C)anM$bmcl)tm. ttMïrabiöljeiö. Berichten en telegrammen uit Madrid. departement van financien. BESTUUR DER REGISTRATIE EN DOMEINEN. stemming, op 14 Januari in de Zwitserscho republiek gehouden over de wijzigingen in de constitutie, geheel anders afgeloopen dan men voorzien had. Men meende zich van eene aanneming verzekerd te kunnen houden, doch van de negen gewijzigde artikelen is slechts éen aangenomen en wel dat betrekkelijk de aan Israëlieten te verleenen burgerlijke en staatkundige rechten. Lord Russell heeft Dinsdag weder eene deputatie ontvangen van de dezer dagen gehouden meetings over de hervorming van het kiesstelsel. Bij die gelegenheid heeft de eersto minister verklaard dat de regeering een hervormings-ontwerp zou indienen, hetwelk, naar zij vertrouwde, „geheel het land zou tevreden stellen en aan het verlangen van alle partijen zou voldoen." Van de aanneming dezer regeeringsvoorstellen met hunne onmogelijke eigenschappen zou eene portefeuille-quaestie worden gemaakt. Volgens berichten uit New-York van 6 Januari was aldaar algemeen het gerucht verspreid dat de generaal Crawford een legercorps in Texas had georganiseerd om daarmede het repnblikeinsch bestuur van Juarez te onder steunen. Overigens wordt in deze mededeelingen gezegd dat de Fransche regeering heeft geprotesteerd tegen het onzen lezers bekend besluit van Maximiliaan, waarbij hepaald wordt dat alle republikeinen, met de wapenen in de hand gevangen genomen, zullen worden gefusilleerd. Toulon Woensdag. De oorlogsstoomboot le Caton heeft bevel ontvangen om voor Barcelona en andere Spaansche havens te gaan kruisen en zich, als dit noodig mocht zijn, ter beschikking te stellen van de Fransche consuls. Madrid Woensdag. Niets nieuws. Volgens ontvan gen berichten heeft de generaal Prim de Portugeesche grenzen nog niet bereikt. Madrid Woensdag avond. De opstaudelingen hebben gisteren Hava verlaten en trekken naar Portugal. Niettegenstaande de geforceerde marschen der opstan delingen maken de koninklijke troepen veel krijgs gevangenen. Madrid, Woensdag. Volgens gouvernements-dépê- ehes richt generaal Prim zich naar de zijde van Portugal, doch gaat hij ook wellicht naar Andalusië. Parijs Donderdag. De Moniteur meldt dat de op standelingen onder den generaal Prim op 16 Januari zich te Zalamea bevonden. Parijs, Donderdag. De Moniteur du Soir meldt dat misschien generaal Prim Andalusië zal binnen rukken, daar de koninklijke troepen den weg naar Portugal ver sperren. De bergachtige districten van Tarragona worden onveilig gemaakt door eene gewapende bende, die door de koninklijke troepen worden nagezet, men voorziet dat zij spoedig uiteengejaagd zal wezen. Madrid, Donderdag. De opstaudelingen hebben den afgeloopen nacht te Berlunga doorgebracht; men gelooft dat zij heden Portugal zullen trachten te bereiken, over Llerena en Xerez de los Caballeros. De onderofficieren die getracht hebben eene compag nie te Alcala tot opstand over te halen en de misdadi gers in vrijheid te stellen, zijn heden morgen bier gefu silleerd. Er heerscht allervvege orde. Men schrijft uit Madrid, 14 Januari aan het agent schap Bullier het volgende „De weinige opgewektheid welke de bevolkingen hebben betoond om zich voor Prim te verklaren, heeft zijn toestand moeielijk en zelfs vrij ongunstig gemaakt. Hoewel hij echter niet zooveel openlijke blijken van sympathie beeft ontvangen als hij wel verwachtte, schijnt hij weerstand te kunnen bieden aan de troepen, welke hem vervolgen. Een van het ministerie afkomstige mededeeling heeft bericht dat het opstandelingen-eorps, ten gevolge van deserticn, van negen honderd tot op vier honderd man was verminderd en dat het uiteen zou moeten gaan bij gebrek aan leeftocht en ondersteuning. Ik kan deze berichten niet met grond tegenspreken, doch moet opmerken dat de generaal Prim zich, volgens verzekering van zijne vrienden hier, aan het hoofd van eeu leger van twee of drie duizend man zou bevinden, goed georganiseerd en ruim van alles voorzien. Volgens deze verzekeringen zouden juist de regeeringstroepen gebrek aan leeftocht en krijgsbehoefte hebben. Voorts eweert men dat de bekende gtterilleros in de laatste opstanden, Menico en Escada, zieh bij Prim hebben aan gesloten, elk met een aantal volgelingen. „Indien het waar is wat men beweert dan zou Prim reeds lang te voren dezen opstaud hebben voorbereid, t moeten in zijn kasteel te Villarubia, in de nabij- eid waarvan hij zich thans bevindt, geheime schuil plaatsen zijn, waarin honderde gewapende manschappen zich kunnen verbergen. Niet alleen zou hij voorts in het omliggend land een aantal vertrouwde Heden aan zich hebben verbonden, maar daarin ook op verschillende plaatsen bergplaatsen vol wapenen en munitie bezitten. In de bosschen en bergengten van Toledo heeft hij op verschillende plaatsen verdedigingsmiddelen aange bracht, waardoor hij zich des noods tegen een aanzienlijk aantal troepen zou kunnen verdedigen. Dit alles heldert de tegenwoordige marschen van Prim eenigszins op en geven de sleutel waarom de generaals der regeering hem niet kunnen bereiken. „Prim wil deze streek niet verlaten, alwaar hij den guerilla-oorlog voert, in afwachting dat hij de koninklijke troepen in een geregelden veldslag zal kunnen aantasten. Niet slechts gedurende eenige weken, gelijk men heeft gezegd, maar maanden lang, zeggen zijne vrienden, zal hij in de siërra van Toledo zich des verkiezende staande kunnen houden. „Wat hiervan zijn moge, het ministerie belooft ons steeds dat de opstand weldra onderdrukt zal zijn en de staat van beleg opgeheven worden. Daarvan blijkt echter nog niets." Het schooner brikschip Vertrouwengezagv. T. D. de Ruiter, is den 11 Januari, na volbrachte reparatie, van Lissabon vertrokken met bestemming naar Liverpool. Aan boord was alles wel. Prijzén van effecten. Amsterdam 19 Januari 1866. Nederland. Certific. Werkelijke schuld 2} pet. 61} dito dito dito 3 dito dito dito 4 95} Aand. Handelmaatschappij 4} België. Certificaten bij Rothschild 2} Rusland. Obligatiën 1798/1816 5 97} Certific. Hope co4 63} Oblig. dito 1855, 6e serie 5 81} dito dito Leening 1860 4} 86} Certificaten6 43 Aand. spoorweg184} Polen. Schatkistobligatiën4 Oostenrijk. Obligatiën metalliek.5 56j dito 1847/1852 2} 28} dito rente Amsterdam5 76} dito nationale5 59} Bankactiën ,,.,,,,,,,.3 Italië. Leening 18615 Spanje. Obligatiën (binnenlandsche) 3 34} dito3 thans 2} 35^ Amortisable schuld Portugal. Obligatiën 1853 3 44} dito 1856—18623 44} Griekenl. dito (blauwe) 5 14 Turkije. dito (binnenl.) 5 39] Vereen.Stat. dito (1882) 6 69,^ Illinois. dito7 Mexico. dito3 21} Grenada. dito afgestempeld4} 13} Veneznela. dito 2 15 Graanmarkten enz. Amsterdam 19 Januari. Raapolie op zes weken ƒ57}. Lijnolie op zes weken 40}. Oostburg 17 Januari. Bij ruimen aanvoer van granen bestond heden weinig vraag voor tarwe en rogge, doch waren haver, paardenboonen en gerst zeer begadigd en gemakkelijk tot vorige prijzen te plaatsen. Puike mon sters zelfs 10 cent hooger. Jarige en tweejarige tarwe/8 a/8.50. Paike nieuwe, geraeenere en blauwe 7 a /8.25. Nieuwe rogge/6 /6 20. Nieuwe wintergerst 5.25 a ƒ5.70, zomer dito/5 a/5.30. Haver/2 a ƒ3.75. Paarden boonen 7.30 5 ƒ7.60. Middelburg 18 Januari. De aanvoer nit onze nabu rige eilanden was heden onbeduidend en nit Walcheren werd er ook weinig geveild. De handel in tarwe was door de lagere stemming der koopers bij de vasthoudendheid der meeste houders van weinig beteekenis. Naar rogge bestond ook zeer weinig vraag. Winter-en zomergerst bleven in de beste soorten prijshoudend. Walchersche witteboonen werden steeds op vorigen weekprijs ge houden. Brnineboonen nagenoeg niet ter veil. Paarden boonen hadden genegen koopers; echter komen er bij voortduring weinig ter markt. Erwten met weinig handel aan vorige prijzen. Jarige Zeeuwsche tarwe ƒ9.50 a ƒ9. Nieuwe dito/8.50 a ƒ8. Puike tweejarige Walchersche tarwe wordt steeds op ƒ9,50 en jarige dito op ƒ10 ge houden. Nieuwe Walchersche tarwe werd meestal op ƒ8.75 A ƒ8.50 gehouden, doch meer dan ƒ8.25 werd daarvoor niet geboden. Zeeuwsche rogge/6.50. Puike dito winter- I gerst werdt op ƒ5.75 gehouden, mindere ƒ5.25 i f 5 verkocht. Dito zomergerst ƒ5.60. Walohersche 5.75. Puike Walchersche witteboonen ƒ12 betaald. Dito bruine- boonen zouden ƒ13 hebben opgebracht. Walchersche paardenboonen 7.30 betaald, zij die hooger hielden kon den niet verkoopen. Dito groene erwten op de kook ƒ9.25 9. Mesting erwten worden niet gevraagd. In de prijzen der oliën is geene verandering bekend. GEMIDDELDE MARKTPRIJZEN. Middel prijzen van bakbare tarwe ƒ8.80 en rogge ƒ6.40. Aardappelen /2.40 a/2.50 perNed. mud, Versche boter 1.10 A 1.18 per Ned. pond. Middelburg, 19 Januari 1866. DIAKENEN der Nederd.-Hervormde gemeente berich ten met dankzegging de ontvangst eener gilt van 15, van een onbekende, gisteren onder de letter A. ter extra- bedeeling, door tusscbenkomst van den heer B. C. Hkk- höldt bij den eerst-ondergeteekende bezorgd. DIRK JERAS, Voorzitter. A. J. VAN DE1NSE Jr., Secr. Middelburg, 17 Januari 1866. Onder dankbetuiging aan de milde gevers, bericht het Armbestuur der Nederlandsch-laraëlieUoche Hoofdsyna goge, dat de collecte ten behoeve zijner armen, den 15 dezer gehouden, heeft opgebracht 310.50, waaronder, vijf coupons der leening aan de iierv. kerk, 1 Jan. 1866, no. 210-14, a 1.25 ieder; een coupon 5 pet. Rusland, 1 Jan. 1866, a 50, en /5 door tusschenkomst van den heer 1. Pinto L.J.z.bij den laatst-onderget. bezorgd. Het Armbestuur voornoemd, A. J. VAN EMDEN. E. BOASSON. Js. METZ. Voorspoedig bevallen van eene Dochter H. H. KO NING VRENDENBERG. Gnjpskerke, 17 Januari 1866. Eenige kennisgeving. Voor de menigvuldige blijken van deelneming, zoo van bier als van elders ontvangen bij het overigden van onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder, betuigen wij onzen hartelijken dank. J. DE KOK. Utrecht, O. M. W. SCIINELL. 16 Januari 1866. M. W. E. SOHNELLDE KOK. Middelburg, 20 Januari 1866. S. M. SCHRIJVER en Vrouw betuigen door deze hunnen oprechten dank, voor de vele blijken van belang stelling hun bij hunne 25jange Echt vereen iging ten deel gevallen. DIRECTIE ZEELAND. OPENB kltE A AA BE» f EUUU Op Dinsdag den 20 Februari 1866, des voormiddags te 11 uren, zal, onder nadere goedkeuring van het Depar tement van Financiën, door den Directeur der Registra tie en Domeinen iu de provincie Zeeland, te Middelburg, in het Logement van Bh. BUETERiJS, Abdij A no. 51, in het openbaar worden aanbesteed: De Bedijklngswerken der Schorren, gele gen vóór de lleukels- en Faullnapolders, onder de gemeente Biervliet, beslaande InMet leggen van een Zeedyk ter lengte van 4553 iCllen, liet delven van een Suatiekanaal, liet maken van eene gteenen Suatieslui», met eene bos- en Ladingsplaats en het bouwen van eene Sluiswaehterswoning, enz. Deze aanbesteding geschiedt bij enkele inschrijving. Het Bestuk met Teekeningen is tegen betaling van drie Gulden verkrijgbaar üij den ondergeteekeude. HjjMjjKT* Het vorig bestek voor de ouderwerpelijke Bedijkingswerken is VERVALLEN. Op Donderdag en Vrijdag den 15 en 16 Februari 1866 zal de noodige aanwijzing in loco worden gedaan, terwijl nadere inlichtingen te bekomen zijn aan bet Bureau van den Directeur voornoemd, en bij den Opziener der Domeinen J. J. BRANDT, te Middelburg. Middelburg, den 20 Januari 1866. DëiDirecteur der Registratie en Domeinen in de Provincie Zeeland. M ATI ION. I -Vi

Middelburgsche Courant | 1866 | | pagina 3