N°' 108. v MIDDELBURGSCBE Zalurdag 1865. COURANT. 8 Juli. Editie van Vrijdag avond 4 uren. STAATSSPOORWEGEN. Lijn: Kozemiaal-Vlissingen. ONDERDEEL MIDDELBURG-VLISSINGEN, 1IET KANAAL DOOR WALCHEREN, EN BIJKOMENDE WERKEN IN DE GEMEENTE MIDDELBURG. De Burgemeester van Middelburg brengt bij deze, naar aanleiding van de artikelen 7 en 8 der wet van den 28 Augustus 1851 (Staatsblad no. 125), ter algemeene kennis, dat de bij het gemeentebestuur ontvangen stuk ken, betreffende den aanleg van den spoorweg van Mid delburg naar Vlissingen, het kanaal door Walcheren en bijkomende werken, te weten: 1. De zakelijke beschrijving van den te maken weg; 2. het grondplan 3. de extracten uit de registers van het kadaster; voor zooveel de gemeente Middelburg aangaat, op de gemeente-secretarie gedurende dertig dagen van en met den 10 dezer maand tot en met den 8 Augustus dezes jaars, dagelijks van des voormiddags negen tot des namiddags twee uren, voor een ieder ter inzage zullen worden gelegd, ten einde de belanghebbenden in staat te stellen om daarop, ingevolge art. 8 der aangehaalde wet, hunne bezwaren mondeling of schriftelijk op onge zegeld papier, binnen bovengenoemden termijn, aan burgemeester en wethouders dezer gemeente kenbaar te kunnen maken. Middelburg, den 6 Juli 1865. De burgemeester voornoemd, BIJLEVELD VAN SEROOSKERKE. BEKEN I» AI A KING. De Burgemeester der gemeente Oost- en West- Souburg brengt ter kennis, dat de stukken, bedoeld in art. 7 en 8 der wet van den 28 Augustus 1851 (Staatsblad no. 125) rakende den spoorweg en bet kanaal door Wal cheren, voor wat de gemeente Oost- en West-Souburg betreft, van af den 8 Juli tot en met den 6 Augustus e. k. voor een ieder op de gemeentekamer ter inzage liggen, te weten 1. De zakelijke beschrijving van den te maken weg en kanaal 2. het grondplan 3. het lengte-profil, en 4. de extracten uit de registers van bet kadaster. De belanghebbenden worden hierbij herinnerd, dat zij hunne bezwaren vóór den 7 Augustus a. s. mondeling of schriftelijk op ongezegeld papier aan burgemeester en wethouders dezer gemeente moeten opgeven. Oost- en West-Souburg den 7 Juli 1865. De burgemeester voornoemd, PASPOORT. STAATS-SIMM» lit WEGEN, Lijn F Sectie 3. GEDEELTE VAN MIDDELBURG NAAR VLISSINGEN, HET KANAAL DOOR WALCHEREN EN BIJKOMENDE WERKEN IN DE GEMEENTE SINT LAURENS C. A. De Burgemeester van Sint Laurens c. a., in Walcheren, brengt bij deze, naar aanleiding van de artikelen 7 en 8 der wet van den 28 Augustus 1851 (Staatsblad no. 125), ter algemeene kennis, dat de bij het gemeentebestuur ontvangen stukken, betreffende den aanleg van het ge deelte van den genoemden spoorweg, te weten 1. Zakelijke beschrijving van den te maken weg; 2. grondkaart; 3. de extracten uit de registers van bet kadaster; voor zooveel de gemeente Sint Laurens aangaat, in de gemeentekamer gedurende dertig dagen van en met den 11 dezer maand tot en met den 9 Augustus dezes jaars, dagelijks van des voormiddags negen tot des namiddags twee uren ter inzage zullen worden gelegd, ten einde de belanghebbenden in staat te stellen om daarop ingevolge artikel 8 der aangehaalde wet, liunne bezwaren monde ling of schriftelijk op ongezegeld papier, binnen boven- genoemden termijn, aan burgemeester en wethouders dezer gemeente kenbaar te kunnen maken. Sint Laurens c. a., den 6 Juli 1865. De burgemeester voornoemd, P. MELIS. de minister zijne aandacht aan dat denkbeeld geschonken heeft, ten gevolge waarvan heden door den hoofd-inge- nieur van den waterstaat in deze provincie een onder zoek in loco heeft plaats gehad, dat, naar men verneemt, alleszins gunstig moet zijn uitgevallen. (A\ Rolt. cour.) De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, Maken bekend, dat er gelegenheid bestaat tot het bekomen van fijne puin om niet, waartoe gegadigden zicb hebben aantemelden bij den Gemeente bouwmeester. Vlissingen, den 4 Juli 1865. De burgemeester en wethouders voornoemd, J. W. CALLENFELS. De secretaris, T. C. DOMMISSE, L. S. Op het terrein waar gisteren het Evangelisch nationaal zendingsfeest gevierd is, hadden zich omstreeks 7000 personen vereenigd. Tot de sprekers van buiten 's lands behoorden de heeren Ch. Alferd van Londen, dr. Duff uit Edinburgn e Leenhardt uit Minden. Hunne toespra ken werden onmiddellijk in het Nederlandsch vertolkt. ©innmlanö. Middelburg 7 Juli. De regeering heeft het wetsontwerp betrek kelijk de personeele belasting ingetrokken, nadat artikel 1 door de tweede kamer in hare zitting van heden met 35 tegen 29 stemmen was verworpen. Maandag zal de zegelwet in behandeling worden genomen. Bij herstemming tusschen de heeren mr. E.P. Schorer, die bij de eerste stemming 24 en B. I. Vermande, die 18 steramen erlangden, is tot lid van den gemeenteraad te Heinkenszand gekozen, de heer B. I. Vermande met 44 van de 76 ingediende geldige billetten. De heer Schorer verkreeg 32 stemmen. Bij herstemming voor een lid van den gemeenteraad te 's Gravenpolder zijn ingeleverd 26 geldige briefjes, waarvan op P. de Broeker 14 en C. E. Vroegop 12 stem men, zoodat de eerste gekozen is. Bij de Dinsdag te Hulst plaats gehad hebbende nieuwe vrije verkiezing voor een lid van den gemeenteraad, zijn ingeleverd 119 sterabilleften, waarvan 78 steramen zijn uitgebracht op den heer F. H. Stubbé en 41 op den heer A. L. J. van Waesberghe, zoodat de heer Stnbbé is verkozen. Naar wij uit eene goede bron vernemen, zal Z. M. de koning zich tegen den 15 Augustus naar Bentbeim begeven om de opening van de spoorweglijn Almelo Salzbergen bij tc wonen en om dan tevens met Z. M. den koning van Hanover eene ontmoeting te hebben. Reeds worden te Bcntheiui de noodige toebereidselen gemaakt, ten einde de beide regeerende vorsten op waardige wijze te ontvangen. Dagblvan Zuid-Holl.) Zaturdag heeft H. M. de koningin der Nederlanden te Londen talrijke contra-bezoeken afgelegd en begaf zich vervolgens naar de Italiaansche opera, waarheen H. M. werd geleid in een der ïijtnigen van den prins van Wallis, die de vorstin persoonlijk in den schouw burg complimenteerde. Zondag morgen woonde H. M. de godsdienstoefening bij in de St. Albans kerk. De prins en de prinses van Wallis legden bij H. M. een bezoek af, om de koningin uit te noodigen hen op een langen wandelrid te vergezellen, waaraan dan ook gevolg is gegeven. Des namiddags gebruikte H. M. het diner bij de gravin douairière van Westmoreland. Uit Bergen op Zoom schrijft men 4 Juli: Eenigen tijd geledeu is door de kamer van koophandel en fabrieken alhier een adres gezonden aan den minister van binnen- landscbe zaken, ten betooge van de wenschelijkheid, voor de welvaart van een groot gedeelte der provinciën Noord-Brabant en Zeeland, eener overbrugging van dc rivier de Eendracht nabij Tholen. Het blijkt thaus dat In de zittiDg der provinciale staten van Zuid-Holland van Dinsdag is ingekomen eene missieve van den heer 't Hooft van Benthuizen, houdende verzoek om bij de aanstaande benoeming van leden voor de eerste kamer der staten-generaal niet meer in aanmerking te komen. Onderwijs. Het Utrechtsch dagblad heeft dezer dagen het bericht van onzen Utrechtschen correspondent omtrent de graden- quac8tie bij de theologische faculteit aldaar onjuist ge noemd en op de volgende wijze verbeterd. Er blijven, volgens bovengenoemd dagblad, steeds drie graden, maar de tweede graad wordt gesplitst in cura laude en magna cum laude, ofschoon „dat het een zoowel als het ander feitelijk geen hoogeren rang dan van den wettigen tweeden graad constitueert." Na deze „verbetering" van het Utrechtsch dagblad bestaat alzoo dit dilemma: óf cum laude en magna cum laude is hetzelfde, en dan was de maatregel der theologische faculteit vrij onnoodig, óf men beeft in het vervolg: siinpliciter, cum laude (tweede graad litt. a.), magna cum laude (tweede graad litt. b.) en summa cum laude, alzoo vier graden, rangen of trappen. Bij verschillende examens in den lande worden de bekwaamheden der examinandi in cijfers uitgedrukt, en nu zal toch wel de verdeeling in 1,2,3 en 4 overeen komen met de verdeeling in 1, 2 (litt. a.), 2 (litt. b.) en 3. Voorts zij hier nog een bericht van het Utrechtsch dagblad omtrent de academie-aangelegenheden verbeterd. Volgens dit blad zullen de boogleerareu Mulder en Loucq te Utrecht in deze maand hunne vijf en twintigjarige ambtsbediening herdenken. Dit is onjuist. Deze herden king zal voor den lieer Mulder eerst in September en voor den heer Loncq insgelijks eerst in die maand ot nog later plaats hebben. De beer Mulder werd even als zijn ambt genoot wel in Juli 1840 benoemd, maar heeft in Septem ber van dat jaar zijn ambt aanvaard; van dit laatste tijdstip nu worden steeds de jaren, gedurende welke een hoogleeraar zijn ambt bekleed, gerekend. Volgens de scboolberichten in de „Niemve bijdragen voor opvoeding en onderwijs" van Juni 1865, bedraagt het getal vacaute scholen: openbare voor gewoon lager onderwijs 35, openbare voor gewoon en meer uitgebreid lager onderwijs 2, openbare voor meer uitgebreid lager onderwijs 5, gesubsidieerde bijzondere voor meer uitge breid lager onderwijs 3, bijzondere voor gewoon lager onderwijs 2. liet aantal vacante hulponderwijzers- betrekkingen bedraagt in: Noord-Brabant 9, Gelderland 14 en 1 hulponderwijzeres, Zuid-Holland 6, Noord-Holland 8, Zeeland 1, Utrecht 2, Friesland 1 en 1 hulponderwyzeres, Overijsel 6, terwijl in Groningen, Drenthe en Limburg geene vacatures zijn opgegeven. barlaf leger. De officier van gezondheid 2e klasse bij de zeemacht E. J. Muller, thaus gedetacheerd bij het Nederlandsch gasthuis voor ooglijders te Utrecht, is hedeu op uou- activiteit gebracht. Het kamp van Waalsdorp zal den 12 dezer betrok ken worden door de eerste serie, bestaande uit de le, 7e, 8e en 9e coinp. van het 2e regiment vesting-artillerie» uit 's Bosch, Bergen-op-Zoom, Breda en Gorinchem, en 1 luitenant, 3 sergeants, 1 korporaal, 1 hoornblazer en 33 jongelingen van de artillerie-instruetie-compagnie uit Schoonhoven. Deze troepen zullen den 2 en 3 Augus tus het kamp verlaten.

Middelburgsche Courant | 1865 | | pagina 1