MIDDELBURGSCHE COURANT. N° 109. Zondag 1865. 9 Juli. Bij deze courant behoort een bijvoegsel, bevattende Vervolg van het verslag van het verhandelde in de zitting der provinciale staten van gisteren. Editie van Zaturdag avond 4 uren. De Griffier der Staten van Zeeland brengt bij deze ter kennis van belanghebbenden, dat, bij den Drukker van bet Gewestelijk Bestuur, U. F. AUER te Middelburg, tegen betaling der Drukkosten, algemeen verkrijgbaar is gesteld het verslag van den toestand der provincie Zeeland door Gedeputeerde Staten uitgebracht aan de Provinciale Staten in de Zomervergadering van 1865. Middelburg, den 7 Juli 1865. De Griffier der Staten voornoemd, S. VAN DER SWALME. STAATSSPOORWEGEN. Gijn F Sectie 3. GEDEELTE VAN MIDDELBURG TOT VLISSINGEN. De Burgemeester van Vlissingen, Gezien art. 7 en 8 der wet van den 28 Augustus 1851 (Staatsblad no. 125), Maakt bekend Dat bij het gemeentebestuur zijn ingekomen de stuk ken, bedoeld in art. 6 van voornoemde wet, betrekkelijk het gedeelte van den spoorweg van Middelburg naar Vlissingen, het kauaal door Walcheren en bijkomende werken, alles voor zooveel de gemeente Vlissingen betreft, te weten a. Een uitgewerkt plan of beschrijving; b. eene grondkaart; c. uittreksels uit de registers van het kadaster d. een lengtc-profil. Dat deze stukken gedurende dertig dagen voor een ieder ter inzage zullen worden gelegd, ter secretarie dezer gemeente, van en met den i0 dezer maand tot en met den 8 Augustus dezes jaars, van den morgens te 10 tot des namiddags te 2 uren en dat de belanghebbenden hunne bezwaren binnen dertig dagen, mondeling of schriftelijk aan burgemees ter en wethouders dezer gemeente moeten opgeven. Vlissingen, den 6 Juli 1865. De burgemeester voornoemd, J. W. CALLENFELS. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Nieuw- en St. Joosland bericht, naar aanleiding van de artt. 7 en 8 der wet van 28 Augus tus 1851 (Staatsblad no. 125), dat de bij't gemeente bestuur ontvangen stukken betrekkelijk het gedeelte van den spoorweg van Middelburg naar Vlissingen, het kanaal door Walcheren en de bijkomende werken, te weten: 1. De zakelijke beschrijving van den te maken weg; 2. het grondplan; 3. de extracten uit de registers van het kadaster; voor zoo veel de gemeente Nieuw- en St. Joosland aan gaat, voor een ieder ter inzage zullen worden gelegd op bet gemeentehuis aldaar, gedurende 30 dageD, van en met den 12 July tot en met den 19 Augustus dezes jaars De belanghebbenden worden uitgenoodigd om, inge volge art. 8 der aangehaalde wet, huuue bezwaren mon deling of schriftelijk, op ongezegeld papier, binnen bo- vengenoemden termijn, aan burgemeester en wethouders dezer gemeente te willen mededeelen. Nieuw- en St. Joosland, 8 Julij 1865. De Burgemeester voornoemd, SCHORER. ötimmlanö. Middelburg 9 «Juli, De derde zitting der provinciale staten van Zeeland werd gisteren middag gehouden. Terwijl wij naar het verslag verwijzen, hetwelk gedeeltelijk op de volgende bladzijde voorkomt, gedeeltelijk in het bijvoegsel is op genomen, geven wij hier een overzicht der genomen besluiten. Het algemeen verslag der afdeelingen betreffende het voorstel van gedeputeerde staten omtrent het adres van de dijksdirectie van den polder Dreischor aangaande de afdamming van het verste sas van het dijk water, heeft aan gedeputeerde staten aanleiding gegeven om hun voor stel terug te nemen, onder voorbehoud van een nader voorstel hunnerzijds. Vervolgens zijn eenparig goedgekeurd de volgende voorstellen van het gedeputeerd collegie: tot het verstrekken eener bijdrage van100 aan de gemeente Cortgene in de jrostcn der verbetering barer haven, te bestrijden uit den post voor onvoorziene uit gaven der begrooting voor 1865; en tot het verleenen van eene vermindering van pacht ten bedrage van f 350 's jaars, aan den tegen woordigen pachter van het overzet voer aan het Sloe, zoodat dejaar- lijksche pacht van dat veer over 1865 en 1866 jaarlijks slechts f 1000 zal bedragen. Op bet voorstel van gedeputeerde staten tot afstand van gronden langs de wegen van Breskens naar Groede en van Schoondijke naar IJzendijke, aan M. M. Lucieer} te Groede, voor f 50, aan A. du Bois, te IJzendijke, vooi f 125 en aan A. Geule te Groede, voor f 160, is door den heer Ilammacher een amendement voorgesteld, strek kende om de genoemde sommen tot de helft te vermin deren en alzoo te brengen op f 25, f 62.50 en f 80. Dit amendement is aangenomen met 24 tegen 11 en het alzoo geamendeerde voorstel van gedeputeerde staten met 27 tegen 8 stemmen. De voorstellen tot verkooop van puin, afkomstig van den weg van Neuzen naar Axel, alsmede tot het verlee nen van machtiging aan gedeputeerde staten, om de wederhelft van het door de provinciale staten den 4 November jl. aan de spoorboot-maatschappij van Mid delburg verleend subsidie van ƒ4000 tot een bedrag van f 2000 mede te bestrijden uit den post voor onvoorziene nitgaven der begrooting van de dienst 1864, zijn beide zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Het voorstel tot wijziging der provinciale begrooting van 1865 is, naar aanleiding van het algemeen verslag der afdeelingen, door gedeputeerde staten gewijzigd en voor de leden ter griffie nedergelegd, om nader aan de orde te worden gesteld. Naar aanleiding van het adres der spoorbootmaat- j schappij van Middelburg om een vernieuwd subsidie I uit de provinciale fondsen tot een bedrag van 4000, zoo 1 mogelijk met toezegging voor nog volgende drie vier I jaren, is door gedeputeerde staten voorgesteld: en weder voor éen jaar de subsidie van f4000 toe te staan en de i wijze der voldoening in de wintervergadering te regele Op dit voorstel zijn de volgende amendementen voor gesteld: door den heer J. L. de Jonge„om aan het voorstel toe te voegen de voorwaarde dat de dienst zal moeten verbonden worden met een vasten spoortrein, door ge deputeerde staten aan te wijzen;" door den heer Verhagen: „om de subsidie voor drie jaren toe te staan, tenzij het blijken mocht dat de dienst i geen verdere ondersteuning van de provincie noodig heeft, onder voorwaarde dat de communicatie van Zuid- Beveland worde verbeterd door een wagendienst tusschen Goes en het Catsche veer;" door den heer Vader: „om achter het amendement van den heer Verhagen te laten volgen: „bedoelde sub sidie voor drie jaren wordt slechts verleend onder be paald voorbehoud van eene controle door gedeputeerde staten op de opbrengst en de lasten der onderneming en eener vermindering der subsidie door de stateu naar gelang het mocht blijken dat de ontvangsten zijn toe genomen." Het amendement van den heer Verhagen wordt door den voorsteller later gesplitst: het eerste gedeelte is verworpen met 24 tegen 6, het tweede gedeelte met 25 tegen 5 stemmen. Het araendement van den heer Vader blijft, als op bovenstaande van den heer Verhagen gegrond, alsnu j buiten stemming. Ten aanzien van het amendement van den heer de Jonge staakten de stemmen, zoodat hieromtrent, even j als op het voorstel van gedeputeerde staten zelve, de beslissing tot morgen is moeten worden aangehouden, j De algemeene verslagen der afdeelingen ten aanzien vande verantwoording van gedeputeerde staten nopens de enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven over 1863de begrooting der kosten van het provinciaal bestuur, voor zooveel het rijksbestuur is, voor 1866; de begrooting der enkel provinciale en huis houdelijke inkomsten en uitgaven voor 1866, met het door ons medegedeelde voorstel betreffende de te heffen opcenten op de grond- en personeele belasting, hielden geene bedenkingen in; zij zijn ter griffie nedergelegd om morgen te worden behandeld. Het algemeen verslag omtrent het voorstel van gede puteerde staten tot wijziging van het reglement van policie voor de polders in Zeeland is heden morgen in gekomen, doch door gedeputeerde staten nog niet behan deld kunnen worden, zoodat het eerst morgen zal worden uitgebracht. Verder zijn ter griffie nedergelegd, om morgen aan de orde te worden gesteld, de rapporten der commissie voor de verzoekschriften op de in hare handen gestelde adressen. De conclusiën strekken tot afwijzing van het verzoek van kerkmeest ers der Nederlandsche israëlitische gemeente te Vlissingen, om een subsidie van ƒ1600 uit de provinciale fondsen ter tegemoetkoming in de kosten van aankoop en inrichting van een gebouw tot kerk en tot kosters- en godsdienstonderwijzers-woning; en tot ondersteuning van het adres van den burgemeester van Tholen, houdende verzoek tot het vaststellen vaD eene provinciale verordening op de kunstwegen, geene groote wegen zijnde. In de heden gehouden zitting is de behandeling der aan de orde zijnde werkzaamheden voortgezet. Het amendement van den heer J. L. de Jonge betref fende het adres der spoorbootmaatschappij van Middel burgstrekkende om bij het verleenen der subsidie de voorwaarde te maken dat de dienst zal moeten geregeld worden in verband meteen vasten trein,door gedeputeerde staten te bepalen waaromtrent gisteren de stemmen staakten, is heden verworpen met 16 tegen 12 stemmen. Het voorstel van gedeputeerde staten om eene subsidie van f 4000 voor éen jaar te verleenen, is aangenomen met 26 stemmen tegen 1 (zijnde 4 leden bij de stemming afwezig). Het adres van kerkmeesters der Nederlandsche Israë- lietische gemeente te Vlissingen om een subsidie van /T600 voor een kerkgebouw enz. is, overeenkomstig bet advies der commissie voor de verzoekschriften, zonder nadere beraadslaging verworpen. Op het adres van den burgemeester te Tholen, hou dende verzoek tot het vaststellen eener provinciale verordening op de kunstwegen, geen groote wegen zijnde is beslist zich te vereenigen met de conclusie van het rapport der commissie voor de verzoekschriften, om nl. gedeputeerde staten uit te noodigeu tot het doen van stappen bij de regeering om haar terug te brengen van haar gevoelen dat de Fransche wetten aan eene provinciale verordening in den weg staan en haar te verzoeken die verordening in te trekken en door meer doelmatige te vervangen. Het nader voorstel van gedeputeerde staten tot wijzi ging der begrooting van enkel provinciale en huishoude lijke inkomsten en uitgaven voor de dienst van 1865 is aangenomen met 26 tegen 5 stemmen. Voorts zijn goedgekeurd de verantwoording van ge deputeerde staten wegens de enkel provinciale en huis houdelijke inkomsten en uitgaven over 1SG3; de begroo ting der kosten van het provinciaal bestuur, voor zooveel het rijksbestuur is, voor 1866; de begrooting der enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven voor 1866 met het voorstel van gedeputeerde staten betreffende de te heffen opcenten op de grond- en per soneele belasting ten behoeve der provincie. Ten slotte is het verslag der afdeelingen uitgebracht omtrent het voorstel van gedeputeerde staten tot wijzi ging van het reglement van policie voor de polders in Zeeland. De behandeling daarvan is echter uitgesteld tot de aanstaande wintervergadering en daarna deze vergadering in naam des konings gesloten.

Middelburgsche Courant | 1865 | | pagina 1