MIDDELBURGSCHE COURANT. N° 11. 1866. 20 Januari. öinttcnlanö. Zaterdag Editie van Vrijdag avond 8 uren. AANBESTEDING. UIVISTERIE VAK JUSTITIE. PROVINCIE ZEELAND. Op Vrijdag den 26 Jamiarij 1866, des voormiddags ten 10 nre, zal, onder nadere goedkeuring door den commis saris des konings in de provincie Zeeland, of, bij zijne afwezigheid, door een der leden van de gedeputeerde staten, en in bijzijn van den hoofd ingenieur van den Waterstaat in het 11de district, aan het locaal van het provinciaal bestuur te Middelburg, worden aanbesteed: Het onderhoud van het huis van arrest en bewaring te Goes, gedurende 1866, zijnde de op 15 December 1865 gedane aan besteding van het driejarig onderhoud afgekeurd. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijving. Het bestek en efihe nota van wijzigingen en aanvul lingen liggen ter lezing in het locaal van het ministerie justitie, in dat van het provinciaal bestuur van Zeeland, in het huis van arrest en bewaring voornoemd, en verderop alle plaatsen alwaar gewoonlijk de bestekken van waterstaatswerken in gemelde provincie ter lezing gelegd worden. Zullende den vierden dag vóór de besteding de noodige aanwijzing in loco worden gedaan, en voorts nadere inlichtingen te bekomen zijn aan het bureau van den r."0,1''1'ingenienr van den waterstaat C. Brunings te te G g en b() den ingenieur baron van Ittersum Middelburg den 18 Januarij 1866. Voor den commissaris des konings in de provincie Zeeland, BECIÜS, Lid van gedeputeerde staten. BEKEN»*! AKI XG. De Commissaris des Konings in de provincie Zeeland, maakt bekend dat op Maandag den 26 Fcbrnarij aan staande, des middags ten 12 ure, zal worden overgegaan tot de openbare aanbesteding van remontpaarden en wel door de hoofdadministratie van het le regement dragon ders te Deventer, van90paarden 2e regement dragonders te Gravenhage, van 50paarden; 3e regement dragonders te Haarlem, van 60 paarden; 4e regement dragonders te Zutphen, van 80 paarden5e regement dragonders te Venlo, van 74 paarden; van het regement veldartillerie, te Utrecht, van 50 paarden; van het regement rijdende artillerie te Arnhem, van 42 paarden. Dat deze aanbesteding niet bij loten of partijen maar voor het getal paaiden in eens zal geschieden, zoo als boven is opgegeven; dat de helft van de te leveren paarden vóór of op den eersten Mei aanstaande, den ouderdom van 48 maanden moet hebben bereikt (met vergunning daaronder vijf- en zesjarige te begrijpen), dat voor de wederhelft paarden tusschen de 60en 72 maanden moeten worden geleverd; en dat in de voorwaarden van aan besteding wederom de bepaling is opgenomen, dat één derde gedeelte der te leveren paarden van inlandschen Oorsprong moet zijn. De gemelde voorwaarden van aanbesteding liggen ter lezing onder anderen ter provinciale griffie van Zeeland te Middelburg. Middelburg, den 15 Januarij 1866. De commissaris des konings voornoemd, R. W. VAN LIJNDEN. middelburg I» Januari. Gisteren heeft de opening plaats gehad van de inschrij- vingsbiljetten voor tien aandeelen, elk van 1000, als aatste gedeelte der provinciale geldleening van ƒ525,000. r zijn ingeleverd zes billet,ten, t. w.van de heeren van en Broecke Luteyn Schouten 10,000, te betalen met 1 60.15 per aandeel van 1000van de heeren Boddaert co. 10,000, te betalen met 955.50 per aandeel; van heeren J. A. Tak co. ƒ2000, te betalen met ƒ955.75 Per aandeel; van den heer N. G. Bos ƒ2000, te betalen ""et ƒ940 per aandeel; van de heeren J. A. Tak co. ƒ8000, te betalen met ƒ930.65; van den heer T. Akker man ƒ10,000, te betalen met 930 per aandeel. De beslissing van gedeputeerde staten omtrent de goedkeuring zal, naar wij vernemen, a. Dinsdag plaats hebben. De Staatscourant van gisteren bevat de wet van den 28 December 11., houdende vaststelling van hoofdstuk V der staatsbegrooting voor het dienstjaar 1866, alsmede die van den 31 December, tot regeling van bet beheer en de verantwoording van de vernieuwingsfondsen der staatsspoorwegen De minister van binnenlandsche zaken heeft bij de dienst van den rijkstelegraaf benoemd: tot telegrafist le klasse de telegrafisten 2e klasse C. Veldheer en J. F. Krieger; tot telegrafist 2e klasse II. J. Giippertz, J. C. Pilaar, E. T. van der Mey, en M. P. de Jonge Lughtentot telegrafist 3e klasse, na afgelegd examen, de leerlingen T. C. G. ten Bokkel, F. van Andel, W. F. H. Brouwer, W. F. A. de Rijk, D. H. Berger, J. Hoffman, K. J. Hobbel, G. de Mooy, J. Mars, J. C. Ter- steeg, M. E. van Erp en J. A. Noback jr.tot opzichter 3e klasse de tijdelijke opzichters H. E. T. Holsum en L. S. Steenveld. De minister van binnenlandsche zaken, in aanmerking nemende dat de rijkstelegraafdienst eerlang eene ver dere uitbreiding van het personeel op de kantoren zal vorderen, brengt ter kennis van de belanghebbenden 1. tot opleiding en oefening van telegrafisten voor de dienst van den rijkstelegraaf wordt, na vergelijkend onderzoek, een aantal van ongeveer twintig leerlingen toegelaten, om op nader aan te wijzen plaatsen onder richt te ontvangen; 2. de leerlingen genieten eene bezoldiging van é#n gulden daags, en kunnen, na voldoende blijken van geschiktheid gegeven te hebben, dingen naar de betrek king van telegrafist der derde klasse op eene jaarwedde van aebt honderd gulden 3. voor het vergelijkend onderzoek, om als leerling te worden toegelaten, moet men zich uiterlijk den 28 Fe bruari 1866 bij het departement van binnenlandsche zaken hebben aangemeld met een op zegel geschreven adres, bevattende nauwkeurige opgaaf van naam, voor namen en woonplaats. De verdere voorwaarden worden in de Staatscourant van gisteren medegedeeld. Veeziekte. De veetyphus is thans ook uitgebroken in de stallen te Antwerpen. Het gemeentebestuur aldaar heeft bevó len dat geen runderen uit de stad mogen worden uitge voerd. De gewone veemarkt is sinds jl. Maandag tot nadere aankondiging opgeheven. Benoemingen en besluiten. belastingen enz. Op verzoek eervol ontslag verleend aan den heer A. J. Verniers van der Loeff, uit zijne betrekking van ontvanger der in- en uitgaande rechten en accijnsen en van den waarborg en belasting op de gouden en zilveren werken te 's Gravenhage. Marine en leger. Gisteren is naar de Middellandsche zee vertrok ken Zr. Ms. fregat met stoomvermogen Adolf Hertog van Nassau, liggende ter reede van Texel. De état- major bestaat uit: kapitein ter zee O. A. Uhlenbeck, kommandant; kapitein-luitenant ter zee P. Toutenhoofd, le officier; luitenants ter zee le klasse B. Sluyterman van Loo en H. van Goens; luitenants ter zee 2e klasse F. Luteyn, jhr. W. van Hogendorp, N. J. de Vries, J. L. de Ruyter de Wildt; adelborsten le klasse H. I. J. Kerape, D. J. W. Coops, H. van Hasselt, J. Jansen, J. C. L. von Schmidt auf Altenstadt, B. C. A. L. Jansen, J. F. Hoff man, N. J. Bresinger, II. B. M. Wagner, W. G. van Nes, D. Hordijk, F. H. L. Ledeboer, H. L. C. Wolterbeek Maller, G. M. Dollemanofficier van gezondheid 3e klasse J. V. Kraake; officier van gezondheid 2e klasse N. Ter veen; officier van gezondheid 3e klasse B. Leon; officier van administratie le klasse II. F. X. Strengnaerts; adjunct-administrateur J. P. Vasseur; scheepsklerken A. de Leef en P. Gallaskapitein der mariniers J. M. Kem- pers; 2e luitenant der mariniers J. H. van Wely; machi nist le klasse Voskuil, 2e klasse Meelissen en Tegel, 3e klasse Robbé en Paap. De le luitenant S.A. Vermeulen van het le bataljon 6e regement infanterie te Neuzen is naar Vlissingen overgeplaatst en belast met de eerste klasse van het wetenschappelijk onderwijs der onder-officieren van genoemd regement. De bij het 6e regement infanterie benoemde kapi tein F. Baron van Aerssen Beijeren van Voshol is inge deeld bij de le compagnie le batailion te Neuzen. Landbouw enz. Naar men uit het Westland verneemt, staan de granen en het koolzaad, zonder onderscheid, overal schoon en regelmatig te veld, zoodat de verwachting daaromtrent alleszins gunstig is. Daar de kans bestaat, dat de meeste weilanden, wegens de alom heerschende veeziekte, ongebruikt zullen blijven, is men op verscheidene plaat sen reeds begonnen de weilanden te scheuren en tot bouw- of teelland in te richten, in de verwachting van hierin vergoeding te vinden voor het geduchte verlies, den veehouder berokkend. Omtrent den stand der veldgewassen zijn de berichten uit andere plaatsen ook even bevredigend. Rechtszaken. Tegen 11. Woensdag was de heer E. Douwes Dekker, als schrijver bekend onder den naam van Multatuli, voor de correctioneele rechtbank te Amsterdam gedag vaard, zijnde beklaagd wegens het moedwillig toebren gen van slagen aan twee personen in het salon des variétés van den heer Duportin den avond van 1 December jl. In de verwachting dat de beklaagde zelf zijne verdediging zou voordragen werd het talrijk aan wezige publiek, waaronder ook vele leden der balie, teleurgesteld: de beklaagde verscheen namelijk niet ter terechtzitting, zoodat de zaak bij verstek werd behandeld. Na het hooren van een zestal getuigen eischte de substituut-officier van justitie schuldigverklaring en veroordeeling van den beklaagde tot eene cellulaire ge vangenisstraf van vijftien dagen en twee geldboeten, ieder van 8. Gisteren heeft de rechtbank uitspraak gedaan en den beklaagde bij verstek veroordeeld overeenkomstig het bovengenoemde requisitoir. Gemengde berichten. De heer Edmund Bauer, handelaar te Triest, heeft aan de Weener kamer van koophandel mededeeling ge daan, dat een zijner vrienden van een te Japan gevestigd Dnitsch huis 500 cartons eieren van zijdewormen had ontvangen en eene tweede gelijke zending verwachtte. De heer Bauer biedt aan, om eene spoedig te ontvangen partij dier eieren aan eene maatschappij, die de Inland- scbe zijde-cnltuur wensebt te bevorderen, te verstrekken, om daarmede proefnemingen te doen, en derhalve ver zoekt hij de kamer, eene zoodanige maatschappij aan te wijzen. Zoo als de heer Bauer mededeelt, neemt de uitvoer van eieren van zijdewormen uit Japan sterk toe. Volgens een marktbericht uit Yokohama bedroeg de uitvoer in 1865 een millioen cartons, tegen 200,000 in 1864. Te Triest beerscht veel vraag naar dit artikel. De verpakking der direct üft Japan ontvangen cartons is zeer zorgvuldig; nit dien hoofde kwamen dan ook de 500 hierboven vermelde cartons in den besten toe stand aan. Volgens den Delftschen studentenalmanak voor 1866, bedraagt het aantal aldaar ingeschrevenen aan de poly technische school 147, als: 6 voor technoloog, 64 voor civiel ingenieur, 1 voor bouwkundig ingenieur, 2 voor scheepsbouwkundig ingenieur, 9 voor werktuigkundig ingenieur, 6 voor mijnen-ingenieur, 9 voor verschillende studievakken, 1 voor architect, 2 voor ijker en 47 voor den voorbereidenden cursus. Het aantal van hen, die te Delft zijn ingeschreven aan de instelling voor onderwijs in de taal-, land en volken kunde van Nederlandseh Indië, bedraagt 47.

Middelburgsche Courant | 1866 | | pagina 1