door den secretaris in de vergadering binnen geleid, ten einde als raadsleden te worden geïnstalleerd. Zij leggen in handen des voorzitters de vereischte eeden af. De voorzitter houdt eene gepaste toespraak, waarna zij zitting nemen. Het nieuw benoemd lid de heer R.lvoole het woord vragende, beantwoordt die toespraak en beveelt zich in de welwillendheid zij nor medeleden aan. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Wordt gelezen eene missive van den schuttersraad houdende toezending der begrooting 1865 met verzoek tot het doen van eenige af- en overschrijving, waartoe wordt besloten, behoudens goedkeuring van gedepu teerde staten. Namens de commissie ad hoe wordt bij monde van den heer de Jonge verslag uitgebracht op de rekening der schutterij over 1864, strekkende tot goedkeuring. Dien overeenkomstig wordt besloten onder goedkeuring van gedeputeerde staten. Is ingekomen een verslag van de vereenigiDg tol wee ring van armoede over 1864/5 hetwelk in de boekerij zal worden geplaatst. In handen des beeren Fokker, Goemans en van der Grijp wordt gesteld eene missive van regenten van het burger weeshuis tot wijziging der begrooting, tot onder zoek en rapport. Een adres van A. de Vlieger en T. Segemate, verzoe kende de pacht van het perceel gemeente-eigendom, het welk aan de wed. J. de I-Iaas, naar Amerika vertrokken, is verpacht, waarvoor zij borgen zijn, aan D. C.Reinhout over te dragen, wordt gesteld in handen van burgemees ter en wethouders ter beschikking. In handen der commissie voor de gemeentebegrooting wordt gesteld een adres van den rustenden hoofdonder wijzer W. M. van Setten om eene gratificatie voor het jaar 1866, hetwelk tegelijk met de begrooting zal behan deld worden. Ten gevolge van een besluit van de gezamenlijke burgemeesters van Schouwen en Duiveland brengt de voorzitter namens burgemeester en wethouders ter tafel eene concept-verordening houdende tijdelijk verbod van invoer van schapen, varkens, biggen en mest, welke in het belang van den veestapel bij de thans elders heerschende besmettelijke ziekte onder het vee dringend noodzakelijk wordt geacht. Na eenige discussie wordt die concept-verordening met bijvoeging der woorden: „straat of stal" voor het woord „mest" goedgekeurd. Ingevolge art. 4 der verordening zal de afkondiging onmiddellijk plaatshebben en daarvan aan gedeputeerde staten, met toezending van een afschrift, worden kennis gegeven. Het adres van den heer H. A. van IJsselstein, tot het maken van eene legplaats voor kolenschepen, waar omtrent in de vorige vergadering de beslissing was aan gebonden, wordt weder voorgelezen, daar de heer Koole niet in de vorige vergadering tegenwoordig was. In behandeling genomen zijnde, zegt de voorzitter dat de adressant in een nader gesprek met hem gehouden, hem heeft te kennen gegeven dat slechts eene diepte van 4el zou noodig zijn; dat volgens raming van clen ge meentebouwmeester de kosten van het werk, met inbe grip der meerpalen, omstreeks f 800 zouden bedragen. Hierover ontstaan discussiën, waarna een voorstel van den heer Fokker in omvraag wordt gebracht, houdende om in zoover aan bet verzoek van den adressant te ge- moet to komen, dat aan hem tot wederopzegging toe, de verlangde vergunning worde verleend, onder bepaling dat de kosten voor de gemeente niet meer zullen bedra gen dan f 800 en het onderhoud van den steiger voor rekening van den adressant zal zijn. Vijf leden hebben zich vóór en vijf leden tegen verklaard, zoodat bij sta king der stemming de beslissing tot eene volgende ver gadering is aangehouden. De heer van der Vliet verlaat de vergadering. De voorzitter geeft te kennen dat naar de vaeeerende betrekking van muziekonderwijzer en kapelmeester alhier zich als sollicitanten hebben aangemeld de heeren A.Pick te Moringer (Hannover), A. Kom te Maastricht, E. Grefe te Deventer, J. T. Ahrensraan te Coes, P. Versteeg te Delft, J. F. Schieck te Lienden, C. A. Becker te Helder, en J. G. A. Omzeele te Middelharnis, en dat burgemees ter en wethouders uit deze het volgende drietal ter benoeming aanbevelen, te weten: de heeren A. Piek, A. Kom en E. Grefe. Nadat nog voorlezing geschied is van een adres van A. Korn, wordt op voorstel des voor zitters besloten de stukken betrekkelijk de sollicitanten voor de leden ter secretarie ter visie te leggen en in eene volgende vergadering tot de benoeming over te gaan. Wordt overgegaan tot de benoeming der leden van de verschillende vaste commissiën, daar wegens hunne aftre ding de herkozen raadsleden hun radicaal verloren hebben. De heeren Fokker en Mulock Houwer worden door den voorzitter als steinopnemers aangewezen. Achtereenvol gens worden benoemd: voor de commissie van de strafverordeningen, van welke de burgemeester ingevolge de wet voorzitter is, de heeren Fokker en Moolenburgh; voor de commissie van fabricage, de beeren van Don gen, Landsknegt en van der Grijp; voor de commissie der gasfabriek en straatverlichting, de heeren van der Grijp, Mulock Houwer en van der Vliet; en als commissaris voor de wandelingen, de heer van dei- Grijp. Al de benoemden in de vergadering tegenwoordig, behalve de heer Moolenburgh, aan wien van zijne benoe ming zal worden kennis gegeven, verklaren die benoe mingen aan te nemen. Hiervan zal openbare kennisgeving worden gedaan. Nadat de voorzitter gevraagd had of iemand nog iets voor te stellen had, brengt hij in hartelijke taal hulde aan de nagedachtenis van den op 13 dezer overleden ond-burgemeester M. C. de Crane. Hij brengt in herinne ring de groote verdiensten van den overledene en de groote verplichting die deze gemeente aan hem heeft. Hij twijfelt niet of de nagedachtenis van dien algemeen geachten en beminden man zal in zegening zijn. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. SNELPERSDRUKKER IJ VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1865 | | pagina 6