Duitscliland. QanMsbmchten. U)clöat>iöl)riï>. 2lLU)frtcntim. AANKON DIGING." STRANDVONDERIJ. J~- JASPERSE. ZEE-VERZEKE IU\GMUTSCII APPIJ I 4£wr tten of men moet evenzeer willen aannemen dat de commissie onfeilbaar is, en misschien komt toch al spoedig het tijdstip dat het tegendeel duidelijk zal blij ken en wijziging der gemaakte bepalingen verplichtend zal worden. Dat er slechts een geringe voorraad klein "Vee zou aanwezig zijn spreekt hij tegen en noemt ver schillende namen van landbouwers en veehouders op, bij wien het tegendeel kan blijken. Vrije handel is zijns inziens een der grootste takken van de bron van maatschappelijke welvaart. Dit blijkt o. a. te Nunspeet, waar eene ongekeude welvaart heerscht en waar zelfs iedere daglooner zich in die welvaart verheugt, alléén ten gevolge van vrijen handel, van vrijen, onbelemmer- den uitvoer. Bestaan er wetten, dan moeten die ook eerlijk worden nageleefd en zulks is z. i. niet het geval. Art. 142 al. 3 der grondwet toch schrijft voor dat de gemeentebesturen den doorvoer en den uitvoer naar en invoer uit andere gemeenten niet mogen belemmeren. Verbod van uitvoer van vee maakt het vleesch, wat men ook zeggen moge, niet goedkooper. Terecht heeft de heer Wintgens dit onlangs in de staten-generaal aan gevoerd: die vertegenwoordiger zag zelfs in de belem- meriug van den vrijen uitvoer den ondergang van den veestapel tegemoet. - Kleine oorzaken hebben dikwijls groote gevolgen en de schijnbaar onbeduidendste zaken kunnen soms een schromelijken invloed uitoefenen. Dit mag, volgens spreker, niet uit het oog worden ver loren bij de toepassing van een maatregel, dien hij blijft noemen in strijd met de wet, doelloos en onrechtvaardig; tvant, mogen wij er ons in verheugen dat dc veeziekte bier niet woedt, zulks is niet te wijten aan de wijsheid der gemaakte bepalingen, maar heeft men alleen aan Gods goedheid te danken. (Zie verder het bijvoegsel.) Theinionielerstand 23 April.'s av. 11 u. 51 gr. 24 'smorg.7u.4Sgr.'smidd.lu.61gr.'sav.llu.54gr. 25 's morg. 7 u. 53 'smidd. 1 u. 76 gr. Algemeen overzicht. Terwijl tot dusverre de oorlogzuchtige berichten voor namelijk uit Berlijn werden aangebracht, komen zij thans uit Oostenrijk tot ons. Die tijdingen welke onze lezers Onder „Duitschland" zullen aantreffen zijn van zeer ernstigen aard. Eene andere vraag echter is of zij den toestand niet somberder voorstellen dan in wer kelijkheid het geval is. Zoo is toch thans gebleken dat het alarmerend bericht van the Times omtrent de terug roeping van den Oostenrijkschen ambassadeur te Berlijn, geheel en al onjuist was. De dagbladen bevatten overigens het geruststellend bericht dat Pruisen de voorstellen van Oostenrijk tot ontwapening heeft aangenomeu. Dit is echter met dien verstande dat de regeering te Weenen nog eene concessie moet doen. Hebben wij toch de laatste depêche uit de bureaux van den heer von Mensdorff door de Duitsche dagbladen juist geresumeerd gezien, dan was het voor stel van Oostenrijk dat Pruisen zich zou verbinden om Op 26 April de ontwapening te beginnen, terwijl Oosten- tijk zich verbond om daarmede op 25 April aan te vangen. Thans verklaart Pruisen echter tot de ontwapening te zullen overgaan zoodra het officieel mededeeling zal kébutn ontvangen van de bevelen door Oostenrijk tot ontwapening gegeven om voorts in dezelfde mate als de regeering te Weenen do ontwapeniug te doen plaats hebben. Men zal ons wel willen toegeven dat dit antwoord van Pruisen indien het juist is medege deeld niet eene zuivere „aanneming" is der voorstel len van Oostenrijk. De conferentie der Duitsche ministers te Augsburgis eergisteren afgeloopen. Men schijnt te zijn overeen gekomen dat de conferentie zich telkens zal vereenigen als de loop der gebeurtenissen nieuwe vragen doet ontstaan. Ter aanvulling van onze mededeeling omtrent het be sluit van de Duitsche bondsvergadering ten opzichte van het Pruisisch hervormingsvoorstel zij nog gemeld dat de oommissie van negen leden, in wier handen dit voorstel moet worden gesteld, eerst in de volgende vergadering zal worden gekozen. Wanneer die vergadering zal plaats hebben is nog niet bekend. Men ziet dus dat de verga dering te Frankfort de traditioneele langzaamheid harer bewegingen ook thans weder niet heeft verloochend. In mededeclingen uit Konstantinopel vinden wij ver meld dat de deputatie uit Bucharest door den sultan ten gehoore is ontvangen en voorts zeer voldaan over de door dezen ten haien opzichte geuite gevoelens weder Vertrekken zal. Het gerucht dat de Amerikaansche Fenians thans hunne plannen tegen de Britsche bezittingen ten uitvoer tvillen brengen, wordt meer en meer bevestigd. Een blik °P de kaart van Amerika zal onzen lezers den toestand ®an de grenzen van Canada en de Vereenigde Staten doen kennen. Vroeger was, volgens de Amerikaansche dagbladen, het plan der Fenians om uit den staat Michi- san een inval in Canada te doen. Sedert de regeering te ashington daar echter verschillende punten bezet heeft, schijnen de Fenians hunne strijdkrachten meer hoorde!ijk bijeen te brengen en uit den staat Maine oene expeditie naar Nieuw Brunswijk te zullen afzenden. Reeds wemelt het in de grensplaatsen van Feuian-man- Scbappen en liggen in de havens een aantal welgewapende oorlogsvaartuigen. De Engelsche troepen in Nieuw- Brunswijk trachten zich intusscheu zooveel mogelijk te versterken. Een bericht uit New-York van 14 April aan Reuter's agentschap meldt nog dat de president eene vloot naar de Canadasche meeren zal zeuden. Men duchtte echter in die streken geenerlei botsing. Weenen. Maandag. Verschillende dagbladen verze keren dat door de regeering krijgsmaatregelen zijn genomen, waaromtrent de wet op de drukpers hen niet veroorlooft bijzonderheden mede te deelen. Weenen. Maandag. Uit Italië zijn zeer onrustba rende tijdingen ontvangen. Dientengevolge is bevel gegeven om het Oostenrijksch leger in Venetië op den voet van oorlog te brengen. De aartshertog Albrecht vertrekt naar Veronaen volgens verschillende geruchten zal de generaal Bennedek zich naar Bohemen begeven, om aldaar het opperbevel te aanvaarden. Weenen. Maandag. Uit Venetië wordt gemeld dat, volgens in die stad verspreide geruchten, italiaansche vrijkorpsen een aanval op Oostenrijksch gebied hadden gedaan. Frankfort. Maandag. De Postzeitung meldt het volgende: „Naar aanleiding van ernstige tijdingen uit Italië,te Weenen ontvangen, is Zaterdag een langdurige zitting gehouden door de Oostenrijksche verdedigings commissie. De veldmaarschalk hertog Albrecht vertrekt heden naar Verona. De Neue Francfurter Zeitung meldt dat bij Bologna eene samentrekking van een groot aantal troepen heeft plaats gehad, dat Garibaldi Caprera heeft verlaten en dat Oostenrijk zijn leger in Venetië onder bevel van hertog Albrecht heeft gesteld. Londen. Maandag. Thetimes bericht dat zijne mede deeling omtrent de terugroeping van den Oostenrijkschen ambassadeur te Berlijn was gegrond op een valschen brief met de onderteekening van lord Clarendon. Berlijn. Dinsdag. Gisteren heeft de koning den Russischen kolonel Weimarn ten gehoore ontvangen, die een brief van keizer Alexander overhandigde. Berlijn. Dinsdag. De minister von Bismarck heeft in antwoord op het adres der kamer van koophandel, waarbij op de handhavingdes vredes werd aangedrongen, het volgende gezegd: „Z. M. de koning zal alle pogin gen in het werk stellen om den oorlog te vermijden, maar het belang van den handel is niet de eenige richtsnoer voor de regeering. Indien een oorlog dan ook noodzake lijk mocht zijn, vertrouwt de koning op den bekenden goeden wil der kamer van koophandel." Weenen. Dinsdag. Het antwoord van Pruisen op de laatste nota van Oostenrijk is in ontwijkenden zin gesteld. Gisteren is onder voorzitterschap des keizers een ministerraad gehouden. Dé generaal Benedek wordt hier verwacht. De Italiaansche diplomaten, graaf Arese en de heer Venosta, zijn hier aangekomen. Volgens ge ruchten zou graaf Arese eene audiëntie bij den keizer hebben verzocht, welke hem was geweigerd. Volgens de dagbladen van heden is een korps Italiaan sche vrijwilligers bjj Rovigo de grenzen overgetrokken. Een gevecht had daarop plaats met dc Oostenrijksche troepen, waarbij aan beide zijden ongeveer veertig man schappen sneuvelden of gewond werden en ten slotte de Italianen werden teruggedreven. Graanmarkten enz. Amsterdam 25 April. Raapolie op zes weken f 52}. Lijnolie op zes weken f 41. Prijzen van effecten. Amsterdam 25 April 1866. Nederland. Certific. Werkelijke schuld 2 j pet. 58 rV dito dito dito 3 „70 dito dito dito .4 92 TV Aand. Handelmaatschappij 4) België. Certificaten bij Rothschild 2j Rusland. Obligatiën 1798/1816 5 94| Certific. Hope co4 Oblig. dito 1855,6e serie 5 77i dito dito Leening 1860 4 j 821 Certificaten 6 391 Aand. spoorweg184 Polen. Schatkistobligatiën4 Oostenrijk. Obligatiën metalliek5 51,5ff dito 1847/1852 21 26j dito rente Amsterdam5 72 dito nationale 5 54 j Bankactiën 3 Italië. Leening 18615 49J- Spanje. Obligatiën (binnenlandsche) 3 35| dito3 thans 2j 34j- Amortisable schuld Portugal. Obligatiën 1853 3 43| dito '1856—1862 3 431 Griekenl. dito (blauwe)5 Turkije. dito (binnenl.)5 32 Vereen.Stat.dito (1882) 6 74^ Illinois. dito7 751 Mexico. dito 3 19 Grenada. dito afgestempeld4jf Venezuela dito 3 Gisteren middag te 12 uur is te North-Shields gearri veerd het barkschip Regina Maris, gezagv. S. Ouwehand. Alles wel aan boord. Middelburg, 22 April 1866. DIAKENEN der Nederduitse!) Hervormde gemeente alhier berichten met dankzegging de ontvangst eener gift van f 5, onder letter S, en van fl in een pakje met binnen'chrift, beide heden namiddag in de Oostkerk, alsmede van eene gift ad f5, in een pakje, heden namid dag in de Nieuwe kerk gecollecteerd. DIRK JKRAS, Voorzitter. A. J. VAN DEINSE Jr., Secret. Middelburg, 23 April 1866. DIAKENEN der Evang. Luth. gemeente maken dank baar melding van de ontvangst eener gift van f 5,gevon den in de kerkcollecte van den 22 dezer, onder letter S. C. A. H. BILLERBECK, Praeses. J. N. HEERÖLDT, Diaken. Heden overleed mijne geliefde Echtgenoot KEELTJE MARIA WELLE iu den ouderdom van 66 jaren. .ion,. LIEVEN-SE. Hartelijke dankbetuiging van mij en mijne Kinderen, voor de buitengewone deelneming in het treffend verlies mijner teedergcliefde Echtgenoot, ANNA SCHOOL MEESTER. Middelburg, F. J. VAN RIEL. den 26 April 1816. Uit een Vonnis, door de Arrondissements Rechtbank te Middelburg op den 4 April 1866 bij verstek gewezen, op expeditie geregistreerd, behoorlijk beteekend, blijkt dat het Huwelijk, bestaan hebbende tusschen JOHANNIS DIJZERTirailleur bij 't zesde Regement Infanterie, laatst in garnizoen te Veere, en CATIIARINA CORNE- LIA VAN DEN HEUVEL, thans te Vlissingen woonach tig en op den 24 Juli 1862 te Breda voltrokken, ter zake van overspel, door Echtscheiding is ontbonden, hetgeen alzoo Scheiding van Goederen ten gevolge heeft. Ten dezen wordt kosteloos geprocedeerd. Voor uittreksel deugdelijk verklaard door mij ondergeteekendeProcureur, voordenEischer werkzaam. P. DE MARET TAK. Het Gemeentebestuur van lEontciiissc (bij onge steldheid van den Burgemeester) roept btj deze op den eigenaar of rechthebbende op 1. Een stuk dennenhout, lang 10.40 el, gemiddeld dik 40 duim 2. Eene plank of rechter, lang 5.16 el, breed 28 en dik 7 duim, beide op de Wester-Schelde gevischt, en 3. Eenige ijzeren kettingen, gevischt van het op den 22 December 1865 voor Baarland afgebrande schip. Hontenisseden 24 April 1866. Het Gemeentebestuur voornoemd, P. J. LEMSEN, Wethouder. J. VAN BRABAND, Secretaris. Het Gemeentebestuur van maakt be kend, dat de aanbesteding voor de bestrating van den weg voorbij de Begraafplaats is verdaagd van Maandag den 7 Mei tot op Zaterdag den 12 Mei, 's voormiddags elf uren. Eenige Kiezers voor Leden van den Gemeenteraad te Oost- en West-Souburg zijn voornemens, op Vrij dag den 27 April, hunne stem uit te brengen op Een ieder die iets te vorderen heeft van de Middel- burgsche Stoompclücrij en Meelfabriek, wordt verzocht daarvan, binnen acht dagen na heden, opgave te doen ten Kantore van den Directeur. De ondergeteekende waarschuwt een ieder, geen crediet te verleenen of goederen op zijnen naam af te geven, aan zijne Huisvrouw JOHANNA JACOBA POTVLIET, daar hij voor geene betaling instaat. Vlissingen24 April 1866. C. DRONKERS. Commissarisseu en Directeuren der NOORD-, ZUID- HOLLANDSCHE EN ZEEUWSCHE noodigen bij deze de Houders van Aandeelen uit tot hot bijwonen der Algenieene Vergadering van Deel hebbers, welke zal gehouden worden op Vj-iidag- den 4 Mei 1866, des namiddags te 2 in het locaal „Eensgezindheid", zulks ingevolge Art. 21 der Staiuj Rekening over het afgeloopen bo< Volgens Art. 29 dér Statuten v blanco Aandeelen in de Vergai voorzien van zijne Aandeelen. SRDAM, pft»8W£ar, en ter t&iemttfg der r. I geqtü l Ionder van ttfsgclat^n dan

Middelburgsche Courant | 1866 | | pagina 3