MIDDELBURGSCHE C O H A N T. N°' Donderdag 1866. 11 Januari. tötmtmlanö. Editie van Woensdag avond 8 uren. De burgemeester en wethouder van Vlissingen, «aken bekend, dat op Vrijdag den 26 Januari a., des namiddagB te 2 uren, ten raadhuize dier gemeente, in bet openbaar zal worden overgegaan tot de VERHURING van het huis gemerkt D no. 51, staande in de Beursstraat, be kend onder den naam van „het Stads koffiehuis de Beurs," in huur bij den heer F. B. Lobrij, tot den 1 Mei 1866. Waarvau de voorwaarden ter lezing liggen Ier gemeente secretarie. Vlissingen den 9 Jannari 1866. De burgemeester en wethouders voornoemd, J. W. CALLENFELS. De secretaris, P. FORBES WELS. AANBESTEDING GRINDWEG. Burgemeester en Wethouders der gemeente Dors- ®eIe, zullen op Donderdag den 18 Januari 1866, des Morgens te 10 uren, in het gemeentehuis aldaar, onder nadere goedkeuring, bij inschrijving en opbod, trachten aan te besteden Het verbeteren en begrinden van den weg van af hot dorp Borsseie tot de scheiding bij 's Heerenhoek, over eene lengte van 5041 ellen, met den onderhoud daarvan gedurende zes maanden. De gedrukte bestekkeu zullen tijdig verkrijgbaar ge steld worden bij definnaF. KLEEUVVENS ZOON, Ttirf- kaai te Goes; en verder ter lezing liggen te Middelburg in de-Abdijte Vlissingen in het Hotel de Commerce te Zie- rikzee bij Augustijn; te Scherperjisse hij L. Steketee; te Tholen bij de wed. van Maurik te Neuzen bij de wed. J. Scheele; te Sliedrecht bij G. Bot: te Werkendam in bet gemeentehuis; te Goes bij P. J. Breker en M. de Jonge Melly; te Heinkenszand bij J. Karreman; te 's Heerenhoek en Borsseie in het gemeentehuis. De aanwijzing zal geschieden des daags vdor de beste- ding, beginnende 's morgens te 10 nren, bij het dorp Borsseie. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den opzichter A. Bol i er. Vastgesteld door Burgemeester en Wethouders den 16 December 1865. I. ROTTIER Jz., Burgemeester. H. A. HAGEN, Secretaris. Middelburg ÏO Januari. De acht en veertig, aan de tweede kamer rondgedeelde ontwerpen van wet tot afwijking van de regels der ge meentewet omtrent plaatselijke belastingen betreffen de volgende gemeenten: Delft, den Bommel, Brielle, Goriu- chem, Gouda, Harderwijk, Hellevoetsluis, Hendrik-ldo- Ambaeht, Katwijk, Maassluis, Middelharnis, Nieuw- Beierland, Nieuwe Tonge, Ooltgensplaat, Oud Beierland, Oude Tonge, Piershil, Rhijnsbnrg, Ridderkerk, Schoon hoven, Stad aan 't Haringvliet, Strijen, Tiel, Vlaardingen, Westmaas, Zwijndrecht, Alkmaar, Edam, Helder, Hoorn, Medemblik, Oostzaan, Petten, Purmerend, Ransdorp, Terschelling, Ork, Vlieland, Zaandam, Middelburg, Veere, Vlissingen, Ameland, Schiermonnikoog, Stavoren, Wor- bum, Zwartsluis en Maastricht. Voor Veere wordt de volgende heffing van accijnsen voorgedragen: tarwe 2, rogge 50 cent, geslacht 100op centen, turf 10 cent per dubbele mud, steenkolen 3.30 Per 1000 Ned. pond en 20 cent per mud, brandhout 50 cent per wisse, lamp- en patentolie 4 cent per kan, boter 5 cent per Ned. pond, gedistilleerd ƒ6 per vat. Voor Vlisiingen: tarwe ƒ3, spelt ƒ1.60, rogge 60 cent, geslacht 150 opcenten, turf 10 cent per dubbele mud, steenkolen 5 per 1000 Ned. pond en 30 cent per mud, i olie 2j cent per kan, orandhont 64 cent per wisse, gedis tilleerd 10 per vat. Bij de memorie van toelichting zegt de regeering, dat zij de afwijking voor een maximum van zes jaren voor stelt, doch voornemens is de goedkeuring der ingevolge die wetten te heffen belastingen telkens voor slechts éen of twee jaren aan den koning voor te dragen, ten einde na verloop van dien tijd te beooideelen, of niet door verhooging van directe belastingen de verbruiksbelas tingen tot minder bedrag kunnen worden geheven. In verscheidene der bedoelde gemeenten zal dit waarschijn lijk reeds binnen den gestelden termijn het geval zijn. De gemeenteraad alhier zal morgen (Donderdag), des namiddags te half drie uren, eene openbare zitting hon den, ter behandeling der verordening betrekkelijk den in-, uit- en doorvoer van rundvee enz. Bij de kamer van koophandel en fabrieken alhier is ontvangen en ligt voor belanghebbenden ter inzage: statistiek van den handel en de scheepvaart van het koninkrijk der Nederlanden, over het jaar 1864. Bij beschikking van den minister van binnenlandsche zaken van den 8 dezer is de benoeming van dr. C. P. Pons Koolhaas tot secretaris bij den geneeskundigen raad in Zeeland, op zijn verzoek, ingetrokken, en daartoe benoemd dr. J. P. Berdenis van Berlekom. Uit Vlissingen schrijft men ons: „Naar ik verneem hebben de regenten van het arm- gast-en weeshuis alhier gezamenlijk hun ontslag aan den gemeenteraad ingediend. Dit zon het gevolg zijn van de onlangs door den raad gedane benoeming waarbij de heer G. van Zwevelen is benoemd tot lid van genoemd col- legie, in strijd met de door de regenten gedane voordracht, waarop geplaatst waren de heeren J. Rekkers en J. C. Ockers. Twee der leden hebben zich belast met de regeling der loopeude zaken tot aan het einde dezer maand, na welk tijdstip in de benoeming van een nieuw coilegie zal behooren te zijn voorzien." Naar wij vernemen zijn de inspecteurs van bet genees kundig staatstoezicht door den minister van binnen landsche zaken tot eene vergadering te 's Gravenhage opgeroepen tegen den 16 dezer, en zullen in deze eerste bijeenkomst, ingevolge art. 7 der wet van 1 Jnni 1865, Staatsblad no. 5S, samengeroepen, zeer belangrijke pun ten worden ter tafel gebracht. Handelsblad In de Staatscourant van gisteren wordt het volgende gemeld „Er schijnen onjuiste geruchten te loopen over het hooger bedrag, dat men in dit en volgende jaren ten gevolge der wet van 7 Juli 1865 aan grondlasten zal moeten betalen, en hiervan schijnen sommigen tot opdrij ving der huishuren misbruik te maken. „Intusscben is die verhooging zeer gering. Het rijk heeft van de 21 j opcenten op de grondbelasting der gebouwde eigendommen,die het vioegerte zijnen behoeve hief, afgezien en daarentegen aan de gemeentebesturen vrijheid gegeven om 25 opcenten meer dan vroeger te heffen. De provinciale opcenten op die belasting zijn dit jaar in Zuid-Holland en Overijsel met verminderd, en in Zeeland en Friesland met 1 vermeerderd. „Voor elke honderd gulden, die men vroeger aan grondlasten voor gebouwde eigendommen betaalde, kan dus de verhooging in Zuid-Holland en Overijsel niet meer dan drie gulden, in Zeeland en Friesland niet meer dan vier gulden vijftig cent, en in de overige provinciën niet meer dan drie gulden vijftig cent bedragen." De Staatscourant van gisteren bevat de wet van den 23 December jl., houdende vaststelling van hoofdstuk II der staatsbegrooting voor het dienstjaar 1866. Den 6 dezer is door Z. M. op de gebruikelijke wijze in een bijzonder gehoor ontvangen de markies de Corio ter oveihandiging zijner geloofsbrieven als buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister van Z. M. den keizer van Mexico bij het Nederlandsehe hof. De ziekte van den minister van marine was gis teren niet verergerd. Zijne geneesbeeren vreezen nog geen levensgevaar. Naar wij vernemen, zullen de volgende veranderingen van standplaats bij het corps ingenieurs van den water staat plaats hebben: De heer van Maanen is uit 's Herto genbosch verplaatst naar den ingenienr Caland; de heer Hubrechtjtot dusverre onder laatstgenoemden ingenienr werkzaam, is belast om te 's Hage werkzaam te wezen aan de waterstaatskaart, ter vervanging van den heer E. Steuerwald, die te Leeuwarden is geplaatst. Voorts vernemen wij nog, dat de heer Blom, van Leeuwarden naar Almelo gaat, en de heer Stieneker, van Almelo naar Breskens, in plaats van den heer van Hooff, die bij de spoorwegen is gestationeerd. In Noord-Brabant hebben zich reeds 158 gemeenten vereenigd met een voorstel van gedeputeerde staten dier provincie, om, ten einde de aan het restitutie-stelsel der armenwet verbonden bezwaren te verminderen, elkander de kosten van genees-, heel- en verloskundige hulp en geneesmiddelen aan elders in die provincie armlastigen verstrekt, niet in rekening te brengen; dit voorstel heeft zooveel bijval gevonden, dat men algemeene toetreding verwacht. Veeziekte. Naar wij vernemen is in de stallen van B. Verhage te Domburg een besmettelijke veethyphus uitgebroken, die al de kenteekenen van de heerschende runderpest draagt. Van de 22 stuks vee zijn 21 aangetast. Er zijn maatregelen genomen ora uitbreiding der besmetting te voorkomen. Bcnoemiosen en besluiten. ridderorden. Vergunning verleend aan den kapitein ter zee J. J. Wichers tot het aannemen en dragen der versierselen van officier van de orde der Roos, bem geschonken door Z. M. den keizer van Brazilië. ministerieels DEPARTEMENTEN. Benoemd tot adjunct commies bij bet departement van justitie J. Shang, tbans eerste klerk bij genoemd departement. belastingen enz. Eervol ontslag verleend aan den heer M. J. A. Timmer van Geffen, uit zijne betrek king van ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Horst c. a. marine. Aan den kapitein ter zee II. Kamp, komman- daut van het corps mariniers, is met 1 Januari jl. tevens opgedragen de betrekking van inspecteur over dat corps, onder toekenning van den titulairen rang van schout bjj nacht. Op verzoek eervol afgevoerd uit het corps zeeofficieren der Nederlandsehe zeemacht de kapitein-luitenant ter zee jhr. H. P.de Koek, en hem, met ingang van 1 Januari Jl. bepaaldelijk opgedragen de betrekking van inspecteur- generaal over het loodswezen, de betonning, bebakening en verlichting, met den titel van hoofdinspecteur en van Nederlandschen permanenten commissaris voor het gemeenschappelijk toezicht over de betonning en beba kening, mitsgaders over de loodsdiensteu op de Schelde. Bevoiderd tot kapitein-luitenant ter zee de luitenant ter zee le klasse J. K. van de Kruysse Pilaar, en tot luitenant ter zee le klasse de luitenant ter zee 2e klasse E. L. baron van Ileeckereu van Walien. Necrologie. De beroemde schrijfster Frederika Bremer is Vrijdag ochtend, na eene korte ziekte, op haar landgoed Arsta overleden. Geboren te Abo, in Finland, in 'tjaar 1802, en te Schonen waarheen haar vader, een koopman, zich later met der woon gevestigd had opgevoed, leefde zij aanvankelijk in Noorwegen bij hare vriendin,

Middelburgsche Courant | 1866 | | pagina 1