Guiten la itö. tjanDfbbriicljtcn. 2löi>cvtcnticn. b. Idem dd. 18 April jl. houdende goedkeuring: 1. van liet plan tot inrichting der localen voor do hoogere burgerschool en burger-avondschool; 2. van de verordening regelende het openbaar mid delbaar onderwijs; en 3. van het besluit tot vaststelling van het getal leeraren en het bedrag hunner jaarwedden. Wijders met uitnoodiging om aan zijne exc. kennis te geven indien de nieuwe inrichting met September e.k. zal in werking treden, opdat de noodige maatregelen kunnen genomeu worden om liet genot van' het toege zegde subsidie ook met dat tijdstip tc doen ingaan. Het ontwerp-beslnit tot opheffing der Fransehe jon gensschool met den laatsten dag der maand Juli 1865 en tot het geven van eervol ontslag aan den heer M. H. Kottmann, waarnemend lioofd-onderwijzer dier school met gelijk tij (1st ip wordt zonder discussie cn zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De volgende raissieves van gedeputeerde staten worden voor kennisgeving aangenomen: a. Goedkeuring van het raadsbesluit van den 10 Aprïlj 1. tot hel doen een er geldleening van 14,000. b. Idem met toezending van ecne goedgekeurde be grooting dezer gemeente voor 1865. c. Idein met toezending van het goedgekeurde kohier van den hoofdelijken omslag voor het loopende jaar. d. Dito belasting op de honden. e. Idem houdende goedkeuring van het raadsbesluit van den 27 Februari jl. tot dekking van het kwaad slot der rekening van de leenbank ad f 234.52 uit den post voor onvoorziene uitgaven der begrooting dezer ge meente voor 1865. Idem houdende goedkeuring van het raadsbesluit van deu 15 Maart jl. tot betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven der begrooting voor 1865 eener som van f 25 aan de klokluiders. De voorzitter legt over: het jaarverslag der school commissie over 1864; een extract uit de notulen der gemeente van den 30 Januari 1595 waarbij vergunning wordt verleend tot het plaatsen eener meestoof, behoudens het vecht van eigendom vau dien grond aan de stad verblijve. De voorzitter zegt, een afschrift van dit besluit aan directeuren der meestoof „de Zon" te hebben gezon den, cn zal nu oene aanvraag inwachten op grond in erf pacht voor het. gehecle terrein. Het proces-verbaal van kasopneming, waaruit blijkt dat voorhanden was L,809.92.1. Verzoek van arm verzorgers der christelijke afge scheidene gemeente, om gebruik te mogen maken voor hunne bedeelden van de gemeente apotheek, hetwelk wordt gesteld in handen van burgemeester en wet houders tot onderzoek en rapport; en De Staatsbladen no. 28 en 29 welke bij de overige worden gevoegd. De specificatie van uitgaven van de gemeente-apotheek over 1864 en de begrooting van dat middel voor 1866 worden goedgekeurd. De heer de Laat de Ivanter komt nu terug op zijn vroeger gedaau voorstel om de jaarwedde van den ge meente-apotheker te verhoogen. De heer Fransen van de Putte oudersteunt dit voor stel, en wordt besloten daaromtrent het gevoelen van de commissie der gemeente-apotheek in te winnen. Tot leden van het stembureau voor de verkiezing vau vier leden der provinciale staten worden achtereenvol gens benoemd de heerenKakebeeke en Fransen van de Putte, en tot hunne plaatsvervangers de heeren de Knokke van der Meulen en van Voorst Vader. Op voorstel van burgemeester en wethouders, besluit de raad eenige af- en overschrijvingen op de begrooting van 1864 aan de goedkeuring vau gedeputeerde staten te onderwerpen. De voorzitter legt nog over het jaarverslag van den toestand der gemeente over 1864. Hierna is de vergadering gesloten. Algemeen ovcrxiclit. Behalve de kamer van afgevaardigden te Turijn, het EngeUch lagerhuis eu het Pruisisch huis van afgevaar digden, hebben thans ook de Reichsrath te Weenen en de Belgische kamer van afgevaardigden hunne deelne ming geuit in den moord op den president Lincoln gepleegd. Gelijk wij reeds in de tweede editie van ons vorig nornmer meldden, heeft de dood van den president der Amerikaansche republiek geene verandering gebracht in den gang van 's lands aangelegenheden te Washington. Zelfs de beursmannen zijn weder tot hunne kalmte teruggekeerd en koesteren de gunstigste verwachtingen voor de toekomst. De oorlogskans blijft voorts der regecring te Washington gunstig; behalve do reeds gemelde bemachtiging van Mobile, hebben wij thans ook de ontruiming van Raleigh door de Zuidelijken op te teekenen. Uit de ZuidAraerikaansche republiek Peru zijn weder tijdingen aangebracht. De opstand aldaar breidde zich dagelijks uit, vooral onder leiding van den generaal Bustamente. Tot dusverre hadden er nog geene botsin gen tussclien de opstandelingen en de regeeringstroepen plaats gehad. De door de eersten zeer versterkte haven stad Arica zou echter bij het afzenden dezer berichten weldra door de krijgsbevelhebbers der regeering worden aangetast. .Keizer Napoleon is Zaturdag- te Lyon aangekomen ora den volgenden dag zijne reis naar Algerië verder voort te zetten. Voor zijn vertrek uit Parijs heeft de keizer nog liet decreet onderteekend, waarbij de heer Sainte- Beuve tot senator wordt benoemd. Volgens berichten uit Rome hebben de onderhande lingen tnsschen de pauselijke regeering en den heer Vegezzi tot dusverre een gunstig resultaat opgeleverd. Dit blijk van toenaderingsgezindheid heeft in Italië in het algemeen een gun3tigen indruk gemaakt. De ultra- montaansche partij echter is over deze eerste schrede op den weg van verzoening tusschen Rome en de revolutie ten zeerste ontsticht. In de Spaansclie kamer van afgevaardigden heeft de heer Rios Rosas, met het oog op de laatste ongeregeld heden in de hoofdstad, een votum van wantrouwen tegen het ministerie Narvaez trachten uit te lokken. Dit werd echter verworpen met 154 tegen 104 stemmen. Intus- sclieu blijven de mededeelingen uit Madrid steeds gewag maken van de lievige spanning, welke in verschillende steden worclt waargenomen en niet het minst in de hoofdstad. De juistheid der mededeelingen van onzen Brussel- sclien correspondent omtrent den toestand van koning Leopold wordt thans bevestigd door een telegram uit de Belgische hoofdstad. Volgens dit bericht zon dr. Jenner, clie reeds naar Engelaud was teruggekeerd, weder naar het ziekbed des konings zijn terug ontboden. Bovendien was de Belgische geneesheer dr. Deroubaix bij den ko ning in consult geroepen. iïS e o k ra 51» [i rijy.c 11 Rotterdam 1 Mei. Weinig aanbieding; kooplust gering. Graanmarkten caz. Rotterdam 1 Mei. Tarwe, rogge, gers! en witzaad 10 cent lager. A.XKI. 29 April. Tarwe ƒ6.70 a f 7.30; Rogge t 4.90 a j 5.15; Wintergerst ƒ4.55 4.75Zomer dito ƒ3.75 a 3.95; Haver 3.15 a ƒ3.55; Paardenboonen ƒ5.50 a/5.70; Dnivenboonen ƒ6.35 a 6.65Groene erwten ƒ6.05 ii. ƒ6.55; Gele dito ƒ5.90 ^6.30; Boekweit 5.60 a 5.85. Prijzen vaas cilecieu. Amsterdam 29 April. Nederland. Certific. Werkelijke schuld 2$ pet. 61,V dito dito dito 3 72 g dito dito dito 4 95$ Aand. Handelmaatschappij 4.\ België. Certificaten bij Rothschild 2$ Rusland. Obligatiën 1798/1816 5 95^ Certific. Hope co4 Oblig. dito 1855,6e serie 5 82$ dito dito Leening 1860 4J Certificaten 6 44| Aand. spoorweg189 Polen. Schatkistobligaiiën4 68.^ Oostenrijk. Obligatiën metalliek5 61 dito 1847/1852 2* 31 dito rente Amsterdam5 79j dito nationale5 65,'„ Bankactiën 3 Italië. Leening 18615 Spanje. Obligatiën (binnenlandsche) 3 42$ dito3 thans 2$ 40$ Amortisable schuld Portugal. Obligatiën 1853 3 46{$ dito 1856—1862 3 Griekenl. dito (blauwe)5 Turkije. Obligatiën (binnenl.)6 50 Vereen.Stat.dito (1882) 6 69$ Illinois. dito7 79 J Mexico. dito 3 25 Grenada, dito afgestempeld4 J Venezuela dito 3 16 {-$ Vijftigjarige Échtvereeniging van J. P. VERHAGE, Gemeentebode RN H. W. BARENDSE. Westkapeüe, 29 April 1865. Voor de vele bewijzen van deelneming, gedurende de ziekteen het herstel mijnerEchtgenootezoo ruimschoots ondervonden, betuigeu wij onzen oprechten dank. C. J. KRUYSSE. Middelburg-, E. J. KRUYSSE, den 1 Mei 1865. Machielsb. Degenen welke eenige vorderingen mochten hebben ten laste van den Boedel van wijlen de Weduwe van den Heer JACOB VAN BORNE, te Westkapelle, of daaraan mochten verschuldigd zijn, gelieven opgaaf te doen vóór den 15 Mei eerstkomende, aan den Eerzamen WILLEM liOELSE Lz. te Westkapelle, of ten Kantore van den Notaris WOUTERSEN, te Middelburg. Ieder die nog eenige vordering mocht hebben ten laste van de Reederijen der Schepen Wesfcïiagielie en Secpaarrf, wordt verzocht daarvan uiterlijk half Mei opgave te doen ten Kantore van VAN DEN BKOECKE LUTEYN SCHOUTEN. liedenden acht en twintigsten April achtienhonderd vijf en zestig, heb ik ondergeceekende WILLEM ZOELLER, Deurwaarder bij de Airondisscments-Recht- bank te Middelburg, wonende aldaar, als zoodanig over dit dienstjaar gepatenteerd, Ten verzoeke van: SARA VAN DER WEELE, zon der beroep, wonende te Vlissingen, aan geen patent subject, geadmitteerd gratis geding te voeren bij gere gistreerde beschikking der Arrondisseraents-Rechtbank te Middelburg van den tienden Februari 1S00 vier en zestig, voor wien in rechten zal occnpeeren deProcureur J0I1ANNIS MARTINUS BRIEVE, wonende te Middel burg in de Vlissingsche straat K 44, ten wiens Kantore domicilie wordt gekozen, Krachtens verlof verleend door de Arrondissements- Rechtbank te Middelburg, den acht en twintigsten April achttien honderd vier en zestig, geregistreerd, Voos* de eerste maal gedagvaard: PIETER TELLEMAN, van beroep Zeeman, Echtge noot der Requirante, laatst met haar wettige woonplaats gehad hebbende te Vlissingen, thans afwezig, mijn exploit doende bij aanplakking aan de voorname Deur van de Vergaderplaats der Arrondissements-Rechtbank te Middelburg, alsmede aan het 'huis der Gemeente te Vlissingen, terwijl ik een tweede afschrift van hetzelve heb overgegeven aan den Ambtenaar van het openbaar Ministerie bij dezelve Rechtbank, welke het, oorspron kelijke niet gezien heeft geteekend, cn voorts nog bij plaatsing in de Middelburgsehe courant eu in de Nieuwe Rotterdamsc-he courant, als zijnde de daartoe bij voor meld Verlof aangewezen Nieuwspapieren. Om op Woensdag den zesden September achttien honderd vijf en zestig des voonniddags te tien uren, bij voorafgestelden Procureur te verschijnen ter terecht zitting der Arrondisseraents-Rechtbank te Middelburg, gehouden wordende in cene der benedenzalen van het Gemeente Raadhuis aldaar. Ten e.inde Aangezien de Eischeres den vijftienden Mei achttien honderd vier en veertig te Vlissingen gehuwd is, met den Gedaagde, met wien zij aldaar steeds gewoond heeft. Aangezien de Gedaagde den zevenden September achttien honderd drie cn vijftig te Rotterdam als Kok is aangemonsterd aan boord van het Barkschip „de Vier Gezusters," Schipper P. VERSCHUUR, bestemd naar Australia, via Londen, en met dien Bodem de reis heeft aangevangen. Aangezien de Gedaagde op de uitreis te Londen reeds uit zijne betrekking is ontslagen. Aangezien de Eischeres sedert het vertrek van den Gedaagde niets meer van hem heeft vernomen en crook geene tijding van zijn leveu of dood is ingekomen. Aangezien de Eischeres, nu er sedert de afwezigheid van den Gedaagde tien volle jaren verloopen zijn, ver- lang^gebrnik te maken van de voorzieningen verleend bij artikel 549 van het Burgerlijk Wetboek, om de ver gunning te kunnen verkrijgen .een-ander Huwelijk aan te gaan. K" Aangezien het geposeerde in rechten' zal worden bewezen. Aan gemelde Rechtbank, hetzij in Persoon, hetzij door

Middelburgsche Courant | 1865 | | pagina 3