M1DDELBURGSCHE COURANT. Donderdag 1865. 20 Juli. N°- 115. O Editie van Woensdag avond 4 uren. Middelburg 19 Juli. VERKIEZINGEN van Gemeenteraadsleden. Heden is gebleken dat gisteren bij de verkiezing van zes leden voor den gemeenteraad 315 van de 770 kiezers alhier hunne stem hebben uitgebracht. In 1851, bij de nieuwe verkiezing van z e v e n t i e n raadsleden, namen 465 kiezers aan de stemming deel, en bij de daarop volgende gewone tweejaarlijksche af treding: in 1853, 3335 in 1855, 426; in 1857,351; in 1859 2&5in 1861, 262in 1863,170. Heden was 1 billet van onwaarde; de volstrekte meer derheid was 158. Er zijn uitgebracht op de heeren mr. M. F. Lantsheer, aftredend lid, 301 stemmen; mr. N. J. C. Snouck Hurgronje, aftred. lid, 296 stemm. H. J. van Deiuse, aftredend lid, 276 stemmen; Johs. Luteijn 216 stemmen jhr. W. H. de Jonge, aftredend lid, 214 stemmen; mr. M. Verbrugge, aftredend lid, 196 stemmen C. J. van Uije 114 stemmen; J. H. Snijders 108 stemmen A. Magielse 26 stemmen; J. J. de Kanter 12 steramen; mr. D. A. Berdenis van Berlekom 7 stemmen; mr. W. C. Borsius 6 stemmen K. Baart 5 stemmen J. J. den Bouwmeester 5 stemmen; J. J. van Uije, aftredend lid (die niet meer in aanmer king wenschte te komen), 5 stemmen; J. G. van der Harst 4 stemmen; F. Nagtglas 4 stemmen E. J. Brieve 4 stemmen A. den Boer 3 stemmen; Ant. van den Broecke 3 stemmen; E. K. Boudewijnse 2 stemmen; D. Jeras 2 stemmen J. J. I. Sprenger 2 stemmen; L. W. Roelse 2 stemmen B. A. Fokker 2 stemmen; mr. A. J. van Eekelen 2 stemmen H. P. Abrahams 2 stemmen; P. de Maret Tak 2 stemmen; "W. J. Mullor2 stemmen; A. de Landmeter 2 stemmen dr. F. P. J. Sibmacher Zijnen 2 stemmen; de overigen zijn op 32 verschillende personen uitgebracht. De zes eerstgenoemden zijn mitsdien gekozen. TeAagtekerke leverden 26 van de 34 kiezers hun billet in. Herkozen zijn de heeren P. Kodde, met 26, en <5. Dekker, vnet 25 stemmen. Te Goes hebben 240 van de 388 kiezers aan de stem ming deelgenomen. De heer J. W. van Kerkwijk is herkozen met 166 stemmen. Voorts zijn uitgebracht op de heeren: C. P. Soutendam, aftredend lid, 104 stemmen; O. Verhagen 89 stemmen; C. C. van den Bosch 68 stemmen: mr. J. G. de Witt Hamer 59 stemmen. Tusschen deze heeren moet alzoo eene herstemming plaats hebben. De heer A. Smallegange, aftredend lid, verlangde niet meer in aanmerking te komen. Te Nieuw- en St. Joosland hebben 22 van de 33 kiezers aan de verkiezing deelgenomen. De drie af tredende leden, de heeren Jac. de Vogel, W. de Oude, en P. Reynoudt, zijn allen herkozen. Te Oost- en West-Souburg hebben 26 van de 70 kiezers huune stem uitgebracht. Herkozen zijn de heeren H. F. Haman en I. Maas, beide met 23 stemmen. Te R i 11 h e m namen 26 van de 42 kiezers aan de stemming deel; 2 billetten waren van onwaarde. Het aftredend lid P. Breel werd herkozen met 31 stemmen. In de plaats van het aftredend lid L. Riemens, die niet meer in aanmerkiug wenschte te komen, is gekozen W. Ce vaal, met 22 stemmen. Te Serooskerke brachten 43 van de 67 kiezers hunne stem uit. De aftredende leden werden beide her kozen, t. w.J. Louwerse Az. met 40 en J. Riemens met 36 stemmen. Te Sint Laurens zijn herkozen de aftredende leden D. Rooze en C. Willemse, beide met 14 van de 16 uitgebrachte stemmen. Te Vlissin gen zijn ingekomen 195 witte stembriefjes) ter vervulling der vacatures van vijf leden wegens ge wone aftreding, waarvan 3 van onwaarde. De volstrekte meerderheid was 97. Er zijn uitgebracht op de heeren Th. van Uije Pieterse, aftredend lid, 157 stemmen; W. de Kruijff, aftredend lid, 136 stemmen J. G. Hector, aftredend lid, 135 stemmen N. J. B. de Vey Mestdagh, aftredend lid, 110 stemmen; J. B. de Groof, aftredend lid, 90 stemmen J. P. Laernoes 55 stemmen; de overigen waren over verschillende personen verdeeld. De vier eerstgenoemden zijn alzoo herkozentusschen de beide laatstgemelden moet eene herstemming plaats hebben. Ter vervulling der vacature ten gevolge van het overlijden van den heer J. A. Schmidt zijn 197 geldige billetten ingeleverd, waarvan de volstrekte meerderheid 99 bedroeg. Er zijn uitgebracht op de heeren: J. A. van Boven 59 stemmen J. Verkuyl Quakkelaar 25 stemmen; W. H. Gravenstein 22 stemmen A. Schraver 17 stemmen; J. C. Ockers 15 stemmen J. P. Laernoes 12 stemmen; de overigen waren verdeeld over een tal van personen. Er moet alzoo eene herstemming plaats hebben tus schen de heeren van Boven en Quakkelaar. Bij Provinciaal blad no. 67 zijn burgemeester en wethouders der gemeenten in deze provincie door gede puteerde staten, naar aanleiding van een brief van den minister van binnenlandsche zaken van den 11 dezer, verzocht om ten spoedigste tot de herziening der plaat selijke belastingen in hunne gemeente over te gaan en de daartoe door den gemeenteraad genomen besluiten zoodra mogelijk te doen toekomen. De gemeentebesturen, die van oordeel zijn dat hunne gemeente in de uitzondering zon behooren te vallen? moeten de door den gemeenteraad daartoe te doene voordracht met de gevorderde begrootingen en rekenin gen vóór den 15 Augustus a. bij gedeputeerde staten inzenden. Maandagmiddag is teVlissingen gepasseerd, bestemd naar Antwerpen, het Amerikaansch stoomjacht Fiolic, behoorende bij het oorlogsfregat Collorado, onder bevel van den admiraal Goldesborough. De Collorado is gis teren avond te Vlissingen ter reede geankerd, onder het wisselen der gebruikelijke salutschoten. In eene vergadering van ingelanden van den Groot- en Klein- Zuiddiepepolderop gisteren gehouden, is tot ontvanger-griffier op nieuw benoemd, de heer J. F. Carpreau. Zooals men weet is de primitieve benoeming van dien heer, uithoofde eener onwettigheid, vernietigd en waren ingelanden tot dat einde buitengewoon bijeengeroepen. H. M. de koningin der Nederlanden heeft te Londen Zaturdag o. a. de bureaux en drukkerij van de Times in oogenschouw genomen en verder wederom bezoeken afge legd bij verscheidene leden der hooge aristocratie. Een der Engel8ehe bladen, meêdeelende dat H. M. ook oogge tuige is geweest van de verkiezingen, voegt er de opmerking bij, dat dergelijke bezoeken zoo voor vreem delingen als voor de Engelschen zei ven zeer nuttig zijn, aangezien zij dienen om de zeden en gewoonten meer bekend te doen worden onder hunne naburen. De prins van Oranje heeft de oefeningen in het kamp van Winbledon bijgewoond en zelf aan den wedstrijd deelgenomen. Hetmetbuitengewonen spoed opgemaakte eindverslag der tweede kamer over het tractaat met Frankrijk laat zich in 't algemeen gunstig over die overeenkomst uit. Sommige leden verklaarden echter dat er geen tijd ge noeg was geweest voor hen om de zaak grondig te onder zoeken en voor de belanghebbenden om hunne bezwa ren kenbaar te maken. Zij beweerden dat de zaak zoo veel haast niet had gehad, hetgeen weersproken werd met de opmerking dat het belang van Nederland eischt dat het tractaat zoo spoedig mogelijk in werking trede. Daardoor alleen toch kan worden voorkomen dat onze naburen zich den meer gunstigen toestand waarin zij thans tegenover Frankrijk geplaatst zijn, tot onze schade nog langer ten nutte maken. Aan het wetsontwerp tot bekrachtiging der artikelen van het tractaat, die de goedkeuring der wetgevende macht behoeven, is een slotartikel toegevoegd, houdende dat, te rekenen van 1 Januari 1866, geene plaatselijke verbruiksbelastingen meer op den wijn worden geheven' en dat aan de gemeenten, waar thans eene dergelijke belasting bestaat, eene vergoeding wegens het gemis I der inkomsten uit dit middel tot 1 Mei 1866 wordt uit- I gekeerd, ten bedrage van 4/12 van het jaarlijkseh bedrag j dier inkomsten in elke gemeente, gemiddeld berekend naar de zuivere opbrengst der plaatselijke belastingen i op den wynin de jaren 1863, 1864 en 1865. De Staatscourant van gisteren bevat de wet van den 7 Juli jl., houdende nadere bepaliugen nopens den accijns op het gedistilleerd. Maandag morgen is op eenvoudige wijze op de bur gerlijke begraafplaats te 's Gravenhage ter aarde besteld het lijk van den heer R. C. Bakhuizen van den Brink. Bij het graf werd door den heer dr. Beynen eene tref fende rede uitgesproken, waarin hij vooral de groote bekwaamheden van den overledene schetste. Ook door den oudsten leerling van het gymnasium werd eene rede gehouden. Het hoofdbestuur der Yereeniging ter bevordering van fabriek- en handwerksnij verheid in Nederland, heeft twee adressen aangeboden aan de tweede kamer der staten-generaal. Het eerste heeft betrekking op het wets ontwerp tot regeling van het toezicht op het gebruik van stoomtoestellen. Dat ontwerp, van zooveel belang voor en in zulk een nauw verband staande tot de nijver heid, heeft, bij nauwlettende overweging van zijn inhoud, aanleiding gegeven tot gewichtige bedenkingen, welke het hoofdbestuur dier vereeniging de vrijheid neemt, onder de aandacht van de vergadering te brengen. Het verzoekt dat de door de vereeniging wenschelijk geachte wijzigingen in het ontwerp worden gebracht. Het tweede adres betreft het wetsontwerp tot regeling van het toezicht bij bet oprichten van fabrieken, trafieken en andere inrichtingen, hetwelk zoo mogelijk van nog meer ingrijpend belang is voor de indnstrieelen in het algemeen, dan het eerstgeraelde ontwerp. Het hoofdbe stuur verzoekt de vergadering met aandrang het in het adres in het midden gebrachte in ernstige overweging te willen nemen en de belangen der Nedei landsche nijverheid, waarvan het lot thans in hare handen is, te behartigen door de voorgestelde wijzigingen in het ont werp op te nemen. Gemengde berichten. Maandag middag te 1 uur viel een 13jarig knaapje van de Lange vij lebrug in het water. De agent van policie P. Poppe, het angstgeschrei hoorende, kwam spoedig aanloopen en sprong onmiddellijk het kind achterna. Hoewel hij niet zwemmen kan mocht hij het genoegen smaken, met behulp van anderen, het kind te redden.

Middelburgsche Courant | 1865 | | pagina 1