töuitmlcmiX DuitscMand. UIT DE ERANSCHE HOOEDSTAD. gedaan in het proces, ingesteld wegens het te licht bouwen van een huis, ten gevolge waarvan het instortte en menschen het leven verloren. De metselaar is veroor deeld tot 18 maanden gevangenisstraf en tevens onbe voegd verklaard om gedurende 5 jaren zelfstandig zijn beroep uit te oefenen. De timmerman en een andere metselaar zijn veroordeeld tot gevangenisstraf van een jaar en verlies van de genoemde bevoegdheid gedurende twee jaren. Zaterdag middag is koningin Maria Amelia op bet kasteel Claremont overleden. De overleden ex-koningin van Frankrijk, dochter van Ferdinand IV, koning der beide Siciliën, was geboren 26 April 1782 en huwde op 25 November 1809 met Louis Philippe, hertog van Orleans, later koning van Frankrijk. Uit dit huwelijk zijn vijf zonen en twee dochters voortgesprotenFerdinand, hertog van Orleans, overleden in Juli 1842; de hertog van Nemours, geboren in 1814Frangois, prins van Joinville, geboren in Augustus 1818; de hertog van Aumale, geboren in Januari 1822; Antoine, hertog van Montpensier, geboren in Juli 1824; Louise, koningin van België, overleden in 1850 en prinses Clementine, geboren in Juni 1817, in 1843 gehuwd met den prins van Saksen-Coburg-Gotha. Er heeft zich te Parijs eene maatschappij gevormd voor de vertaling van den bijbel, welke vereeniging is samengesteld uit catholieken en israëlieten. O. a. zijn leden van deze vereeniging de heeren de Motitalembert, Graty, Crémieuxde hertog de Broglie, de pastoor Matten, de abt Deguerry, pater Hyacinthe, de prins de Broglie, de heer Rosseeuw de St. Hilaire, prins Louis Lucien Bonaparte, de opperrabijn, enz. De opperrabijn heeft in de eerste vergadering eene redevoering uitgesproken over de vereischten eener goede bijbelvertaling, welke door alle de aanwezige leden, catholieken zoowel als protestanten, zeer werd toegejuicht. leMonderoept over deze toejuiching, aan den israëlietischen geleerde te beurt gevallen, de wraak des hemels in en ook de heer Guizot zal daaraan zijne goedkeuring volstrekt niet hechten. De kunst van gezond te leven bestaat hoofdzakelijk hierin, dat men het dieet nauwkeurig in acht neme. In de eerste plaats moet men de hoeveelheid spijzen welke men gebruikt nagaan. Dr. Franklin geloofde dat de mensch tweemaal zooveel eet als de natuur vereischt sedert de kookkunst zulke vorderingen heeft gemaakt, eene meening welkedoor vele deskundigen wordtgedeeld. Dat zulk eene overlading van de verteringsorganen schadelijk voor de gezondheid is, behoeft geen betoog: zeer te recht wordt dan ook hieraan meestal de oorzaak toegeschreven van de bestaande ziekten, en in de eerste plaats de chronische en de aan den ouderdom gepaarde gebreken. De natuur moet zich te veel inspannen, om den grooten overvloed van spijzen te verteren; het bloed wordt daarbij te overvloedig, doch tevens slecht van qualiteit. Een streng dieet is eene eerste voorwaarde voor het leven en de gezondheid. Pythagoras was ge woon zich te bepalen bij plantaardig voedsel; zijn mid dagmaal bestond uit brood, honig en water, en nogtans leefde hij ruim vier en tachtig jaren. Bekend is het dat menschen, die een zeer hoogen ouderdom bereikten, steeds matig waren. Een streng dieet oefent echter niet alleen een gnnstigen invloed op het lichaam uit, want de invloed op deu geest is nog opmerkelijker. Julius Caesar, die zich vaak aan onmatigheid overgaf, nam een hoogst strengen levensregel in acht als hij de vrije beschikking over het gebruik zijner geestvermogens moest hebben. Wanneer het oogenblik eene buitengewone inspanning noodzakelijk maakte, volgde Napoleon zijn voorbeeld. Toen Isaac Newton zijn meesterstuk schreef, gebruikte hij niets anders dan brood, een weinig wijn en water. Leibnits deed hetzelfde. Van Lnther wordt verhaald dat hij meermalen niets gebruikte dan wat brood met een haring. Er is echter eene voorzorg welke tnen inacht moet nemen: men moet namelijk waken tegen het onver anderlijk gebruik van hetzelfde voedsel. De heer Hamel, schrijver van „l1 Histoire de Maxi- milien Robespierre," heeft onlangs de heeren Albert Lacroix en Verboeckhoven gedagvaard voor de eerste kamer van de rechtbank der Seine, om zich te zien en hooren veroordeelen tot de uitgave van het tweede deel van zijn werk of tot het geven eener schadeloosstelling van 1000 franken. De heer Lacroix had de voortzetting der uitgave geweigerd onder den eersten indruk van het strenge vonnis, ten zijnen laste gewezen wegens de uitgave van de „Evangiles annotés" door Proudhon. De rechtbank heeft thans uitspraak gedaan en den eiseher, den heer Hamel, zijn eisch toegewezen, op grond vooral dat een uitgever, die jegens een schrijver zich heeft verbonden tot het uitgeven van zijn werk, niet kan weigeren om het tweede deel te leveren onder voorwendsel dat hij zich daardoor zou kunnen blootstellen aan eene strafvervolging. Het schijnt overigens te blijken dat dit tweede deel van Hamel's werk van dien aard is dat strafvervolgingen niet zullen uitblijven. Verkoopingcn en aanbestedingen. Zaterdag 11. zijn te Arnemuiden ten verkoop aangebo den de navolgende perceelen: I. Een huis en erve, staande in de Westdijkstraat, te Arnemuiden, wijk A no. 54. Verkocht voor ƒ415. II. Een huis en erve, mede aldaar gelegen, wijk A no. 62. Verkocht voor 200. III. Een huis en erve, staande in deNieinvstraat aldaar, wijk B no. 8. Verkocht voor 200. IV. Een huis en erve met tuin, mede aldaar gelegen, wijk B no. 52. Verkocht voor 400.50. V. Een huis eu erve, mede aldaar gelegen, wijk B no. 60. Verkocht voor 200. VI. Een huis en erve, staande in de Westdij kstraat aldaar, wijk A no. 51. Verkocht voor ƒ680. VUL Een schuur, staande in de Noordstraat, wijk B no. 21. Verkocht voor 250. VIII. Het recht van erfpacht op 1 roede 35 ell. gronds, gelegen op den Zuidwestwal, waarop zijn gesticht twee huizen, wijk C no. 16 en 17. Niet geveild. IX. Het recht van erfpacht op 5 ellen gronds, mede aldaar gelegen, waarop is gesticht een asebkot. Niet geveild. X. Een huis en erve. staande in de Westdijkstraat, wijk A no. 55. Verkocht voor 175. XI. Eeu huis en erve, mede aldaar gelegen, wijk A no. 41. Verkocht voor 485.25. XII. Een huis en erve, mede aldaar gelegen, wijk A no. 47. Verkocht voor ƒ560.90. XIII. Een huis en erve, mede aldaar gelegen, wijk A no. 56. Verkocht voor ƒ270.25. XIV. Een huis en erve, mede aldaar gelegen, wijk A no. 57. Niet geveild. XV. Een schuurtje, staande op den hoek van de Westdijkstraat, nevens voorgaand perceel. Niet geveild. XVI. Een huis en erve, staande in de Westdijkstraat, wijk A no. 66. Niet geveild. XVII. Een huis en erve, mede aldaar gelegen, wijk A no. 69. Niet geveild. Therniometerstaiid. 24Maart's av. 11 u. 46 gr. 25 'smorg.7u.46gr.'smidd.lu.55gr.'sav.ll u.47gr. 26 's morg.7 ui 46 'smidd. 1 n. 51 gr. Algemeen overzicht. De oorlogzuchtige geruchten uit Duitschland houden aan, doch daaraan wordt al minder en minder waarde gehecht. Wij willen echter hier opteekenen dat, terwijl onze Parijsche correspondent van een Pruisisch-Russisch- Italiaansch-verbond gewaagt, hetwelk zich altijd vol gens sommige geruchten zou vormen tegenover een Oostenrijksch-Fransche alliantie, een ander gerucht van een Pruisisch-Fransch-ltaliaansch verbond spreekt. Beide combinatiën komen ons echter even onwaarschijn lijk voor. Uit de geschiedenis der laatste Oostenrijksche leening is toch gebleken dat er tnsschen Parijs en Weenen eene vriendschappelijke verhouding bestaat, nog bezegeld door eene wisseling van ridderkruisen tusscben de ver moedelijke troonopvolgers in beide rijken. In deze rela- tiën nu is zooals de Weener Presse in haar voorlaatste nommer nog opmerkt - geen verandering gekomen in den laatsten tijd, zoodat men eer zou moeten aannemen dat keizer Napoleon de zijde van Oostenrijk zou kiezen. Deze onderstelling aannemende, vervalt echter de bewe- ringdatltalië gewapend tegen een Oostenrijksch-Fransch verbond zou optreden. Wij verwijzen overigens onze lezers naar de onder Duitschland opgenomene berichten en mededeelingen. Eergisteren is in de Belgische kamer van afgevaardig den het voorstel van den heer Orts tot het herstellen der verhouding tusschen het tegenwoorig cijfer der bevol king en het aantal afgevaardigden met 59 tegen 45 stem men aangenomen. Wordt het wetsontwerp ook in den senaat aangenomen, dan zullen er acht plaatsen in de kamer van afgevaardigden en vier plaatsen in den senaat vervuld moeten worden. De Mazzini-quaestie is met het votum der kamer van afgevaardigden te Florence nog niet opgelost. De ver kiezing is nietig verklaard, doch de kiezers te Messina zullen thans op nieuw hunne stem aan den volksleider geven. Welke houding zal de regeering dan aannemen?- Verschillende zeer gematigde Italiaansehe dagbladen keuren intusschen het door de ministerieele meerderheid uitgebracht votum zeer af en niet ten onrechte. Thans wordt aan de martelaars aureool van Mazzini nog nieuwe glans gegeven, terwijl bij eene tegenovergestelde hou ding die staatsman in eene geheel andere positie zou komen. „Opent de deuren van het parlement voor Maz zini riepen dan ook de gematigde dagbladen het ministerie La Marmora-Scialoja toe en vergeet niet dat Mazzini in het parlement slechts een der 443 afge vaardigden zal wezen, een lid der oppositie, der uiterste linkerzijde, en niets meer. Indien gij echter Mazzini's verkiezing vernietigt, dan zal hij nog veel hooger rijzen op zijn verheven voetstuk van balling en martelaar. Op de banken der linkerzijde echter zou de kluizenaar van Londen zich verliezen in de menigte zijner aanhangers, welke onder het gewicht hunner, thans nog door de plooien des mantels van den beroemden balling bedekte nulilteit zijner persoonlijkheid zouden vernietigen." De regi ering te Florence heeft echter niet gewild. Eergisteren is het Italiaansch ministerie geïnterpel leerd in de kamer van afgevaardigden over een plaats gehad hebbende daad van fanatisme te Barletta. Eene menigte volks, opgezet dooreen monnik, heeft de woning van een protestantsch predikant vernield en alle bewo ners vermoord. Dit had de inhechtenisstelling van een zeventigtal personen ten gevolge gehad. Naar aanlei ding hiervan vroeg de afgevaardigde Corte of de regeering niet het voornemen had om dergelijke feiten zoo mogelijk te voorkomen door radicale hervormingen in de positie der geestelijkheid en alzoo het beginsel der vrijheid van geweten te handhaven. De minister van binnenlandsche zaken, Chiaves, antwoordde hierop dat het gebeurde te Barletta volstrekt niet met de politiek in verband stond en dat de schuldigen zouden gestraft worden. De kamer van afgevaardigden is voorts tot 16 April uiteen gegaan. Men weet dat dezer dagen in de kamer van afgevaar digden te Pesth het adres van antwoord op het keizerlijk koninklijk rescript is aangenomen. Dit adres is thans aan de kamer der magnaten gezonden om ook voor de eerste kamer van den Hongaarschen landdag tot antwoord te dienen. Na de paaschvacantie zal dit adres in de kamer der magnaten aan de orde worden gesteld. Overigens blijkt uit mededeelingen aangaande d m tegenwoordigen stand der Hongaarsche quaestie dat men te Weenen al meer en meer de hoop op een gunstig resultaat der onderhandelingen begint te verliezen. Ofschoon men zulks wel vermoedde, is thans nader offi cieel bevestigd dat het nieuw Engelsch ministerie van den reform-bill eene portefeuille-quaestie maakt. Overi gens duurt de hervormings agitatie in Engeland voort, zich, als naar gewoonte, op talrijke meetings in verschil lenden zin uitende. Eene mededeeling uit Weenen aan de Börsen Halle, gedagteekend 21 Maart, bevat de verzekering dat door keizer Frans Jozef bevel zou zijn gegeven om de krijgsmaatregelen voorloopig te schorsen. Uit Weenen wordt gemeld dat Pruisen thans een ultimatum heeft gezonden aan Oostenrijk, waarvan de aanneming of verwerping over vrede of oorlog zal beslissen. Te Weenen wordt beweerd dat keizer Napoleon een brief zou hebben gericht aan koning Wilhelm van Pruisen. De Nord. Zeitung, een officieus orgaan van het ministerie von Bismarck, spreekt de berichten tegen, volgens welke de Pruisische regeering zich zou wape nen. Ook verzekert dit dagblad dat de komst van den Italiaanschen generaal Govone niet met de politiek in verband staat. Zijne zending strekt alleen om de inrich ting der militaire etablissementen in Pruisen te leeren kennen. Breslau. Zondag. Volgens hier ontvangen tijdin gen is men bezig om in allerijl de vesting Krakau in staat van verdediging te brengen. Dag en nacht wordt aan de fortificatiën gewerkt. Parijs 24 Maart. Wat zullen Oostenrijk en Pruisen, neen wat zullen keizer Frans Jozef en koning Wilhelm tegenover elkan der doen? Mag men verwachten dat die vorsten weder eenige duizende onderdanen ten offer zullen gaan bren gen aan hunne Sleeswijk-Holsteinsche combinatie of niet? De gevoelens verschillen daaromtrent hier zeer en met het politiek ontleedmes in de hand worden alle tijdingen en telegrammen uit de Duitsche hoofdstad gedisseceerd, om daaruit nadere inlichting te ontvangen. Een ding is echter zeker, dat namelijk onze keizer niet onzijdig zal blijven in een Duitschen oorlog. Eenmaal de fakkel van den krijg dan ook ontstoken, zal die zijn rossen gloed wijd en zijd verspreiden en de voorspelling van lord Pal- merston bevestigen, volgens welke de quaestie der Elbe- hertogdommen geheel Europa in vuur en vlam zon kunnen zetten. Ten opzichte van dit alles wordt echter

Middelburgsche Courant | 1866 | | pagina 2