsche Ponden bet Mud. De voorwaarden dezer aanbesteding liggen ter lezing in bovengenoemde Garnizoensbakxerijvan des morgens 10 tot 12 uren. De omslag van het inschrijvingsbifieyjjjde in te zen den moneters^moeten van hetzelfiljg^^^jÈ^zien zijn. /Vlwsingeuy.den 17 Mei 18T

Middelburgsche Courant | 1866 | | pagina 3