strekkende de conclusie tot goedkeuring. Dienovereen komstig wordt besloten en de verordening eerst artikels gewijs en daarna in haar geheel vastgesteld, waarvan aan gemelde commissie zal worden kennis gegeven. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. Thcrmometcrstaml 19April 's av. 11 u. 54 gr. 20 'smorg.7u.56gr.'smidd. 1 u.69gr. 'sav.llu.54gr. 21 's morg.7 u. 58 'smidd.l u. 77 gr. iSuitrnlanö. Algemeen overzicht. Meer officieel is thans bekend geworden dat keizer Napoleon Maandag e. k. Parijs zal verlaten om zich over Lyon naar Marseille te begeven en zich aldaar naar Algerië in te schepen. Een escader gepantserde schepen zal hem tot escorte strekken. Gedurende de afwezigheid des keizers, welke een dertig- of veertigtal dagen zal duren, zal keizerin Eugénie met den conseil privé het bestuur des rijks op zich nemen even als zulks gedurende den Italiaanschen oorlog plaats had. Gisteren is keizer Alexander van Rusland met zijn tweeden zoon te Nice aangekomen. De toestand van den grootvorst-troonopvolger was weder ongunstiger ge worden. Dien ten gevolge heeft ook zijne verloofde, prinses Dagmar van Denemarken, Dinsdag avond Kop- penhage verlaten om zich, vergezeld van hare moeder, de Deensche koningin, naar de verblijfplaats van den grootvorst te begeven. Volgens verschillende berichten zou deze laatste door eene hersenontsteki ng zij n aangetast. De verplaatsing van het Pruisisch marine-station van Dantzig naar Kiel schijnt thans te Berlijn aan geen twijfel meer onderhevig, ondanks de protesten van Oos tenrijk, hetwelk tot dusverre evenwel nog geene openlijke ondersteuning bij andere Europeesche mogendheden heeft ondervonden. De Engelsche regeering heeft tot hare schade en schande reeds gezien dat depeches op den heer von Bismarck weinig indruk maken en schijnt tot een meer krachtigen stap niet te willen overgaan. De audiëntie welke aan den heer Benedetti, Fransch ambassadeur bij het hof te Berlijn dezer dagen door koning Wilhelm is verleend geworden, had slechts ten doel om den Julius Caesar, namens den schrijver, aan te bieden. De commissie van rapporteurs uit den Italiaanschen senaat heeft geconcludeerd, in strijd met het votum der kamer van afgevaardigden, tot behoud der doodstraf. Zij stelt echter voor om het aantal gevallen waarin deze zal worden uitgesproken, tot negen te beperken. In de Spaansche kamer heeft eergisteren de heer Calderon Collantes eene redevoering uitgesproken,waarin hij het ministerie verantwoordelijk stelde voor de onge regeldheden van 10 April. De minister van binnenland- sclie zaken, Gonzales Bravo, beweerde in antwoord hierop, dat de regeering heeft gedaan'wat zij moest doen en ondersteund wordt door geheel de gematigde partij- Voorts verneemt, men nit Madrid dat tot opvolger van den zoo plotseling overleden minister van openbare werken is benoemd de heer Manuel Orobio. De zoogenaamde redevoering van den heer Seward waarin hij het stelsel van non-interventie zou hebben verdedigd in den zin, waarin het telegram uit New-York dit meldde, komt op het volgende neder. Eene groote menigte had zich voor de woning van den heer Seward verzameld onder het uiten van allerlei vreugdebetuigin gen over den val van Richmond. De heer Seward ver scheen daarop voor de menigte en verklaarde zich gevoe lig over de gulukwenschingen zijner medeburgers niet de belangrijke overwinning. „Ik ben juist bezig, zoo vervolgde hij met het schrijven mijner depêches aan de vreemde mogendheden. Wat zal ik zeggen aan den keizer van China? Ik zal hem uit uwen naam dank betuigen dat hij nooit heeft veroorloofd dat de rebellen-vlag in zijne havens kwam. (Toejuichingen).Wat zal ik zeggen tot den sultan van Turkije? Ik zal hem bedanken voor de uitle ven ng der rebellen, die iu zijne staten eene toevlucht hadden gezocht. (Teekenen van bijval). Wat zal ik zeggen aan den keizer der Franschen? (eene stem: dat hij Mexico moet verlaten!) Ik zal zeggen aan den keizer der Franschen dat bij morgen zijn tabak te Rich mond kan komen af halen,welke zoolang daar geblokkeerd is geweest, ten mins te nis de rebellen dezen niet hebben opgerookt. Aan lord Russell zal ik zeggen dat de Engel sche handel katoen in onze havens kan vinden om uit te voeren, krachtens de tractaten goedkooper dan door de blokkade te verbreken. Overigens, indien Engeland billijk wil handelen jegens de Vereenigde Staten, dan zal Canada door ons niet verontrust worden, zoolanghet boven eene vrijwillige inlijving bij de Vereenigde Staten het béstuur der ge.ëerde koningin zal verkiezen." Indien zeide de heer Seward ten slotte het Amerikaansche volk het wil dan zal ik zeggen dat ons devies bij den vrede hetzelfde zal zijn als in den oorlog: iedere natie heeft het recht om zijne binnen- landsche aangelegenheden te regelen, gelijk zij wil en alle natiën zijn gehouden om zich toe te leggen op de verspreiding des vredes op aarde en op de vermeer- dering van eensgezindheid onder het menschdora." Nieuwe tijdingen uit New-York melden dat de vervol ging van Lee's troepen door de generaals van Grant met kracht wordt voortgezet. Vooral aan de cavalerie van Sheridan schijnt te zijn opgedragen om het aftrekkend i leger te verontrusten en af te matten. Tallooze gevech ten hebben alzoo reeds plaats gehad en daaronder vooral i een belangrijk bij Burksville, alwaar Lee zich eene positie had gekozen. Eene nieuwe nederlaag werd daar j aan de Zuidelijken toegebracht, waarbij zes generaals i krijgsgevangen werden gemaakt. Volgens een leger- j bericht van den generaal Sheridan verwachtte hij dat j Lee zich met de hem overgeblevene troepen zon moeten 1 overgeven. Natuurlijk zijn er weder geruchten van vredes-onderbandelingen in omloop. ijanöflsbcricljtrn. Craansnarkteii enz. Oostburg 19 April. Bij ruimen aanvoer bestond heden weinig vraag en was het vooral in tarwe zeer stil, men moest die 25 a 30 cent lager afgeven. Rogge en winter- I gerst mede 10 en zomergerst 25 cent lager te noteeren. j Haver en paardenboonen werden in goede soorten om- trent als voren betaald. Men betaalde voor jarige en tweejarige tarwe ƒ7.75 a ƒ8. Puike nieuwe, gemeenere en blauwe /"5.50 a f 7. Nieuwe Zeeuwsche rogge fbk /"5.15. Nieuwe wiutergerst f 4.50 a ƒ4.60. Dito zomergerst i 3.75 a 4. Haver 2.75 a 3.50. Paardenboonen 5.50 I a f5.10. Middelburg 20 April. Uit onze naburige eilanden was er heden weinig graan ter markt, doch uit Walcheren J werd er vooral veel tarwe aangeboden, en daar er weinig kooplust voor bestond, zoo waren vorige weekprijzen allen aan gebruikers te bedingen. Rogge bleef nagenoeg j zonder handel. Gerst had weder in puike soorten gene- gen koopers. Walchersche witteboonen niet getoond, een enkel monster bruineboonen dat geveild werd, bracht i een hooge prijs op. Groene erwten niet gevraagd. Paar- denboonen met weinig omgang, daar men die te hoog hield. Jarig winter-koolzaad alleen van de zolders ter veil, doch was einde beurs nog onverkocht. Men be steedde voor nieuwe Zeeuwsche tarwe ƒ7.50. Tweejarige Walchersche dito werd aan ƒ8.50 verlaten. Puike jarige dito f 8.75 a ƒ8.50 gehouden. Dito nieuwe dito ƒ7.85 ƒ7.70, gewone/7.50. Puike Zeeuwsche rogge hield men I op 5.50. Dito Zeeuwsche wintergerst 4.80, mindere ƒ4.50. Dito zomergerst 4. Walchersche ƒ44 ƒ4.20. Puike Walchersche bruineboonen ƒ13.50. Dito paarden boonen meest op G.50 gehouden, doch later 5.75 ver kocht. Dito groene erwten werden 7.25 a 7 verlaten, doch daarin ging niets om. Puik jarig winter-koolzaad werd voor ƒ13,50 gelaten en ƒ13 geboden. Raapolie ƒ42. Patentolie 44. Lijnolie 38.50 per vat op 6 weken, op contant ƒ1 lager. Harde raapkoeken ƒ80 per 1040 stuks. Harde lijnkoeken 11 per 104 stuks. gemiddei.dk marktprijzen. Middenprijzen van bakbare tarwe 7.70 en rogge ƒ5.40. Aardappelen 2.25 A 2.35 per Ned. mud. Yersche boter 0.80 a 1.— per Ned. pond. Prijzen van effecten Amsterdam 20 April Nederland. Certific. Werkelijke schuld 2{ pet. G1T'? dito dito dito 3 72/V dito dito dito 4 95} Aand. Handelmaatschappij 4 België. Certificaten bij Rothschild 2} Rusland. Obligatiën 1798/1816 5 96 Certific. Hope co.4 v 69 Oblig. dito 1855,6e serie 5 82 dito dito Leening 1860 4} 84} Certificaten 6.„ Aand. spoorweg189 Polen. Schatkistobligatiën4 68J Oostenrijk. Obligatiën metalliek 5 61 dito 1847/1852 2} 31 dito rente Amsterdam5 79f dito nationale5 65jj Bankactiën 3 Italië. Leening 18615 601 Spanje. Obligatiën (binncnlandsche) 3 42J dito3 thans 21 r 40£ Amortisable schuld Portugal. Obligatiën 1853 3 pet. 46} dito 1856—1862 3 Griekenl. dito (blauwe)5 Turkije. Obligatiën (binnenl.)6 501 Vereen.Stat.dito (1882) 6 69 ft Illinois. dito7 74| Mexico. dito 3 251 Grenada, dito afgestempeld4j 121 Venezuela dito 3 171 7 pet. Illinois 74175. 6 pet. dito (Redemption bonds) 65}. 5 pet. Vereenigde Staten 1874 63} A 63}. 3 pet. Portugal (nieuwe) 46 TV. Jtïiucrtmticn. Groede, 19 April 1865. Heden overleed na een langdurig lijden, tot diepe smart van mij en zijne Kinderen en Behuwdkinderen, mijn geliefde Echtgenoot JAN WILLEM DALMAN, in den ouderdom van 55 jaren. A. S. DE MEESTER. Heden behaagde het den Almachtige, tot mijneen mijner Kinderen diepe smart, door den onverbiddelijken dood van mijne zijde weg te nemen, mijn geliefden Echt genoot JAN C'OPPOOLSE Dz.in den ouderdom van ruim 57 jaren. Grijpskerke, Wed. J. C0PP00LSE, den 19 April 1865. geboren Huisman. Heden overleed Mejufvrouw METJE CHRISTINA RICHTER, Weduwe D. BORKING Gz., in den gezegen- den ouderdom van 86 jaren betreurd door hare Behuwd dochter en verdere betrekkingen. Middelburg, Wed. J. C. DE WILDE, den 19 April 1865. Borking. De Heer en Mevrouw DOBBELAER DE WIND betui gen bij deze hun'dank voor de bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van hun' Broeder en Behuwdbroeder, den Heer J. W. KIEN ELTZMAN, te Oosterbeek. Middelburg, 21 April 1865. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze Tante, Mejufvr. M. G. SCHOT, geb. VAN HEUVEN, betuig ik, ook namens bare ove rige betrekkingen, mijnen oprechten dank. Middelburg, 21 April 1865. A. W. VAN IIEUVEN. Degenen welke iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan den Boedel en de Nalatenschap van wijlen JAN DE SCHINKEL, worden beleefdelijk verzocht daarvan voor of op ultimo dezer, opgave of betaling te doen ten Huize van A. M. VAN HEUVEN, Vlasmarkt. Die iets te vorderen heeft van of verschuldigd is aan de Nalatenschap van wijlen den Heer DAVID VAN ES, iu leven Winkelier alhier, gelieven daarvan opgave of betaling te doen ten Kantore van den Procureur J. M. BRIEVE, in de Vlissingsche straat, vóór den tien den Mei aanstaande. B EKEN DM A KIN G. De COMMISSIE uitliet Provinciaal GERECHTSHOF in Zeeland, te zaraengesteld ter voldoening aan art. 11 der wet op het Notarisambt van den 9 Juli 1S42 (Staats blad no. 20)tot het afnemen der Examina van hen die verlangen mochten om naar het ambt van Notaris te din gen maakt bij deze aan de belanghebbenden' bekend dat zij tot het bedoelde einde zal vaceeren op Woensdag den 24 Mei aanstaande, des voormiddags te tien uren, en volgende dagenis 't nood, in een der vertrekken van het Hofgebouw. De Commissie herinnert voorts de Adspiranten aan de voorschriften van art. 13 der voorsclirevene wet, en ver langt overigens dat zoodanige stukken welke aan haar moeten worden ingezondentijdig en portvrij zullen worden bezorgd ter Griffie van den Iiove. Middelburg den 15 April 1S65. De Commissie voornoemd A. W. SNOUCK HURGRONJE, De Procureur-Generaal Raadsheer, in Zeeland J. P. VAN DER BILT M. VERBRUGGE. Raadsheer. Ifederlandsche Tereeuiging voor Israël. afdrf.i.ing middelburg. OPENBARE BIDSTOND Zondag 23 April, dés avonds te 6 uren, in het Kerkgebouw der Zendingsgemcente, Voorganger Ds. WITÏEVEEN te Ermelo.

Middelburgsche Courant | 1865 | | pagina 3