Guitenlcmü. 3ïn)rrtmttm. QanM$bmcl)tcn. EEN HUIS, ERF EN TUIN, SCHITTEREND VUURWERKT Zomer-Concert Schuttershof Midcleliburgsche Maatschappij Algemeen overzicht. De Moniteur de l'Algérie "bevat eenige woorden van keizer Napoleon aan den vice-adiniraal, bevelhebber van hetFransch escorte-eskader, bij zijnbezoek aan boord der Solferino, welke op de beursmannen te Parijs een onaan- genamen indruk hebben gemaakt. „Ik acht mij gelukkig zoo luidden die woorden dat ik met dit schoon eskader den overtocht heb gedaan en ik ben verzekerd dat, „„als meer ernstige gebeurtenissen zich mochten voordoen,"" de vloot zou beantwoorden aan de goede reputatie der Fransche marine." Men moet erkennen dat de Fransche beurs zich dit maal al bijzonder gevoelig heeft betoond. Deze woorden toch bevatten de traditioneele uitdrukking bij alle wa penschouwingen en dergelijke gelegenheden en maken iïliet de kanonschoten en de kreten, „leve de keizer!'' het conventioneel programma uit van zulke plechtigheid. Volgens La patrie zal de terugkomst van keizer Napo leon thans weder eenige dagen later plaats vinden dan aanvankelijk was bepaald. De keizer wordt nu te Parijs niet voor 12 Juni terugverwacht. Onder de ge ruchten thans in de Fransche hoofdstad in omloop, be hoort ook dat de Napoleontische familie twist met eene verzoening zal eindigen. Wij hebben daaraan nooit ge twijfeld, terwijl bovendien misschien verzoening onnoo- dig is, waar geen eigenlijke twist heeft bestaan. In de vergadering van het Fransch wetgevend lichaam, op Vrijdag gehouden, werden de budget-debatten voort gezet. De heer Thiers voerde het woord in den geest van den heer Garnier-Pagés. Ook hij drong aan op bezuiniging zelfs bij de voltooiing der aangevangen wer ken van openbaar nut. Voorts herinnerde hij hoe wen- schelijk het zou zijn om Mexico te ontruimen opdat men tot dekking der oorlogsuitgaven niet de toevlucht zou moeten nemen tot betreurenswaardige belastingen. De volgende spreker en aanhanger der regeeriug, Latour Dumoulin, wenschte natuurlijk ook wel bezuiniging te betrachten, maar verklaarde zich toch tegen de ontrui ming van Mexico. In de zitting van het Pruisisch huis van afgevaar digden zijn Vrijdag de beraadslagingen voortgezet over de door de regeering aangevraagde leening. Deheervon Bismarck voerde toen nogmaals het woord om het gerucht van onderhandelingen met Denemarken over den.afstand van Noordelijk Sleeswijk tegen te spreken. Voorts ver klaarde hij dat de vertraging in de quaestie der Elbe- hertogdommen moest worden toegeschreven aan de hou ding van den hertog van Augustenburg. In steramiug gebracht, werd eindelijk het leenings- wetsontwerp met groote meerderheid door het huis ver worpen. In Engeland vermeerdert het aantal meetings, naar mate het tijdstip der verkiezingen nadert. Dezer dagen heeft te Chester eene kiezersvergadering plaats gehad waarin de heer Gladstone, zoon van den kanselier der schatkist, als kandidaat voor het lagerhuis zijne gevoe lens nader mededeelde. Hij verklaarde zich hier op nieuw voor eene ruime uitbreiding van het kiesrecht en ver klaarde den arbeidenden stand thans genoeg ontwikkeld te achten om aan de parlementaire verkiezingen te kun nen deelnemen. De kanselier der schatkist voerde daarop zelf het woord om de kandidatuur van zijn zoon te ondersteunen tegenover die van den heerFenton, insgelijks kandidaat der liberale partij. Na de verklaring dat zijn zoon zich zou terugtrekken als de heer Fenton zich aan eene voor- loopige stemming wilde onderwerpen en daarbij de meerderheid erlangde, wederlcgde de spreker de argu menten der partij van den heer Fenton geput, uit den jeug digen leeftijd van den kandidaat Gladstone. Mijn zoon zeide de spreker is zonder ondervinding en men stelt natuurlijk zeker vertrouwen in iemand die deze bezit, ge lijk de heer Fenton, maar veroorlooft mij u te zeggen wel ke onze positie is in het lagerhuis. De toekomst van ons vaderland hangt af van de wijze waarop dit staatslichaam is samengesteld. "Wat is nu de carrière van een staats man, van een regeeringslid? Het is eene betrekking even zoo goed als die van den koopman of industrieel. Welnu die betrekking moet, in het algemeen gesproken, worden uitgeoefend door personen, die zich van hunne jeugd af daaraan reeds hebben gewijd. Als ik mij bij een timmerman of smid aanmeldde om bij hem te werken, dan zou hij natuurlijk vragen: Vriendlief, weet geer iets van Ik zou daarop moeten antwoordenNeen, maar ik wil leeren. Welnu, dan zou immers die timmerman of smid mij afwijzen met de woorden: Daar zijt gij te oud voor, houdt u met andere zaken bezig Ik vrees alzoo niet, mijne heeren, om u een kandidaat aan te bevelen die opgeleid is om het staatkundig terrein te betreden, wiens karakter steeds mijn vertrouwen ver diende, die, hoe jong ook, een goed oordeel bezit en, naar ik vertrouw, een eerlijk en geschikt vertegenwoor diger zal wezen. De heer Gladstone herinnerde voorts hoe ook Pitt, Fox, Canning, Macaulay, Russell, Palmerston en anderen op jeugdigen leeftijd het politiek terrein betraden en gekozen werden tot vertegenwoordigers. Ten slotte ont wikkelde de heer Gladstone zijne eigene gevoelens om trent de quaestie der uitbreiding van het kiesrecht. Ook bij verklaarde zich tot een voorstander daarvan, ofschoon het hem wenschelijk voorkwam die uitbreiding langzamerhand te doen plaats hebben. Door de Frausche regeering zijn weder zeer slechte tijdingen uit Mexico ontvangen. Zij worden echter na tuurlijk niet publiek gemaakt en alleen de Engelsche dagbladen en enkele Oostenrijksche deelen eenige bij zonderheden mede. Het schijnt dat reeds een aanzienlijk getal „emigranten" uit de Vereenigde Staten in de gelederen der republikeinsche troepen hebben plaats genomen. Voorts wordt gemeld dat de generaals van Juarez hunne offensieve krijgsoperatiën voortzetten en dat de republikeinsche bevelhebber Negrete reeds weder een drietal plaatsen bemachtigd heeft in de provinciën Nuevo Leon en Tamaulipas. Hij is voorts tegen de zee stad Matamoras opgerukt alwaar de tot de keizerlijken overgeloopeu generaal Mejia het bevel voert. Deze had de stad in staat van beleg verklaard en bracht haar zooveel mogelijk in staat van verdediging. Volgens ver schillende geruchten zou Negrete in de omstreken der stad met de keizerlijke troepen reeds slaags geweest zijn op 1 Mei. Een telegram, door Reuter'e'agentschap uitNew-York ontvangen, bericht dat te San Francisco door de regee ring der Vereenigde Staten een transportschip met gewapende vrijwilligers naar Mexico is aangehouden geworden. Dergelijke beleefdheden aan Frankrijk be toond brengen Juarez geen nadeel en Maximiliaan geen voordeel aan. De vrijwilligers kunnen zich over land naar Mexico begeven en in de officieele door de Fran sche regeering ontvangen depêches wordt, naar men ver zekert, gezegd dat reeds „une nuée d'Américains" de Noordelijke grenzen van Mexico zijn overgetrokken. De president Johnson heeft te kennen gegeven dat met 1 Juli aanstaande alle havens der Vereenigde Sta ten, met uitzondering van die in Texas, weder geopend zullen worden voor den handel. Graanmarkten enz. Axel. 6 Juni. Tarwe ƒ6.80 a ƒ7.45; Rogge 5.05 a j 5.30; Wintergerst ƒ4.40 A 4.55Zomer dito ƒ3.45 a 3.75; Haver/3.15 a ƒ3.55; Paaidenboonen ƒ5.50 a 5.70Duivenboonen6.35 a 6.55Groene erwten /6.05 a f 6.55; Gele dito 6.05 a ƒ6.35Boekweit 5.80 a 5.95. Prijzen van effecten. Amsterdam 3 Juni. Nederland. Certific. Werkelijke schuld 2^ pet. 62/^ dito dito dito 3 73,\ dito dito dito 4 96-2 Aand. Handelmaatschappij 41 België. Certificaten bij Rothschild 2$ Rusland. Obligatiën 1798/1816 5 98^ Certific. Hope co4 70$ Oblig. dito 1855,6e serie 5 75} dito dito Leening 1860 4£ 88-t Certificaten 6 45 Aand. spoorweg193 Polen. Schatkistobligatiën4 69 Oostenrijk. Obligatiën metalliek5 61^ dito 1847/1852 24 31 j dito rente Amsterdam5 80 dito nationale5 65$ Bankactiën 3 Italië. Leening 18615 Spanje. Obligatiën (binnenlandsche) .3 41$ dito3 thans 2$ Amortisable schuld40 Portugal. Obligatiën 1853 3 47 dito 1856—1862 3 47 Griekenl. dito (blauwe) 5 Turkije. dito (binnenl.)6 Vereen.Stat.dito (1882) 6 70& Illinois. dito7 78 Mexico. dito 3 23 Grenada. dito afgestempeld4$ Venezuela, dito2 25jarige Echtvereeniging VAN T. W. DEN DOOP en J. VAN KAMPEN. Middelburg, 5 Juni 1865. Bevallen van een Zoon A. M, SONIUSgeliefde Echt- genoote van P. D1ERMANSE, Pred. der Chr. Afgesch. Gemeente te Waardhuizen. T 1DP, 1 Juni 1865. Heden beviel voorspoedig van eene welgeschapene Dochter, D. J. DE VILLAERS, geliefde Echtgenoote van Middelburg, J. VAN DE POLL. den 4 Juni 1865. Kennisgeving aan Vrienden en Begunstigers. Door Gods goedheid voorspoedig bevallen van een Zoon J. A. SNIJDERS, hartelijk geliefde Echtgenoot van Middelburg, C. H. DE WAGEMAKER. den 5 Juni 1865. Heden overleed, na een langdurig en smartelijk lijden, mijne geliefde Echtgenoote CATHARINA BASTIAAN- SE, in den ouderdom van 55 jaren. Koudekerke, J. KLUYFHOUT. den 2 Juni 1865. De Notaris P. LOEFF zal op Woensdag den 7 Juni 1865, des voormiddags te 11 uren, te Meliskerke, in de Herberg bij IZ. MATTHIJSSE, in het openbaar te koop aanbieden: zijnde eene goed onderhouden zoogenaamde Rente- nierswoning, zeer aangenaam gelegen te Meliskerke, op het Dorp,gemerkt no. 4, ter grootte van 5 Roed. 45 Ellen laatst bewoond door den Eigenaar II. JASPERSE. Aangeslagen voor de Grondbelasting op f 8.16. Het Huis verlangende te zien, vervoege men zich bij WISSE JASPERSE, te Meliskerke, en voor verdere inlichting bij den Notaris te Koudekerke. Te bekomen groote en kleine schitterende VUUR WERKEN bij J. F. E. GORTMANS Gzn., Fabrikant in Wapenen, Stadhuissteeg, wijk 9 no. 477, te Rot terdam. VERLOREN 11. Zaturdag in den omtrek der Dam- brug, een Muutbillet a f lO. Indien de eerlijke Vinder het terug brengt zal hij des verlangende billijk beloond worden. Adres Bureau dezer Courant. Timmermans- en Metselaarsknechts benoo- digd bij L. BOSSELAAR, te Grijpskerke. Ten spoedigste een Schildersktieclit benoodigd, voor minstens drie maanden vast werkgenielende Kost en Inwoning enz. Adres aan het Bureau dezer Courant, met franco Brieven onder de letters I. T. Terstond eene bekwame Werkmeid benoodigd. Adres bij de Boekh. VAN BENTHEM JUTTING. Donderdag 8 Juni 1865, 's avonds te 7 uren. vaf Stoomvaart. Dienst tusschen Middelburg en Rotterdam. Juni 1063. VAN MIDDELBURGVAN ROTTERDAM Dinsdag 6'£ j morg. 10 uur. Dinsdag 6namidd.3uui Woensdag 7 11 Woensdag 7'i 3 morg 7 Donderd. 8 11,30 Donderd. 8 7 Vrijdag 9'e 1 midd. 12 Vrijdag 9 8,45 Zaturdag 10 12,30 Zaturdag 10 8,45 Zondag 11'! 3 morg. 6 Zondag 11 n 8,45 Maandag 12 n 6 Maandag 12 10,30 Dinsdag 13 6 Dinsdag 13 10,30 Woensdag 14 6 Woensdag 14 10,30 Donderd. 15 6 Donderd. 15 10,30 Vrijdag 16 71 6 Vrijdag 16 10,30 SNELPERSDRUKKERIJ VAN DE GEBROEDERS AURAHAMS.

Middelburgsche Courant | 1865 | | pagina 4