M1DDELBURGSCHE COURANT. V V 33. Dinsdaa 1866. Februari. bekendmaking. öinnertlcmtL Editie van Maandag avond 8 uren. aanbesteding. aanbesteding. L J\. 3ST GELDLEEXIXG VAX 44,000. Op Vrijdag den 9 Maart 1866, des voormiddags ten 10 ure, zal, onder nadere goedkeuring, door den commis saris des konings in de provincie Zeeland, of, bij zijne afwezigheid, door een der leden van de gedeputeerde staten, en in bijzijn van den hoofdingenieur van den waterstaat, in het 'llde district, aan het locaal van het Provinciaal bestuur te Middelburg, worden aanbesteed: Het uitvoeren van eenige werken tot voor ziening van een op 4 December 1865 afge schoven oevervak aan het distriet ITaau- wers, polder van Schouwen. Deze aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. Het bestek ligt ter lezing aan het gebouw van het minis terie van binnenlandsche zaken, aan dat van het provin ciaal bestuur van Zeeland, te Middelburg, en is voorts op franco aanvrage, tegen betaling der kosten, te beko men bij den boekhandelaar M. Nijhoff, Raamstraat no. 49 le 's Gravenhage, en door zijne tusschenkomst in de voornaamste gemeenten des rijks. Zullende den 7en en 4en dag vóór de besteding, de noodige aanwijzing in loco worden gedaan; voorts zijn nadere inlichtingen te bekomen bij den hoofdingenieur van den waterstaat te Middelburg, en bij den ingenieur te Zierikzee. 's Gravenhage, den 7 Febrnarij 1866. Van wege den minister, De secretaris-generaal, J. SCHRÖDER. Op Vrijdag den 9 Maart 1866, des voormiddags ten 10 ure, zal, onder nadere goedkeuring, door den commis saris des konings in de provincie Zeeland, of, bij zijne afwezigheid, door een der leden van de gedeputeerde staten, en in bijzijn van den hoofdingenieur van den Waterstaat, in hét llde district, aan het lokaal van het provinciaal bestunr te Middelburg, worden aanbesteed: Het uitdiepen der Westelijke buitenhaven van Neuzen. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrij- Het bestek ligt ter lezing aan het gebouw van het ministerie van binnenlandsche zaken, aan dat van het provinciaal bestuur van Zeeland, te Middelburg, en is voorts op franco aanvrage, tegen betaling der kosten, te bekomen bij den boekhandelaar M. Nijhoff, Raamstraat öo. 49 te 's Gravenhage, en door zijne tusschenkomst in de voornaamste gemeenten des rijks. Zullende deu 7den en 4den dag vóór de besteding, de noodige aanwijzing in loco worden gedaan; voorts zijn nadere inlichtingen te bekomen bij den hoofdingenieur 'an den waterstaat te Middelburg, en bij den ingenieur te Neuzen. 'ft Gravenhag, den 17 Februarij 1866. Van wege den minister, De secretaris-generaal, J. SCHRÖDER. EENEK Burgemeester en Wethouders van GOES, maken bij deze bekend het navolgend: TEN LASTE VAN 1)E GEMEENTE GOES. in Art' ^oor en ton laste van de gemeente Goes, zal en loop van het jaar 1866 eene leening worden aan- ?nfiaa?-^atl vier en veertig «luizend gulden, en A8 o aandee!en van vijf honderd gulden. 2. Aan die geldleening zal eene rente verbonden mei un Van en honderd iu het jaar, aanvangende het eersten dag der maand, volgende op die waarin menV6r a we£ens de ingeschreven en aangeno- ter aan ,'en *8 ffestort en de quitantie van storting 8®cretarie van de gemeente is overgebracht, on te teute zal bij twee gedeelten, de eerste helft en eersten Juli en de tweede helft op den eersten Januari van elk jaar, ten kantore van den gemeente ontvanger, ontvangbaar gesteld worden. Art. 3. Voor elk aandeel in voorschreven Geldleening zal in den vereischten vorm worden opgemaakt, éen Obligatie groot vijfhonderd gulden, met een doorloopend nummer van 1 tot en met 88, op naam of in blanco, naar verkiezing der deelhebbers, met een stel halfjarige rente coupons, en een bewijs tot het bekomen van een nieuw stel na den vervaldag van het laatste coupon der vroeger afgegever.e; de Obligatien onderteekend door den burge meester, door een wethouder en door den secretaris dei- gemeente; de coupons alleen door laatstgenoemden; en zullen binnen éene maand nadat de ingeschreven aan- deelen gestort en de bewijzen van storting ter secretarie overgebracht zijn, tegen intrekking der voor de zoo even bedoelde bewijzen afgegeven renversalen aan be langhebbenden kosteloos worden uitgereikt. Art. 4. Minstens 14dagen vóordeopeuing derinschrij ving zullen burgemeester en wethouders bij openbare aankondiging opgeven 1. den gestelden termijn voor het inleveren derinschrij- vingsbilletten 2. dag, uur en plaats waarop die billetten in het open baar zullen geopend worden 3. den gestelden termijn voor het doen der storting van het verschuldigde, wegens elk ingeschreven en aangenomen aandeel. Zullende voor de onder 1 en 3 bedoelde termijnen tel kens eene week (de Zondag uitgezonderd) gesteld wor den, met eene tijdruimte tusschen beide van vier weken, terwijl in de week volgende op de sluiting van eerstbe- doelden termijn, de opening der inschrijvingsbilletten en de toewijzing der insclirijvingen bewerkstelligd en van den uitslag dier toewijzing door den secretaris aan de inschrijvers zal kennis gegeven worden. Art. 5. De in het voorgaande artikel bedoelde inschrij vingsbilletten moeten inhouden 1. den naam,qualiteit en woonplaats van den inschrijver; 2. het getal (in schrijfletters) aandeelen waarvoor wordt ingeschreven; 3. de som (mede in schrijfletters) die men bereid is voor elk aandeel te storten 4. de opgave of men de Obligatien op naam of in blanco verlangtof dat men de opgave daarvan tot acht dagen na de toewijzing zich voorbehoudt. De billetten, naar vereisch onderteekend en gesloten, op de buitenzijde aangevende het getal aandeelen waar voor is ingeschreven, moeten door den inschrijver of van zijnen 'twege, aan den daarvoor gestelden ambte naar van de secretarie vertoond, en daarna in de ter secretarie geplaatste inschrijvings-bus gestort worden. Art. 6. Aan de op voorschreve wijze gedane inschrij vingen zullen de voor de gemeente meest voordeelige aanbiedingen den voorrang hebben, boven de inschrij vingen a pari, en bij gevolg de laatstbedoelde buiten aanmerking blijven, immers wanneer door de hoogste aanbiedingen het vereischte getal aandeelen verkregen wordt. Doet het geval zich voor dat onder voor dc gemeente voordeelige voorwaarden voor meer aandeelen is inge schreven dan vereischt, zullen de meest voordeelige het eerst, daarna de minder voordeelige, voor zooveel noodig na voorafgaande loting, worden aangenomen. Is echter, onder voordeelige voorwaarden, voor het vereischt. getal aandeelen niet ingeschreven, dan zullen de boven pari gedane inschrijvingen eerst worden aan genomen, en daarna aan de a pari ingeschreven aandee len een nummer gegeven, en door loting worden aange wezen, welke van deze, tot aanvulling van het vereischte getal aandeelen, zullen worden aangenomen. Art. 7. Na de regeling en toewijzing der gedane inschrijvingen, op de in artikel 6 bepaalde wijze, en na ontvangen kennisgeving bedoeld aan het slot van art. 4, zijnde inschrijvers gehouden, binnen den in zoo even genoemd art. 4 onder nummer 3 bedoelden termijn, de ingeschreven en aangenomen sommen te doen over- storten, en deqnitantiën van storting binnen acht dagen ter gemeente secretarie te doen overbrengen voor die quitan'tiën zal daar een renversaal worden uitgereikt, om later te worden ingewisseld tegen de in artikel 3 bedoelde obligatiën. Art. 8. De ondarwerpelijke geldleening zal in den loop van hoogstens vier en veertig jaren, te beginnen met 1 Januari 1868 geheel worden afgelost, in die tijdruimte jaarlijks met zoo veel aandeelen als de gemeente daarvoor geldén beschikbaar zal hebben, doch nooit minder dan met twee aandeelen. Art. 9. Telkens in de maand September, zal in het openbaar, ten overstaan van burgemeester en wethou ders eene nitloting plaats hebben, tot aanwijzing welke van de acht en tachtig aandeelen op den 1 Januari daar aanvolgende aflosbaar zullen worden gesteld. Tijd en plaats van uitloting, mitsgaders den uitslag dier loting zullen telkens bij openbare bekendmaking ter kennis van belanghebbenden worden gebracht. Art. 10. De rentebetaling zal geschieden tegen in trekking van het betrokken rente coupon, op het daarin vermeld tijdstip, zoo het een werkdag is en anders op den volgenden dag. De aflossing tegen intrekking van de uitgelote obligatien, met de daarbij behoorende niet verschenen rente coupons, op het daarvoor gestelde tijdstip, beiden zonder eenige korting. Art. II. In geval door brand, overstrooming of andere rampen de Obligatien dezer geldleening mochten vernie tigd of verloren geraakt zijn, kunnen belanghebbenden zich deswege tot burgemeester en wethouders wenden, als wanneer de voor dergelijke gevallen bestaande voor schriften met betrekking van Nederlandsche schuld brieven, zooveel mogelijk zullen moeten gevolgd worden. Art. 12. Tot zekerheid der jaarlijksche rentebetaling en van de aflossing der aandeelen in de onderwerpelijke geldleening, worden speciaal verbonden de inkomsten en middelen van de gemeente Goes. Art. 13. De overstorting van het verschuldigde wegens de ingeschreven en aangenomen aandeelen dezer geld leening, moet door de inschrijvers of hunne gemachtig den gedaan worden in Nederlandsche munt, of in zoodanige muntspecie of papier, als daarmede wettig is gelijk gesteld, ten kantore van den gemeente-ontvanger. Art. 14. Aan de gepatenteerde of erkende makelaars, commissionairs en zaakwaarnemers wordt, voor provisie of courtage, een vierde ten honderd toegekend van de door hunne tusschenkomst ingeschreven, aangenomen en overgestorte aandeelen, waarvan de voldoening zal plaats hebben na de afgifte der in art. 3 bedoelde Obli gatien. Zij geven, ingevolge art. 4 van dat plan kennis 1. dat de inschrijving voor die geldleening wordt opengesteld van Maandag den 5 tot Zaturdag den 10 Maart 1866. 2. dat de opening van die biljetten in het openbaa r, ten raadhuize zal plaats hebben op Maandag den 12 Maart 1866, des namiddags te éen uur. 3. dat de tijd van storting wegens elk ingeschreven en aangenomen aandeel wordt gesteld opden 30 April 1866. Gedaan te Goes, den 22 Februari 1866. Burgemeester en wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De secretaris H. C. PILAAR. Middelburg 36 Februari. Blijkens de in druk rondgedeelde mededeelingen en voorstellen van gedeputeerde staten zal in de a. Woens dag avond te openen buitengewone zitting der provin ciale staten worden beraadslaagd en beslist1. omtrent de stoombootdienst op de Wester-Scbelde, waarvoor de bestaande overeenkomst met 31 Maart a. eindigt; 2. om trent eene wijziging van de provinciale begrooting voor 1866, alsmede het aangaan eener geldleening voor die stoombootdienst; 3. omtrent eene wijziging derzelfde begrooting wegens de veeziekte; en 4. omtrent de ver lenging der overeenkomst met het bestuur van het geneeskundig gesticht voor krankzinnigen te Delft, aan gaande de behoeftige krankzinnigen in deze provincie. Voor wat de stoombootdienst op de Wester-Schelde betreft wordt door gedeputeerde staten medegedeeld, dat zij zich onledig hebben gehouden met het ontwerpen van bepalingen voor die dienst in het algemeen belang en volgens het verlangen der provinciale staten. Eene oproeping van gegadigden in verschillende nieuwsbladen in en buiten de provincie had alleen ten gevolge éene aanbieding van den heer D. Dronkers alhier, die eene dienst van minder omvang dan de ontworpene voor stelde, eu bovendien op zóo bezwarende voorwaarden dat zij niet in overweging zijn kunnen genomen worden. Vervolgens onderzocht eene commissie uit het gedeputeerd college, of op aannemelijke voorwaarden met geschikte personen geene onderhandelingen konden worden aangeknoopt, doch dit onderzoek was mede vruch teloos. Gedeputeerde staten meenden het er dus voor te moeten houden dat in de genoemde stoombootdieusi alleen zou te voorzien zijn als de provincie zelve in het bezit was van het noodige materieel, zoodat zij onder zochten, zoowel binnen- als buitenslands, of dit, van de vereischte geschiktheid, zou te verkrijgen zijn. Intns- schen werd door den tegenwoordigen ondernemer, den heer D. Dronkers, de overdracht van het door hem ge bruikt wordende materieel aangeboden, waaromtrent

Middelburgsche Courant | 1866 | | pagina 1