MlDDELBURGSCHE COURANT. N°- 58. Donderdag 186(5. 12 April. öinnmlantr. Pij deze courant behoort een bijvoegsel, bevattende Editie van Woensdag avond 8 uren. STAATS-SPOORWEGEN. STAATS-SPOORWEGEN. Vervolg der rubriek ADVERTENTIËN. AANBESTEDING. Op Vrijdag den 20 April 1866, des voormiddags ten tO ure, zal, onder nadere goedkeuring, door den commis saris des koningsin de provincie Zeeland, of, bij zijne afwezigheid, door een der leden van de gedeputeerde staten, en in bijzijn van den hoofdingenieur van den Waterstaat, in het 11de district, aan het lokaal van het Provinciaal bestuur te Middelburg, worden aanbesteed: Het leveren en plaatsen van 40 peilmerk- steenen langs eenige zeeweringen in Zeeland, alsmede langs het kanaal van Neuzen, en zulks in twee perceelen van aanbesteding, te weten voor het eerste perceel 16 stuks en voor het tweede perceel 24 stuks. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele 'Dschrijving, voor ieder perceel afzonderlijk. Het bestek ligt ter lezing aan het gebouw van het minis terie van binnenlandsche zaken, aan dat van het provin- °iaal bestuur van Zeeland, te Middelburg, en is voorts °P franco aanvrage, tegen betaling der kosten, te beko men bij den boekhandelaar M. Nijhoff, Raamstraat no. 49 te 's Gravenhage, en door ziine tusschenkorast in de Voornaamste gemeenten des rijks. Zullende den 7en en 4en dag vóór de besteding de noodige aanwijzing in loco worden gedaan; voorts zijn nadere inlichtingen te bekomen bij den hoofdingenieur van den waterstaat te Middelburg, en bij den ingenieur te Neuzen. 's Gravenhage, den 20 Maart 1866. Van wege den minister, De secretaris-generaal, J. SCHRÖDER. PROVINCIE ZEELAND. VERPACHTING VAN TOLLEN. Op onderstaande dagen zal, onder nadere goedkeuring, door een der leden van gedeputeerde staten, worden overgegaan tot de openbare verpachting, bij inschrij ving en afslag, van de hierna vermelde tollen, te weten Op Maandag den 14 Mei 1866, des namiddags ten éen 0re, ten Raadhuize der gemeente Hulst, ten overstaan Van den Notaris Mr. F. van Deinse, van de tollen op de straat- en grindwegen van Neuzen naar Axel, en van Hulst naar Walsoorden, eu op Woensdag den 16 Mei 1866, des voormiddags ten negen ure, ten Raadhuize der gemeente Oostburg, ten °verstaan van den Notaris C. Ie Nobel, van de tollen op de straatwegen van Bres- kens naar Groede. van Groede naar Nieuw vliet, van Schoondijke naar IJzen- dijke, en van Oostburg naar Zuidzande. De verpachting zal geschieden voor den tijd van drie ren, in te gaan den 1 Julij 1866. De voorwaarden liggen ter lezing ter provinciale griffie van Zeeland, en ten raad- of gemeentehuize te Sluis, Breskens, Groede, Nienwvliet, Oostburg, Schoon dijke, IJzendijke, Zuidzande, Huist, Axel, Neuzen, Hou- ienisse en Sas van Gent; alsmede aan voormelde tollen. Op gemelde plaatsen kan ook inzage worden genomen van het tarief, van de daartoe betrekkelijke koninklijke besluiten, en van eene handleiding tot toepassing van het tarief, welke aan eiken pachter ten gebruike zal worden gegeven. Middelburg, den 4 April 1866. Gedeputeerde staten van Zeeland, li. W. VAN LIJNDEN, Voorzitter. S. VAN DER SWALME, Griffier. no. 125), regelende de onteigening ten aigemeenen nutte, ter openbare kennis 1. dat van en met Maandag den 16 dezer, dagelijks van des voormiddags negen tot des namiddags twee uren, op de secretarie dezer gemeente, andermaal vooreen ieder ter inzage zullen liggen de plans, kaarten, grond- teekeningen en verdere stukken betrekkelijk de percee len in deze gemeente, welke voor den aanleg van den Spoorweg van Goes langs Middelburg naar Vlissingen, het kanaal door Walcheren en bijkomende werken, ter onteigening zijn aangewezen; 2. dat de commissie, bedoeld bij art. 10 der voornoemde wet, hare zitting zal houden in de gemeente Middelburg ten raadhuize aldaar, Donderdag den 8 Mei 1866, des voormiddags te half tien uren, tot het aanhooren der bedenkingen, welke tegen den aanleg van bedoelde wer ken mochten bestaan; 3. dat de belanghebbenden bij deze opgeroepen wor den om de bezwaren, welke zij mochten hebben, hetzij mondeling, hetzij schriftelijk aan de voormelde commissie alsdan mede te deelen; 4. dat de sub 1. dezes vermelde stukken voor een ieder ter inzage zullen blijven liggen tot dat gezegde com missie hare werkzaamheden binnen deze gemeente heeft volbracht, terwijl het ter provinciale griffie van Zeeland ter visie liggende algemeen plan van de werken aldaar zal verblijven, totdat die commissie hare taak in al de betrokken gemeenten geheel zal hebben verricht; waarvan bekendmaking geschiedt ter voldoening aan het bepaalde bij art. 11 en 12 der bovenaangehaalde wet. Middelburg, den 9 April 1866. De burgemeester voornoemd, BIJLEVELD VAN SEROOSKERKE. Lijn ROOZENDAAL—VLISSINGEN. ""derdkel: MiddelburgVlissingen, het Kanaal dooi' Walcheren en bijkomende werken in de gemeente Middelburg. De Bu'gemeester van Middelburg brengt, naar aanlei- j n& van een besluit van gedeputeerde staten van Zee- and en de wet van den 28 Augustus 1851 (Staatsblad BEKENDiHAKING. De Burgemeester van de gemeente Arnemuiden maakt bij deze bekend 1. dat op Vrijdajr den 13 April aanstaande tot Maan dag den 30 dier inaand, in het gemeentehuis alhier, voor een ieder ter inzage zullen liggen, als: zakelijke beschrij ving van den te maken weg, grondplans, benevens door de plaats gehad hebbende wijziging ook de nieuwe plans van de nos. 37, 38 en 39 en grondplans van het gedeelte van het Sloe tusschen de grenzen der gemeenten 's Heer- Arendskerke en Arnemuiden, lengteprofil derzelve, leng- teprofiil voor het gedeelte van het Sloe tnsschen de gren zen der zoo even gemelde gemeenten, extracten uit de registers van het kadasterbetreffende het gedeelte van den spoorweg van Goes naar Vlissingen, het kanaal van Vlissingen naar Middelburg en bijkomende werken te Arnemuiden,betrekkelijk de perceelen in deze gemeente, welke ter onteigening voor deu aanleg van dien spoorweg zijn aangewezen; 2. dat op Maandag den 30 dier maand, des namiddags te 1 uur, eene commissie uit het college van Gedepu teerde Staten van Zeeland, ten gemeentehuize alhier, zal zitting houden, tot het aanhooren der bezwaren, welke tegen den aanleg van bedoelden spoorweg en de daartoe behoorende werken mochten bestaan. Wordende de belanghebbendendie deswege bezwa ren mochten hebben, uitgenoodigd,dezelve ten hiervoren bepaalden tijde en plaatse bij voornoemde commissie in te brengen; en 3. dat het algemeene plan van het werk ter Provin ciale griffie van Zeeland ter lezing ligt. Geschiedende deze bekendmaking in voldoening aan art. 11 en 12 der wet van den 28 Augustus 1851 (Staats blad no. 125). Gedaan te Arnemuiden den 9 April 1866. De Burgemeester voornoemd C. J. BAARS. BEHEN BRAKING. De Burgemeester van Nieuw- en Sint Joosland maakt bekend Dat de bij art. 10 der wet van 28 Augustus 1851 (Staatsblad no. 125),bedoelde commissie den 30April e.k. des voormiddags te elf uren, zal bijeenkomen ten raad huize dezer gemeente, ten einde daar de bezwaren, voor zooveel deze gemeente betreft, aan te hooien die bij belanghebbenden mochten bestaan tegen het plan van aanleg van den Spoorweg van Goes, langs Middelburg naar Vlissingen en van het Kanaal van Vlissingen naar Middelburg, met daarbij behoorende weiken. Dat van 14 April e. k. op het raadhuis der gemeente, totdat de gemelde commissie hare werkzaamheden zal hebben geëindigd, voor een ieder ter visie zullen liggen: 1. Eene zakelijke beschrijving van den te maken weg. 2. De grondplans. 3. Extracten uit de registers van hoi kadaster, betref fende de uit te voeren werken iivi Aze gemeente. Dat een uitgewerkt algemeen pla ran het geheele werk ter griffie der provincie Zeeland, voor een ieder ter inzage ligt. Gedaan te Nieuw- en Sint-Joosland, 10 April 1866. De burgemeester voornoemd, SCIIORER. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Koudekerke brengt ter kennis van de ingezetenen en verdere belanghebbenden 1. dat, betreffende de Spoorweg- en Kannalwerken in Walcheren, de uitgewerkte plans met de kaarten en grondteekeningen, voor zoover deze laatsten op de ge meente betrekking hebben, in het raadhuis te Koude kerke, te rekenen van den 1G April a. s. ter inzage van een ieder zullen worden nedergelegd en aldaar zullen blijven liggen, tot dat de sub 2 vermelde commissie hare werkzaamheden binnen de gemeente zal hebben vol bracht, terwijl het algemeen plan van voorschreven werken ter Provinciale griffie van Zeeland ter inzage ligt; 2. dat eene commissie van heeren gedeputeerde staten van Zeeland, bijgestaan door den eerstaanwezenden ingenieur bij de Staats-spoorwegen te Bergen op Zoom en door het hoofd van het bestuur dezer gemeente, zich op Woensdag den 2 Mei a. s., des voormiddags te 10 uren, zal bevinden ten raadhuize voornoemd, ten einde de bezwaren der belanghebbenden ain te hooren, welke tegen het plan van aanleg der Spoorweg- en Kanaal- werken mochten bestaan. Tot de indiening derzelve, des verkiezende, worden belanghebbenden ter verschijningop voorschreven plaats, dag en uur opgeroepen. Koudekerke, den 10 April 1866. De burgemeester voornoemd, A. AARN0UTSE. De Burgemeester van Sint-Laurens, in Walcheren, brengt bij deze, naar aanleiding der wet van den 28 Augustus 1851 (Staatsblad no. 125), ter algemeene kennis, dat de bij hem ontvangen stukken, te weten 1. Zakelijke beschrijving, 2. Grondplan 3. Extracten uit de registers van het kadaster, alles betreffende den Spoorweg van Goes naar Vlissingen, het Kanaal van Vlissingen naar Middelburg en bijko mende werken voor zoo veel de gemeente Sint-Laurens aangaatin de gemeentekamer aldaar, van en met den 16 dezer, tot na den afloop der zitting van de na te melden commissie, dagelijks, van des voormiddags negen tot des namiddags twee urenvoor een ieder ter inzage zullen worden gelegden dat de belanghebbenden hui ne bezwaren tegen het plan van voorschreven werken zullen kunnen indienen, zoo als zij bij deze worden opgeroepen die in te dienen op Vrijdag den 4 Mei aanstaande, des voormiddags te 9.) uren, bij eene commissie van twee leden van heeren Gedeputeerde Staten van Zeeland, welkebijgestaan door den heer eerstaanwezend Inge nieur bij de Staats spoorwegen te Bergen op Zoom en door hem Burgemeester, alsdan daartoe in de voorschre ven gemeentekamer zitting zal houden. Wordende tevens bekend gemaakt dat het algemeene plan van het werk ter Provinciale griffie van Zeeland voor een ieder ter inzage ligt. Sint-Laurens, den 9 April 1866. De Burgemeester voornoemd P. MELIS. Middelburg 11 April. De commissiën, door gedeputeerde staten uit hun midden volgens art. 10 al. 2 der wet, regelende de onteigening ten aigemeenen nutte, van den 28 Augus tus 1851 (Staatsblad no. 125) benoemd om, bijgestaan door een ingenieur bij de staatsspoorwegen en de burge meesters der betrokkeu gemeenten, de bezwaren der belanghebbenden aan te hooren welke tegen het plan van aanleg der spoorweg- en kanaalwerken in deze provincie mochten worden ingebracht, bestaan uit de heeren jhr. P. D. van Citters en J. P. I. Bnteux voor het eiland Zuid-Beveland, en de heeren J. P. I. Butenx en mr. J. C. R. van der Bilt voor het eiland Walcheren.

Middelburgsche Courant | 1866 | | pagina 1