MIDDELBURGSCHE COURANT. N°- 38. Donderdag 186(5. 8 Maart. ©imtmlcmö. Editie van Woensdag avond 8 uren. bekendmaking. AANBESTEDING. Op Vrijdag den 16 Maart 18G6, des voormiddags ten 10 nre, zal, onder nadere goedkeuring, door den commis saris des konings in de provincie Zeeland, of, bij zijne afwezigheid, door een der leden van de gedeputeerde staten, en in bijzijn van den hoofdingenieur van den waterstaat, in het 11de district, aan het lokaal van het provinciaal bestuur te Middelburg, worden aanbesteed; Het aanleggen van werken op het strand aan de Oude Hoeve, noordwestzij de van Schouwen, provincie Zeeland. Deze aanbesteding zal géschieden bij inschrijving en opbod. Het bestek ligt ter lezing aan het gebouw van het minis terie van binnenlandsche zaken, aan dat van het provin ciaal bestuur van Zeeland, te Middelburg, en is voorts op franco aanvrage, tegen betaling der kosten, te beko men bij den boekhandelaar M. Nijhoff, Raamstraat no. 49 te 's Gravenhage, en door zijne tusschenkomat in de voornaamste gemeenten des rijks. Zullende den 7en en 4en dag vóór de besteding de noodige aanwijzing in loco worden gedaan; voorts zijn nadere inlichtingen te bekomen aan het bureau van den hoofdingenieur van den waterstaat te Middelburg, en bij den ingenieur van den waterstaat te Zierikzee. 's Gravenhage, den 20 Februari) 1866. Van wege den minister, De secretaris-generaal, J. SCHRÖDER. Burgemeester en Wethouders der gemeente EEDE, provincie Zeeland, zullen op Maandag den 12 Maart 1866, des namiddags te twee uren, in het gemeentehuis aldaar, onder nadere goedkeuring, bij inschrijving en opbod, frachten aan te besteden: Het bestraten met keien van de aardebaan, löopende van uit de kom der gemeente Eede, en uitkomende bij het kantoor der in- en uitgaande rechten aldaar, staande bij Tol no. 5, op den rijksweg tusschen Breskens tn de grens van Oost-Vlaanderen in derich- tng van Maldeghem, ter lengte van p. m. 4»6 ellen, en het onderhoud daarvan gedu rende een jaar na de voltooiing. De auiwijzing zal geschieden op den dag der beste mug, dis vooi middags te elf uren, te beginnen in het dorp Eele, bij het gemeente buis. De geirukte bestekken zullen tijdig verkrijgbaar zijn ter gememte-secretarie, tegen betaling van f .50 per exemplair. Eede, den 2 Februari 1866. Burgemeester en wethouders voornoemd, (get.) P. J. BUIJCK. De secretaris (get.) E. A. VERMERE. PUBLIEKE BESTEDING. Opdin 21 Baart 1866 (in plaats van 14 Maart, zoo- p eerst was bepaald) des middags te 12 uren zullen nurgeneester en Wethouders van COLIJNS PLAAT w aanbesteden ■Het vernieuwen van een gedeelte, bene vens het leggen van een nieuw gedeelte klinker en kallesystraatin die gemeente. Het Destek ligt ter lezing ter gemeentesecretarie aldaar, terwijl twee men vóór de besteding locale aan wijzing van het werk zal geschieden. Colijnsplaat, den 1 Maart 1866. J. H. BIJBAU, Burgemeester. J. VINK, Secretaris. De gemeenteraad vau Vlissingen hield gisteren eene zitting, waarvan wij het verslag tot ons volgend nommer moeten laten liggen. Een ontwerp-verordening voor de heffing en invorde ring van den hoofdelijken omslag is gesteld in handen der commissie voor het belastingstelsel en der financieele commissie, ten einde daaromtrent advies uit te brengen. Aan den scheepmaker J. U. Auer is vergunning ver leend tot het bouwen eener loods, ter berging van gereedschappen, op de opeue ruimte tusschen zijn huis inde Korte Noordstraat en het daaraan grenzend perceel. Mede is besloten aan den broodbakker P. L. de Munck eene som toe te kennen gelijkstaande met het bedrag der betaalde plaatselijke belasting voor 1200 pond be schuit, welke hij in 1864 aan de magazijnen der marine heeft geleverd, welk beschuit echter niet binnen de ge meente is verbruikt. Voorts is ingekomen een verzoek van den hoofdon derwijzer der school voor kinderen van on-en minver mogenden, om vermeerdering van het personeel der hulponderwijzers. De plaatselijke schoolcommissie heeft hieromtrent gunstig geadviseerd, doch de beslissing is tot eene volgende zitting aangehouden. Middelburg 7 Maart. De gemeenteraad van Leiden heeft, even als vroeger 6 gemeenteraad alhier, Zaterdag besloten tot opheffing van het beurtveer tusschen Leiden—Middelburg—'s Gra venhage—Delft. in *?'s'eren aan de hoogeschool te Leiden tot doctor l geneeskunde bevorderd de heer J. van denBroecke, S Doren alhier, na verdediging eener academische P oeve: Over de Trichinenziekte. Verschillende dagbladen melden dat het waarborg kapitaal voor den spoorweg Rotterdam—Hoek Hol land—Scheveuingen, op den 2 dezer ten volle is gestort. De raad der gemeente Hoorn heeft zich tot de tweede kamer gewend, met verzoek dat het wetsontwerp nopens het verleenen van uitzondering van de voorschriften der gemeentewet, voor zooveel het plaatselijk belasting stelsel betreft, ten aanzien van die gemeente worde gewijzigd. Veeziekte. De staten van Noord-Holland zullen, in de laatste holft dezer maand, eene buitengewone vergadering houden. Als aanleiding daartoe noemt men het ontbre ken van fondsen, welke gevorderd worden voor onteige ning van besmet vee. De veeziekte heeft zich dezer dagen weder in eene andere gemeente boven het IJ vertoond, namelijk te Oostzaan. Door afmaking heeft men den voortgang der ziekte aldaar, ten minste voorloopig, gestuit. Onder de gemeenten van die provincie bezuiden het IJ komen bijna dagelijks nieuwe gevallen van veeziekte voor. Te Haarlemmermeer is een koppel van ruim 200 schapen, toebehoorende aan den heer Wilson te Hillegom, door eene typheuse ziekte aangetast, welke veel overeenkomst met de runderpest schijnt te hebben. Reeds zijn ver scheidene schapen van dien koppel gestorven. Blijkens een jl. Woensdag opgemaakten staat waren sedert het uitbarsten der runderpest in Groot-Britannië 177,689 gevallen daarvan ter kennisse des gouverne- ments gekomen. Van dat aantal aangetaste runderen waren 113,217 gestorven, 20,938 afgemaakt en 23,769 hersteld, zijnde er 19,765 ziektegevallen, wier afloop nog niet bij het gouvernement bekend was. Het aantal nieuwe ziektegevallen heeft in de met 24 Februari jl. geëindigde week 10,168 bedragen, tegenover een aantal van 13,001 in de vorige en van 11,590 in de daaraan voorafgegane week. De opgave van het aantal nieuwe ziektegevallen in de met 24 Februari jl. geëin digde week is echter verre van volledig, zoodat de afneming der ziekte, gelijk eene bij den officieelen staat gevoegde aanmerking zegt, vermoedelijk slechts schijn baar is. Benoemingen en b esluiten. onderwijs. Op verzoek eervol ontslag verleend aan den heer mr. C. J. Pické, uit de betrekking van school opziener in het derde schooldistrict der provincie Zeeland. Pensioen verleend, ten bedrage van f 556 's jaars, aan den heer P. Bronswijk, gewezen hoofdonderwijzer te Schoondijke. MINISTBRIBEI.E DEPARTEMENTEN. Op Verzoek eervol ontslag verleend aan de heeren mr. J. G. Rengers Hora Siccaina, benoemd tot notaris te Wildervank, en E. H. Scheidins, benoemd tot ontvanger der directe belastin gen en accijnsen te Wijhe, uit hunne betrekking van adjunct commies bij het departement van financiën. Benoemd tot adjunct-commies bij het departement vau financiën de heer mr. F. G. A. Reitz, advokaat bij den hoogen raad der Nederlanden. Op verzoek eervol ontslag verleend aan den heer T. G. Versfelt, uit zijne betrekking van referendaris bij het departement van financiën, met dankbetuiging voor zijne veeljarige trouwe en ijverige diensten en behoudens aanspraak op pensioen. leger. Op verzoek eervol ontslag uit de militaire dienst verleend aan den kapitein G. van Vollenhoven, van het 3e regement vesting-artillerie. Benoemd bij het wapen der cavalerie: bij het 2e rege ment dragonders, tot majoor, de ritmeester le klasse J. C. van Bassen Jongbloed, van het 4e regement dragon ders; tot len luitenant (naar ouderdom van rang) de 2e luitenant J. P. Wijnstroom, van bet korps; bij het 4e regement dragonders, tot ritmeester 3e klasse (naar ouderdom van rang), dele luitenant-adjudant J.N. Kohn, van bet korps. Op verzoek op non-activiteit gesteld de majoor jhr. J. P. Junius van Hemert, van het 2e regement dragonders. Onderwijs. Volgens de schoolberichten in de Nieuwe bijdragen voor opvoeding en onderwijs, van Februari 1866,bedraagt het getal vacante scholen: openbare voor gewoon lager onderwijs 34, openbare voor meer uitgebreid lager onder wijs 3, bijzondere voor gewoon onderwijs 1, gesubsidieerde voor gewoon en uitgebreid onderwijs 1 en voor meer uitgebreid onderwijs 2. De vacante hulponderwijzers betrekkingen bedragen: Noord-Brabant 9, Gelderland 7, Zuid-Holland 12, Noord-Holland, met uitzondering van Amsterdam, waar het aantal niet werd vermeld 2, Zee land 1, Friesland 2 hulponderwijzeressen, Overijsel 5, terwijl in Utrecht,Groningen,Drenthe en Limburg geene vacatures werden opgegeven. Marine en leger. Van de 59 jongelingen, die tot dienstname bij het instructiebataillon te Kampen waren opgeroepen, zijn er 45 opgekomen. Van deze zijn er om verschillende rede nen acht afgekeurd. Gemengde berichten. LI. Zaterdag heeft onder de gemeente Biervliet doodslag van een 4Jjarigen knaap plaats gehad. Twist tusschen diens grootvader en een paar arbeiders, de gebroeders Raas, gaf aanleiding tot deze betreurens waardige daad. De beide verdachten Raas zijn onmid dellijk aangehouden, bij den verslagene gebracht en na een voorloopig verhoor door den burgemeester, gisteren naar het huis van burgerlijke en militaire verzekering alhier overgebracht. De heer Emile Girardin wendt thans pogingen aan om te Parijs een nieuw dagblad op te richten, dat vermoedelijk weldra tot stand zal komen en den naam zal dragen van la Liberté. De beer de Girardin heeft uit eigen middelen 500,000 franken voor deze onderne ming beschikbaar gesteld. Op den 31 Maart a. zal eene bijzondere maaneclips plaats grijpen. Van des morgens 3 uren 54 min. tot 5 uren 32 min. zal de maan geheel door de aarde worden overschaduwd en eerst nadat zij geheel ondergegaan is te 5 uren 44 min. zal die schaduw weder verdwijnen. Daar nu de zon te 5 uren 42 min. zal opkomen, zal men, bij helder weder, de beide hemellichamen aan den ge zichtseinder kunnen waarnemen, het eene ten oosteD, het andere ten westen, met eene schijf waarop gedeelte lijk de schaduw der aarde zal worden afgeworpen. Als eene merkwaardigheid vermelden de Engelsche dagbladen, dat de wijnhandelaars H. R. Williams en Co., 46,251 gallons wijn hebben ontvangen, waarvan zij aan inkomende rechten de som van 4004 p. st. 14 sh. 3 p. hebben betaaldonder het oude stelsel zonden zij 13,354 p. st. 12 sh. 6 p. hebben moeten voldoen. De Londensche brievenbestellers hebben eene voorloopige vergadering gehouden, ten einde middelen te berameD, om verhooging te erlangen van hun week loon, dat thans 25 sh. f 15 Nederlandsch) bedraagt. De postmeester-generaal had een daartoe strekkend verzoek van de hand gewezen, op grond dat een aantal personen zich voor dat weekgeld aanboden. Er zullen thans gelden worden ingezameld, ten einde eene ver gadering op groote schaal te beleggen, om het door de brievenbestellers gewenschte doel te bereiken. - Op het spoorweg-terrein tusschen het Noord- Willems-kanaal en den Heereweg te Groningen, had II. Donderdag morgen een ongeval plaats. Terwijl eenige zandwagens, en wel iedere wagen door eenige personen, op het spoor werden voortgestuwd, kwamen twee wagens met elkander in aanraking, met het gevolg dat een persoon er tusschen vastraakte en belangrijke kneuzin gen in den onderbuik ontving. Heelkundige hulp was spoedig aanwezig. Naar het hospitaal overgebracht, is hij kort daarna overleden. De óngelukige laat eene vrouw en drie kinderen achter. Te Sebastopol heeft men in het afgeloopen jaar gelioht eenige oorlogsbodems, indertijd gebezigd om de haven te versperren. In het begin van dit jaar had men reeds 22,000 pnd koper, 5500 pud ijzer, 1200 kanon nen, 4000 kogels, enz. teruggevonden. (Een pud is 16 pond Nederlandsoh).

Middelburgsche Courant | 1866 | | pagina 1