zich voor dat de Mei-warmte in Algerië een ongunstigen invloed zal hebben op de gezondheid des keizers. In- tusschen is reeds alles voor de reis in gereedheid gebracht en de vice-adrairaal Bouet-Willauraez heeft ver schillende maatregelen genomen om de middelen van gemeenschap tusschen Algerië en Frankrijk te vermeer deren en eene postdienst te regelen, welke in werking zal blijven gedurende Napoleon's verblijf aan gene zijde der Middellandsche zee. Drie lichte vaartuigen zijn be mand om te Carthagena te stationneeren en van daar de telegraphische depcches naar Oran over te brengen,dertig mijlen afstands van daar. -Van Parijs naar Carthagena kunnen de telegrammen iu zeer weinige minuten worden overgeseind. De keizer heeft aangewezen om hem te vergezellenzijn adjudant Fleury, generaal de Castelnau, kolonel Reille, kapitein d'Espenille, kapitein Ligneville, den secretaris Pietri en den geneesheer baron Cortisart. Omtrent, den duur van 's keizers afwezigheid, wanneer die reis ten minste doorgaat, blijft men in het onzekere verkeeren. Omtrent het doel daarvan loopt nog steeds het Abd-el-kader-gerucht. Men dicht toch aan den keizer het plan toe om eene tweede voorstelling te geven van Engeland's afstand der Ionische eilanden. Men wil dat de keizer doordrongen is van de waarheid der woorden van den heer de Girardin, die Algerië's bezit als een groot financieel en politiek nadeel beschouwt, en thans een gedeelte dier kolonie aan de Algerijnen wil afstaan, onder Ab-del-kader als vorst, om slechts eene smalle strook lands te behouden. Het gerucht dezer reusachtige combinatie vindt echter weinig geloof. De czaar van Rusland is dezer dagen hier doorgereisd om zich te spoeden naar het ziekbed van zijn zoon. Men beweert dat zijne ziekte dezelfde is, welke op dit oogen- blik op de Pruisisch-Russische grenzen zoovele slacht offers maakt en welke ook onder het gevolg der thans te Nice vertoevende Russische familie reeds eenige perso nen ten grave heeft gesleept. De Italiaansche reis van den oud-minister de Persigny blijft stoffe te over leveren voor geruchten, welke zijne aanstaande optreding als minister voorspellen en wel als minister van buitenlandsche zaken. De heer de Persigny is gedurende zijn ministerschap la béte noire der katho lieken geweest. Hij was heto. a.die den grooten slag toe bracht aan de Vincentius-vereeniging en voortdurend te velde trok tegen het hof van Rome en tegen zijne aanhan gers die zich voor den senaat en het wetgevend lichaam weder candidaat sielden na reeds bij de adres-debatten ten voordeele der katholieke amendementen te hebben gestemd. De heer Persigny zou thans echter, naar men beweert, geheel en al van politiek standpunt veranderd en tot een voorstander der wereldlijke macht van Pio nono zijn bekeerd. Met den pauselijken zegen zou hij voorts uit Rome de portefeuille van buitenlandsche za ken medebrengenrelata refero. Voor het oogenblik schijnt voor dit alles echter weinig kans te bestaan, vooral indien het waar is, wat men beweert, dat keizer Napoleon den heer Rouher zijne afkeuring heeft kenbaar gemaakt over de houding welke hij als woordvoerder der regeering aannam na de rede voering van den heer Thiers. Die houding toch was in strijd met de politiek des keizers om in zake Rome ten opzichte der toekomst volkomen vrij te blijven en geens zins indirecte beloften aan de clerikale partij te doen. De Sleeswij k-Holsteinsche quaestie is sedert de laatste manoeuvres van Oostenrijk hier weder meer aan de orde gesteld. Volgens personen die tot de zoogenaamde poli tieke kringen behooren en zich op de hoogte der Euro- peesche staatkunde achten zou van eene verzoening tus schen kroon en vertegenwoordiging in Pruisen geen sprake meer zijn. Zij die dit nog beweeren kennen blijk baar noch het karakter van koning Wilhelm, noch dat van zijn hardnekkigen eersten minister. Het is meer dan waarschijnlijk dat de te volgen gedragslijn reeds geheel en al bepaald is. Eerst zal de quaestie der her togdommen eene oplossing ontvangen en deze zal dan als middel worden gebezigd om ook het binnenlandsch vraagstuk als de gordiaansche knoop door te hakken. Het Pruisische ministerie schijnt zeer juist te zijn ingelicht omtrent de populariteit van het inlijvingsplan bij de verschillende klassen des volks. Dit plan zal het dan ook tot allen prijs volbrengen en spoediger wellicht dan men zulks nog verwacht. Mocht daardoor voorts vrees voor een oorlog ontstaan dan zal men zooveel mo gelijk den militairen geest des lands opwekken. Mocht echter, en dit is waarschijnlijker, daartegen slechts wor den geprotesteerd door sommige Europeesche mogend heden, welke ten hoogste misschien de diplomatieke betrekkingen met Pruisen zouden afbrekeu, dan kan de regeering tegenover het volk met de gebruikelijke tira des zeggen dat het buitenland Pruisen niet durft aan vallen. Wat van de inlijving iutusschen bet gevolg moge zijn, deze zal plaats hebben. Voorts ontbindt de regeering het huis van afgevaardigden en kondigt het algemeen stem recht af met een beroep op de natie om uitspraak te doen tusschen haar en het wederspannige huis van afgevaar digden, Dan is het te verwachten dat de lagere volks klasse, verheugd over deze reusachtige uitbreiding harer rechten en behoorlijk bewerkt, eene groote meer derheid zal geven aan de regeeringscandidaten. Ziedaar de geruchten, welke hier cle toekomstige geschiedenis van Pruisen opstellen. De waarde daarvan zij thans hier niet beoordeeld; intusschen zij nogmaals verzekerd dat dergelijke politieke conjecturen niet afkomstig zijn van eenige estaminet-politici, maar van personen die geacht kunnen worden hunne oordeelvellingen niet afhankelijk te stellen van eigen ongegronde vrees of eigen ongemo tiveerd verlangen. Voor de Mexikaansehe leening wordt hier zeer goed ingeschreven. Men schijnt zeer veel vertrouwen te hech ten aan de verklaring van den heer Rouher, die in par lementaire bewoordingen te kennen gaf dat de keizerlijke regeering den aartshertog Maximiliann niet aan zijn lot zal overlaten. Deze phrase en die omtrent de gerustheid der regeering ten opzichte van de handhaving van Mon roe's beginsel wordt iutusschen van verschillende zijden beschouwd als niets anders dan eene phrase. Uit Mexico zelf wordt bericht dat Juarez er in geslaagd is om een groot aantal manschappen te verzamelen, die vroeger iu de gelederen der Zuidelijke troepen hebben gediend. Met dit leger, waarvan de versterking, zelfs bij het her stel der Unie, door de regeering te Washington zou worden toegelaten, zou Juarez nog zoo lang mogelijk aan keizer Maximiliaan's troepen weêrstand trachten te bieden. Keizer Maximilaan schijnt na zijn protest tegen de openbaarmaking der familie-overeenkomst te Miramar, met de regeering te Wecnen op geen zeer vriendschap- pelijken voet te staan. Uit Londen toch is hier het bericht aangebracht dat de heer Murphy ambassadeur van Mexico aan het Oostenrijlcsche hof is terug geroepen, welk voorbeeld door keizer Frans Jozef ten opzichte van zijn vertegenwoordiger te Mexico zou worden nagevolgd. Indien dit alles nader mocht bevestigd worden dan zou de Oustenrijksche aartshertog bij verwikkelingen met de regeering te Washington weinig ondersteuning van zijn broeder te wachten hebben. Üjanöclsbmcljten. Me eSiiapjirijzeii. Rotterdam 24 April. Meekrap gold heden f 1.50 hooger. Graaninarkte» enz. Rotterdam 24 April. Tarwe, erwten, bruine, witte en paardenboonen 30 cent, rogge 10 cent lager. Axel 22 April. Tarwe ƒ6.80 a 7.35; Rogge 5.05 a j 5.30; Wintorgerst ƒ4.75 a 4.90Zomer dito ƒ3.85 a 4.Haver 3.15 a ƒ3.65; Paardenboonen ƒ5.60 a 5.80; Duivenboonen ƒ6.55 a 6.70; Groene erwten ƒ6.30 a ƒ6.70; Geele dito 6.05 a 6.55 Boekweit 5.60 a 5.85. Prijzen van eJScclcn. Arasterdam 22 April Nederland. Certific. Werkelijke schuld 2$ pet. 61$ dito dito dito 3 72$ dito dito dito 4 95$ Aand. Handelmaatschappij 4$ België. Certificaten bij Rothschild 2$ Rusland. Obligatiën 1798/1816 5 95$ Certific. Hope co4 68 Oblig. dito 18556e serie 5 83 dito dito Leening 1860 4$ 84$ Certificaten 6 44 Aand. spoorweg189$ Polen. Schatkistobligatiën4 Oostenrijk. Obligatiën metalliek5 62$ dito 1847/1852 2$ 31$ dito rente Amsterdam5 79$ dito nationale5 65$ Bankactiën 3 868 Italië. Leening 18615 60$ Spanje. Obligatiën (binnenlandsche) 3 42$ dito3 thans 2$ r 40 Amortisable schuld Portugal. Obligatiën 1853 3 46$ dito 1856—1862 3 Griekenl. dito (blauwe)5 19$ Turkije. Obligatiën (binnenl.)6 51$-$ Vereen.Stat. dito (1882) 6 69 Illinois. dito7 75$ Mexico; dito 3 25$ Grenada, dito afgestempeld4$ enezuela dito 3 17$ 2lïuuTtcntirn. Heden overleed mijn geliefd Kindje, PERONNE PAU LINE ANNA, in den ouderdom van bijna drie maanden. Middelburg, den 22 April 1865. F. D. SPRENGER. AANKONDIGING. Uit een Yonnis, door de Arrondissements-Reclitbank te Middelburg, op den 29 Maart 1865, bij verstek gewe zen, op expeditie geregistreerd, behoorlijk beteekend blijkt dathet Huwelijk bestaan hebbende tusschen PIETERNELLA JACÓMINA BELLINK Werkvrouw, wonende te Hoofdplaat, en ABRAHAM CHRISTIAAN- SE, Werkman, laatst aldaar gewoond hebbende, doch wiens woon-of verblijfplaats thans onbekend is, en op den 4 November 1854 te Hoofdplaat voltrokkenten gevolge van kwaadwillige verlatingdoor Echtscheiding is ontbonden, hetgeen alzoo scheiding van goederen ten gevolge heeft. Ten deze wordt kosteloos geprocedeerd, ingevolge toelating der voormelde Rechtbank, de dato 21 Septem ber 1864. Voor uittreksel deugdelijk verklaard door mij ondergeteekende Procureur, die in deze voor de Eischeres werkzaam is. P. DE MARET TAK. VERZEKBRINGS-BANKKOSMOSTE ZEIST. Waarborgkapitaal 1,800,000. AFDEEGING BEGKAFENISKAS. In deze afdeeling der Bank wordenvoor kleine bij dragen, uitkeeringen bij overlijden verzekerd van f 50, 75, 100, f 125 en f 150. Kinderen van gekimde lieden, leiden bij Kosmos ver zekerd, zijn tot aan hun 6de jaar vrij van betaling, en voor deze wordt bij overlijden f 10, f 12, 15, f 20 en f 25, naar gelang der klasse, uitgekeerd. Men is dadelijk trekkend Lid na ontvangst der Polis. Agent te Middelburg, A. E. VERWIJS, Lauge Sint Pieterstraat. Bode, J. A. WIJNANDS Walesingel, P no. 218 TAATOAMT'OT SET ÏA\ 'T ALGEMEEN." Het Bestuur van het Departement geeft kennisdat het concept van het Buishoudclijk Beglciaent, van Dinsdag 25 April tot Woensdag 3 Mei, voor de Leden ter inzage ligt bij den Concierge van het Concertgebouw I M. GRANDIA. De Secretaris j NAGTGLAS. IXTij verlield.. i Voor de Ledeu van het Departement Middelburg der Maatschappij van Nijverheid eu andere belangstellenden, I liggen van lieden, gedurende acht dagen, bij den Con- i cierge van het Concertgebouw,op de Groenmarkt, ter i bezichtiging eenige monsters van Telegraafkabels, j bekleed met zoogenaamde Goemoetie-Vezelwaarvan j melding wordt gemaakt in het Tijdschrift der Maat- schappij van 1864, deel 5, stuk 10, bladz. 165 der tech- 1 nische mededeelingen. De Secretaris van het Departement, JL WDE RAAD. IIEKYKH PlCIITSVêr VZEÏEZEtE!, in het Raadhuis, op Zaturdag den 6den Mei 1865, des voormiddags om 10 uur, door den Ontvanger der Regis tratie en Domeinen te Middelburg, van het Grasgewas tot X November 1S65, van het gedeelte der Vestingwerken te Veere, «lat bij de verpachting op XI April XS65 Eseeft natgemaakt de Ferceclen 2,3,4, 7,8,9,10, 11,12 en 13. De voorwaarden liggen ter lezing op het Raadhuis der gemeente Veere, alsmede ten Kantore van den Notaris WOUTERSEN en van den ondergeteekende. De fung. Ontvanger voornoemd, IDEM A GREIDANUS. BËL.\KGRfJüË YEM00PING aan het Stads Ver koophuis tcyjisslngen op Douderdag 25 April 1865, des namiddags om drie Atren, van eene groote partij ZijdenWollen en Katoenen 11AIBFICTDBISS. Des morgeus van 9 "tot des namiddags 2 uren voor eeq v?.-; i ieder te zien.

Middelburgsche Courant | 1865 | | pagina 3