DRA N° 209. Zondag 31 December. Editie van Zaturdag avond 8 uren. PROVINCIALE GELDLEEN ING VAN' 525,000.00 (DERDE GEDEELTE.) De gedeputeerde staten van Zeeland, In aanmerking nemende dat de uitslag der volgens hnn besluit van 24 November 1865, no. 7 opengestelde geldleening van ƒ30,000.00 (het derde gedeelte der leening van ƒ525,000.00) ten laste van de provincie Zeeland, eene nadere openstelling dier leening ten gevolge moet hebben Besluiten: 1. het derde gedeelte der bovengenoemde geldleening op nieuw open tP stellen, doch slechts tep beloope van tien aanrfeeleq, elk aandeel van duizend gulden,. tegen eene jaarlijksche rente van vier en een half' ten konder,d, in te gaan mpb den eersten JanuufijY^o en verder overeenkomstig het bij Koninklijk besluit van den.HJden February 1863, no. 51 goedgekeurd plan, opgenomen in het Provinciaal blad van 1863, onder no. 24; 2. hun besluit van den 24sten November 1865, no. 7, Provinciaal blad no. 105, voor 7.00 veel de daarbij aangegeven termijnen of dagen voor bet inleveren en openen der inschrijyings-billetten en voor de te doene overstortingpn, betreft, te wijzigen, en als nu voor de bedoelde verrigtingen vast te stellen.;, a. voor het inleveren der inscbrijvings-billetten het tijdvak van Donderdag den llderi tot en met, Donderdag den 18don Jamiarij 1866 (zon- en feestdagen uitgezonderd), des voormiddags van .10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 3 uren; jk voor het openen der bovenbedoelde inschrijvings- billetten Donderdag den 18den Jannarij 1866 onmiddellijk na den afloop van den onder a ge stelden termijn van inschrijving; c. voor de overstorting van de ingeschreven sommen der aangenomen en toegewezen aandeelpn de geheele maand Februari 1866;, opder bepaling dat de daarvoor door den Betaalmeester te Mid delburg afgegeven quitantiën van .storting, vóór of uiterlijk op den laatslen dag dier maand moeten overgebragt worden ter provinciale ,griffie in handen van den commies D. Jkras belast met de comptabiliteit, die daarvoor de vereisehte renversalen zal afgeven. Dit besluit zal in het Provinciaal blad van Zeeland worden opgenomen, en buitendien bij wijze van openbare aankondiging geplaatst worden in de Staats-, Middel- bnrgsche-, Goesscbe- en Zierikzeesche couranten, in het Sluisscbe weekblad en in het Algemeen nieuws- en advertentieblad van Zeeuwscb-Vlaanderen. Middelburg, den 29sten December 1865. De Gedeputeerde Staten voornoemd, R. W. VAN LIJNDEN, Voorzitter. S. VAN DER SWALME, Griffier. Burgemeester en wethouders van Goes zullen op Zaturdag den 20 Januari 1866,des namiddags te éen uur, op het raadhuis te Goes, trachten aan te besteden, onder nadere goedkeuring van den gemeenteraad liet bouwen der benoodigde localen VOOR DE HOOGURE BURGERSCHOOL MET DIRECTEURS WONING, ALDAAR, waarvan aanwijzing zal geschieden op Donderdag en Vrijdag den 18 en 19 Januari 1866, des voormiddags te 10 uren, terwijl inmiddels information kunnen verkre gen worden bij den heer J. II. HANN1NK, opzichter te Goes. Dit bestek met de daartoe behoorende plannen, zullen ten raadhnize ter inzage liggen van af den 8 Januari 1866 tot den dag vóór de besteding, zullende het bestek aldaar voor belanghebbenden verkrijgbaar zijn tegen betaling van S.— Onmiddellijk na deze besteding zal worden overgegaan tot het aanbesteden der SCIiOOLIIEIIOEFfEN, MEUBELEN E\Z. en wel in drie perceelen, waarvan het bestek en de daartoe behoorende teekeningeu ten raadhnize ter inzage zullen liggen van af den 8 Januari 1866 tot daags vóór de aanbesteding. ©innrnlanD. Middelburg 30 December. In den vroegen morgen van heden mochten wij per bulletin de tijding verspreiden dat ook de eerste kamer de wet, waardoor.de uitvoe ring der ontworpen spoorweg- en kanaatwer- ken in Zeeland verzekerdis, heeft aangenomen. Spoedig daarop wapperde weder uit on derscheidene woningen de nationale vlag, waarmede nu ook dp toren en vérdere gerneentegebouwen getooid werden. Op de markt werd een proclamatie van burgemeester en wethouders voorgelezen, waarvan onmiddellijk afdrukken hier en daar werden'aangeplakt. Voorts liet zich ook het klokkenspel hooren. Ziedaar voor het oogenblik de blijken van uiterlijke vreugde; zijn ze schijnbaar benéden het gewicht van het onderwerp, de innige vreugde bij de ingezetenen is daarom niet minder algemeen en krachtig. De koninklijke bekrachtiging zal, naar wij vernemen, zeer spoedig volgen, en de zaak is alsdan geheel op het gebied der uitvoerende macht overgebracht. De aanneming van het wetsontwerp ge schiedde gisteren avond te elf uren met 16 tegen 10 stemmen. De discussie was zeer levendig, daar het algemeen nut van het kanaal van Vlissingen naar Middelburg ernstig be twist werd. De heeren Sehiinmelpenninck, van der Oije en Cvemers vielen de wet hevig aan; zij werden echter bestreden door de beide Zeeuwsche leden en vooral door den minister van binneulandsche zaken, die de voordracht met vuur verdedigd heeft. De heden afgekondigde publicatie van burgemeester en wethouders van Middelburg is van den volgenden inhoud Slaalsspoorweg en Kanaal door Walcheren. De burgemeester en wethouders van Middelburg achten zich gelukkig, ter kennis van hunne mede-inge zetenen te kunnen brengen, dat van het door Z. M. den koning den 5 November 1865 aan de tweede kamer der 8taten-generaal aangeboden en door die vergadering den 14 December jl. ouveranderd aangenomen wetsont werp tot onteigening van perceelen ten behoeve van den spoorweg van Goes langs Middelburg naar Vlissingen en van een kanaal van VlissiDgen naar Middelburg met daarbij behoorende werken, ook thans door de eerste kamer der staten-geneiaal in hare bijeenkomst van gis teren hare goedkeuring is verleend; dat alzoo de sedert jaren gekoesterde wenschen voor eene aansluiting van Middelburg" aan het Europeesch spoorwegnet en eene verbeterde gemeenschap met de zee hunne verwezenlijking naderen, waardoor Middel- burg's handel, nijverheid en zeevaart weldra een nieuw tijdperk zullen intreden, dat, gelijk zij mogen hopen, zich zal kenmerken door herleving van den vroegeren bloei en welvaart dier stad. Zij noodigen hunne mede-ingezetenen uit, om van hunne belangstelling in deze zóo heugelijke gebeurtenis te doen blijken door het uitsteken van de nationale vlag uit hunne woningen, gelijk die heden en morgen van alle openbare gemeente-gebouwen zal wapperen. De burgemeester en wethouders voornoemd, BIJ LE VELD VAN SEROOSKERKE. Dc secretaris, G. N. DE STOPPELAAR. Eene commissie uit de kamer van koophandel en fabrieken alhier is heden ter audiëntie geweest bij den commissaris des konings, om hem zoowel als vertegen woordiger des konings als persoonlijk, den, dank de kamer te betuigen voor de verleende medewerking me betrekking tot de voorgenomen spoorweg- en kanaal werken in deze provincie, welke thans door de wetgc veude macht zijn goedgekeurd. Evenzeer heeft zij bij den burgemeester, als hooft van. het gemeentebestuur, tot hetzelfde doel hare opwach ting gemaakt. Donderdag avond heeft de eerste kamer acht wetsont werpen van ondergeschikt belang met algemeen* stemmen aangenomen. Daaronder bghoprde qndei anderen dat tot regeling der betonningen bebakeninji op sommige rivieren. Gisteren heeft de behandeling plaats gehad van hoofd stuk IX der staatsbegrooting voor 1866 (departement ,van koloniën), hetwelk werd aangenomen met 26 tegen 9 stemmen. De wet tot vaststelling van het koloniaal batig slot over 1863 is daarna met algemeene stemmen aangenomen. Hoofdstuk X (onvoorziene nitgaven) werd aangenomen met 34 stemmen tegen 1. De wet,op de middelen werd aangenomen met 27 teggn 2 stemmen. Het wetsontwerp tot regeling der grondbelasting in Limburg werd aangenomen met 28 tegen 5 steramen. *Bij de gisteren gehouden herstemming voor twee leden voor den gemeenteraad van Vlissingen zijn 202 biljetten ingekomen. Gekozen zijn de heeren J. B. de Groof en J. C- Ockers, beide met 101 stemmen. Op den heer W. H. Gravenstein waron 85 en op den heer A. Schraver 76 stemmen uitgebracht. De gemeenteraad van Vlissingen heeft gisteren avond besloten om teruggave van betaalde plaatselijke belasting voor den wijn te verlecnen aan die bandelaren, sliitera en tappers, die eene hoeveelheid van minstens 100 kan in voorraad hebben. Tot regent van bet arm gast- en weeshuis aldaar is benoemd de beer C. van Zwevelen; en tot scheikundige ypor de keuring van brood en andere aan scheikundig onderzoek onderworpen levensmiddelen, de heer M. N, Baert. Door den minister van binnenlandsehe zaken is afwij zend beschikt op bet verzoek van den gemeenteraad van Meppel, om eene subsidie van 2000 nit 's rijks kas, ten gevolge van het vermeende nadeel, hetwelk de gemeente zou lijden door de wet, waarbij dc geraeente-accijnsen zijn afgeschaft en 4/5 van de personeele belasting door het rijk aan de gemeenten is afgestaan. De minister be toogde, dat volgens de gemeente rekening van 1,8.64 en 1865 geen tekort van 2000 zon aanwezig zijn, maar slechts een van nagenoeg 150. Benoemingen en besluiten. ridderorden. V ei gunning verleend aan Zr. Ms. kamer heer M. graaf van Limburg Stirum, dienstdoende bi) Z. K. H. prins Frederik der Nederlanden, tot het aanne men en dragen der orde van de Kroon 2e klasse, hem door Z. M- den koning van Pruisen geschonken. MINISTERIEELS DEPARTEMENTEN. Op VeVZOek eei'VOl ontslag verleend aan den heer J. A. T. Cohen Stuart, benoemd tot administrateur van financiën in de kolonie Suriname, uit zijne betrekkingen van referendaris bij het departement- van fiuancicn en van secretaris van de algemeene commissie van liquidatie der zaken van de voormalige wees- en moinboirkaiuers. uk lasting,en enz. Benoemd tot ontvanger der regisw tratie en domeinen te Grave dc beer B. H. Tours, thans in dezelfde betrekking te Papendrecht. ijk. Benoemd tot urrondissements-ijker der maten en gewichten F. van Schelven, kweekeling der polytech nische school te Delft. Onderwijs. In de zitting van den gemeenteraad van Assen 19 Dinsdag een uitvoerig rapport- voorgelezen betreffende het oprichten van eene hoogere burgerschool aldaar. De conclusie strekt om daaraan geen gevolg- te geven, en de zaak van het onderwijs te laten zoo als zij thans is. Gesuesi^tle beiTeBiflen, Zaturdag avond werd de opera-voorstelling te Cork op eene zonderlinge wijze gestoord. Men was op bet punt de opvoering aan te vangen van een féerievervaardigd naar aanleiding van het gedicht Lalla Ronck en de toe-

Middelburgsche Courant | 1865 | | pagina 1