OÜRANT. N°' 59. Zaterdag 1866. 14 April. Editie van Vrijdag avond 8 uren. PROVINCIALE GELDLEENING van ƒ525,000.00. ötnttmlattö. (VIERDE GEDEELTE). De Gedeputeerde Staten van Zeeland, Gelet op bet. besluit der Statenvan den 8 Nov. 1862, Do. 5, en op het daarbij vastgesteld plan eener geld lee ning van f 525,000.00, ten laste van de Provincie Zeeland, opgenomen in het Provinciaal blad van 1863,onder no. 24; nlsmede op de besluiten der Staten van den 8 Juli) 1865, no. 11, van den 10 November 1865, no. 3, en van den 1 Maart 1866, no. 9, opgenomen in het Provinciaal blad, ïespectivelijk onder no. 91 van 1865, en onder numeris 7 en 40 van 1866 Besluiten In voldoening aan art. 4 van bovengenoemd plan van geldleening ter kennis te brengen van belangstellenden 1. dat in genoemde geldleening kan worden ingeschre ven voor een honderd acht en dertig aan- deelen, elk van een duizend gulden, tegen eene jaarlijksche rente van vier en een half ten honderd, in te gaan met den eer sten Mei 1866; 2. dat de termijn voor het inleveren der inschrijvings- billetten is bepaald van af Donderdag den 26 April 1866, tot en met Donderdag den 3 Mei daaraanvol gende (Zon- en feestdagen uitgezonderd), des voor middags van 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 3 uren 3. dat de inschrijvingsbus en billetten in het openbaar zullen geopend worden op Donderdag den 3 Mei 1866, des namiddags te 3 uren, in de raadzaal van Gede puteerde Staten 4. dat het bedrag der ingeschreven aandeelen, voor zoo veel die zijn aangenomen, moet overgestort worden bij den heer Betaalmeester te Middelburg, in het tijd vak van 19 tot en met 26 Mei 1866, op de gewone kantoor-urenen dat de quitantiën van storting vóór of uiterlijk op den laatsten dier maand moeten over- gebragt zijn ter provinciale griffie, in handen van den Commies D. Jekas, belast met de comptabiliteit, die daarvoor het in art. 7 van het plan bedoeld renversaal zal afgeven; 5. dat exemplaren van het plan der geldleening van 525,000.00, waarvan de onderwerpelijke deel maakt, kosteloos verkrijgbaar worden gesteld bij genoemden ambtenaar, op franco aanvrage. Dit besluit zal worden geplaatst in het Provinciaal blad van Zeeland; buitendien bij wijze van openbare aankon diging in de Staats-, Middelburgsche-, Goessche- en Zie- tikzeesche couranten, alsmede in het Sluisch weekblad en in het Algemeen nieuws- en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Middelburg, 4 April 1866. De Gedep. Staten voorn R. W. VAN LIJNDEN, Voorzitter. S. VAN DER SWALMË, Griffier. HEHElVDHAiilXG. De Burgemeester der gemeente Oost- en West Souburg brengt ter kennis van de Ingezetenen 1. dat betreffende de Spoorweg- en Kanaalwerken in ^Valcheren, de uitgewerkte plans, met de kaarten en grondteekeningen, voor zoo veel deze laatsten op deze gemeente betrekking hebben, in hetgeraeentehnisalhier, je rekenen van den 16 April a. s., ter inzage van een jeder zullen worden nedergelegd, en aldaar zullen blijven liggen, tot dat de sub no. 2 vermelde commissie bare werkzaamheden binnen de gemeente zal hebben volbracht, terwijl het algemeen plan van voorschreven berken ter provinciale griffie van Zeeland ter inzage ligt. 2. dat eene commissie van heeren gedeputeerde staten yan Zeeland, bijgestaan door den eerstaanwezenden lr>genieur bij de Staats-spoorwegen te Bergen op Zoom en door het, hoofd van het bestuur dezer gemeente, zich °P Woensdag den 2 Mei a. s., des namiddags te 2 uren, ®al bevinden in het gemeentehuis voornoemd, ten einde j*e bezwaren der belanghebbenden ain te hooren, welke ,egen het plan van aanleg der Spoorweg- en Kanaal- berken mochten bestaan. lot de indiening derzelve, des verkiezende, worden belanghebbenden ter verschijning op voorschreven plaats, Qag en uur opgeroepen. Oost-Souburg, den 12 April 1866. De burgemeester voornoemd, PASPOORT. middelburg 13 April. De Vereeniging tot bevordering van den tuinbouw in de provincie Zeeland hield gisteren en heden in de concertzaal alhier hare vijftiende tentoonstelling van bloemen en gewassen. Volgens het proces-vei baal der commissie tot beoor deeling der ingezonden voorwerpen bestaande uit de heeren U. baron Thoe Schwartzeuberg en Hohenlansberg, alhier, voorzitter; mr. C. van Citters, te Ileinkenszand; J. van Sluys, J. F. Rest, P. P. Slegt en F. D. Sprenger, allen alhier, de laatste als secretaris aan de commissie toegevoegd zijn de volgende bekrooningen toegekend: A. Alleen voor liefhebbers: Voor de 12 best gekweekte en meest bloeiende exemplaren van Azalia Indicade zilveren vergulde medaille aan den heer C. J. Boogaert, te Koudekerke; de zilveren aan J. Koole, tuinbaas bij den heer mr. T. A. Lambrechtsen, te Oostkapelle; de bronzen is niet toegekend. Voor de 12 schoonst bloeiende best gekweekte exemplaren van Camellia Japo- nica zijn geene medailles toegekend. B. Voor handeldrijvende kweekers en bloemisten: Voor de 12 best gekweekte en meest bloeiende exempla ren van Azalea Indica: de bronzen medaille en 5 aan de heeren J. en M.Been, bloemisten te Rotterdam; de zilveren en 10 is niet toegekend. Voor de 6 best gekweekte en meest bloeiende exemplaren van Rhodo- dendrnm Arborenm zijn geene medailles toegekend, als beantwoordende de ingezonden voorwerpen niet aau het bij het programma gevraagde. -- Voor de 12 schoonst bloeiende en best gekweekte exemplaren van Camellia Japonica: de zilveren medaille en 10 niet toegekend; de bronzen en 5 aan den heer C. van de Putte, bloemist alhier. C. Voor alle inzenders zonder onderscheid Voor eene bloeiende Rhododendrum Arboreum, uitmuntende door grootte en kweek, is de zilveren medaille niet toegekend, als beantwoordende het ingezondene voorwerp niet aan het bij het programma gevraagde. Voor de schoonste verzameling van 50 bloeiende kasplantende zilveren vergulde medaille en f 10 is niet toegekend; de zilveren en 5 aan den heer C. van de Putte, bloemist alhier. Voor de 20 schoonste conifeeren: de zilveren medaille en ƒ5 aan deuzelfden, zijnde de bronzen niet toegekend. Voor de schoonste verzameling van 12 bloeiende heesters voor den kouden grond, in de meeste verscheidenheid: de bronzen medaille aan denzelfden, zijnde de zilveren en 5 niet toegekend. Voor de grootste en schoonste verzameling boatbladerige planten en gewassen: de zilveren medaille aan denzelfden, terwijl de bronzen niet is toegekend. Voor de 6 fraaist bloeiende en best gekweekte rozen in de meeste verscheidenheid: de bronzen medaille aan denzelfden, zijnde de zilveren niet toegekend. Voor de schoonste verzameling van 20 bloeiende Cineraria's: de zilveren medaille en 5 aan de heeren J. en M. Been, bloemisten te Rotterdam de bronzen en 5 aan den heer J. Harthoorn alhier. Voor de schoonste verzameling van 10 bloeiende Primula Chinensis zijn geene medailles toegekend. Voor de schoonste verzameling van 12 Pensées (Viola Tricolor) de zilveren medaille is niet toegekend; de bronzen aan den heer J. Harthoorn alhier. Voordeöbestgekweekte Reseda's op stam: de zilveren medaille is niet toegekend; de bronzen aan J. H. Broekhaus, tuinbaas bij den heer C. J. Boogaert, te Koudekerke. Voor de 12 schoonst bloeiende Violieren in de grootste verscheidenheid is de bronzen medaille en 5 niet toegekend. Voorde beste verzameling tuinsieraden, bloemenstandaards en dragers enz.de zilveren medaille en 10 aan den heer J. Vogel Jz. alhier, zijnde de bronzen medaille en 5 niet toegekend. Voorts zijn nog beschikbare medailles toegewezen Voor eene verzameling Camellia Japonica: een zilve ren vergulde aan den heer mr. J. van de Graft alhier. Voor eene verzameling Azalea Indica: een zilveren aan den heer C. J. Boogaert, te Koudekerke. Voor eene verzameling planten en gewassen: een zilveren aan den heer mr. N. C. Lambrechtsen van Ritthem alhier. Voor eene verzameling bloeiende planten en gewasseneen zilveren aan J. Koole, tuinbaas bij den hoer mr. T.A. Lam brechtsen, te Oostkapelle. Voor eene verzameling koude of oianjerieplanten: een zilveren aan den heer A. Blaas Ez., bloemist alhier. Voor eene verzameling bloeiende planten: een bronzen aan W. M. de Witte, tuinbaas op de buitenplaats Veldzicht alhier. Voor de Viburnum Tinus fol. var. een bronzen aan den heer dr. L. J. de Marrée alhier. Door de commissie zijn nog eervol vermeld: een extra schoon exemplaar van Rhododendrum Arboreum, alsmede eene verzameling van Primula Chinensis en een balbon- quet, die, als te laat ingekomen, niet ter bekrooning ia aanmerking konden komen en ingezonden waren door den heer A. Blaas Ez., bloemist alhier. De president der arrondissements-rechtbank alhier maakt ons opmerkzaam op een uitdrukking voorkomende in het berichl, hetwelk wij in ons vorig nommer gaven van de installatie van den heer mr. E. P. Schorer tot substituut-griffier. Volgens onze mededeeling was door den president te kennen gegeven, dat, „zoo de rechtbank vooraf over de keuze geraadpleegd ware geweest, de naam van den benoemde dan zeker het eerst op de aanbevelingslijst zon geplaatst zijn." „Daar echter zoo schrijft de president bij die betrekking nooit van eene aanbevelingslijst de rede kan zijn en dan ook daarop door mij volstrekt niet gedoeld is, maar slechts is gezegd, dat „zoo de meening der rechtbank daaromtrent gevraagd ware geweest, zij in de eerste plaats den heer Schorer zoude hebben aan gewezen als den voor die betrekking meest aanbevelingswaardigen persoon" en dus de opvatting van uwen verslaggever in strijd is met hetgeen toen is gesprokenheb ik de eer u beleefdelijk te verzoeken in een volgend blad deze niet onbeduidende dwaling te willen herstellen." De president is volkomen in zijn recht, en de font worde alzoo bij deze hersteld. Dinsdag namiddag zijn HH.MM.de koningen koningin, met Z. K. II. den prins van Oranje en verder gevolg, te Amsterdam aangekomen. Aan het diner, in de Mozeszaal gehouden, waren onder anderen tegenwoordig de commissaris des konings in Noord-Holland en burgemeester en wethouders der hoofdstad. Woensdag ochtend heeft Z. M. aan burgerlijke "n militaire autoriteiten audiëntie verleend. H. M. de koningin bezocht de Sophia-bewaarschool en het paleis voor Volksvlijt. Des middags was er diner ten hove, waarop onder anderen de leden van den gemeenteraad en der kamer van koophandel genoodigd waren. Des avonds had een thé-dansant plaats. Op den Dam werd eene vvachtparade gehouden met muziek van het korps der schutterij. De memorie van beantwoording van het verslag der tweede kamer nopens de cultuurwet is thans aan de leden rondgedeeld. Het ontwerp is in zoo verre gewijzigd dat de beschikking over gronden voor suikercnltuurzich slechts bepalen zal tot de nog loopende contracten en gedurende twintig jaren na de afkondiging der wet. Bij beschikking van den minister van financiën zijn de navolgende surnumerairs der posterijen, te rekenen van 16 April, overgeplaatstde surnumerair J. de Vriese van het postkantoor te 'sGravenhage naar dat te Goes; de surnumerair K. A. F. J. Pliester, tijdelijk te Zeve naar, naar liet postkantoor te 'sGravenhage. Omtrent de cholera te Diekirch in Luxemburg meldt dasWort,dat aldaaropDinsdag3 April achttien personen, aan de cholera overleden, werden ter aarde besteld. Woensdag bedroeg dit aantal dertig en Donderdag zes en dertig op eene bevolking van ongeveer 2600 zielen. Alle winkels, magazijnen en scholen zijn gesloten. Vrijdag 11. heeft men eenige verbetering in den toestand waargenomen.

Middelburgsche Courant | 1866 | | pagina 1