icftijMttgm. Cjanöflsbmcfjtm. ilMDaMQljriö. Europeesche verwikkelingen. 20,000 Roode eu Blauwe Dakpannen60,000 kleine Steen, Planken, Latten, Kolders, Spar ren, Platen, Eiken Schut- en Mestputpalcn, Hei- en Grindblokkenalsmede eene partij Afbraak. Engeland door de regeering is gemachtigd om de acte van 1844 als geschorst, te beschouwen, waarbij de uit gifte van biljetten wordt gelimiteerd en alzoo eene bui tengewone uitgifte van biljetten te doen. Dergelijke maatregel werd ook genomen in do jaren 1847 cn 1857 om tegemoet te komen aan den heerschendenfinancieelen crisis. The times en the Morning post meenen echter dat de bank van de verkregen bevoegdheid geen gebruik 2at maken, daar de thans op financieel gebied heerschende Paniek vermindert. In het kort bericht omtrent het bombardement van Ealparaiso, door Reuter's agentschap ontvangen, vinden Wij opgeteekend dat ten negen uur in den morgen van 31 Maart zes groote Spaansche oorlogschepen en eenige kleinere met het beschieten der stad zijn aangevangen. Bet bombardement duurde tot twaalf uur, waarop de stad op twee plaatsen in brand stond. Hot is, volgens dezen berichtgever, nog niet wel mogelijk om de toege brachte schade te begrooten, hoewel men die bij bena dering op eene som van twintig miliioen dollars stelt. Weenen. Zaterdag. De staat van zakeu is niet ver anderd. Een ministerieel bevel verbiedt den uitvoer van wapenen over de grenzen naar Italië (niet uitzondering van het Oostenrijksch gedeelte), Zwitserland, de landen van het tolverbond en over zee. Ook aan de Silezische grenzen is het viseeren der passen weder ingevoerd. Ten gevolge van de schaarschte van zilveren pasmunt neemt het ministerie van financiën maatregelen om de in de boudsvorstelijke kassen opgehoopte koperen en zilveren munt in omloop te brengen. Ook de zich in de staats kassen bevindende voorraad van muntplaatjes zal iu geval van nood worden uitgegeven. Wegens sommige verdere behoeften van den kleinhandel worden ouder handelingen aangeknoopt. De onafhankelijke dagbladen verlangen nog altijd de bijeenroeping van den rijksraad. Een gerucht, hetwelk echter bevestiging vereischt, zegt dat de keizer besloten heeft om, in geval van het uitbreken van den oorlog, aan de keizerin het regentschap over Hongarije op te dragen, onder toevoe ging eener verantwoordelijke regeering. Naar men zegt, is de zending van graaf Mulinen, ten doel hebbende onderhandelingen over coucessiëu in de Italiaansche quaestic, mislukt. Een telegram uit Praag maakt melding van het op rukken van Beiersche troepen naar de Boheemsche grenzen. Een zeer onzeker gerucht spreekt van het binnen rukken van Pruisische troepen in Saksen. Volgens een heden ochtend ontvangen telegram zal morgen een onderhond plaats hebben tusschen de koningen van Beieren en Wurtemberg en den groother tog van Hessen. Deze drie staten brengen meer troepen op de been dan hun bonds contingent bedraagt. Berlijn. Zaterdag. De directie van den Anhaltschen spoorweg heeft bekend gemaakt, dat van 16 dezer de middagtreinen tusschen Berlijn en Dresden als middel van verkeer voor het publiek voorloopig' zijn ingetrokken, daar zij tot een ander doel moeten gebruikt worden. Darmstadt. Zaterdag. De minister van oorlog heeft heden te Brücksal eene conferentie gehouden met de chefs der generale staven van verscheiden middelstaten, tot bespreking van het opstellen van het achtste armee korps. Mnnchen. -Zaterdag. Alle verlofgangers zijn opge roepen en tot de formatie van de vierde bataljons der infunterie-regementeu is bevel gegeven. Uit Berlijn wordt gemeld dat de opgeroepen rege- mentender Landwehr bevel Lebben ontvangen om onmid dellijk de linie-troepen te vervangen, welke in verschil lende vestingen garnizoen houden. De militaire academie is gesloten en al de leerlingen zijn met den rang van luitenant bij het leger ingedeeld. Uit Koppenhage wordt bericht dat de Deensche i'egeering verschillende militaire maatregelen heeft genomen met het oog op den toestand van het oogenblik. De Zwitsersche regeering heeft den kolouel van het bondsleger de Salis benoemd tot bevelhebber over het leger van twaalf duizend man, hetwelk, gelijk men weet, op de grenzen zal worden bijeengetrokken. Alle voorbereidende maatregelen zijn genomen om deze troe pen op het eerste bevel te kunnen doen oprukken. De dagbladen, welke waarde hechten aan het bericht dat Oostenrijk bereid zou zijn om onderhande lingen te openen over den afstand van Venetië aan Italië, beweren dat de regeering te Weenen eene compensatie daarvoor zou erlangen aan den Donau. Te Parijs meent men vrij algemeen dat de regee- Hug te Weenen in hare non /n»ss«»ia« politiekten opzichte van Venetië zal blijveu volharden, zoodat,indien de vrede mocht behouden blijven, dit geenszins het geval zal zijn tengevolge van den afstand dier provincie aan Italië. Men ziet echter nog eenige kaus tot behoud des vredes iu de omstandigheid dat Pruisen wellicht zal terugdein en voor een oorlog, waarbij de kleine stateu van Duitsch- Mnd zulk een geduchte rnaebt in het veld zullen brengen. 2elfs bet groothertogdom Baden zal schier alle weerbare Manschappen onder de wapenen roepen en zich tegen Bruisen verklaren, ondanks de zeer nanwe familie-betrek king tusschen de Badenscheen Pruisische vorstenhuizen. Be groothertogin van Baden toch is de dochter van koning Wilhelm I. Volgens een te Parijs verspreid ge acht zou dan ook koning Wilhelm reeds de mediatie van Napoleon III hebben gevraagd in zijn geschil met Dnitschland, die echter niet genegen zou zijn geweest om aan het verzoek te voldoen. Het officieus orgaan Ie Constitutioneel wendt steeds alle pogingen aan om het publiek te doen gelooven dat de Fransche regeering onzijdig zal blijven bij eene oor logsuitbarsting. Daartoe strekte weder zijn laatste hoofd artikel. Berlijn Zondag. Het bericht dat er onderhandelin gen zouden hebben plaats gehad tusschen het ministerie en de leiders der progressistische partij, welke een gunstig resultaat hadden opgeleverd wat betreft do quaestiën der buitenlandsche politiek, is, volgens verzekering van verschillende leden van het huis van afgevaardigden, onwaar. Uit Londen wordt van eene gewoonlijk wel onder richte zijde gemeld dat aldaar in politieke kringen geheel en al aan het behoud des vredes wordt gewanhoopt; dat er wel steeds pogingen worden aangewend om eene op lossing voor het bestaand conflict te vinden, doch dat deze op de verschillende tegenover elkander staande partijen weinig invloed hebben. Weenen. Zaterdag. Men verzekert dat de reeds aangeworven vrijwilligers voor keizer Maximiliaan van Mexico bij het Oostenrijksche leger zullen worden ingelijfd. Weenen. Zondag. Er loopt een gerucht dat baron Werther aan graaf Mensdorff verklaarde, dat het beroep des burgemeesters op de vaderlandsliefde, van de bevol king der hoofdstad, hem noodzaakte om dadelijk te ver trekken. Baron Werther verlaat, naar men zegt, heden avond Weenen. Men verwacht binnen kort een keizerlijk manifest. Katibor. Zondag. Gisteren hebben de Oostenrijkers de grenzen van Bohemen en Silezie bezet tusschen Öder- berg, Prnchna, Pietrowitz, cn Siebersdorf. De Croaten zijn binnengerukt. Weenen. Zondag. Bij ministerieel besluit is in het belang van de behoeften des legers, de uitvoer van gra nen over de grenzen naar het tolverbond en Zwitser land verboden. Prins Colorado en de burgemeester der hoofdstad hebben een beroep gedaan op de vaderlandsliefde der bevolking te Weenen en in Neder Oostenrijk tot het. bijeenverzamelen van gelden voor de oprichting van een korps vrijwilligers. De generaal Benedek is alhier aangekomen. Berlijn. Zondag. De Russische generaal prins van Wittgenstein, die alhier aangekomen is, heeft, na door den koning ten gehoore ontvangen te zijn, een langdurig bezoek bij den lieer von Bismarck afgelegd. De geruch ten van eene Russische interventie zijn ongegrond. Augsburg. Zondag. In Venetië staan thans slechts vier en een halve divisie over de Italiaansche troepen. De overige troepen worden langs den spoorweg naar Bohemen en Moravië getransporteerd. Het gezamenlijke leger wordt tegen Pruisen geconcentreerd. Weenen. Zondag. Volgens een telegram heerscht in Leipzig eene zeer groote agitatie. De Pruisen zijn, naar men zegt, do Saksische grenzen overgetrokken men verwacht eene botsing. Weenen. Zondag avond. Men ziet weldra de uit barsting van den oorlog te geraoet. De militaire toerustingen en patriottische manifesta- tiën hebben voortdurend plaats, de laatste onder goed keuring des keizers. De verlofgangers en manschappen der reserve hebben aanzegging bekomeu om zich bij hnnne korpsen te vervoegen. Het vertrek van het garnizoen te Weenen naar Bohemen zal reeds morgen een aanvang nemen. De regeering heeft, mits bij wijze van reciprociteit, besloten de beginselen van de onschendbaarheid van privaat eigendom ter zee, inet uitzondering van oorlogs- contrabande, aan te nemen. Onder reserve wordt mede gedeeld, dat de Pruisische gezant alhier reeds een afscheidsbezoek aan graaf Mensdorff heeft afgelegd. De voormalige minister van oorlog, graaf Degenfeld, is, naar men zegt, met eene speciale zending naar Mun- chen vertrokken. Volgens een telegram hebben de ministers der Zuid- Duitsche staten heden eene conferentie gehouden. Volgens ontvangen telegram uit Falmouth was daar den 11 dezer aangekomen het barkschip Zeepaard,gezagv. A. B. Crucq. Op de Gronden was gezegd schip in aan zeiling geweest, waarbij het Zeepaard belangrijke schade bekwam, en ten gevolge waarvan het veel water maakte. Vertrokken van Newcastle upon Tyne naar Singa pore, 11 Mei 1866, het barkschip Regina Maria, gezagv. S. Ouwehand. Meelkra|»prijï.en. Rotterdam 14 Mei. De aanbieding was heden klein; de beste qualiteit werd hooger betaald. Graanmarkten enz. Amsterdam 14 Mei. Raapolie op zes weken ƒ48j. Lijnolie op zes weken 41 j. Rotterdam 14 Mei. Tarwe was heden 25 cent, rogge en gerst 10 cent hooger; witzaad daarentegen50ct. lager. Axel 12 Mei. Tarwe 7.40 a 8.05; rogge 5.60 a 5.80; wintergerst 6.10 a 6.35; zomer dito 5.80 a ƒ6.— haver 3.4 5 a 5.95: paardenboonen 7.10 i 7.40; dnivenboonen 7.30 a ƒ7.65; bruineboonen ƒ9.80 a ƒ10.75; groene erwten ƒ7.a ƒ7.50; gele dito 6.55 a ƒ7.boekweit ƒ6.a ƒ6.20. Middelburg 14 Mei. Raapolie ƒ51^. Pateutolie 53{. Lijnolie ƒ451 per vat op 6 weken, contant 1 lager. Prijzen van effecten. Amsterdam 14 Mei 1866. Nederland. Certitic. Werkelijke sclinld 2J, pet. 57 J dito dito dito 3' 68| dito dito dito 4 87 J- Aand. Handelmaatschappij 4| België. Certificaten bij Rothschilil 2j- 50 Rusland. Obligatiën 1798/1816 5 93 Certific. Hope co4 Oblig. dito 1855,6e serie 5 74J dito dito Leening 1860 4j- 81 Certificaten 6 Aand. spoorweg Polen. Scliatkistobligatiën4 - Oostenrijk. Obligatiën metalliek5 42-jV dito 1847/1852 2i 22 dito rente Amsterdam5 65 dito nationale5 45 Bankactiën 3 600 Italië. Leening 18615 37 Spanje. Obligatiën 3 thans 2] r 301: Amortisable schuld Portugal. Obligatiën 1853 3 dito 1856—1862 3 Griekenl. dito (blauwe)5 Turkije. dito (binnen!.)5 28 Vereen.Stat. dito (1882) 6 67f§- Illinois. dito7 69 Mexico. dito 3 16 Grenada. diro afgestempeld4j- 12 Venezuela dito 3 9f Middelburg, 13 Mei 1866. DIAKENEN der Nederd. Hervormde gemeente alhier berichten met dankzegging de ontvangst eener gift van 1.heden namiddag in de Nienwekerk. DIRK JERASVoorzitter. A. J. VAN DEINSE Jr., Secret. Getrouwd Middelburg, den 11 Mei 1866. E. STEUERWALD, Ingenieur van den Waterstaat, en A. A. LANGGUTH. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na eene lang durige ziekte, onze geliefde Dochter SARA RISSEEUW, in den ouderdom van een en dertig jaren. NieuwvlietZ. C. SALOMÉ. den 13 Mei 1866. T. COliNELIS. Heden overleed, na voorzien te zijn geweest met de H. Sacramenten der Stervenden, mijn waarde Vader J. C. S1MONS, in den ouderdom van 78 jaren, in leven gepensioneerd Ambtenaar bij de Administratie der Plaat selijke Belastingen te Middelburg. Middelburg, 13 Mei 1866. J. P. SIMONS. Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond bij het overlijden van onze geliefde moeder en Behuwd- moeder, Vrouwe SUZANNA FAK BROUWER, Echtge- noote van den Heer O. H1SSER betuigen wij bij deze onzen oprechtendank. MiddelburgS. VAN DE GRAFT (Hisser). den 14 Mei 1866. Mr. J. VAN DE GRAFT. De Heer en Mevrouw FAK BROUWER—STEENDIJK betuigen hunnen hartelijken dank, voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun Huwelijk ondervonden. Het Gemeentebestuur van 's Gravenpolder, zal op Vrijdag den eersten Juni eerstkomende, des voormid dags elf uier, in het Gemeentehuis aldaar trachten AAN TE BESTEDEN: het verleggen van p. m. 1100 Ellen KEIWEG waaromtrent nadere inlichtingen zijn te bekomen ter Secretarie van genoemde gemeente. PUBLIEKE \EBK00PU\G op öonderdag den 17 Mei 1866, des namiddags te half éen uur, op den Seis- dam te Middelburg, door den Notaris D. VERHULST, van NB. Er zal gelegenheid bestaan tot berging van het gekochte. Eene welgelegene Ho|sted.e, met omtrent 28 Bunfférs goede K-'VXJSEKILI ÊNIin bet Eiland Walch^nr UIT DE t H^ND TE KOOP. Inlichtingen veil^rijgbaar uij d^njNcitaris AVO^T^RSEN^

Middelburgsche Courant | 1866 | | pagina 3