diens protest tegen het plan tot opstand der provincie Souora aan Frankrijk. Verschillende dagbladen betoogen ten opzichte van deze nota, hoe merkwaardig het is dat de heer Romero daarbij erkend wordt als vertegenwoor diger van de Mexicaansche republiek en voorts slechts gesproken wordt van „den vroegeren aartshertog Ferdi nand Maxirailiaan van Oostenrijk." Wij zien het merk waardige hiervan niet in, d;iar toch de heer Seward in bedoelde nota slechts de woorden van den heer Romero herhaalt en voorts bovendien omdat de regeering te Washington, al ware zij met de vriendschappelijkste ge voelens jegens Maximiliaan bezield, in diplomatieke stukken toch nog altijd van den vroegeren aartshertog van Oostenrijk zou moeten spreken, tot dat het keizerrijk Mexico door de Vereenigde Staten zou zijn erkend. Berichten uit Mexico van 27 April raulden dat de leger- afdeelingen van Juarez, met het oog op het naderend einde van den burgeroorlog in de Vereenigde Staten reeds in plaats van eene verdedigende, eene aanvallende houding hadden aangenomen en een paar steden, Monterey en Satillo, op de Fransch-keizerlijke troepen hadden heroverd. Volgers de Herald zouden de repu- blikeinsche troepen ook eene overwinning hebben behaald op de Belgische afdceling vrijwilligers en de stad Periania hebben bezet. De sombere wolken, welke voor Frankrijk en Engeland aan den Amerikaanschen horizon samenpakken, nemen voortdurend toe. Terwijl tot dusverre vooral de eerste mogendheid met gevaren en verwikkelingen in Mexico scheen bedreigd te worden, is thans een bericht uit Londen aangebracht, hetwelk echter van zoo ingrijpen den invloed op den verderen loop der gebeurtenissen zou wezen en daaibij zoo onwaarschijnlijk is, dat het nadere bevestiging ten zeerste behoeft. Men verzekert namelijk in de Engelsche hoofdstad dat de regeering te Washington op de meest bepaalde wijze aan Engeland schadevergoeding zoh hebben geëischt voor het nadeel hetwelk is toegebracht aan de gefedereerden door zuide lijke kapers, die in de Engelsche havens werden toege laten. Bovendien zou de regeering der Vereenigde Staten aan het gouvernement te Londen de uitlevering hebben gevraagd van eenige zuidelijken welke naar Canada zijn gevlucht. Dat deze eisch tot uitlevering der medeplichtigen aan den moordaanslag tegen Lincoln gedaan is komt ons waarschijnlijker voor. Immers, men weet dat de regeering te Washington reeds in dien zin zich had gewend tot de autoriteiten van Canada zeiven en tot den Engelschen vertegenwoordiger te Washington, doch hierop eene zeer beleefde weigering ontving. Prins Napoleon is uit Ajaccio te Parijs teruggekomen en zeer heftig vertoornd op de keizerin regentes en den minister van binnenlandsche zaken wegens hunne hou ding tegenover zijne veelbesproken redevoering. Niets is natuurlijker dan 's prinsen toorn, welke thans geheel in zijn rol te pas komt. Na prins Napoleon's redevoering zal Frankrijk zich thans met prins Napoleon's boosheid bezig houden en daarmede zal 's keizers doel voor het oogenblik bereikt wezen. De Belgische kamer van afgevaardigden heeft in hare zitting van Dinsdag met 47 tegen 25 stemmen aangeno men artikel 1 van het wetsontwerp omtrent de misdaden en wanbedrijven gepleegd door ministers buiten de uit oefening hunner functiën. Bij diteerste artikel is bepaald dat daarvan door het hof van cassatie zal worden kennis gen omen. Dinsdag heeft het Pruisisch huis van afgevaardigden met 170 tegen 99 steramen het handelsverdrag met Oostenrijk aangenomen. Het zelfde huis van afgevaardigden heeft eergis teren de conclusion van het rapport der budget commis sie over de door de regeering ingediende rekeningen over 1859, 1860 en 1861 aangenomen. Deze conclusion strekten ora de uitgave der bij vertegenwoordiging niet te voren aangeviaagde gelden ook thans niet goed te keuren. De geruchten omtrent het bestaan van verzoenings plannen tusschen de Oostenrijksche regeering en Hon garije, hebben weder nieuw voedsel ontvangen door het bericht dat keizer Frans Jozef weldra een bezoek zal brengen aan de I-Iongaarsche hoofdstad en eenigen tijd vertoeven op zijn vorstelijk lusthof Ofen. Men verwacht van 's keizers bezoek aan de Hongaren thans, even als altijd, voor de verwezenlijking dier verzoeningsplannen, de gunstigste resultaten. De Grieksche synode te Konstantinopel heeft onlangs goedgevonden om een pendant te leveren voor de ency- clica van paus Pi us IX, in een manifest waarin het hare hooge afkeuring uitspreekt over, en alzoo de intrekking beveelt van verschillende wetten, in den laatsten tijd in de Donau-vorstendoramen door vorst Kusa voorgesteld en door de vertegenwoordiging aangenomen. De regee ring te Bucharest heeft zich bepaald om den gedelegeerde, die het manifest der synode overbracht, onmiddellijk over de grenzen te doen brengen. Te Madrid schijnt de financieele toestand gedurende de laatste dagen, ten gevolge van het vol teekenen der leening van 300 millioen, eene meer gunstige wending te hebben genomen. Intusschen zoekt de Spaansche regeering twist met Portugal, omdat het kabinet van Lissabon „heeft geduld" dat giften werden ingezameld op Portugeesch grondgebied voor de nagelaten betrek kingen van de slachtoffers der brutale handelwijze van de troepen gedurende de laatste onlusten te Madrid op 10 April. lijandclsbmcljtm. Graanmarkten enz. Amsterdam 24 Mei. Raapolie op zes weken 42-]. Lijnolie op zes weken 35j. Oostburg 24 Mei. Bij ruimen aanvoer van granen was heden iets meer vraag te bespeuren voor tarwe, zomer- gerst en paardenboonen, van welke artikelen de prijzen zich goed staande hieldenwintergerst en rogge daaren tegen lager; haver en paardenboonen beginnen schaarsch te worden. Men betaalde voor jarige en tweejarige tarwe ƒ7.50 a ƒ8. Puike nieuwe, gemeenere en blauwe ƒ5.50 a ƒ7.50. Nieuwe Zeeuwsche rogge ƒ5 a 5.20. Nieuwe wiutergerst ƒ4.25 aƒ4.60. Dito zomergerst ƒ3.75 aƒ3.90. Haver 3 a 3.50. Paardenboonen 5.75 a j 6.10. Middelburg 24 Mei. Bij geringen aanvoer betaalde men heden voor nieuwe Zeeuwsche tarwe ƒ7.25 a 6.75 naar qualiteit. Tweejarige Walchersche tarwe werd vruch teloos aan ƒ8.25 verlaten. Puike nieuwe Walchersche dito vroeg beurs 7.35, 7.45, later 7.50 en 7.60 voor de bakkerij gekocht. Puike Zeeuwsche rogge 5.50 ge houden. Puike Zeeuwsche wintergerst ƒ4.90 a 4.70 be taald. Puike Zeeuwsche zomergerst 4 a 3.80; dito Walchersche ƒ4.10 a ƒ4. Walchersche witte- nochbruine- booneu waren ter markt. Walchersche paardeboonen puike blanke 5,75, mindere aan ƒ5,50 te koop. Wal- cheische groene erwten waren van 7 te koop. Prijzen van effecten. Amsterdam 24 Mei. Nederland. Certific. Werkelijke schuld dito dito dito dito dito dito Aaud. Handelmaatschappij Certificaten bij Rothschild Obligation 1798/1816 5 Certific. Hope co4 Oblig. dito 1855, 6e serie 5 dito dito Leening 1860 4-1 Certificaten 6 Aand. spoorweg Schatkistobligatiën4 Obligatiën metalliek5 dito 1847/1852 2* dito rente Amsterdam5 dito nationale5 Bankactiën 3 Leening 18615 Obligatiën (binnenlandsche) 3 dito3 thans 21 Amortisable schuld Obligatiën 1853 3 dito 1856-1862 3 dito (blauwe) 5 dito (binnenl.) 6 (1882) 6 7 2-1 pet. 62] .3 73^ 96] Rusland. Polen. Oostenrijk. 4] 2] Italië. Spanje. Portugal. 98 84^ 192 69] 61,V 31] m 65] 59* 4U 39g 46£ Griekenl. Turkije. Vereen.Stat.dito Illinois. dito Mexico. dito3 Grenada. dito afgestempeld4] Venezuela, dito2 18 47 i 70] 77] 232 16| 2lïix)jcrtmtirtt. Heden overleed ten onzen huize, na een langdurig lij den, onze geliefde Moeder DINA JOHANNA ROBLIJN, laatst Weduwe van J. GEBUWET, in den gezegenden ouderdom van ruim 74 jaar. Middelburg, J. L. BOUFF, den 24 Mei 1865. C. BOUFFCrombouw. Algemeene kennisgeving. Heden vierde zijn 25jarige in dienst treding bij mij als Smidsknecht JOHANNES KOEVOET; met genoegen raag de ondergeteekeude op zijn 25jarig trouwe en eer lijke dienstbetoon terugblikken; moge de Hemel dien bekwamen Werkman zegenen voor zijne onvermoeide vlijt en werkzaamheidmoge de Voorzienigheid hem nog lang eene krachtvolle Gezondheid schenken tot geluk van zijn talrijk Huisgezin en tot genoegen van hem die zich noemt P. STERZENBACH. Vlissingen, den 25 Mei 1865. AANHOKDIOING. Uit een Vonnis, door de Arrondissements-Reclitbank te Middelburgop den 29 Maart 1865bij verstek gewe zen, op expeditie geregistreerd, behoorlijk beteekend, blijkt dat het Huwelijk bestaan hebbende tusschen PIETERNELLA JACOMINA BELL1NKWerkvrouw, wonende te Hoofdplaat, en ABRAHAM CHRIST1AAN- SE, Werkman, laatst aldaar gewoond hebbendedoch wiens woon- of verblijfplaats thans onbekend is, en op den 4 November 1854 te Hoofdplaat voltrokkenteu gevolge van kwaadwillige verlating,door Echtscheiding is ontbonden, hetgeen alzoo scheiding van goederen ten gevolge heeft. Ten deze wordt kosteloos geprocedeerd, ingevolge toelating der voormelde Rechtbank, de dato 21 Septem ber 1864. Voor uittreksel deugdelijk verklaard door mg ondergeteekende Procureur, die in deze voor de Eischeres werkzaam is. P. DE MA11ET TAK. GENEESKUNDE. Op Woensdag den 31 Mei 1865, des middags te 12 uren, zal er bij de Provinciale Commissie van Geneeskundig onderzoek en toevoorzicht in Zeeland een openbaar Examen worden gehouden. Namens dezelve Commissie, D. J. J. MAR1NISSENSecretaris. LANDB0UW-C0NGRES. De ondergeteekeude, door het Congres le Assen uit- genoodigd tot de behandeling der gestelde vraag betrek kelijk de Duinbeplanting in de verschillende Provin ciën des Rijks, verzoekt diegenen welke in Zeeland proeven genomen hebben ora Huinen of Zandgron den met Houtgewas tc beplanten, hem daar omtrent, in het belang dezer vooral voor Zeeland zóo gewichtige aangelegenheid, ten spoedigste eenige opgaaf of inlichtingen te willen verschaffen. G. N. DE STOPPELAAR. De ONTVANGER der Registratie en Domeinen te SLUIS, zal, op Dinsdag den 27 Juni 1865 en volgende dagen, telkens des voormiddags om tien uren, ten overstaan van den Notaris CORNELLS SCHOUT VELTHUYS, resideerende te Sluis, itt het openbaar ten Raadhuize der gemeente Sluis veilen, cle 3rï_ij lisgroiacieri in den ten jare 1864 bedijkten Z W 1 P O L I) E R, te zamen groot ongeveer 170 Bunders, gelegen in de gemeenten Aardenburg, Heille, Retranchement, Sint Anna-ter-Muiden en Sluis, en verdeeld in 58 Kavels. De Goederen zijn breeder omschreven indeCatalogus welke ook de Veilings-voorwaarden en Kaart bevat, en binnen weinige dagen voor 25 cent verkrijgbaar zal zijn bij de Ontvangers der Registratie en Domeinen te Sluis, Goes, Hulst, Kortgene, Middelburg, Tbolen, Zierikzee, Amsterdam, Arnhem, Breda, 's Graveuhage, 's Hertogeu- bosch, Maastricht en Utrecht. Inlichtingen zijn te bekomen bij den Ontvanger der Registratie en Domeinen te Sluis. Daags voor de Verkooping, des morgens te tien uren, zal aanwijzing der Kavels worden gedaan. De Ontvanger voornoemd, E. MAERTENS. NEDERLANDSCI1E iiAAÜELMAATSCilAPPIJ. Veiling van Banca en Billifoa TJL\ te AMSTERDAM, op Donderdag den 29 Juni 1865, van ongeveer: 81,900 Blokken Banca, liggende te Amsterdam, 1,200 Bilhton, idem, 65,300 Banca, Rotterdam, 8,900 Dordrecht, 9,000 Schiedam, 3.600 Middelburg. De Directie brengt verder ter kennis, dat het voorne men bestaat in het jaar 1866 éeue Voorjaais- en éeue Najaarsveiling van TIN,,te honden; dat tot op eersige- ineld tijdstid geen andeii^L'iu daör^agar aan de markt zal worden gebracht en geenoGouvèriiethents-veiliugeu van het genoemde metaalj,u N^cHanti^ch Iiulië zullen plaats vinden; terwijl tot dien tij'iï■geeüe;.ve.yïtyiidiugen van Tin van Indië naar China VqQï,G'qiïveQ'iH^cnts rekening, de hoeveelheid van 10,Öp0'Picóls te boven gaande, zullen geschieden. Deze medcdceling betreft niet het Tin, hetwelk aan, anderen toebehoort. Amsterdam, den 24 Mei 1865.

Middelburgsche Courant | 1865 | | pagina 3