töuitmlanD. ©daling nan coupons. Ijanöclsbcricljtcn. ADncrtcnticn. te vli8singen: Huwelijken 8; geboorten 27 (zoons 13dochters 14) sterfgevallen 17 (van het mannelijk geslacht 7van het vrouwelijk 10), waarvan geen elders overleden; leven- looze geboorten 1. De ouderdom bij het overlijden was als volgt: beneden het jaar: 8. van 1 tot 5,3. 5 tot 100. 10 tot 150. 15 tot 200. 20 25,0.25 30,0. 30 35,0. 35 40,1. 40 45,0.45 50,0.50 55,0. 55 60,1. 60 65, 1. 65 70, 2. 70 75, 1. te ziekikzee: Huwelijken 4; geboorten 31 (zoons 15, dochters 16); sterfgevallen 24 (van het mannelijk geslacht 12, van het vrouwelijke 12). De ouderdom bij het overlijden was als volgt: beneden het jaar: 13. van 1 tot 52. 5 tot 101. 35 tot 401. 45 tot 501. 50 55,2. 65 70, 1. 70 75,2. 85 90,1. Meteorologische waarnemingen, gedaan op 's rijks werf te Vlissingen, des middags 2 uur. Augustus 1865. Aanmerkingen. 6 W. Nw. G.5 7612 18.9 0.77 12.37 00 bew. heiig lichtbew. 7 W. Zw.j 9 759.4 18.6 0.85 13 48 0.0 betrokken regen. 8 W.Nw.j 8 761.0 13 4 077 12.12 1.5 bewolkt lichtbew. 9 Nw.tWj 7 760.7 20.8 0 64 11 44 0.0 betrokken lichtbew. 10 Zuid 1 4 757.0 24 4 0 57 12 66 00 lichtbew. heiig reg. 11 Z.t. W. 19.5 754 1 24 6 0.64 14 10 0.2 hewolkt lichtbew. 12'Zuid 18.5 759.6 23.4 0.58 12.12 0.4 lichibew. regenacht. Thcrmonieterstfand 15 Aug's av. 11 u. 65 gr. 16 'smorg.7 u. 64 'smidd. 1 u. 68 gr. Algemeen overzicht. Terwijl de Engelsche verkiezingen zijn afgeloopen cn de kampende partijen met minder partijdigheid en meer kalmte het slagveld kunnen overzien, begint de dagbladpers met meer bedaardheid dan vroeger de gevol gen van het resultaat dier verkiezingen te bespreken. De behoudende organen trachten daarbij hunne partij Yoor ontmoediging te bewaren, waartoe met het oog op den uitslag van den verkiezingsstrijd wel eenige reden bestaat. Zij beijveren zich voortdurend om te wijzen op de mogelijkheid eener aanstaande ontbinding van het parle ment, tengevolge der houding van de verdeelde liberale meerderheid. Op de meetings, banketten en feesten van leden der behoudende partij wordt dan ook de meerder heid, met het oog hierop, ijverig ontleed. De meerder heid van het oogenblik zoo betoogen de behouds- mannen bestaat vooreerst uit de radicale partij, uit mannen gelijk Bright, die als zij konden een president zouden willen in plaats der koningin. Voorts bestaat de meerderheid uit Whigs, die eigenlijk geen politiek begin sel volgen, maar allen hun eigenbelang. Overigens en dit is een argument, waarop de conservatieve sprekers en schrijvers zeer veel prijs stellen bestaat de meerderheid der eigenlijke ministerieele partij uit liberalen in naam, die in werkelijkheid behoudende beginselen zijn toegedaan) en die, als lord Palmerston mocht altreden, zich dadelijk aan de zijde der constitutie zouden scharen en ook de kerk verdedigen tegen de aanvallen der partij, welke zich dan zou vormen uit de vereeniging der radicalen en der aanhangers van den heer Gladstone. „Het tegenwoordig gouvernement aldus wordt deze stelling nader door het behoudend dagblad The Standard ontwikkeld kan niet lang meer leven en bij zijn val zal ook de liberale partij uiteenspatten. Een gedeelte daarvan zal zich scharen onder de banier van den heer Gladstone als liberale partij der toekomst, welke partij zich vijandig zal stellen tegenover de kerk en het even wicht der politieke machten in den staat. Een klein gedeelte zal voor het oogenblik zich nog als onafhanke lijk trachten te handhaven als eene soort van tiers parti tusschen de radicalen en de conservatieven. Ook deze zullen zich echter langzamerhand voegen bij het groot aantal parlementsleden, die zich dadelijk bij de behou dende partij zullen aansluiten, wier beginselen zij eigen lijk reeds sedert lang in hun hart zijn toegedaan, maar welke aansluiting nog niet heeft plaats gehad ten gevolge van het vertrouwen in de behoudende beginselen van lord Palmerston, welk vertrouwen ook door zoovele opregte en als zoodanig erkende conservatieven nog wordt gedeeld." Het is niet onwaarschijnlijk dit wordt trouwens door de dagbladen van de tegenovergestelde richting niet ontkend dat bij eene aftreding van lord Palmer ston de liberale partij zich bijna geheel zou oplossen in de radicale partij en in de conservatieve. Omtrent de vraag echter of dan de conservatieven de meerderheid zouden erlangen, zijn de verschillende dagbladen het niet eens. Velen meenen intusschen en wij gelooven niet ten onrechte dat bij dergelijke nieuwe organisatie zich eene vrij talrijke partij van het juste-miliett zou vormen, die, vol afschuw van de zoogenaamde radicalen, zich toch ook niet zouden geneigd gevoelen om de tory-partij te ondersteunen. Dergelijke paitg zou dan in verschillende voorkomende gevallen, waar de radicalen het schip van staat vooruit en de conservatieven achteruit wilden trekken zich kunnen belasten met de taak om het stelsel matig in onwrikbare onbeweeglijkheid te houden. In hoeverre dergelijke voorspellingen intusschen juist zijn, zullen de aanstaande parlementsdebatten ons moeten leeren. Dat daarbij een heftige strijd zal worden gevoerd is echter niet twijfelachtig. De Duitsche dagbladen, die eerst vol vreugde verze kerden dat door de aanstaande samenkomst van den keizer van Oostenrijk en den koning van Pruisen thans alle oorlogzuchtige geruchten vervallen waren, zijn sedert een paar dagen weder meer optimistisch gestemd. Zij beweeren nu weder dat aan dit bezoek van koning Wil helm te Salzburg men verzekeit toch dat de samen komst aldaar zal plaats hebben niet al te veel waarde moet worden gehecht, daar dit slechts eene beleefdheids betuiging is, welke de quaestie tusschen de regeeringen te Berlijn en te Weenen in den zelfden toestand laat. Het resultaat der onderhandelingen blijft nog altijd onzeker en zal in allen gevalle, indien het eene schik king mocht opleveren, slechts een voorloopig karakter dragen. Met het oog op dit alles heeft dan ook nog steeds eene voortdurende gedachtenwisseling plaats tusschen de regeeringen van Saksen, Wurteraberg en Beieren. Te Munchen is zelfs eene conferentie gehouden tusschen den Saksischen minister von Beust, den Wurtemberg- schen minister von Varnbiikler en den Beierschen minis ter von der Pfordten. Na afloop hiervan is de heer von Beust weder naar Salzburg teruggekeerd. De Wiener Abend-Post meldt dat de keizer van Oos tenrijk eene commissie heeft benoemd, welke zich met de zoo zeer noodzakelijke regeling van het Oostenrijksch financiewezen zal bezig houden. Eene der eerste quaes- tiën waaromtrent van deze permanente commissie een rapport wordt verwacht is de vraag of en in hoeverre het budget van oorlog nog nader kan worden verminderd. De Russische regeering heeft dezer dagen het voor beeld van Oostenrijk en Italië gevolgd om eenige legeraf- deelingen op den voet des vredes terug te brengen. Intusschen blijven ondanks deze vermindering van het leger nog een aantal werkzame handen aan den maat- schappelijken arbeid onttrokken. De toestand is thans slechts teruggebracht tot den gewonen voet van den gewapendon vrede, gelijk die in het eergisteren opgeno men schrijven uitdeFransche hoofdstad werd besproken. Het gerucht dat de heer Paolo Cortese tot opvolger van den Italiaanschen minister van justitie, Vacca, zou worden benoemd heeft zich thans bevestigd: Keizer Napoleon zou het kamp te Chalons heden ver laten, na aldaar verschillende grooto legeroefeningen te hebben bijgewoond, om zich naar Biarritz te begeven. Men beweert echter dat hij heden eerst nog een bezoek aan zijne hoofdstad zou brengen. Uit Madrid wordt de niet onverwachte tijding aange bracht dat don Francis de Paula, vader van den echtge noot der Spaansche koningin Isabella, aldaar in een en zeventigjarigen ouderdom is overleden. Hij is gehuwd geweest met prinses Louise der beide Siciliën. De kamer van afgevaardigden te Athene heeft thans de beraadslagingen aangevangen over het adres van ant woord op de troonrede. Vier adres-ontwerpen zijn daarbij door verschillende fractiën ingediend en, volgens den berichtgever van een der groote Fransche dagbladen, mag men weder zeer scherpe debatten verwachten vol heftigheden en personaliteiten. Intusschen blijven de rooverijen in de provinciën voortduren en brengt de cholera een algemeenen schrik onder de natie te weeg, zoodat verschillende meer bevolkte steden door een aantal huisgezinnen worden verlaten. De Indépendance Beige deelt een document mede, het welk wij met het oog op den tegenwoordigen toestand van het Mexicaansch keizerrijk niet onbelangrijk achten. Het is een brief van den gouverneur der provincie Michoacan, Antonio de Moral, waarin deze „voor de vierde maal" zijn ontslag vraagt. Mijnheer de minister, zoo lezen wij o. a. in dezen brief de politiek welke zijne majesteit in baar bestuur heeft willen volgen, heeft het verheven resultaat, hetwelk zijne majesteit zich daarbij voorstelde, niet bereikt. Integendeel hebben de bevolkin gen die politiek met groot wantrouwen bejegend. Sedert het vuur der geestdrift was uitgedoofd, zijn de bevolkingen weder vervallen tot onverschilligheid, welke weldra in vijandige gevoelens tegen het gouvernement zal over gaan- De revolutionaire partij ziet zich sterk ten gevolge van de machteloosheid der regeering. Deze laatste heeft geen vast beginsel en de verschillende van haar uitgaande voorschriften stemmen onderling niet overeen, kortom er bestaat tusschen de regeering, welke bepa lingen maakt en de macht, welke die ten uitvoer legt, geene overeenstemming. Hieruit nu moet eene chaotische toestand voortvloeien, waarin dan ook de provincie Michoacan verkeert. Ik verzoek aldus ein digt deze brief ik verzoek zijne majesteit mijn ont slag wel te willen aannemen, ware het alleen om mij niet langer in de belachelijke positie te laten, waarin de regeerings-arabtenaren in dit departement zich be vinden. Men zal wel toegeven dat een rijk, waarin een ambtenaar, die zich op bovenstaande wijze over de regeerings-politiek in een officieelen brief uitlaat, voor de vierde maal zijn ontslag moet vragen, nog in zeer zonderlingen toestand verkeert. De Indépendance acht intusschen dit document van zoo zonderlingen inhoud dat zij dat onder reserve mededeelt, hoe zij geloofwaardig' ook de bron beschouwt waaruit die mededeeling afkom stig is. De coupons der 5 pet. Russische certificaten in zilver, 4e serie, administratie Hope co., Ketwich Voom- bergh en wed. W. Borski, verschenen 1/13 Mei 1865, worden betaald met f 19.46. f»raamiiarktcn enz. Amsterdam 14 Augustus. Raapolie op zes weken 44[. Lijnolie op zes weken ƒ36./. l'rijzen van effecten. Amsterdam 15 Augustus 1865. Nederland. Certifie. Werkelijke schuld 24 pet. 61| dito dito dito 3 724 dito dito dito 4 96$ Aand. Handelmaatschappij 44 België. Certificaten bij Rothschild 2J Rusland. Obligatiën 1798/1816 5 98j/ Certifie. Hope co4 Oblig. dito 18556e serie 5 854 dito dito Leening 1860 44 Certificaten 6 45 4 Aand. spoorweg191 Polen. Schatkistobligatiën4 684- Oostenrijk. Obligatiën metalliek5 59^ dito 1847/1852 24 30$ dito rente Amsterdam5 80£ dito nationale5 63£ Bankactiën 3 843 Italië. Leening 18615 Spanje. Obligatiën (binnenlandsche) 3 39^ dito3 thans 9 Amortisable schuld Portugal. Obligatiën 1853 3 46^ dito 1856—1862 3 46| Griekenl. dito (blauwe)5 Turkije. dito (binnenl.)6 46rV Vereen.Stat.dito (1882) 6 lïi Illinois. dito7 76f Mexico. dito 3 22j Grenada. dito afgestempeld4j/ Venezuela dito 3 16 Voorspoedig bevallen van een welgeschapen Zoon- JACOBA WANJON, geliefde Echtgenoote van Vlissingen, G. DE LANGE, den 14 Augustus 1865. Commissionair. Algemeene kennisgeving. Den 15 dezer beviel voorspoedig van eene Dochter M. C. VAN DE POLL, geb. VAN DER IIELL. Middelburg, 16 Augustus 1865. Heden werd ons ouderhart diep getroffen door het plotseling overlijden van ons geliefd Zoontje JOHANNES CORNELISin den oudp'rdom vkn ftjaa# én 8 maanden, M M. ^SsjBÉltMILLEH. ESCffiEENMILLER 14 Augustus 1865. Revers. Eenige en algemeene kè^tiisgeving.

Middelburgsche Courant | 1865 | | pagina 3